Treść opublikowana przez tuspam
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
zaopatrzony juz w cala widze poszedlem sprawdzc jak to dziala i czy wogole dziala w moim aucie, przy zgaszonym silniku moge sobie zmieniac dowolnie przelozenia bez wciskania przycisku, przy wlaczonym z D moge zmienic na N, na 1,2,3 nie moge na R tez nie wiec wnioskuje ze wszystko jest ok, drazek ten plastykowy (nr11) mam srawny bo wczoraj zmianialem ta przsuwana tasme maskujaca to musialem go wyjac, teraz chociaz wiem ze dobrze zlozylem i ze wszystko jest tak jak powinno byc, dziekuje koledzy Ps tak poza tematem to przed chwilka jak bylem sprawdzic jak to wszystko dziala zauwazylem ze nie pala mi sie 3 przyciski po wlaczeniu swiatel, mianowicie przelacznik przeciwmgilnych, szyberdachu oraz od zmiany trybu pracy skrzyni biegow, nie wiecie gdzie moge kupic tekie male pomaranczowe zaroweczki w internecie? umnie w okolicy nigdzie ich w sklepach nie ma. Jeszcze raz dziekuje, moge spac juz spokojnie :)
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
jesli udalo sie Tobie wrzucic R to znaczy ze masz ulamana koncowke drozka - taki plastik wiec upewnij sie na postoju tak jak pisza koledzy czy mozesz majac dzwignie w polozeniu N nie wciskajac niczego [przycisk i pedal] czy wrzucisz na R jesli tak to do wymiany masz drazek [koszt ok 250,00 zl za nowy lub uzywany taniej] pozdrawiam, darek o ktory drazek moze chodzic? http://images26.fotosik.pl/144/0990eed6c4a0ca23.png
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
ok, tak zrobie - dzieki A czy do przelaczania np z D na 1,2,3 trzeba tez wciskac ten przycisk czynie ma to zadnego znaczenia?
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
wciaz nie mam interesujacej mnie odpowiedzi wiec moze zadam troszke inaczej pytanie, jak sprawdzic czy przycisk jest sprawny? napewno nie probujac wrzucac R przy 200km/h :)
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
a wogole mozna zmieniac przelozenia w czasie jazdy? ja i tak tylko uzywam D wiec w sumie to bez roznicy, czyli powinno byc tak ze jak nie wcisne przycisku to nie powinno dac sie zmienic zadnego przelozenia?
-
troche glupie pytanie odnosnie dzwigni zmiany biegow-automat
do czego tak wlasciwie sluzy w e34 ten przycisk (od spodu) w dzwigni zmiany biegow? umnie czy go wcisne czy nie to wydaje mi sie ze dziala to tak samo. czy biegi nie powinno dac sie zmienic dopiero po wcisnieciu przycisku? dzieki za odpowiedz (i prosze o wyrozumialosc to moj pierwszy automat wiec mimo ze pytanie wydaje sie troche glupie to prosze o wyrozumiale odpowiedzi)
-
jak zdjac galke dzwigni zmiany biegow - automat
witam, mam problem z jej zdjeciem, nie chcem nic wyrwac czy polamac, musze zmienic to gietka listwe ktora maskuje otwor (chodzi mi o to http://www.allegro.pl/item289983529_martom_bmw_e36_e_36_e34_e32_tasma_do_automata.html ) Dzieki koledzy za pomoc i szerokiej drogi, choc z drugiej strony to moze lepiej bez dziur.
-
Ranne popiskiwanie wspomagania co to jest?????????
Witam, umnie od okolo 4 miesiecy tez slychac odglosy tylko to raczej nie "popiskiwanie" a skrzypienie (jak stara szafa lub drzwi :) i nie wiem skad to dochodzi, po paru skreceniu kol odglosy przestaja dobiegac do moich wrazliwych uszu. Czy uwas jest to piszczenie czy raczj skrzypienie? Moze to nie od wspomagania a jakies przeguby itd?
-
Brak reakcji po docisnieciu pedalu gazu,reaguje na kick-down
Po problemie :) (narescie) Wymienilem sonde lambda (ale to raczej nie jej wina) i znalazlem kolejne pekniecie kolejnego weza i silniczek lapal lewe powietrze, tym razem pechowym wezem okazal sie ten idacy do (lub z) silniczka krokowego. Zrobilem juz 400km i chodzi jak ta lala, ani jednej zamulki. Usterki usunelem rownoczesnie z wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow i tylnego mostu, zostal przeczyszczony dodatkowo sam silniczek krokowy oraz przeplywomierz.
-
omocy-specialiści od bmw nie wiedzą jak rozwiązac problem
mialem ten sam problem, zamienilem kola z przodu na tyl i bylo po problemie, umnie powodem byla wadliwa opona
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
Wlasnie tak mam, dzieki Marcin
-
Duze spalanie w miescie 520i 24V
czy 16 czy 17 to moim zdaniem nie ma znaczenia, znczenie ma szerokosc opony, wiadomo im szersza tym wiecej $ na paliwko PS umnie jest 17' 2*225/45 + 2*235/45 + obnizone zawieszenie (sportowe sprezyny) ile pali w miescie bede sprawdzal jak wymienie lambde, przeczyszcze przeplywomierz i silniczek krokowy (autko wlasnie u mechanika - wymiana plynow i paru pierdulek). W trasie autko pali mi 8-10 zalezy od stylu jazdy w miescie nie sprawdzalem.
