Skocz do zawartości

e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany


Wierzba_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Dzięki.

 

Jest jeszcze opcja sporo tańsza, nie wiem czy też dużo gorsza, czy na allegro przez popularność podrożały

 

takie coś :

 

http://twojeczesci24.pl/szukaj/OB9038

 

Ja dzisiaj znalazłem kolejny sklep, który oferuje pasujące szczotki:

http://www.elektro-czesci.com.pl/szczotka-5x5x10-(301a66).html

http://www.e-szczotki.pl/3279,szczotka-5x5x10-(301a66).html

Jest napisane "Silnik dmuchawy, silnik pompy wody BMW, inne". Więc jest spora szansa, że będą pasować. Ale osobiście nie sprawdzałem.

Chyba te szczotki są coraz bardziej popularne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj u siebie szczotki w tym silniczku. Szczotki kupiłem na allegro. Jest trochę zabawy (najwięcej ze zdjęciem i z założeniem dekielka) ale spokojnie da się to samemu zrobić.

 

Pojawiało się wcześniej kilka pytań jak można przetestować czy pompa działa. Więc opiszę jak mi udało się ją sprawdzić od razu po zamontowaniu.

 

Po złożeniu pompy podłączyłem ją bezpośrednio do zasilania. Dzięki czemu miałem pewność, że działa. Słychać ją wyraźnie jak pracuje. Ale jak się później okazało, można ją sprawdzić inaczej.

 

Więc tak:

- silnik miałem ciepły, bo wcześniej przed naprawą żona jeździła

- naprawę robiłem w garażu podziemnym, temperatura otoczenia jakieś 16 stopni (ktoś wcześniej pisał, że po wyżej 5 stopni pompa się nie włącza, co w moim przypadku okazało się nieprawdą)

- nie miałem kompa przy sobie, więc błędów nie kasowałem

- włożyłem kluczyk i nacisnąłem "REST" -> nic się nie stało

- więc odpaliłem silnik (wciskając start)

- zgasiłem silnik (ponownie wciskając start)

- kluczyk nadal był wciśnięty

- nacisnąłem "REST" -> zaświeciła się zielona diona a silnik pompy zaczął działać :-)

 

Pobawiłem się jeszcze trochę i u mnie są 2 sposoby na włączenie opcji REST:

 

* sposób 1

- wcisnąć kluczyk

- wcisnąć start ale bez odpalenia silnika (włącza się zapłon)

- wcisnąć "REST" -> świeci się zielona dioda i silnik pompy pracuje -> przez nawiewy przednie oraz na szybę przednią wylatuje ciepłe powietrze

 

* sposób 2

- wcisnąć kluczyk

- nie wciskać startu (nie włączać zapłonu)

- wcisnąć "REST" -> świeci się zielona dioda i silnik pompy pracuje -> przez nawiewy na szybę przednią (ale bez nawiewów przednich) wylatuje ciepłe powietrze

 

Podejrzewam, że u mnie to pierwsze odpalenie silnika (czy włączenie zapłonu) było potrzebne, żeby wykasować błąd. Później już nie trzeba było włączać silnika, czy nawet zapłonu, żeby funkcja REST się uruchomiła (a przy okazji sam silnik pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam rozbieralem pompke, denko nie chciało zejść. Jak juz zeszło, spadla mi podkładka gdzies na dół, chyba na oslone. Moze mi ktoś szybko napisać po co ona tak jest? Służy tylko do montażu, rozepchniecia szczotek?

 

Zrobione.

Ta podkładka wydaje się zbędna, złożyłem bez większych problemów bez niej. Wystarczy peseta najpierw jedna później druga szczotkę ustawić na łożysko i powoli docisnać. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jestem właśnie po wymianie szczotek w moim e87 i niestety [BAD].... pompka nie pracuje :cry2: :cry2: :cry2: , zdaje się ze nie popełniłem żadnego błędu,zalutowałem, poskładałem wszystko jak trzeba i się rozczarowałem, sprawdzałem też prąd na kostce(jest). Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł ? Czy szukac nowej/uzywanej pompki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Panowie muszę kupić te szczotki, mam BMW 1- 1.6 E87 benzyna 2005r, ile szczotek muszę kupić ? Czy zna ktoś wymiary ? Jakiego sprzedawcę polecacie ? Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulfon3. Z całym szacunkiem.. dziękuję za wyczerpującą i pomocną odpowiedź. Zacznę przebijać się przez 13 stron aby uzyskać jeden szczegół zawarty w moim pytaniu.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co kolego. Trochę własnej inicjatywy :wink:

