Skocz do zawartości

E46 330I vs E92 330i opinie


Sebemka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy po przejechaniu sie moja bawarka strasznie sie napalil. Ma wystarczajaco kasy zeby kupic e46 330 z 2005 w pelnej opcji (m sport) za te same pieniadze moglby miec "golasa" E92 . Moja opinia czysto estetyczna jest tak ze wole starszy samochód ale w pelnej wersji. A jakie sa wasze ? jak wypada e92 w porównaniu do E46 rozwazajac tylko silniki 3 litrowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego auto jest nowsze technologicznie. Inne zawieszenie, inne jednostki napędowe, inne skrzynie. Tak więc trakcja, moc, prowadzenie, wygłuszenie jest inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy po przejechaniu sie moja bawarka strasznie sie napalil. Ma wystarczajaco kasy zeby kupic e46 330 z 2005 w pelnej opcji (m sport) za te same pieniadze moglby miec "golasa" E92 . Moja opinia czysto estetyczna jest tak ze wole starszy samochód ale w pelnej wersji. A jakie sa wasze ? jak wypada e92 w porównaniu do E46 rozwazajac tylko silniki 3 litrowe ?

 

Ja bym brał e92. Dla mnie zbytnio nie liczy się wyposażenie (prócz dobrego audio, a z tym to w BMW ciężko), autko ma sprawiać radość z jazdy a nie z oglądania tv na postoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja miałem podobny dylemat jakiś rok temu ...

zakładam że podoba się tobie e92 jakakolwiek by nie była, bo mi się nie podoba, jedynie przemawia to że mocniejsza i nowsza, ciup nowsze rozwiązania itd

mi się podoba e46, każda poza sedanem, środek, linia, pozycja, ergonomia itd - mimo że to "stary trup" robiony już od 14 lat

co do golasa e92 a pełen wypas e46 to ja akurat na wyposażenie patrzę - pomijając że w e46 full wypasu nie ma bo zawsze coś można dołożyć

wolałbym kupić doposażoną tak jak chcesz e46 niż gołą e90, jeśli patrzysz na wyposażenie to będziesz miał w d... opinie innych itd

a jak chcesz po prostu mieć e92 w 3 litrach by mieć bo chcesz nowszą i mocniejszą - bo ma [MOD: czytamy regulamin?] a nie mieć poniekąd fajne bajery itd to bierz e92

dla mnie jak w każdym samochodzie a zwłaszcza w bmw między golasem a fajnie wyposażoną wersja jest przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jceel znajomy mieszka w Anglii i chce przeznaczyc jakies 6/7 tys funtów.

 

Ja go namawialem zeby sobie kupil E46 M3 ale on chce isc na kompromis pomiedzy wygoda na codzien i moca wiec chce 3.0 . Jesli chodzi o wasze komentarze na temat wyposazenia to jest to sprawa indywidualna , ja osobiscie zwracam na to duza uwage. Rzeczy takie jak skórka , xenony , naglosnienie (harman-kardon), pakiet M sport itd mnie rajcuja :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ta coupe e92 to nie kupi za 7 tys funtow moze mniec e90 ale ona jest paskudna ochyda ja bym wziol e46 m3 na jego miejscu 343konie pod macha a udane te m3 sa ale tylko w coupe wiec zostaje 330i sedan lub alpina b3.osobiiscie wial bym m3 ale nie stac mnie na tyle co ona pali dlatego musze sie zadowolic 320d w full opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach to mi się wydaje ze składana była z przodu i z tyłu, nie wiem jakoś mam takie odczucie ze te szpary jakieś dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał e90 bo denerwują mnie e46 na remizach i dyskotekach. wiadomo że nie takie wypasione no ale , mnie to nieco denerwuje że do auta jakie prowadze dokleja się etykietke , e90 jeszcze jest z tego pare lat zwolniona , a e46 mają już ceny nieraz tak niskie że ,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie e46 ... popatrz na takie w mpakiecie , duża navi itpo. to już nie jest tak kolorowo z ceną , nawet w UK ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dylemacie e90 vs e46 nie zastanawialbym sie długo. Najciężej jest sprzedać ostatnie roczniki modelowe w dodatku na wypasie, a na samochód należy patrzeć przez pryzmat tego,że za parę lat bedzie trzeba go sprzedać. Wtedy e90 bedzie miało zasadniczą przewagę. Chyba, że były jakieś wady fabryczne, o ktorych nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał e90 bo denerwują mnie e46 na remizach i dyskotekach. wiadomo że nie takie wypasione no ale , mnie to nieco denerwuje że do auta jakie prowadze dokleja się etykietke , e90 jeszcze jest z tego pare lat zwolniona , a e46 mają już ceny nieraz tak niskie że ,,,

