Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

F11 Xdrive ,felgi i opony

19x9j et34 245/40

19x10j et35 275/35 ,Czy taki zestaw będzie ok,czy tył się zmieści ? Różnica procentowa między tyłem a przodem jest ok. 0.5% więc pod xdrive powinno być ok tylko czy lepiej dać na tył oponę 285 czy zostawić 275 ,chodzi wyłącznie o ułożenie opony na feldze,przy której szerokości będzie bardziej pasować do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Szczerze to raczej nie wejdą. Felga wejdzie do wew. prawie 2 cm i wyjdzie na zew. blisko 7 mm. I teraz dając dystans 12 mm felga wyjdzie, ale jednocześnie zew. część będzie już 2 cm bliżej nadkola. Dodając do tego szerszą oponę - będzie tarło. Poniżej masz 9.0x20 ET 25. Szukaj 8,5-9 na front i na tył 10-10,5.


attachment.php?attachmentid=1648797&stc=1&d=1498832716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dodatku by byly bardziej schowane niz oryginaly, ktore maja et44. Poszukaj używanego zestawu oryginalnego z oponami dedykowanego do f10. Lepsze to niz jakies dziwne pewnie chinskie felgi w dziwnym rozmiarze

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Cześć,

BMW F11 XDRIVE

Czy nie beda bardzo wystawac felgi przy 8.5J ET15? Opony 245/40/19, wszystkie 4 felgi te same parametry

Będzie trzeć.

Witam. Posiadam fabryczny zestaw felg 8,5j et33 i 9j et44 w mpakiecie w konfiguracji opon 245 i 275. Czy mogę zamontować na przednią oś felgi 9j et44, czyli to co mam fabrycznie z tyłu i ewentualnie zalecany komplet opon 255?

Nie, druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Potrzebuje Waszej pomocy w doborze opon bo pamięć jest zawodna :) ze dwa lata temu miałem F11 z felgami styling 467 9x19 ET37 z F15 i wszystko się zgrało jak widać na zdjęciach tylko nie pamiętam jakie opony tam założyłem żeby mieć jakieś rozeznanie...


IMG_3298.JPG


IMG_3217.JPG


IMG_3216.JPG


IMG_3214.JPG



Teraz mam nowe F11 i robię nowe podejście a mianowicie felgi styling 594 w rozmiarze 9x19 ET 46 przód oraz 9x19 ET18 tył z F16. Przód z tym ET musi być na dystansie żeby to miało ręce i nogi ale za nic w świecie nie wiem w jakie opony celować...


IMG_9793.JPG


IMG_9794.JPG


IMG_9795.JPG


IMG_9796.JPG


IMG_9797.JPG


IMG_9798.JPG


IMG_9799.JPG


IMG_9800.JPG



Tylne ET jest niskie więc jest na krawędzi jak widzicie. Coś ktoś mądrego podpowie ? Dodam tylko że z przodu są zamontowane sprężyny Eibach pro-kit -30 a tył to wiadomo ustawi się jak się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy bieżnik przy tak niskim ET schowa mi ładnie. zastanawiałem się też na 235/40


poniżej różnice miedzy 245/40 a 235/40


Diameter

678.6mm

670.6mm

Circumference

2131.9mm

2106.8mm

Speedo error

0%

1.19%

Reading at 30mph

30mph

30.36mph

Reading at 60mph

60mph

60.72mph


Czy to jest do zaakceptowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja się nie znam na stance i naciągach jak w hondzie civic :8)

Przód masz seryjnie 8,5 ET 33 a ty zakładasz 9J ET46 więc felga wejdzie do wewnątrz 2 cm i z zew. schowa się 6,6 mm. Dystans musisz wrzucić 20 mm, to wtedy felga wyjdzie 13,4 mm i wszystko się zmieści.

Oponę weź 245 a nie 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

Czy wam się takie "za wąskie" opony względem felgi podobają???

Bo mi to wgląda trochę tak, że kogoś było stać na fajną felgę ale zabrakło na opony.

Pomijam kwestie estetyki ale to przecież jest w ogóle nie praktyczne.

Jazda na takim rozwiązaniu w Polsce gdzie krawężników i dziur nam nie brakuje musi się skończyć uszkodzeniem felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąść też pod wzgląd jakiej firmy opona bo z tego co zauważyłem to różnych firm różnie się układają. Obecnie mam p-zero ,gdzie jest duży rant ochronny i na 9j opona 245 ma naciąg ale rant i tak chroni lekko felgę. No i jeżeli posiadamy x drive to też nie mamy pola manewru co do szerokości opon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon to co kto lubi. Nie raz mocne obniżenie i rodzaj felgi wymusza założenie takiej a nie innej opony... Wracając do tematu czysto informacyjnie poniżej zdjęcia felgi 9x19 z oponą 235/40/19 oraz 245/40/19 po prawej. Może komuś się przyda



IMG_9838.JPG


IMG_9840.JPG


IMG_9842.JPG


IMG_9843.JPG



Przy omawianych felgach 9x19 ET37 przód i 9x19 ET 18 tył i oponie 235/40 należałoby zejść jeszcze do dołu ok 4 cm aby to dobrze wyglądało. Ja zdecydowałem się na 245/40 i wyszło to tak. Z przodu dystans 10 mm. Z tyłu sama felga.



IMG_9846.JPG


IMG_9847.JPG


IMG_9848.JPG


IMG_9849.JPG


IMG_9850.JPG



Moim skromnym zdaniem też powinno się zejść jeszcze ze 2 cm aby było lux ale to może z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

poszukuję felg w rozmiarze 19 cali do swojej F10 530 d z xdrive.

Wybór padł na wzór 351.

Na podstawie zawartych tutaj informacji wiem, że oryginalny rozmiar na tył to 9 a na przód 8,5.

Znalazłem ogłoszenie gdzie sprzedawane są 4 felgi w rozmiarze 8,5 x 19 et 33.

Czy wychodziły kiedykolwiek te modele z takim samym rozmiarem na przedniej i tylnej osi?

Czy taki zestaw podejdzie do mojego auta? co na to xdrive ?

Będą wtedy potrzebne dystanse na tył?

I ostatnie pytanie jakie wtedy montować opony?

245 x 40 na wszystkie koła?

Proszę o Waszą pomoc, chcę uniknąć problemów z xdrive.

Z góry dziękuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie może i dla niektórych oczywiste, ale czy model style 350 18 cali zawsze ma 8cali przód i 9cali tył?

Jeśli tak, to przód 245/40/18 a tył?

Przód 245/45 tył 275/40, takie opony mam w oryginale z xdrive na takich szerokościach felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję felg w rozmiarze 19 cali do swojej F10 530 d z xdrive.

Wybór padł na wzór 351.

Na podstawie zawartych tutaj informacji wiem, że oryginalny rozmiar na tył to 9 a na przód 8,5.

Znalazłem ogłoszenie gdzie sprzedawane są 4 felgi w rozmiarze 8,5 x 19 et 33.

Czy wychodziły kiedykolwiek te modele z takim samym rozmiarem na przedniej i tylnej osi?

Czy taki zestaw podejdzie do mojego auta? co na to xdrive ?

Będą wtedy potrzebne dystanse na tył?

I ostatnie pytanie jakie wtedy montować opony?

245 x 40 na wszystkie koła?

Proszę o Waszą pomoc, chcę uniknąć problemów z xdrive.

Z góry dziękuję. :wink:

 

Tak wychodziły, mam takie na f10 xdrive bez dystansu i bez problemu. Opony 4x 245/40/19.

Pewnie przy 275 na tyle nieco lepiej wygląda ale to tylko wizualny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.