Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

 

Panowie, potrzebuję porady.

 

Obecnie w moim 525xd mam standardowe felgi 17". Chcę je zamienić na 18" z oponami 245/45 R18. Spodobały mi się takie felgi (na opony nie patrzcie):

 

http://i1149.photobucket.com/albums/o597/robertpos/fele1_zpsdoypiolt.jpg

 

 

Z tego co rozpoznałem, to są oryginalne felgi BMW o numerze 6789144, dedykowane od BMW X1. Rozmiar felg to:

- średnica 18"

- szerokość 8"

- rozstaw śrub 5x120

- ET 30

- EH2+ (przygotowane pod ROF)

 

To są dokładnie te same wymiary co standardowa 18" felga do F10, czyli V-Spoke 328.

 

Pierwsze pytanie - skoro to jest felga od auta BMW X1, które jest lżejsze od mojego BMW X10, to czy mogę (bezpiecznie) takie felgi używać? Chodzi mi o to, czy jest coś takiego jak nośność w felgach? I czy w związku z tym moje auto może okazać się za ciężkie do tych felg?

 

I drugie pytanie - skoro wymiary tych felg są takie same jak V-Spoke 328, to czy mogę na spokojnie założyć na nie opony 245/45 R18 - czy jeszcze coś trzeba sprawdzić?

 

Proszę poradźcie!

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Również proszę o poradę. Czy poniższy zestaw będzie jeździć w f10 530D bez xdriva?

OPONY

przód 235/35 R19,

tył 245/45 R19,

FELGI

przód 8,5jx 19 ET 37

tył 9.5j x19 ET 23

pozdrawiam

 

Nie ma szans. Różnica w średnicy opon między przodem a tyłem jest kolosalna, prawie 8% a dopuszczalna różnica może być maksymalnie 1 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pisz głupot, przy każdym kole masz czujnik ABS który zlicza prędkość obrotową kół i na tej podstawie systemy wspomagające (ABS, DSC, DTC) działają prawidłowo, jeśli różnica między przodem a tyłem będzie za duża to pojawi się błąd na ekranie i systemy będą działać nieprawidłowo, już nie wspomnę o błędzie spadku ciśnienia w kołach z powodu różnicy w średnicy kół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys przypadek, że mechanik zamienił przednie koło z tylnim ( w róznych rozmiarach były) w e38. Auto weszło w stan serwisowy, skrzynia nie wrzucała nic powyżej 3 biegu, max prędkość 80km/h. W nowszych konstrukcjach pewnie dojdzie jeszcze kilka kwiatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie zastanawiam się nad zmianą felg na lato na 19`` i do wyboru zostawiłem sobie dwie konfiguracje:

 

wzór 351 konfiguracja:

2szt. przód: 8,5Jx19 ET33 245x40x19

2szt. tył: 9Jx19 ET44 275x35x19

 

wzór 408 (z M zimowy zestaw)

4x 9Jx19 ET32 255x40x19 (ET nie jest przemieszane jak w oryginale czyli 32 i 25) -co myślicie o tym?

 

Macie jakieś doświadczenia przy tych wymiarach? Jakieś spostrzeżenia, uwagi?

Czytałem i przeglądałem forum ale w takim wymiarze 408 wzoru nie widziałem i pytanie czy lepiej nie kombinować i iść w typowy przeznaczony zestaw M czyli 351 czy kombinować z 408 ale w tym samym rozmiarze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dodam, że mam F10 ze standardowym zawieszeniem bez żadnych modyfikacji. (Dołożony MPakiet zewnętrzny progi zderzaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może okazać się, że przy oponie 255/40/19 (z M5) będzie na dociążonym aucie coś obcierać. Może też przeklamywac minimalnie licznik bo srednica koła będzie większa niż w zwykłym f10 być powinna.

 

351M to sprawdzony u mnie wzór i tak konfiguracja 245/40 + 275/35 jak i 4x245/40 sprawowały się bez najmniejszych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kupilem pare dni temu 535i auto jest na 18 calowych kolach z zimowkami ktore sa jak dla mnie slabe bo maja coś miedzy 4 a 4.5mm. Wymyslilem sobie ze na te 18 kupie nowe opony letnie a zimowe kupie kompletne kola 17 cali. 17 wchodzi bez problemu do 535??

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz zdjęcia swojej f10 na tym komputerze, ale poszukaj sobie w google takiego zestawu, będzie akurat. Zresztą 5GT i 7er w opcji z 20" wychodzi na 275/35 na 10" z fabryki więc nie może to być zbyt ostra konfiguracja.

edit

tu znalazłem zdjęcie mojej f10, coś tam widać z tyłu:

 

http://oi60.tinypic.com/n6pd3d.jpg

 

Co to za styling?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii felg 18`` M Pakiet 350 styling -chciałbym taki komplet na zimę i teraz pytanie, czy ma to być taki układ:

Przód: 8x18 245/45 R18 ET 30

Tył: 9x18 275/40 R18 ET 44

 

Czy jakaś inna konfiguracja będzie lepsza np. 4x 8J lub 4x9J -słyszałem, że na zimę lepiej żeby 4 opony miały tą samą szerokość -jeżeli tak, to jaki układ wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem pare dni temu 535i auto jest na 18 calowych kolach z zimowkami ktore sa jak dla mnie slabe bo maja coś miedzy 4 a 4.5mm. Wymyslilem sobie ze na te 18 kupie nowe opony letnie a zimowe kupie kompletne kola 17 cali. 17 wchodzi bez problemu do 535??

 

17 podejdą bez problemu.

 

Nie podejda zadne inne poniżej 18 cali. To nie 2.0d ze masz male tarcze i zaciski i fabrycznie wychodzily na 17 cali... Sam mam 535i i obecnie 18 cali na zimę, 19 fabryczne na lato.

Kiedys jak szukalem kol zimowych to natknalem sie na podobny temat gdzie takze wypowiadal sie użytkownik 535i i zakupil zimowe 17 cali ktore niestety nie pasowaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serio? Dobrze wiedziec zanim kupilem. Dziwne ze na realoem pokazuje pod moim vinem i 17 calowe koła. Powinno byc info ze nie podejda skoro sa za małe.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to co tam pokazuje, ale ostatnio cos z innej bajki jako mala ciekawostke to koleś szukal tam na realoem do 535i po VIN czy ma filtr paliwa... Bo mu wyszlo ze tak, chociaz fizycznie 535i nie posiada filtra, a przekonalo go dopiero jak fizycznie zajrzał pod auto jak mu zasugerowalem jak to wygladalo u mnie :wink:

Ja w kazdym razie nie ryzykowalem kupna felg/kół co do ktorych nie mialem pewności czy wejda.

18 cali wzwyz na pewno podejda... Chociaz mimo wszystko skusilbym sie na runflat bo gdy teraz mam zwykle to przy wiekszych predkosciach auto jest mniej stabilne na drodze w przeciwieństwie do 19 calowych runflatow na ktorych jest przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Haha. To też bylem ja. :mrgreen: :mrgreen: wiesz auto mam od 10 dni. Wczesniej z seria 5 nie mialem do czynienia bo ponad 10 lat jezdzilem seria 3 pierw e46 pozniej e90. Jednak jako ze czlowiek starszy to i troche luksusu sie zachcialo i dlatego przesiadka na piatke. To chyba rozgladne sie na lato za 18 lub 19 bo teraz na tych 18 i tak sa zimowki ktore dojade jeszcze ten jeden sezon.

A i nie runflat nie wchodzi w gre. W e90 mialem takze runflat i bylo spoko takze zadne inne nie mam zamiaru montować

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.