Skocz do zawartości

318d a 320d - różnice


strazakr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie.Czym różni się BMW E46 318 od 320? Bo na pierwszy rzut oka to wyglądają identycznie i oba mają silnik 2.0 (chodzi mi o diesla). Dawniej 318 miały silnik 1.8 a 320 2.0 i to była różnica. A teraz to nie wiem. Chce sobie kupić taką trójkę i jestem ciekaw różnicy. Jeśli ktoś może mnie uświadomić to będę wdzięczny. Z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc 115 vs 136 koni, mniejsze chyba sprzęgło, 318d to już poliftowe chyba tylko. Pewnie jeszcze różnice są ale to inni podpowiedzą więcej.

No chyba że 320d polift to tak jak kolega pisze niżej.

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnice są , pamiętaj dodawać końcówkę D

 

116 konna nie była czasem na vp 44 ? - 318d czyli jak 320d 136km a różniły się zapewne turbinami ? wtryskami ?

320d 150 konna jest na CR

 

kiedyś opłacało się kupić 318d była znacznie tańsza , mowa o kilku tysiącach , 318d były najczęściej gorzej wyposażone , pewnie nadal jest różnica patrząc na ostatnie roczniki , ale już się ona zaciera , więc nie ma sensu decydować się na 318d w podobnym stanie i kasie co 320d , bo pod nogą zacznie brakować , program da 140 no ale 320d cr ma w seri 150 :) więc przerost formy nad trescią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja poliftowa:

318d - jest na common railu, silnik o oznaczeniu M47N, moc: 116 KM.

320d - jest na common railu, silnik o oznaczeniu M47N, moc: 150 KM.

Inne turbo, inne sprzęgło, inny silnik - pomimo tego samego oznaczenia (nie pasują ani tłoki, ani blok, ani pompa oleju - do 318d można dopasować np. pompe oleju z nowszych modeli bmw, itd, itp. Najlepiej posprawdzaj sobie na realoem).

W 318d z M47N masz kolektor bez klapek i podobno wały nie pękają - czyli na plus te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z Krakowa , więc jeśli chciałbyś polatać sobie 320d i ocenić czy warto wydać swoje pieniądze na to wozidełko to się odezwij na PW u mnie z czasem bardzo marnie bo albo gdy mam czas to ludzie są w pracy , albo śpią . no i w obecne śnieżyce wciągu najbliższych dni to nie ma głębszego sensu . I nie mam na myśli pokonania 2 kilometrów a 30-50 i nie w miejskich korkach bo to auto w korku nie spisuje się wcale prędzej jazda testowa krakow bochnia a4 do oporu , a powrót zwykłą starą trasą , raczej nie pozwól sobie kupić auta według opinii ludzi z sieci i własnej po pokonaniu 2km , ja sam pamiętam jak kupowałem e46 ( a mogłem ją oddać bo auto od rodziny) to następnie jechałem w trasie 528 e39 i od tego czasu moim marzeniem było e39 bo jednak czuć tą klasę różnicy , a obecnie e46 traktuje jako "gumowce do pracy" bo po 14 latach lub np na tle e60 to trochę jak porównywać dobre ciepłe gumowce do sportowego markowego obuwia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja poliftowa:

318d - jest na common railu, silnik o oznaczeniu M47N, moc: 116 KM.

320d - jest na common railu, silnik o oznaczeniu M47N, moc: 150 KM.

Zapominasz, że w pierwszej fazie produkcji 318d (przełom 2002/2003, miesiąca nie pamiętam) siedział tam stary silnik M47 (przedliftowy 136KM). Czyli żaden common rail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla pewności kupujący może sprawdzić pojemność silnika wymarzonej 318d/320d: 1995 - to M47N z common railem a 1951 to M47 na "zwykłej" pompie - oczywiście kupuj tego z M47N ;)

Ze swej strony mogę napisać, że jeśli porównujemy 318d na common railu do 320d obu wersji - to oczywiście ustępuje pola wersji 150 a jeździ podobnie jak 136 (nawet bym powiedział, że na niskich obrotach jest lepsza). Natomiast jeśli idzie o pracę silnika, to na moje ucho ładniej pracuje - bardziej miękko, ciszej - ale może akurat na takie egzemplarze trafiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zapominasz, że w pierwszej fazie produkcji 318d (przełom 2002/2003, miesiąca nie pamiętam) siedział tam stary silnik M47 (przedliftowy 136KM). Czyli żaden common rail.

:cool2:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Chciałbym odświeżyć temat.

Skoro poliftowe silniki 318d i 320d mają to samo oznaczenie M47N i niby są to te same silniki, różniące się tylko osprzętem, to skąd różnica w pojemności skokowej?

318d 1951cm3

320d 1995cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak już odgrzewasz kotleta to czytaj co jest wyżej:

Zawsze dla pewności kupujący może sprawdzić pojemność silnika wymarzonej 318d/320d: 1995 - to M47N z common railem a 1951 to M47 na "zwykłej" pompie - oczywiście kupuj tego z M47N ;)

Ze swej strony mogę napisać, że jeśli porównujemy 318d na common railu do 320d obu wersji - to oczywiście ustępuje pola wersji 150 a jeździ podobnie jak 136 (nawet bym powiedział, że na niskich obrotach jest lepsza). Natomiast jeśli idzie o pracę silnika, to na moje ucho ładniej pracuje - bardziej miękko, ciszej - ale może akurat na takie egzemplarze trafiałem ;)

318d 1951 cm3 - m47

318d 1995 cm3 - m47n

320d 1951 cm3 - m47

320d 1995 cm3 - m47n

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej zdejmij i zobacz. Instrukcji jest pełno. 15 minut i po robocie. Wymagane trzy klucze może. Od razy zobaczysz czy masz wszystkie uszczelki oraz czy czasem nie trzeba by go umyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam a czy e-46 320d 2002r M47N ma klapki zawirowań.

Ma.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo miał :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fakt :8) ale przerażające jest to jak dużo jeszcze aut jeździ z klapkami, bo przecież jak można poprawiać inżynierów BMW :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat i podłączyć się do tematu już istniejącego (żeby nie tworzyć kolejnego) :)

 

Zastanawiam się nad kupnem poliftowego E46 w dieslu.

 

Czy różnica w mocy między 318d 116 KM a 320d 150 KM jest jakaś ogromna ? 318d nie brakuje trochę mocy ?

 

Jakie różnice w spalaniu i kosztach eksploatacji ? Czy części do 318d to te same, które do 320d czy jest między nimi jakiś duży przeskok cenowy ?

 

Nigdy nie jeździłem ani jednym ani drugim - nikt ze znajomych nie posiada tych modeli :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma jakiejś strasznej przepaści w przyspieszaniu między nimi, zwłaszcza w zakresie 0-60km/h. Różnica będzie pewnie przy większych prędkościach. Różnice w spalaniu po mieście może z 1litr mniej na korzyść 318d. W 318d masz mniejsze tarcze hamulcowe to pewnie będą tańsze i wejdą też felgi 15'' (do 320d minimum 16''), czyli tańsze opony i felgi. Reszta różnic nie jest mi znana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba miało być 0,1l..wg danych technicznych średnie spalanie w obu przypadkach to 5,6l, jeśli chodzi o osiągi różnica jest duża, 320d sedan 0-100 8,9s a 318d sedan 10,7s.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi Panowie. Mimo wszystko będę starał się szukać 320d 150 KM skoro spalanie na podobnym poziomie a różnica w mocy zapewne zauważalna (tym bardziej, że obydwa te silniki są na CR).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.