Skocz do zawartości

jak sprawdzic czy byl cofany licznij?


ronaldo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, jak sprawdzic czy byl cofniety licznik? Posiadam ksiazke serwisowa ale byla prowadzona tylko do zeszlego roku. Ostatni wpis to 189tkm. Teraz auto ma 202tkm i wydaje mi sie ze troche malo skoro w tamtym roku mialo juz 189tkm

 

Przebieg możesz sprawdzić tylko po historii serwisowej bo fachowcy tak cofają liczniki że nawet ASO BMW nie pozna, książki i pieczątki serwisowe też podrabiają dlatego najlepiej podjechać do ASO BMW i sprawdzić historie w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ponad 200tys. na BMW SERII 3 nawet z 2005 - 06r. to autentyczny przebieg, moja 05r ma 190 tys.km i jest udokumentowany do 170.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ponad 200tys. na BMW SERII 3 nawet z 2005 - 06r. to autentyczny przebieg, moja 05r ma 190 tys.km i jest udokumentowany do 170.

 

Pzdr

 

Jest raczej bez problemu mozliwe. Jak i nawet jak na ten rocznik malo. Ja widzialem juz e60 i e90/91/92 co mialy po 300tkm i byly rok 2008 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam z 2005 roku i mam 194tys to normalne, ale sa z tego roku autka z przebiegami sporymi i niestety cofniete na 150tys. Przed kupnem ogladalem 330xd z 2007 roku z przebiegiem 300 tys, w srodku byla jak nowa, nie kupilem ze wzgledu na akcyze i dlatego ze nikt by pozniej nie kupi w polsce auta z nie cofnietym licznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego e60 to jeszcze co innego, i w e60 z tego roku w 150 - 170 tys.km cieżko uwierzyć, ale to czy samochód ma najechane 190 tys. czy 300 tys. to można zobaczyć gołym okiem. A jeśli ktoś dba o samochód to nie cofa licznika bez przyczyny.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego e60 to jeszcze co innego, i w e60 z tego roku w 150 - 170 tys.km cieżko uwierzyć, ale to czy samochód ma najechane 190 tys. czy 300 tys. to można zobaczyć gołym okiem. A jeśli ktoś dba o samochód to nie cofa licznika bez przyczyny.

 

Pzdr

 

Tylko ze nikt nie chce kupic zadbanego i serwisowanego z duzym przebiegiem, i dlatego cofaja liczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuje i dbam o auto i przebieg mam 248tkm i tez mi jest trudno uwierzyc ze auto z 2005r ma mniej niz 150tkm( chodzi mi o sprowadzone samochody) sam poruszalem sie po Holandii i 40tkm rocznie czy wiecej to normalne. Tez mam problem z cofnietym licznikiem tylko ze Oplu Corsie okazalo sie ze auto z 2007r mialo cofniety licznik o ponad 40tkm. Wyszlo to gdy sprawdzalem auto na kompie i w 2009r przy przebiegu 90tkm mial wypalany filtr czasteczek stalych a ja go kupywalem na poczatku 2011r z przebiegiem 92tkm i teraz bede sie sadzil z kolesiem. Jest prawo ze do 2 lat mozna sie sadzic wiec korzystam z niego :D

Czasami przy kupywaniu OC albo AC chca zeby podac przebieg wiec na tej podstawie tez mozna sprawdzic przebieg

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuje i dbam o auto i przebieg mam 248tkm i tez mi jest trudno uwierzyc ze auto z 2005r ma mniej niz 150tkm( chodzi mi o sprowadzone samochody) sam poruszalem sie po Holandii i 40tkm rocznie czy wiecej to normalne. Tez mam problem z cofnietym licznikiem tylko ze Oplu Corsie okazalo sie ze auto z 2007r mialo cofniety licznik o ponad 40tkm. Wyszlo to gdy sprawdzalem auto na kompie i w 2009r przy przebiegu 90tkm mial wypalany filtr czasteczek stalych a ja go kupywalem na poczatku 2011r z przebiegiem 92tkm i teraz bede sie sadzil z kolesiem. Jest prawo ze do 2 lat mozna sie sadzic wiec korzystam z niego :D

Czasami przy kupywaniu OC albo AC chca zeby podac przebieg wiec na tej podstawie tez mozna sprawdzic przebieg

 

to normalne przebiegi w kraju gdzie sa autostrady, nikt nie kupuje samochodu zeby stal w garazu, no chyba ze jest to jakies ferrari i wyjezdza raz w tygodniu w ladna pogode.

