Treść opublikowana przez kriss54
-
PROBLEM Z KLIMA W E39
No i niestety. Tylko servis. Potrzebny pełny komputer z najnowszym oprogramowaniem.Są za drogie na prywatne warsztaty. (((
-
PROBLEM Z KLIMA W E39
Witam. Mam dokładnie ten sam problem w e38 740d z 2000r .Czynnik jest , czujnik ciśnienia sprawdzony, na krótko sprężarka chodzi , wentylatory też , jest zimne powietrze.Po podłączeniu oryginalnej wtyczki - nie działa. Dałem dziśiaj auto do elektronika.Jak zrobi , podzielę się z ustaleniami.
-
Klima w e38 740D
W kabinie, na panelu sterującym, wszystko gra, kontrolki zapalają się prawidłowo. Pozdrawiam.
-
Klima w e38 740D
Witam. Byłem w trzech warsztatach na kompie i nie zlokalizowali usterki w klimie.I dalej nie chodzi . Klima napełniona . niepotrzebnie fahman spuścił i załadował nowy czynnik. Ciśnienie w instalacji 4,5 atm.Po podłączeniu na krótko sprężarki wszystko gra. Sprężarka się włącza, wentylatory chodzą , dmucha zimne powietrze.Czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik klimy sprawne.W/g fachowca, ta klima / auto po lifcie - 10. 2000r/ jest bardzo skomplikowana.Może Ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie. Dzięki za pomoc. PS Licho wygląda B-mka z otwartymi szybami przy upale.
-
Dzisiaj mnie złapali
Witam. Tylko antyradary z najwyższej półki sobie poradzą z fotoradarami i z wideoradarami.Do nich należą Valentine One, Bel Sti Driver,Bel RX 75 , Bel RX 65 ale z najnowszym softem 6.3.Oczywiście, jeżeli niebiescy robia pomiar poprzez wideokameę i nie wysyłają żadnej wiązki radarowej to nie ma możliwości ich wykrycia. Na szczęście jest ich niewiele. Ja jeżdżę już 2 lata z takim sprzętem i odpukać zero punktów. Pozdrawiam.
-
[E32] - Czujnik temperatury zewnetrznej (735 '88)
Tak jest w e38.
-
[E32] - Czujnik temperatury zewnetrznej (735 '88)
Z prawej strony, pod przednim zderzakiem, tam gdzie jest ten trójkąt plastikowy między zderzakiem a nadkolem. Pozdrawiam.
-
Spawanie czy klejenie obudowy skrzyni biegów automat ?
Gelert - dzięki za pasjonującą odpowiedż.Mam nadzieję,że Masz je na kazdy temat. Widzę ,że jesteś fachura. Gumą do żucia zaklej sobie cycka, bo być może masz niekontrolowany wyciek. I nie mów w imieniu wszystkich forumiczów.Rozumiem,że dla Ciebie ważne tematy, to takie na które znajdziesz odpowiedż w prasie kobiecej. Marcin - dzięki za odpowiedż. Już po moim problemie. Pospawałem ten mały odcinek .Ale to musi zrobić fachowiec i odpowiednim sprzętem. Zadając pytanie na forum, miałem nadzieję na konkretną, rzetelną odpowiedż. Wszak to forum nie tylko dla takich Jak " Gelert" Zawsze staram się ,o ile mogę pomóc,dać fachową poradę.A jestem z wykształcenia samochodziarzem po Polibudzie Śląskiej. Było to dawno, no cóż technologie idzie wciąż do przodu. Pozdrawiam /. za wyjątkiem Gelerta/ wszystkich forumowiczów niosących pomoc.
-
Spawanie czy klejenie obudowy skrzyni biegów automat ?
Lemmy, ja Ci radzę ,żebyś tym swoim spoiwem zalepił dziurę w marynarce.Bo widziałem ,że kiepsko ostatnio wyglądasz. A rad od Ciebie nie potrzebuję.Rób dalej swój bimber a Będziesz Wielki.
-
Spawanie czy klejenie obudowy skrzyni biegów automat ?
Dzieki wszystkim za wyczerpujące informacje. Sami fachowcy na tym forum. Cool tematy , to : jakie ciśnienie w opanach, ile zamyka się budzik itp. Żałosne. Nie pozdrawiam
-
Spawanie czy klejenie obudowy skrzyni biegów automat ?
Zauważyłem dziś ,że mam pękniętą obudowę skrzyni biegów A5S 560Z w 740d.Olej minimalnie wycieka. Skrzynia pod spodem jest mokra.Powodem jest oberwany uchwyt w bloku skrzyni , gdzie mocowany jest rura od kolektora wydechowego.Z prawej strony w tylnej części , ok. 4 cm nad dolną płaszczyzną . Czy jedynym wyjściem jest spawanie, czy można to skleić? Proszę o radę. Domyslam się ,że jeżeli spawanie to olej trzeba spuścić.
-
Przestał działać sensor deszczu.BMW 2000r
Witam. Przestał mi działać sensor deszczu. Stało się to ok. miesiąca po wymianie przedniej szyby.Do tej pory było wszystko OK.Co się mogło stać?Bezpieczniki sprawdziłem , wszystko OK. Wycieraczka po włączeniu na ten sensor pracuje normalnie na stałych obrotach, niezależnie czy deszcz pada czy nie. Co u licha?
-
gdzie szukać kompa od poduszek powietrznych?
Dokładnie. Pod telefonem. Musisz przesunąć tel do przodu, zdjąć pokrywę za telefonem i wszystko będziesz widzial Pozdrawiam.
