Skocz do zawartości

535 ile pali manual


janekhwdpjsp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uzyj szukajki ale jesli pytasz to raczej Cie nie stac.

 

 

Człowieku czemu od razu zakładasz ,że kogoś nie stac.Zaglądałeś koledze w kieszeń?!

To nie Bentley czy Rolls Royce ,że jeśli kupujący się pyta o spalanie to go nie stac na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam v8 tylko, że 4.4 i wychodzi mi w mieście od 14 do 21l gazu czyli mniej więcej 14 benzyny. Więc myślę, że źle nie jest. Do tego V dobrze znosi "dobry" gaz (nie mam na myśli sekwencji za 2000zl). Musisz pamiętać tylko, że w 3.5 jest bodajże 235km i nie ma możliwości żeby 120 koni łykało wahę, a reszta śpi :D Jest koni i trzeba się liczy z wydatkami. Jeżeli masz zamiar takie autko zakupić to pisz na PW to Ci podpowiem parę spraw na które trzeba zwrócić uwagę zakupując V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że od od 14 do 21l gazu co w przeliczeniu daje ok 14 benzyny tak? Chyba gaz jest 2 razy tańszy :duh: Jak wyliczę za ile zł wleje gazu na 100km, potem kwotę jaką wydałem na gaz wyliczam ile miałbym za to benzyny i wychodzi. Czytaj uważnie :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i pamiętaj, że ja jeżdżę tylko do 2tys. obr/min a i tak inne auta zostawiam a sobą. A Ty musisz swoje trochę pokręcić wyżej. Wiem bo miałem e46 coupe 2.0i i wychodziła 11 w mieście, ale właśnie było wyżej kręcone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja posiadam takie autko jak BMW 535i z manualną skrzynią biegów :D

I spalanie na trasie wychodzi 11L. a tak w koło komina to 14-15L. łyknie :D

Co do kosztów serwisowania nie pomogę, posiadam to auto już ponad pół roku i jak na razie nic się nie zepsuło (odpukać) :D

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z zakupu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kamil Jasinski<<

Ja pisałem tylko i wyłącznie o benzynie :D

Twoje spalanie jest dość wysokie :!: moja stara e34 520i (150km) paliła 11lpg w trasie a w koło komina 15lpg :D ile Ci to pali benzyny :?:

Może regulacja Brc się kłania :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..... jeśli ja bym nie miał v8 czy to 4.4 czy 3.5 to bym się nie odzywał, że mało pali jak na taką pojemność.... bo moje np. 523 czy inny mniejszy silnik pali prawie to samo :duh: ......... a gadanie o tym, ze jak pytasz ile pali to Cię nie stać mnie rozwala :mad2: :duh: :nienie: . Ch.. Cię kolego obchodzi czy kogoś stać czy nie. Jak nie masz niczego mądrego do napisania na pytanie zadane w temacie-- to nic nie pisz.

 

Ja mam 4.4 i powiem Ci kolego z autopsji, że na moją jazdę czyli 80% trasa 20% miasto pali mi 14-15 litrów GAZU i to powiedzmy na jazdę z CB radiem czyli nieprzepisowo....... Jak bym jeździł z butem w podłodze cały czas po mieście z klimą to by pewnie zjadła 30. Ale po co kręcić wysoko tak duży silnik z tak dużym momentem obrotowym. Miałem 2 lata temu e36 316i Touring z lpg II generacja i jak bym nie jeździł paliła mi 12 lpg. Nie muszę dodawać, że aby to jechało na 1 czy 2 kręciłem prawie do odcinki... stąd pewnie spalanie...... Tyle w temacie.

 

 

.... a no tak... i mam automat jak widać.

Move your head and your ass will follow.........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..... jeśli ja bym nie miał v8 czy to 4.4 czy 3.5 to bym się nie odzywał, że mało pali jak na taką pojemność.... bo moje np. 523 czy inny mniejszy silnik pali prawie to samo ......... a gadanie o tym, ze jak pytasz ile pali to Cię nie stać mnie rozwala . Ch.. Cię kolego obchodzi czy kogoś stać czy nie. Jak nie masz niczego mądrego do napisania na pytanie zadane w temacie-- to nic nie pisz.

