Skocz do zawartości

Demontaż,montaż turbiny w E60


mario693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Mam pytania:czy wyciągaliście turbiny z e60 530d 2004r?Czy aby ją wytargać konieczny jest odkręcenie kolektora ssącego,pokrywy zaworów itp?czy może można ją wyjąc w prostszy sposób?ile potrzeba czasu na demontaż i ponowny montaż?czy przy demontażu ulegają uszkodzeniu wszystkie uszczelki?

Czy regenerowaliście może turbiny w Mielcu?proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo powinieneś dać radę wyciągnąć od dołu tj. z kanału lub jak podniesiesz auto.

Co do regeneracji to te turbiny niestety nie działają zazwyczaj prawidłowo po regeneracji - poczytaj forum jest kilka tematów i w każdym się powtarza

problem z działaniem turbosprężarki po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes kolego wyciągnąć turbo od dołu. Demontaz i montaz wraz z kompletem uszczelek to koszt rzedu 300-400 złotych. Trwa to około 2-3 h. Co do regeneracji w Mielcu to uwazaj - tam regeneruja turbiny w co drugim domu wiec trzeba wiedziec komu powierzyc turbine. To czy regeneracja bedzie skuteczna zalezy od uszkodzen Twojej turbosprezarki. Co prawda jak pisal kolega wyzej oficjalne stanowisko producenta jest takie ze tych turbin sie nie regeneruje to jednak sa zaklady ktore robia to z powodzeniem. Jesli regeneracja ma byc dokonana porzadnie i niekoniecznie najnizszym kosztem to polecam udac sie do firmy turbo-tec z jaworzna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy dużo jest roboty aby wyciągnąć ją od dołu?czyli jak wyciągnę ją od dołu to muszę wyciągnąć kolektor wydechowy?moja turbina chyba jest nie szczelna gdyż do wydechu dostaje się olej,tak że regeneracja będzie skuteczna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy firma regenerująca turbiny w Mielcu jest chwalona,mój znajomy regenerował tam turbinę tylko w vw ponad rok temu i jest zadowolony,tylko nie wiem jak to się ma jeżeli chodzi o regeneracje turbin w bmw e6o?koszt regeneracji bmw e60 to do 1000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbosprężarka jedna drugiej nie równa. W różnych modelach, w różnych silnikach mogły byś stosowane różne, są turbosprężarki Garretta i Mitsubischi (rzadziej), zmienna geometria jest sterowana elektronicznie silnikiem krokowym lub podciśnieniem itd, Trzeba sie zorientować z czym ma sie do czynienia i wybrać najlepsze miejsce do ew. naprawy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad miesiąc temu moja turbina rozleciała się w dosłownym tego słowa zanaczeniu...Znajomy ,który zajmuje sie naprawą bmw samochodów polecił mi warsztat z Łodzi [regeneracja turbin]Jak do tej pory zrobiłem 15tys.km. i jest wszystko ok.Koszt regeneracji mojej to 1700zł. rok gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Temat jest mi od niedawna znany.

Jeżeli podejmiesz decyzje o regeneracji to miej świadomość,że nie będą to orginalne części garetta tylko jakieś chinskie podróbki.

Krąży inforamcja ,że garett nie produkuje części zamiennych do tej turbiny.

Dlatego niektóre zakłady nie podejmą się jej regeneracji.

Wiadomo,że cena kusi.

Co do wyjęcia turbiny to ja odkrecałem ją wraz z kolektorem bo nie miałem dojścia do jednej ze śrub łączących turbine z kolektorem.

Może gdybym zdemontował pokrywe zaworów wtedy miałbym dojście.

O wiele łatwiej jest ją wyciągnąc po uprzednim odkręceniu sterownika.

Turbine wyciągałem od dołu.

To że ja ja tak wyciągałem nie oznacza ,że to właściwy sposób.

Jeżeli bedziesz potzebował pomocy to pytaj, bo jestem świerzo po akiej naprawie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze pytanie gdyż w warsztacie gdzie mam zamiar dokonać demontażu i montażu turbiny,powiedziano mi że po regeneracji turbiny konieczna jest wymiana oleju oraz filtrów powietrza i oleju,zastanawia mnie jaki to ma związek z regeneracją???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy mam jeszcze pytanie gdyż w warsztacie gdzie mam zamiar dokonać demontażu i montażu turbiny,powiedziano mi że po regeneracji turbiny konieczna jest wymiana oleju oraz filtrów powietrza i oleju,zastanawia mnie jaki to ma związek z regeneracją???

Dobrze Ci powiedziano.Tak wlasnie powinno sie zrobic po wymianie-regeneracji turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze pytanie gdyż w warsztacie gdzie mam zamiar dokonać demontażu i montażu turbiny,powiedziano mi że po regeneracji turbiny konieczna jest wymiana oleju oraz filtrów powietrza i oleju,zastanawia mnie jaki to ma związek z regeneracją???

Wymiana filtrów i oleju konieczna nie jest. Ale dobrze by było gdyby nowo zregenerowane turbo rozpoczęło swój żywot na świeżym oleju i równie świeżym powietrzu :wink:

 

Ja przy wymianie swojej turbawki na nową (nie regenerowaną) zrobiłem właśnie tak samo.