-
czujnik ciśnienia powietrza w kołach -gdzie kupić?
Przymierzam się do zmiany opon na letnie a w nich mam uszkodzone 2 czujniki - sensory ciśnienia powietrza.Ostatecznie jeden mogę wziąć z zapasu.Nie wiecie gdzie mogę kupić w miarę przyzwoitej cenie? Pozdrawiam.
-
Chwilowy brak mocy w 740D
Mam nadzieję,że masz rację. Uważam ,że jest to sensowne.Och nasze paliwo!!!. Ja założyłem ok. 2 m-ce temu filtr boscha.Ale Twoje argumenty mnie przekonują. Napewno sprawdzę. Dzieki.
-
Chwilowy brak mocy w 740D
No więc filtry paliwa. powietrza są nowe. Modic pokazał :za małe ciśnienie pompy paliwa.Ale , zastanawiam się ,czy może ona dawać takie objawy.Mnie zdażyło się po raz pierwszy.Głupie uczucie . Wyprzedzam samochody przed sobą i nagle trzeba kombinować, co zrobić. Czy da się ustawić ciśnienie paliwa na pompie?Czy do wymiany. Pozdrawiam.
-
Chwilowy brak mocy w 740D
Witam. Dziś, wracając z nart, podczas gwałtownego przyśpieszenia nagle brakło mocy. Taki stan utrzymał się przez ok. 5 km.W tym czasie wciskaniu gazu do dechy nie odnosiło skutku.Silnik chodził jakby na pół gazu.Po czym , po kilku km. wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się ,co było przyczyną.Może brak wydajności pompy paliwa?A może chwilowa awaria biturbo? Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam.
-
niedawna wymiana opon przyczyna drgan na kierownicy ???
Witam. W/g mnie to 100% wyważenie. Miałem ten sam problem. Wyważyłem jeszcze raz w dobrym warsztacie i wszystko OK. Różnica była wielka. OK 60 gr. na każdym kole. Pozdrawiam.
-
schowek na narty
Witam. Mam siwą skórę. Jeśli masz taki kolor daj znać - [email protected] lub gg 557073. Pozdrawiam.
-
Automatyczne otwieranie/zamykanie bagaznika - problem !
Cześć Tomek. Mam dla Ciebie dobą wiadomość. Na 100 % nic nie musisz wymieniać!! Masz za mało oleju w pompie - tej po prawej stronie. Musisz odkręcić 3 śruby i ja wystawić trochę na zewnątrz.Po to żeby dolać płynu/ ja to robiłem strzykawką/ odkręć śrubę tą na górnej powierzchni ale tej trochę niżej.Obserwuj poziom w plastikowym pojemniku.Jest na nim zaznaczony właściwy poziom. Nalej trochę powyżej-bo Masz zapowietrzony układ. Miałem to samo a teraz chodzi super. Płyn - ATF. Pozdrawiam.
-
740d dylemat, uzytkownicy 740d ujawnijcie sie
Oczywiście,że zimny silnik powie więcej niz ciepły.Równa praca na zimnym silniku oznacza,że np. wtryskiwacze są dobre , stopień spręzania OK itd. Ale musisz się nim sam przejechać i dać mu " popalić".Dopiero taka próba powie więcej. Pozdrawiam i życze udanego zakupu. Z którego roku jest ta Beemka?
-
740d dylemat, uzytkownicy 740d ujawnijcie sie
Witam. Słusznie się ekscytujesz . 740D to wyjątkowy samochód - i ten dżwięk v8.Bajka.Olbrzymia moc.W automacie , jeszce na 2 biegu drze asfalt. Co do kosztów, nie są małe.Do silnika wchodzi 9 l. oleju,do układu chłodzenia-ok.15 l.Tanie sa filtry.Ale ja sam sobie robię obsługę więc te koszty pomijam. Silnik jest nie do zajeżdzenia.Można nim zrobić spokojnie 600-800 tys kilometrów.Musisz zwrócić uwagę na jego pracę. Musi być równomierna. Przy ok. 1500 tys. obrotów włacza się turbina - specyficzny świst. Silnik musi wchodzić na obroty bez zająknięć.Sprawdz czy wciśnięciu pedału do dechy nadmiernie nie dymi. Ale możesz podjechać do aso na komputer .Najlepiej go przetestować Modikiem. Wszystko będziesz miał jak na dłoni. Więc nie zastanawiaj się , tylko bierz. Pozdrawiam.
-
740 D 2000r, jak wymontować przednią lewą kurtynę.
Chodzi o sam metalowy pojemnik.Z resztą sobie poradzę. Przy tym pojemniku jest tak mało miejsca ,że nie można się dostać do 2 nakrętek. Jutro pokombinuję z odpowiednim kluczem. Może da radę.A jak nie , to trzeba rozbierać konsolę. Oby tak nie było.
-
E 38 740D 2000. Jak wymontować lewą przednią kurtynę .
Chodzi o sam metalowy pojemnik.Z resztą sobie poradzę. Przy tym pojemniku jest tak mało miejsca ,że nie można się dostać do 2 nakrętek. Jutro pokombinuję z odpowiednim kluczem. Może da radę.A jak nie , to trzeba rozbierać konsolę. Oby tak nie było.
-
740 D 2000r, jak wymontować przednią lewą kurtynę.
Rozebrałem podszybie i środek.Nijak się nie mogę do niej dobrać / tu gdzie jest metalowy pojemnik /. Może ktoś wie? Czy może trzeba zdjąć przednią deskę? Brakuje wtyczki do tej kurtyny - poprzednik wyciął.Chętnie bym kupił. Pozdrawiam.