 

Ja mam 4.4 i powiem Ci kolego z autopsji, że na moją jazdę czyli 80% trasa 20% miasto pali mi 14-15 litrów GAZU i to powiedzmy na jazdę z CB radiem czyli nieprzepisowo....... Jak bym jeździł z butem w podłodze cały czas po mieście z klimą to by pewnie zjadła 30. Ale po co kręcić wysoko tak duży silnik z tak dużym momentem obrotowym. Miałem 2 lata temu e36 316i Touring z lpg II generacja i jak bym nie jeździł paliła mi 12 lpg. Nie muszę dodawać, że aby to jechało na 1 czy 2 kręciłem prawie do odcinki... stąd pewnie spalanie...... Tyle w temacie.

 

 

.... a no tak... i mam automat jak widać.

 

Tak się złożyło,że moje obecne bmw 523(mam nadzieje,że już niedługo moje) to auto z najmniejszym silnikiem jakie mam od niepamiętnych czasów i mam porównanie z większymi silnikami.Przed bmką miałem S8 po lifcie,sama benzyna 4.2 (bez lpg) paliła mi 20,5 ltr po mieście(nalane do pełna,po przejechaniu 100km dolewane do pełna),trasa 150-160,11-12ltr,wcześnie miałem A8 przed liftem,też sama benzyna,paliła 19ltr po mieście,trasa 150-160- 10-11ltr,więc spalanie w mieście spoooro się rózni,ale wiadomo to bmw :lol:czyli prawie nic nie pali,ale za to jak jedzie :wink: A jakbym miał kupić auto z takim silnikiem i jeżdzić jak ktoś tam wcześniej pisał, jeżdzić beż klimy i muskając gaz,tylko żeby jak najmniej spalić to bym miał to gdzieś,co nie znaczy,że ja jeżdziłem jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..... jeśli ja bym nie miał v8 czy to 4.4 czy 3.5 to bym się nie odzywał, że mało pali jak na taką pojemność.... bo moje np. 523 czy inny mniejszy silnik pali prawie to samo ......... a gadanie o tym, ze jak pytasz ile pali to Cię nie stać mnie rozwala . Ch.. Cię kolego obchodzi czy kogoś stać czy nie. Jak nie masz niczego mądrego do napisania na pytanie zadane w temacie-- to nic nie pisz.

 

Ja mam 4.4 i powiem Ci kolego z autopsji, że na moją jazdę czyli 80% trasa 20% miasto pali mi 14-15 litrów GAZU i to powiedzmy na jazdę z CB radiem czyli nieprzepisowo....... Jak bym jeździł z butem w podłodze cały czas po mieście z klimą to by pewnie zjadła 30. Ale po co kręcić wysoko tak duży silnik z tak dużym momentem obrotowym. Miałem 2 lata temu e36 316i Touring z lpg II generacja i jak bym nie jeździł paliła mi 12 lpg. Nie muszę dodawać, że aby to jechało na 1 czy 2 kręciłem prawie do odcinki... stąd pewnie spalanie...... Tyle w temacie.

 

 

.... a no tak... i mam automat jak widać.

 

Tak się złożyło,że moje obecne bmw 523(mam nadzieje,że już niedługo moje) to auto z najmniejszym silnikiem jakie mam od niepamiętnych czasów i mam porównanie z większymi silnikami.Przed bmką miałem S8 po lifcie,sama benzyna 4.2 (bez lpg) paliła mi 20,5 ltr po mieście(nalane do pełna,po przejechaniu 100km dolewane do pełna),trasa 150-160,11-12ltr,wcześnie miałem A8 przed liftem,też sama benzyna,paliła 19ltr po mieście,trasa 150-160- 10-11ltr,więc spalanie w mieście spoooro się rózni,ale wiadomo to bmw :lol:czyli prawie nic nie pali,ale za to jak jedzie :wink: A jakbym miał kupić auto z takim silnikiem i jeżdzić jak ktoś tam wcześniej pisał, jeżdzić beż klimy i muskając gaz,tylko żeby jak najmniej spalić to bym miał to gdzieś,co nie znaczy,że ja jeżdziłem jak szalony.

 

Ile zrobiłeś tyś. km w ubiegłym roku? Ja jeżdżę sporo ( zależy dla kogo bo dla mnie to dużo a kierowcą zawodowym nie jestem.... ) z racji działalności gospodarczej jaką prowadzę ( 45 tyś. km do 50 tyś. km w ubiegłym roku ) więc tak jak pisałem... albo wyrażę się inaczej auto jest użytkowane w pełnym zakresie obrotów silnika na ok. 80% do 90% trasa i 10% do 20% miasto a moje spalanie to 14 - 15 lpg. Z drugiej strony porównanie do S8 czy A8, które z tymi silnikami były na Torsenie nie bardzo idzie w parze z racji wspomnianego quattro czyli zwiększonymi oporami toczenia ( stratami na wyjściu z wału korbowego silnika ) spowodowanymi napędem na obie osie co się przyczynia na zwiększone spalanie-ale to raczej jasne :idea: . Co do klimy to ... zauważyłem, że auto pali bardzo podobnie. Mi w zimie i w lecie pali to samo. W lecie zawyża klima w w zimie temperatura i śnieg robi swoje. Swoją drogą S8 z takim silnikiem, napędem quattro i manualem to fajna bryka :cool2: .

