Skocz do zawartości

520i 24v Duże spalanie i ABS


papdzan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duże spalanie w granicach 20l w ruchu miejskim. Poruszam się raczej mało dynamicznie i spokojnie(raczej brak korków).

Byłem na diagnostyce i brak błędów silnika i skrzyni. Wymienione świece , filtr paliwa i powietrza, opony 225 , cićnienie takie jak powinno być. Ekonomizer wskazuje ok 12-13l.

 

Co może być nie tak bo takie spalanie to raczej nie jest normalne :shock:

 

...mam jeszcze jeden problem bo dzisiaj jadąc zaswieciła mi się kontrolka ABS i światła przygasły a jak dodałem gazu to wszystko wróciło do normy( mam nowy akumulator i ładowanie na wolnych obrotach 14,2 a po właczeniu wszystkiego co tylko mozliwe ok 13,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepływomierz podpięty ? nie muli ci auta ? A i miałem spytać jakie odcinki robisz autem ? nagrzewa się chociaż silnik ? I jeszcze najważniejsze pytanie skąd twierdzisz, że twoje auto pali 20 l na 100 w ruchu miejskim.

 

Wyjeździj wachę do 0 zalej te 20 l wyzeruj licznik i zobacz czy na pewno pali 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat wybrałeś, ale spróbuje pomóc.

 

1) Zobacz czy nie ma wycieków, u mnie lekko wężyk był przetarty np i kapało tak leciutko, było naprawdę niezauważalne a jednak plus 3 litry.

2) Z tego co się oriętuje przepływomierz nie pokazuje błędów na komputerze i lambda może pokazać ale nie musi.

3) Właśnie co do tej kondycji, np lekko dziurawy tłumik, czy odrobina lewego powietrza, źle dobrane świece, fajko-cewki zajechane.

4) Automat czy manual ? Może paliwko do dupy masz też. Albo lejesz 98 ?

5) Czytałem, że często pomaga reset komputera, może to spróbuj

6) 24 zaworki więcej paliwa biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a możecie mi powiedzieć gdzie i jak jest podpięta masa do alternatora bo ja tam widziałem tylko przewód plusowy bo możliwe że brak masy i dlatego miałem spadki napięcia:?:

 

... znalazłem dwa miejsca pod kanapą gdzie jest podpięta masa i kilka mniejszych w obrębie silnika.

 

...a i jeszcze jedno czy główny bezpiecznik przy akumulatorze to ten na tym cienkim czerwonym kablu w czarnej puszce czy mam szukać bezpiecznika na głównym kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę swoją niunią od roku , rano jadę obwodnica a wracam miastem w korkach , tłumiki na przelot , stoźek , lacze 225 , szpera 3,91 , klekoczące samoregulatory , pływającea napoty a spalanie 10-12 a na trasie zejdzie nawet do 7 litrów , to nie są dane z obc tylko z licznika kilometrów bo pływak mi szwankuje , staram się jeździć normalnie ale nie zamulać i czasami bokiem lubie polatać , niewiem czemu macie takie spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.