Daj znac jak sie potoczy sprawa w sadzie z przebiegiem, nie jednemu sie przyda i moze odstraszy cofajacych liczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie każdy jeździ więcej niż 40 tys. km rocznie, więc myślę że te 200tys.km dla auta 5 - 6 letniego jest akceptowalne, zważywszy, że auto zmienia właściciela, ja np kupiłem auto od człowieka, który jeździł sobie przez niecały rok koło domu i zrobił tylko 14 tys.km przez 10mieś.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Koledze chya chodzi o to czy przebieg miedzy 189tys a aktualnym w ciagu roku nie jest maly a nie czy 200 tys to malo :duh:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sprawdzic czy byl cofniety licznik? Posiadam ksiazke serwisowa ale byla prowadzona tylko do zeszlego roku. Ostatni wpis to 189tkm. Teraz auto ma 202tkm i wydaje mi sie ze troche malo skoro w tamtym roku mialo juz 189tkm

 

Wszystko jest kwestią gdzie auto jeździło,czy było od prywatnej osoby jeżeli tak to jest jak najbardziej realny, czy też było to auto poflotowe wtedy należało by się zastanowić.

Ja sam mam 2006r z przebiegiem 124tyś udokumentowane

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wam daje udokumentowany przebieg??

ja mam auto z 2006r, przebieg aktualny 139000, ostatni przegląd zrobił poprzedni właściciel przy 98000 a ja z racje tego że pracuję w branży motoryzacyjnej, nie mam dwóch lewych rąk i uważam że 90% rzeczy związanych z autem można zrobić lepiej niż ASO, dlatego moijam szerokim łukiem ASO i ich chore ceny... pieczątek w KS nie potrzebuję...

 

p.s.

ostatnio składałem 2 e91 320d po przeglądzie i wymianie filtrów w ASO ze źle złożonym układem dolotowym... (sąsiedzi zaczepiali mnie, że po przeglądzie coś nie chce jechać i coś syczy spod maski...)

 

także jeżeli chodzi o przebieg to wszystko zależy od warunków jazdy, będą auta autostradowe z przebiegami 300tkm i będą wyglądały jak nówki, i będą te co mają 90tkm ....

 

p.s.2

u mnie kierownica po 100tkm (Mpakietowa) była wytarta jak szmata... (reszta auta OK) ale jak zobaczyłem u byłej użytkowniczki samochodu na kazdym z palców co najmniej 1 pierścionek!!! to juz wiedziałem czemu kiera na całym obwodzie tak wyglądała...

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do temu. Podłącz INPE i przeglądnij kody błędów w sterownikach. Przy sporej części błędów zapisywany jest stan licznika przy którym problem wystąpił. Cofający czasami potrafią pominąć najprostsze rzeczy jak przeglądnięcie pamięci kodu błędów we wszystkich sterownikach.

 

Jednocześnie to, że niczego nie znajdziesz, nie oznacza, że licznik nie był cofany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW jest wiele miejsc po których można odczytać stan licznika . Po serwisie , po usterkach , liczniku i po danych zapisanych w kluczykach . W ASO gdy sprawdzają przebieg to najpierw po kluczyku ale pewnie są specjaliści ,którzy potrafią wszystko przeprogramować ,że nawet ASO nie pozna . Można patrzeć na stan tapicerki ,kierownicy i innych części ale to wszystko też można wymienić na nowsze i nic nie będzie widać . Trzeba sprawdzić dosłownie wszystko i nie wierzyć w bajki sprzedających .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzę, że nastała moda na kupowanie przebiegu a nie samochodu..... Jeśli nawet przebieg jest wysoki, ale auto zadbane, bezwypadkowe, mechanicznie bez zastrzeżeń to co? Nie kupicie? Ja szukając e92 wybrałem tą z największym przebiegiem, bo po obejrzeniu kilku szrotów to było całkowicie ok, choć miałem do wyboru auta z przebiegiem np 50-60 tys km, rzekomo :) Wziąłem z przebiegiem ponad 120tys i przez półtora roku leję, odpalam i jeżdżę trasy bez obaw i z bananem na pysku.

Sądzę, że w PL 90% aut ma korektę licznika, na forum pewnie też sporo tego by się znalazło, może mój też ma 250tys km :) Któż to wie? Książka???? Pffffffffff, dla kogoś kto się tym zajmuje, podrobienie książki to pikuś.

Patrzcie na stan auta, a nie na stan licznika. Byłem kiedyś flotowcem, dużo aut, handlowcy itd Co zdolniejsi potrafili zajechać auto w 1 rok i np 40 tys km: kompletnie zniszczone wnętrze, poobijane auto naokoło + 1-2 poważniejsze dzwony i np silnik do remontu + spalone sprzęgło :mad2: (przypadek z życia wzięty)

Niektórzy robili po 200-300tys bezwypadkowo i auta były w świetnej formie.

Na kondycję auta ma wpływ tak wiele czynników, że określenie przebiegu jest właściwie niemożliwe....można domniemywać, ale tylko domniemywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.