Move your head and your ass will follow.........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% do 90% trasa i 10% do 20% miasto a moje spalanie to 14 - 15 lpg

Jak najbardziej się z tym zgodzę,ale jak ktoś pisze,że mu silnik cztero litrowy i więcej pali w mieście 14 czy 15ltr jeszcze lpg,to tak jak napisałem,chyba non stop z górki jeżdzi,bo to poprostu niemożliwe.Torsen to powiedzmy 1 do 1,5ltr więcej na 100km.

 

Swoją drogą S8 z takim silnikiem, napędem quattro i manualem to fajna bryka

 

I am nadzieje,że już niedługo do niej wrócę,tylko w automacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% do 90% trasa i 10% do 20% miasto a moje spalanie to 14 - 15 lpg

Jak najbardziej się z tym zgodzę,ale jak ktoś pisze,że mu silnik cztero litrowy i więcej pali w mieście 14 czy 15ltr jeszcze lpg,to tak jak napisałem,chyba non stop z górki jeżdzi,bo to poprostu niemożliwe.Torsen to powiedzmy 1 do 1,5ltr więcej na 100km.

 

Nikt Ci nie karze w to wierzyć ale taka jest prawda, ale są na forum ludzie, którzy wiedzą swoje i im się przetłumaczy nic. A jak cytujesz spalanie to rób to dobrze bo ja nie napisałem 14-15 lpg. A nie chcesz się wymądrzyć i nabić sobie punktów, a i tak nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to czytam to żałuję że też czterolitrówki nie kupiłem...moje 525iA w mieście pali 14 Lpg na setkę...a gazu prawie nie dotykam...a jak pośmigam tak jak lubię to spokojnie 19 Lpg łyknie...wniosek z tego że ja mam wszędzie pod górkę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowa pogadanka o spalaniu 2 osoby z v8 i jednemu pali 14 a drugiemu 22 :)

kolega teraz kupil 318 (wiem ze marne porownanie) i pali mu w mieszance 80%trasa 20% miasto 11ltr ale to nie wina auta tylko jego prawej nogi bo w bmw jest takie male cos pod obrotomierzem co pokazuje spalanie i mozna jechac jedna predkoscia i palic 15ltr lub 8ltr jak ludzie ktorym pali po 30ltr do tego dojda to pogratuluje bo nie wyobrazam sobie zeby mi auto 1500kg palilo w miescie tyle co scania z naczepa na trasie :)

\

ludzie opamietajcie sie wiem czarow nie ma zeby pisac ze 8 pali w miescie ale bez jaj no chyba ze chodzi o M5

...jesli bedziesz ja kochal ona to odwzajemni. BMW ta jedyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje "spostrzeżenia" po 20 latach użytkowania BMW:

 

535 V8 manual: trasa 9,5-11 benz./ 14-16 lpg, miasto 13-15 benz./ 17-19 lpg (w zależności od różnych warunków),

535 V8 automat trasa 10,5-11 benz./ 14-16 lpg, miasto 13-16 benz./ 18-20 lpg

e39 520 manual trasa 11 lpg, miasto do 13 lpg

e34 520 manual trasa 12 lpg, miasto do 15 lpg

e39 523 manual miasto 12,5 benz.

e30 316 manual trasa 10 lpg, miasto do 12 lpg /auto szatan osiągi jak e34 520 jak nie lepsze/

e32 735 manual, miasto do 19 lpg

e32 750 V12 automat: miasto od 22-24 lpg w górę /gdyby nie spalanie to auto marzenie/

 

miałem jeszcze kilka innych ale spalania już nie pamiętam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no jak to czytam to żałuję że też czterolitrówki nie kupiłem...moje 525iA w mieście pali 14 Lpg na setkę...a gazu prawie nie dotykam...a jak pośmigam tak jak lubię to spokojnie 19 Lpg łyknie...wniosek z tego że ja mam wszędzie pod górkę :D

kurde i ja mogłem brac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.