A poważnie.. jeśli znasz - lub ktoś inny - potrzebne mi wymiary oraz ilość szczotek, to po prostu napisz proszę

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Str. 1,2,5 i 6 dalej mi się nie chciało przeglądać bo zajęło mi to aż dwie minuty :duh:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co kolego. Trochę własnej inicjatywy :wink:

A poważnie.. jeśli znasz - lub ktoś inny - potrzebne mi wymiary oraz ilość szczotek, to po prostu napisz proszę

Ale szczyt lenistwa :duh:

 

Przez ten czas kiedy pisałeś te posty uparcie pytając dwa razy znalazł byś odpowiedzi na swoje pytania, na prawdę minimum wysiłku można włożyć w wyszukanie czegoś, a nie wszystko na tacy. Szczególnie ze temat wałkowany na każdym forum BMW 100 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z szanownych Forumowiczów zadał pytanie, jak ja kilka postów wyżej, to ja, ale to ja, odpowiedziałbym tak:

 

_ potrzebne są 2 szczotki

- wymiary : 5(szerokość), 5(głębokość), 10( wysokość), najlepiej węglowe

Szczotki muszą mieć drut umiejscowiony w bocznej części szczotki. NIE OD GÓRY.

Uwaga : ostrożnie zdejmować korpus pompy.

Można zamówić np. tu :

http://allegro.pl/szczotka-szczotki-do-pompy-wody-wodnej-5x5-i6688175861.html?reco_id=3e2599a7-e0db-11e6-a72e-028f32637431&ars_rule_id=201

Nie zamawiałem jeszcze i nie sprawdzałem.

 

Wiedza na bazie wypowiedzi Forumowiczów,za którą Im dziękuję.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam. Jak to jest..czy jeśli przyczyną są legendarne już szczotki :D , to ta pompa może działać słabiej czy w ogóle. Innymi słowy czy to tak jest,że albo działa albo nie ?
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi się, że albo działa albo nie . Na pewno jak nie działa to wywala błąd. U mnie po wymianie szczotek błąd już się nie pojawił. Działanie pompki w praktyce sprawdzisz funkcją REST. Musi być odpowiednio niska temperatura na zewnątrz (nie pamiętam ile), no i oczywiście silnik nagrzany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że albo działa albo nie . Na pewno jak nie działa to wywala błąd. U mnie po wymianie szczotek błąd już się nie pojawił. Działanie pompki w praktyce sprawdzisz funkcją REST. Musi być odpowiednio niska temperatura na zewnątrz (nie pamiętam ile), no i oczywiście silnik nagrzany.

 

NO właśnie. W/w warunki były spełnione.Sprawdziłem. Grzeje ale zaledwie letnim powietrzem i bardzo krótko. Zamówiłem już szczotki na wymianę ( stad moje powyższe pytanie ) ale to chyba nie ten problem. Mechanik mówił chyba coś o elektronice... Info o błędzie pokazało się na chwilę, zostało skasowane i od ponad 1 miesiąca się nie pokazało.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke słychać jak pracuje. Nagrzej auto tak żeby funkcja REST działała, otwórz maskę i niech ktoś na zgaszonym aucie włączy funkcje REST, a ty powinieneś usłyszeć ze pompka zaczęła pracować. I jeżeli to szczotki to jest dwustanowa działa/niedziała, jak nie ruszy to weź mały młoteczek i ostukaj górną część pompki, u mnie pomogło to na kilka tygodni, ale szczotki i tak musiałem wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke słychać jak pracuje. Nagrzej auto tak żeby funkcja REST działała, otwórz maskę i niech ktoś na zgaszonym aucie włączy funkcje REST, a ty powinieneś usłyszeć ze pompka zaczęła pracować. I jeżeli to szczotki to jest dwustanowa działa/niedziała, jak nie ruszy to weź mały młoteczek i ostukaj górną część pompki, u mnie pomogło to na kilka tygodni, ale szczotki i tak musiałem wymienić.

 

Jasne. dzieki.

EDIT : słychać krótkotrwałe bzyczenie i... cisza. Lampka REST nie świeci się. Co to znaczy?

Edytowane przez Ernet
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do sklepu ze szczotkami

http://www.e-szczotki.pl/wyniki-wyszukiwania,172.html?sPhrase=bmw&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=

 

Jeśli ktoś ma namiary na lepsze ceny, to prosimy o linki. Ceny na allegro są chore.

 

Edit

Zauważyłem że link był podany już wcześniej, ale nie zaszkodzi powtórzyć :wink:

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.