Skocz do zawartości

JESTEM LAKIERNIKEM JAK PYTANIA TO PYTAĆ CO DO LAKIEROWANIA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

 

czym mozna pomalowac srebrne elementy auta - takie jak listwy boczne przy drzwiach i dachu - i srebrne elementy zderzakow. Chodzi mi o przemalowanie na kolor czarny - shadowline. Jakie sa sposoby zeby farba nie odpryskiwala - czy jest to do zrobienia ???

 

Sebek co ci przyszło do głowy zamalować ten chromik ? Kurcze masz ładne czarne autko i te chromy podkreślają jego urok. Nie zmieniaj koloru listw bocznych ---- naprawde.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u znajomego blacharza/lakiernika i zaproponował mi że warto by było, aby zakonserwował sobie zawieszenie przez zimą.... co o tym myślisz ? (pytanie do autora tematu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zostało porysowane dzisiejszej nocy moje auto . Została zarysowana masaka i prawy błotnik . wiekszość długości rys jest płytka i wydaje mi sie że pomoże papier 2000 i pasta tempo a na głębsze odcinki zamierzam zrobić kilka warstewek dobranego lakieru z mieszalni a nastepnie papier wodny 2000 i pasta tempo . Moje pytanie dotyczy czasu ile potrzeba aby warstewki lakieru zaschły i można było je przetrzeć papierem . ? rysy są miejscami bardzo głębokie i wydaje mi sie że jedna warsta nie pomoże . Po jakim czasie moge docierać papierem?

Dzieki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim jak ktos ma problemy jak i co zrobić samemu przy lakierze samochodowym to moge w miar mozliwości pomóc jestem lakiernikem z zawodu i pomoge kazdemu kto zechce POZDRAWIAM

Kolego z nieba mi spadasz :-)

Na dachu odpryskuje mi w dwóch miejscach lakier bezbarwny , przynajmniej tak mi się wydaje lub ostatnia warstwa lakieru. Jak to można zabezpieczyć żeby cały dach nie poleciał?

Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

CZesc !!!

 

Mam piakna e36coupe w rzadkim kolorze Mauritius Blau Metalic. Niestety na drzwiach zarowno z jednej jak i z drugiej strony mam male wgniecenia, na blotniku rowniez ( bez odprysku lakieru, cos takiego jakby ktos rzucil w auto pileczka kauczukowa;) ) Poniewaz lakier jest w bardzo ladnym stanie nie chcialbym malowac calego auta. Czy jest jakis sosob na usuniecie tych wgniecen bez lakierowania calego auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam bardzo proste pytanie...

 

czesto sie powtorzylo ale nie bylo czystej i klarownej odp...

 

Minela zima... jak wiadomo nie jest to najlepszy czas dla lakieru na aucie... nie narzekam na swoj lakier... ale jako osoba z nastawieniem pednackim do swojego auta chce mu zafundowac to co sie nalezy czy porzadne wyczyszczenie...

 

a wiec co nalezy wykonac po zimie zeby zlikwidowac jakies chropowatosci lakieru itd itd...

 

objechac cale auto pasta temo ? czy automax ? wiem ze automax jest bardziej scierny...

 

nie wiem moze obydwie pasty zastosowac ?

 

a na koniec jaki wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mma pytanie

 

Mialem stluczke blotnik przedni rozdarty zderzak pekniety maska lekko podgieta na naroznikach

 

 

 

Jak sie maluje elementy???? Najpierw zakupiony blotnik do malowania i potem przykrecic na auto czy wszytsko poskladac a dopiero potem malowanie na aucie???? Jak to wyglada w tej kwestii???

 

bo zderzaki to prosto sciagnac wiec tu chyba sprawa jest jasna czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz malowac jak chcesz tylko tak

jak wszystko poskladasz i pomalujesz to auto brudne i miejsca niedomalowane

jak bedziesz malowal na raty to na 90proc bedziesz mial inne odcienie bo od koloru zalezy nie tylko barwa farby, sa jeszcze inne czynniki

najlepiej maluj wszystko na raz jak bedzie porozkladane

taka moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko dotyczy malowania felg

Jakim lakierem malowac zeby uzyskac odpowiednia wytrzymalosc i zeby lakier nei schodzil czy moze dac do malowania proszkowego choc nie widzialem jeszcze jak to wychodzi na felgach moze ktos widzial? aha i czy musze przed malowaniem baza dac podklad na te fele czy moge pominac ta operacje?