 

Odmy jeśli dawno nie wymieniałeś - też wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie zależy na gwarancji i samochodzie to można nic nie wymieniać, w przeciwnym wypadku należy wymienić olej z filtrem, filtr odmy i katalizator. W przeciwnym wypadku zapomnijcie o gwarancji.

 

U mnie przy awarii turbo (wymiana w ASO) wymienili turbo, olej z filtrem, filtr powietrza, odme. Wirnik się obluzował ale nic się nie wysypało, jeśli cokolwiek poleciałoby z turbiny dalej to trzeba byłoby płukac/sprawdzić intercooler.

 

Ale o wymianie katalizatora pierwsze słysze

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,jestem po rozmowie z Panem z Mielca który twierdzi że regeneracje dokonują na oryginalnych częściach Garrett,zastanawiam mnie to,że tak tanio,bo powiedział że do1000zł dokona regeneracji turbiny,a z tego co widziałem na forum to ponoć regeneracja odbywa się tylko na zamiennikach?co sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,jestem po rozmowie z Panem z Mielca który twierdzi że regeneracje dokonują na oryginalnych częściach Garrett,zastanawiam mnie to,że tak tanio,bo powiedział że do1000zł dokona regeneracji turbiny,a z tego co widziałem na forum to ponoć regeneracja odbywa się tylko na zamiennikach?co sadzicie?

Jedna wielka lipa. Mi za regenerację oczywiście nie na częściach ORI garett (bo każdy wie ze garett już od jakiegoś czasu nie sprzedaje zestawów naprawczych) zawołali 1500-2000 w turbo-tec Jaworzno chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kukiz84 dlaczego zdecydowałeś się na regeneracje turbiny?jakie miałeś objawy?jakie części zamienne używane były przy naprawie twojej turbiny?gdzie ją naprawiałeś?

 

Za regeneracje zapłaciłem 1450 zł - roczna gwarancja

Koles do mnie przyjechał i po naprawie przywiózł mi moją turbine.

Wymieniłem olej, filtr oleju,powietrza i filtr odmy.

Wiadomo ,że części to jakaś chińszczyzna , ale w tym roku raczej zmienie auto ,wiec nie bylo sensu ładować 4 tyś w nowe turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy proszę o pomoc - mam na to max 2 dni :( - auto wiezie do ślubu

W aucie padła turbina ( 280 tyś) - teza mechanika , strasznie piszczy, jęczy, głośno śwista

W aucie jest moc , troszkę kopci ale dźwięk jest przerażający.

Potrzebuję wiedziec jak wymontowac turbinę w Bmw e60 530d , lub też poszukuje kogoś z łódzkiego kto wykona taki zabieg.

Dodam że turbinę już posiadam potrzebują kogoś do pomocy.

Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak W 3.0d jest turbina GTB 2260 Gareta wyciągniecie jej jedynie od dołu noe wiek kto mądry yciagał ją do góry i jakim cudem mu to wyszło :duh: :duh: :duh: .Zrzucasz wszystkie podbitki masz aluminiowe wzmocnienie i oslone silnika .Rozpinasz wydech u mnie było zaraz za katem i zostaje tylko odkręcić kata od turbiny.Potem sterowniki jak nie chcesz się z nim szarpać zasilanie jego olejowy dolot i powrót(tu uważaj na podkładki) ,łape trzymająca turbo do bloku dolot do icka i trzy śruby które masz w obudowie filtra powietrza na dnie tej obudowy pod gumowymi zaślepkami. I turbo ci spada w dół.Jak sobie nie poradzisz to zapraszam nie razto już robiłem.Regeneracja twojego turbo u nas to koszt 700zł z gwarancją na rok.Poszukaj postów odemnie i Rogera my tekie operacje na codzień robimy. Pozdro Marcin530D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin530 Dzięki wielkie

Dałem radę zrobic to zupełnie samemu w ciągu 7h ( dwie godziny przed postem zacząłem samemu ) , wyciągałem od dołu na kanale, auto hula aż miło :)

Dodam że turbo wyjąłem i sprawdziłem wszystkie połączenia ( szkoda że dopiero teraz) bo okazało się że przewód od turbo do ico było minimalnie uszkodzone

i ot i awaria, ale dzięki temu że wyciągnąłem na stół wiem że turbo nie ma luzów a auto z przelotem 275tys

Jutro tylko poskłada plastiki do reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam powiedziałeś...przez to minimalne uszkodzenie na wyjściu do icka turbina przez tą dziurke dmuchała ładnie napewno, z sladowymi ilościami oleju także łatwo było to zlokalizować tylko najpierw dokładne oględziny :cool2: :cool2: :cool2: A wiadomo że jak ciśnienie nie leci do cylindrów tylko w atmosfere to sprawa oczywista że autko ma silnik z niedoładowaniem i nawet 100-200mbar i auto przestaje jechać DDE zapisuje błąd o nie doładowaniu i tryby.Ale dobrze że sobie poradziłeś .Pozdro Marcin530d :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sory za odkopanie wątku.

 

Czy w silniku M57T2 z zestawieniem Xdriva też turbo mam wyciągać od dołu ? Auta nie mam przy sobie i nie wiem czy sobie organizować jakiś kanał/podnośnik czy może jednak wytargam turbo od góry ? wydaje mi się że jak odkręce cały box na filtr powietrza to od góry bedzie niezły dostęp ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.