Skocz do zawartości

320D - trzęsienie przy przyśpieszaniu


Piotrek9333

Rekomendowane odpowiedzi

dwumas na jednomas ze sprzęgłem można zamienić.

Valeo to robi teraz i po kłopocie :D

 

ja wymieniłem i mi zaczeło buczeć po wymianie koła dwumasowego i sprzęgła firmy Valeo buczy w calym aucie ale najbardziej pod kanapą z tyłu

oddałem na reklamację i nie uznali popłynołem 2000zł zamówiłem orginalne części i wszystko ok

taki jest ten zamiennik na sztywno z valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szarpie jak przyspieszasz czy jak zwalniasz czy jak trzymasz na danej prędkości ?

Szarpanie jak przyspieszasz może być spowodowane padniętym przepływomierzem, miałem taki przypadek wtedy na postoju od 1500 do 3000 ja dodawałeś gazu to przerywało/szarpało autem. Sprawdź czy to nie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas łatwo sprawdzić, podczas wyłączania silnika (bez sprzęgła na rozgrzanym aucie ) słychać klekoczący dźwięk dwumasu.

Jeżeli trzepie całą budą to raczej coś na długości skrzynia - dyfer, sprawdź też łącznik elastyczny wału.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem tyle że w 330d.

To nie jest szarpanie tylko wibracja.

występuje to na 4 i na 5 biegu w przedziale obrotów 1500 do 2300, z tym że musi być wciśnięty pedał gazu do dechy. jeśli sie delikatnie przyspiesza to jest wszystko cacy.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego słychać przy gaszeniu silnika na ciepłym (link poniżej) Ale ogólnie wibracje nie są duże jak się powoli przyspiesza to kto by nie wiedział by się tego nie spostrzegł tylko jak już bardziej dynamicznie się przyspiesza to jest to troche odczuwalne.

 

http://w835.wrzuta.pl/audio/8NPHBGrpjuu/e46_320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam mam ten sam problem tyle że w 330d.

To nie jest szarpanie tylko wibracja.

występuje to na 4 i na 5 biegu w przedziale obrotów 1500 do 2300, z tym że musi być wciśnięty pedał gazu do dechy. jeśli sie delikatnie przyspiesza to jest wszystko cacy.

 

No więc.

Usunąłem usterkę wymieniając kompletne sprzęgło z kołem dwu masowym- komplet luk- objaw minął ale po 5 miesiącach znowu to samo.

czyli przyspieszam na 4 lub na 5 biegu i w okolicach 1800obr czuć wibracje tak do 1950obr i ustaje.

o co kaman???

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.