Skocz do zawartości

Jakie dobre opony na zimę?


steff

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw chciałbym sie przywitać jako nowy użytkownik i zadać pytanie które strasznie mnie nurtuje i mam z tym problem. Kupilem w tym roku BMW 318 kombi, nie mam kontroli trakcji wiec jakoś muszę sobie radzić, na śniegu i lodzie. Czy znacie jakieś może dobre opony które nadawały by sie do mojego auta, w tej chwili jezdze na barumach polarisach i zastanawiam sie czy na letnich nie bedzie lepiej. Thx za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupiłeś to autko na tych właśnie oponkach, to dość prawdopodobne jest, że sprzedawca założył chłam, żeby auto nie stało na kołku - zainwestuj w porządne zimówki - teraz, zwłaszcza jak jest trochę bardziej ślisko - na letnich nie radzę jeździć - zwłaszcza, jeśli nie miałeś zbyt dużo do czynienia z RWD

 

P.S.

wybacz, że nie będę się bawił w reklamy, ale na pewno znajdziesz coś na swoją kieszeń - choćby w internecie - tu ceny są najniższe, ale np. warunki gwarancji itp. najmniej korzystne (coś za coś)

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematów o oponach zimowych. Było takich kilka i tam porównywaliśmy opony na podstawie własnych doświadczeń.

Ale generalnie przodują:

Continental

Micheli

GoodYear

i reszta :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zdecydowalem sie na Firestone Winterhawk i nie zaluje. Jestem z nich bardzo zadolowlony, wczoraj mialem okazje przetestowac je w ciezkich warunkach - naprawde, uwazam ze za ta cene (kupowalem je po 204 zl) sa rewelacyjne.

Ponizej link:

http://opony.interia.pl/testy/index_testy1.asp?rodzaj_pojazdu=osobowe&producent=Firestone&model=WINTERHAWK&pora_roku=zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa zawsze będzie lepsza od letniej (w warunkach zimowych oczywiście).

Nie oczekuj cudów. Zmiana opon może być kosztowna, a efekty niewielkie. Jeżeli Twoje BMW ucieka przodem w zakrętach (podsterowność) to według mnie zbyt szybko wjeżdżasz w zakręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem w zeszlym roku Barumy Polarisy. Byly zalamujace - glosnie, slabo trzymaly, na dodatek byly wybite - oponki wizualnie wygladaly super, a wydawaly dziwne odglosy podczas jazdy. Na ta zime kupilem Goodyear Ultra Grip 7, sa super. Ciche, niezle trzymaja, poprawa w stosunku do poprzednich ogromna. Polecam!!

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno jakie kupisz zimowki, byle by byly nowe :!: Z doswiadczenia wiem ze uzywane 2-3 sezony zimowki mimo ze maja jeszcze sporo bieznika to juz zachowuja sie duzo gorzej od nowych :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to ze pojade na narty w gory i bede na lancuchach caly czas jezdzil dzisiaj probowalem pod gorke (ah ci poczatkujacy :D ) w miejscu mi stanela na a wcale nie rznolem gazem jak co niektozy i coz pozniej juz tylko na prawo na lewo tylkiem zatanczyla i trzeba bylo wracac ta droga ktora sie do gorki dojechalo heh :cry: nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to ze pojade na narty w gory i bede na lancuchach caly czas jezdzil dzisiaj probowalem pod gorke (ah ci poczatkujacy :D ) w miejscu mi stanela na a wcale nie rznolem gazem jak co niektozy i coz pozniej juz tylko na prawo na lewo tylkiem zatanczyla i trzeba bylo wracac ta droga ktora sie do gorki dojechalo heh :cry: nie wiem..

No wiesz, przy odrobinie umiejętności, oponie zimowej w dobrym stanie oraz umiarkowanych warunkach zimowych nie będzie problemu, a na lodzie to każdy woła o łańcuchy. No chyba, ze masz z tyłu iX :D

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smigam na SAVA ESKIMO S3 185/65/R15 T88.

Jedyne co moge im zarzucic to to ze sa glosnie powyzej 120km/h.

Za stosunek ceny do jakosci daje im 5+.

ja mam te opony od dwóch sezonów i powiem, ze:

- są głośne

- nie do końca im wierzę... :|

natomiast w tym roku kupiłem nowe Dębica Frigo2 na tył i jestem narazie mile zaskoczony. To chyba jest UG5... nie wiem, ale są niezłe jak na "taką powszechną lipę".

Generalnie co roku testuję coś nowego... dobra zabawa :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a czy używanie łańcuchów może spowodować uszkodzenie alufelg :?:

 

:duh: Weź se chłopie kup za 100-150 zł komplet felg stalowych i na nie załóż zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak DĘBICA FRIGO 2 to jest stary GOOD YEAR ULTRA GRIP 5 z przed paru lat.Czyli to co juz GOOD YEAR nie sprzedaje pod swoją marka, bo jest przestarzałe.Ja mam PIRELLI SNOW SPORT, są one juz 2letnie.I sprawują sie tak sobie.Miałem problem podjechania pod stromy wjazd w ostrym śniegu,natomiast POLONEZEM na DĘBICA NAVIGATOR całocznych bez żadnego problemu, pod ten sam wjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak DĘBICA FRIGO 2 to jest stary GOOD YEAR ULTRA GRIP 5 z przed paru lat.Czyli to co juz GOOD YEAR nie sprzedaje pod swoją marka, bo jest przestarzałe.Ja mam PIRELLI SNOW SPORT, są one juz 2letnie.I sprawują sie tak sobie.Miałem problem podjechania pod stromy wjazd w ostrym śniegu,natomiast POLONEZEM na DĘBICA NAVIGATOR całocznych bez żadnego problemu, pod ten sam wjazd.

 

może ten polonez ma szperę!!! :mrgreen: :mrgreen:

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.