Wielkie dzieki

pozdrawiam

 

dodam tylko ze fele 17 8,5 i 10 cala :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich

Musze powiedziec ze polerka samochodu naprawde duzo daje, jezeli lakier jest juz zmeczony (zmatowialy ma duzo rysek np od myjni). Po spolerowaniu takiego samochodu efekt jest taki jakby stalo sie przy lustrze. Ja swoj samochod oddalem chlopakom z Brwinowa, mialem pare wgniecen i lakier nie byl juz pierwszej kondycji. Polecil mi ich kolega z forum hondy, robia bardzo efektownie za przyzwoite pieniadze. Gadalem z nimi chyba ze 2h i widac po nich ze przykladaja sie do roboty i chetnie odpowiadaja na wszelkie pytania, wiec jak macie jakies trudnosci w naprawie swojego samochodu, możecie do nich smialo dzwonic i pytac o porade. jak chcecie kontakt to piszcie na maila: bartek399@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko niedawno lakierowane... niestety co widac na zdjęciu odchodzi mi w kilku miejscach klar...da sie to jakos podreperowac by nie było widać? i czy jest w ogole sens robić te kilka miejsc? bo po kolejnym myciu znajduje nowe ogniska... nie wspominajac o uderzajacych kamieniach itp...

Jaka jest recepta by zrobić to dobrze...i ewentualnie ile by to kosztowalo?

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//student.agh.edu.pl/~speednh/BMW/engine/DSCF1122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

 

No więc podaję zdjęcia:

 

tutaj odprysk na masce (do blachy): http://img232.imageshack.us/img232/2738/36564323lo9.jpg

 

tutaj rysa na błotniku (do podkładu): http://img291.imageshack.us/img291/7039/81903738ou4.jpg

 

paskudna rysa na drzwiach

http://img507.imageshack.us/img507/7469/39006832mg7.jpg

 

a to chyba jakies wzery po ptasich odchodach... blleee

http://img507.imageshack.us/img507/6160/87186683he2.jpg

 

tutaj klar odłazi od bazowego

http://img291.imageshack.us/img291/8636/62067379rh1.jpg

 

tutaj zarysowany próg

http://img508.imageshack.us/img508/145/27417363cx3.jpg

 

no i jeszcze zagnieciony róg przy klapie bagaznika

http://img508.imageshack.us/img508/8642/52076860ge3.jpg

 

Niestety sporo tego - auto z Włoch. Napiszcie mi proszę co trzeba zrobić konkretnie zeby dane uszkodzenie naprawić. Czy wystarcza zaprawki (jak je wykonac) czy trzeba malowac całe elementy?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
cze wszystkim jak ktos ma problemy jak i co zrobić samemu przy lakierze samochodowym to moge w miar mozliwości pomóc jestem lakiernikem z zawodu i pomoge kazdemu kto zechce POZDRAWIAM

 

Witam.

Jaki wybrać lakier bezbarwny??

Chodzi mi o to, żeby był jak najlepszej jakości.(twardość i połysk)

Interesuje mnie symbol, cena za litr, oraz gdzie kupić.

Lakieruje cały samochód i chcę żeby efekt i jakość wykonania były jak

najlepsze.

Mam kogoś kto weźmie za robociznę 2000. (chyba sie opłaca :norty: )

Lakier mogę zakupić sam.

Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Widzę, że kolega który założył temat, od jakiegoś czasu sie nie odzywa.

Ilość pytań chyba kolegę przerosła.

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie z mojego postu powyżej.

Chcę dobrać jak najlepszy lakier bezbarwny, żeby byle grad nie zrobił mi skorupy na samochodzie.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Witam.

Jaki wybrać lakier bezbarwny??

Chodzi mi o to, żeby był jak najlepszej jakości.(twardość i połysk)

Interesuje mnie symbol, cena za litr, oraz gdzie kupić.

Lakieruje cały samochód i chcę żeby efekt i jakość wykonania były jak

najlepsze.

Mam kogoś kto weźmie za robociznę 2000. (chyba sie opłaca :norty: )

Lakier mogę zakupić sam.

Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

 

wez HS nie daj sie naciagnac na MS, ceny i miejsca nie potrafie podac bo nie mieszkam w wawie jakby co to to jest super miejsce ale to pomorze

http://www.almacolor.pl/

Edytowane przez dunaj2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt pomalowania calej Bmki e34 czarnym lakierem(obojetnie jakim aby nie matowym)

z gory dziekuje za odpowiedzi...pozdrawiam!

 

napisz najpierw co ma byc malowane?

czy srodek tez?

czy silnik wywalasz?

itp. bo w tej chwili to moge ci odpowiedziec ze koszt jest od 2500 do 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.