 

"Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one"

e46 jest kolejnym szczeblem ewolucji po VW golfie. Trochę denerwuje mnie takie pitolenie o doklejaniu etykietki. Kupując e46 wiedziałes że to trochę buraczane auto więc nie rozumiem zdziwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, kupujesz samochód dla siebie czy dla opinii innych ? nie rozumiem, kupuje się to na co mnie stać i to co mi się podoba i przede wszystkim to co jestem w stanie utrzymać, a co do remiz to uważam że każdy szanujący się wieś krążownik co skubnął trochę kasy wie ze e46 to już stary trup, lepiej kupić e90 z silnikiem i wyposażeniem typu auto z orange - żeby było że ma nowe bmw ( pomijając wchodzące nowsze )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale popatrz jaki pytający ma budżet... porywa się na samochód na który go nie stać.

 

fakt, czysto hipotetycznie zakładałem, że cena jest jednakowa.

W takim wypadku szukałbym e90 ze słabszym silnikiem, na wyspach drogie ubezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ta coupe e92 to nie kupi za 7 tys funtow moze mniec e90 ale ona jest paskudna ochyda ja bym wziol e46 m3 na jego miejscu 343konie pod macha a udane te m3 sa ale tylko w coupe wiec zostaje 330i sedan lub alpina b3.osobiiscie wial bym m3 ale nie stac mnie na tyle co ona pali dlatego musze sie zadowolic 320d w full opcji

 

M3 w Anglii to chyba jakies mega drogie ubezpieczenie? Nie jest to kilka tysiecy funtów rocznie? Tak gdzies czytałem na forum.

 

 

Ja wybrałbym E46 z końca produkcji z dobrym wyposażeniem. Poza tym E46 ma ładniejszą deskę zorientowaną na kierowce - e90 ma środek po prostu brzydki.... materialy wykonczeniowe tez na korzysc e46.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 to nowocześniejsze auto i w porównaniu z E46 widać to i czuć w każdym miejscu. Jeżdżę obydwoma modelami naprzemiennie i niestety E90 jest IMO pod każdym względem lepsze - komfortu, prowadzenia, wygłuszenia itd... Mówię to chociaż naprawdę lubię moje E46.

 

Na szybko, z głowy: W porównaniu z E90, E46:

1. prowadzi się bardziej "drewniano" i wymaga większego wysiłku w obsłudze - jakby bardziej "męskiej" ręki

2. jest głośniejsze

3. jest mniej kłopotliwe w utrzymaniu i obsłudze.

4. wnętrze - kwestia gustu, nie wodze przewagi jakościowej w E46. I-drive jest super - ekran tez mi się nie podobał, dopóki nie zacząłem z niego korzystać.

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież ani sąsiad z okna, ani inny kierowca czy przechodzień nie pozna, że to E90 w wersji "goły-strup", ale od razu pozna, że to nowszy model od E46. :lol:

 

Po za tym tematem E90 jest lepsze od E46 bo postęp zrobił swoje, na jedno lepiej na drugie gorzej, a kwestie designerskie to sprawa typowo indywidualnego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym postępem to jest bardzo względna sprawa...żelazny przykład: Mercedes W124, a późniejszy okularnik? :mrgreen:

 

Reguły projektowania samochodów zmieniają się nie zawsze na lepiej - wygląd zewnętrzny to tylko otoczka, a są jeszcze inne sprawy.

 

Nie w żaden sposób bronię tutaj E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.