Skocz do zawartości

Wydech dwustronny e39 3.0D


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam smaka na zmianę wydechu końcowego, bardzo podobają mi się wydechy dwustronne. Szukałem trochę na necie, widziałem jak goście coś takiego robią nawet pod zamówienie, ale to w mpakietach a tam więcej miejsca. I mam takie pytanie, ja posiadam zwykły zderzak i standardowy wydech czy da się coś zrobić ? zna ktoś może kogoś kto wykonuje takie rzeczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał sobie spokój z podwójnym wydechem. W Mce z tego co wiem jest zestaw naprawczy zamiast kola wymiarowego aby zrobić więcej miejsca na podwójny wydech.

Poza tym aby 2 końcowe miały jakiś sens musisz poprowadzić rury od samego kolektora po jedną na 3 cylindry. Widziałem fordy z pseudo 2 rurami (tylko końcowe podwójne) to 80% spalin i tak szlo przez ten co jest na wprost do reszty układu wydechowego. Z drugiej strony widziałem Merca 420 koni co ma wszystkie podwójne rury (kolektory, katalizatory a tylko końcowy jeden (oryginalny bez przeróbek).

Także oprócz efektu wizualnego niczego więcej się nie spodziewaj po 2 tłumikach końcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolego dedykowany wydech ultera z 4 końcówkami ale założenie go, żeby to miło sens było dosłownie prze......e! Troszkę męki było ale ładnie dymi ze wszystkich końcówek a dźwięk jest świetny jak na diesla. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, myślałem o tym tylko ze względu wizualnego nie żadnej większej mocy itd... chciałem mieć dwa pojedyncze tłumiki, przez które będą leciały w miarę normalnie spaliny. Czytałem ze goście robią tak ze spaliny lecą mniej więcej procentowo 40/60, jeden koleś przy wyjściu do drugiego tłumika z głównego zostawiał w środku jakby zastawka. Zrobiłem prosty rysunek w przekroju żeby pokazać o co chodzi... ponoć to rozwiązanie daje rade, pytanie tylko czy w zwykłym sedanie bez mpakietu da rade zmieścić coś takiego może ktoś robi coś takiego i mógłby wykonać na zamówienie ? może ktoś ma lepsze pomysły jak można coś takiego wykonać... ?

 

http://img810.imageshack.us/img810/5463/beztytuuizl.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma to sensu.

 

Równie dobrze mógłbyś przykleić końcówkę pod zderzakiem.

 

Jedyne co można zrobić, jak koledzy pisali, to wydech od początku lub jakiś y-pipe od pierwszego tłumika i poprowadzenie dwóch wydechów na tył.

 

Oczywiście to generuje $$ i jeśli nie planujesz modyfikacji silnika, to zabieg taki, imo nie ma sensu.

 

Mimo wszystko powodzenia, jeśli zdecydujesz się to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie tłumiki jak na rysunku są na aledrogo. Z pojedynczymi bądź podwójnymi do wyboru. Jeszcze regulujesz szerokość między rurami itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma to sensu. Równie dobrze mógłbyś przykleić końcówkę pod zderzakiem. Jedyne co można zrobić, jak koledzy pisali, to wydech od początku lub jakiś y-pipe od pierwszego tłumika i poprowadzenie dwóch wydechów na tył. Oczywiście to generuje $$ i jeśli nie planujesz modyfikacji silnika, to zabieg taki, imo nie ma sensu.

Mimo wszystko powodzenia, jeśli zdecydujesz się to zrobić :)

 

Napisałem ze chodzi tylko o efekt wizualny, ale wiadomo nie chce robić agro tylko żeby oba działały i leciały z nich spaliny...

 

Kolego takie tłumiki jak na rysunku są na aledrogo. Z pojedynczymi bądź podwójnymi do wyboru. Jeszcze regulujesz szerokość między rurami itd.

 

mógłbyś jakieś pokazać bo znalazłem tylko ultera podwójny do e36 1.8, i dwa lub trzy jakieś już bardo drogie... i raczej nie do zwykłego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby 2 końcowe miały jakiś sens musisz poprowadzić rury od samego kolektora po jedną na 3 cylindry

Tylko jak to zrobić w m57?

 

Kolego jak nie masz M-pakietu to daj sobie spokój.Wszystkie bebechy będzie widać od tego wydechu.

Na tym ogłoszeniu http://www.ebay.pl/itm/FOX-Sportauspuff-Duplex-BMW-E39-ab-520i-je-2x90-/390249182200?pt=DE_Autoteile&hash=item5adca9f3f8 widać jak mniej więcej wygląda bez m-pakietu...poprostu wieś śpiewa i tańczy :duh:

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Dexter87, a masz może jakieś fotki od spodu?

Jak to jest wykonane, jak zamocowane.

Strasznie mnie kręci na 4 kominy, ale nie mam pomysłu na wykonanie, a gotowe zestawy są kosmicznie drogie :roll:

Jak masz rozwiązany rozdział spalin?

Dmucha równo na obie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dexter87, a masz może jakieś fotki od spodu?

Jak to jest wykonane, jak zamocowane.

Strasznie mnie kręci na 4 kominy, ale nie mam pomysłu na wykonanie, a gotowe zestawy są kosmicznie drogie :roll:

Jak masz rozwiązany rozdział spalin?

Dmucha równo na obie strony?

Fotek od spodu nie mam a podział spalin to 60 na 40%! A żeby to zrobić niestety troszkę czasu i kasy trzeba poświęcić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :oops:

Robiłem to u znajomego który się zajmuje tylko układami wydechowymi, tak na szybko jak policzyłem to jakieś 1500zł. Ja katy wywaliłem i sprzedałem troszkę mi się zwróciło. Ale warto było wygląd super a w trakcie zady wydaje się że to benzyna nie diesel :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na tym ogłoszeniu http://www.ebay.pl/itm/FOX-Sportauspuff-Duplex-BMW-E39-ab-520i-je-2x90-/390249182200?pt=DE_Autoteile&hash=item5adca9f3f8 widać jak mniej więcej wygląda bez m-pakietu...poprostu wieś śpiewa i tańczy :duh:

Nie no koledzy to jest tragedia :) ja myślałem o jakimś subtelniejszym rozwiązaniu i o puszczeniu rury na druga stronę gdzieś pod zderzakiem. Niestety nie mam pojęcia jak to tam wygląda od spodu i ile jest miejsca po miedzy belka a zderzakiem i czy da się coś tam zmieścić. Oczywiście mowie o zwykłym zderzaku a nie MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do: Dexter87

powiedz mi dexter....jaka srednice masz tych rur wydechowych...bo chce sobie zmienic koncowke wydechu i nie wiem jakie dwie rury zastosowac...

czy 2x60mm.....albo 2x70mm

dodam ze mam zderzak mpakietowy do touringa ale przeciez dyfuzor jest taki sam jak w sedanie....

daj znac

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif


Babcia z duszą nastolatki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Do Dexter: Mama e39 530d touring w m-pakiecie. Możesz mi powiedzieć czy używałeś oryginalnego tłumika środkowego i oryginalnych końcowych z M5 to stworzenia

 

swojego potwora. Mam okazję kupic taki zestaw za 700zł i nie wiem czy się opłaci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.