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
Pomocy, musze kupic olej jak najszybciej a naprawde nie wiem czym zalac skrzynie (nie chcem jeje wymieniac) Czy wszystkie GM zalewa sie ATF3 ? Bo moja to na 100% GM jest to wyryten a tabliczce.
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
niestety tam sa modele od roku 91 a moj jest z 90 filtr jest taki jak w omedze (przynajmniej wizualnie) i bmw 2,5 diesel widac ze nawet sprzedajacy nie sa pewni do jakich modeli to pasuje, w aso tez za bardzo sie nie orientuja, mysle ze troche jest balagan z tymi czesciami do naszych furek, zanim cos sie kupi to trzeba wyjac zeby faktycznie byc pewntym, troche to denerwujace, zwlaszcza ze zanim kupie to auto stoi i czeka a czas ucieka (umnie od reki czesci sie nie dostanie wiec trzeba dodatkwo czekac) http://www.allegro.pl/item246176934_bmw_2_5_tds_omega_b_2_5_td_filtr_oleju_skrzyni.html uszczelka misy taka: http://www.samko.pl/sklep/product_info.php?products_id=145 wiec jaki olej? prosze nie podawac linkow :) kierujac sie tym co napisane to juz kupilem zly filtr i uszczelke :( Dzieki Ps filtr juz wyjety wiec na pewno jest taki jak w linku Czy jesli tabliczka koloru niebieskiego to na pewno leje sie olej ESSO ATF LT 71141 ? idac po linku kolegi Jacek_E65 kolor niebieski jest w autach powyzej roku 94
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
Na tabliczce id skrzyni (koloru niebieskiego) jest napisane: GZ 0067711 part 96015627 Czy oby na pewno jesto GM??
-
Podświetlenie klawisza przy drążku zmiany biegów
w moim miescie to ciezko kupic biala a co dopiero bursztynowa, macie jakies namiary na sklep internetowy gdzie mozna takie kupic? Albo moze ktos by mi odsprzedal? Potrzebuje 2 takie do szyberdachu i kolo dzwigni zmiany biegow. Dzieki.
-
Podświetlenie klawisza przy drążku zmiany biegów
a skad bierzecie zaroweczki koloru bursztynowego? jak wsadzilem biala (tylko taka dostalem) to wyglada to badziewnie
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
Czyli mam skrzynie GM ? Czy ten sam olej moge wlac do tylnego mostu?
-
Olej do automata, 90r Niebieska tabliczka!
jak w temacie, wiem ze postow jest tak wiele ze powinienem znalesc, ale opini jest tak duzo ze im wiecej czytam tym mniej wiem a wiem nie wiele :( wymianka szykuje sie w sobotewiec potrzebuje fachowej odpowiedzi na 100% a nawet n 1000% trafnej (czyt. Wlasciwej, odpowiedniej, poprawnej itd) Autko z 90roku VIN xxxxxx BC17852 czyli wg http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi jest to Transmission Model A4S 310R Dzieki wielkie. Aha, oprocz oryginalnego oleju jaki powinien byc prosze o podanie jakiegos dobrego zamiennika (tak wrazie czego gdybym mial problem z zakupem)
-
Kto obniżał e34 w sedanie sprężynami?
Jak taczka to chyba twoje tylko sie bedzie zachowywalo, ja mam wymienione same sprezyny, amory nie. Autko trzyma sie drogi jak bolid kubicy, komfort gorszy ale bez przesady. Fakt faktem wlosy sie czasem jeza na koleinach :D
-
wymiana termostatu - czy potrzebna???
nikt ci termostatu nie pozyczy, a po drugie to są 3 rodzaje termostatów do mojego modelu, niby rozna sie tylko temperaturą 88, 92 otwarcia. Niby niewielka różnica ale gadałem z ASO i moze to mieć wpływ na sterowanie kompem, hmmmm. Czy do wymiany termostatu musze odkrecać visco??bo mało tam miejsca visca nie musisz odkrecac, mozesz odkrecic wiatrak do visca (chyba 4 sroby na imbusa) PS sa 2 rodzaja termostatow 80C do diesli i 92C do benzyny, te 88 to jakies pordrobki dobre jesli ci sie autko troche przegrzewa lub na zime
-
wymiana termostatu - czy potrzebna???
mi podczas wymiany termostatu pekla uszczelka (nie ta na termostacie tylko ta od pokrywy) wiec mozesz sie liczyc ze jak downo nie bylo ruszane to moglo sie zapiec i moze trzeba bedzie ja wymienic, co z termostatem zrobic dowiesz sie jak go wyciagniesz
-
[E34] Upgrade szyberdachu z manualnego na elektryczny
dzieki wielkie, to juz wiem czemu mam szpare :( Pasuje idealnie tylko jest jakies 7-10mm krotsza
-
[E34] Upgrade szyberdachu z manualnego na elektryczny
czym sie roznia?
- Strumienica a sonda lambda