Treść opublikowana przez eXiDe
-
[E90] Wymiana uszczelki dekla zaworów i inne pytanka
No ciekawe.. jak ma się odpowietrzyć bez odkręcania odpowietrzników??? Po to chyba one są. Ja wymieniałem płyn przy wymianie pompy wody w ten właśnie sposób. No ale klocki też można wymienić bez ściągania kół :lol: Pzdr.
-
Wyciek oleju
Rozumiem, umyj i zobacz, jeśli to zapocenie to tak jak mówią Ci mechanicy - to się nie przejmuj ;) Jeśli płynu ubywa i leje się ciurkiem to jakby nie patrzeć trzeba zrobić, może kwestia wymiany przewodu od wspomagania. Ja też lubię jak wszystko gra w moim aucie, ale jak to mówią 'nadgorliwość gorsza od faszyzmu' i tego się trzymam. Pzdr.
-
Pytanie do obytych ze sportowym zawieszeniem...
Filmik widziałem, zwróć tylko uwagę, że auto na serii jest na 16" kołach i balonie a to drugie jest na 17" i nisko profilowych kapciach. Już samo bujanie będzie mniejsze na 17", ale do rzeczy - nie jeździłem E90, albo E46 ze zwykłym zawiasem, w obu modelach miałem/mam sportowe zawieszenie i jestem zadowolony. Właściwie to szukałem auta właśnie z takim wyposażeniem. Nie powiesz mi, że sportowe amorki+sprężyny niczym nie różnią się od seryjnych zwykłych amorków + sportowych sprężyn. Bujać budą nie będzie jak auto zostanie przygotowane tak jak E90 w DTMie ;) no ale chyba o takim zawieszeniu sportowym nie rozmawiamy? :P Pzdr.
-
[E90] Wymiana uszczelki dekla zaworów i inne pytanka
Oczywiście po zalaniu płynu i odpaleniu auta, nie zapominamy o odpowietrznikach, które oczywiście należy odkręcić aby pozbyć się powietrza z układu ;) Poszukaj info na www.e90post.com tam zdecydowanie więcej 'benzynowców' ;) Pzdr.
-
Wyciek oleju
Dziwisz się? Wiesz.. nie wiem ile czasu przebywasz za granicą, ale w Polsce jest podobnie, z resztą chyba jest tak na całym świecie.. Co raz to nowsze auta, w których tak właściwie nic się nie naprawia tylko zepsute elementy wymienia się na nowe.. ;) W Twoim przypadku ciężko jest zlokalizować, wyciek ze zdjęć. Najpierw umyj to wszystko i wtedy sprawdź. Czy ubywa Ci ATFu ze wspomagania? A tak z ciekawości co Twoi mechanicy chcieli wymienić? Pzdr.
-
Pytanie do obytych ze sportowym zawieszeniem...
Czyli albo wkładać cały zestaw (sprężyny+amorki) albo pozostać przy oryginalnym zawiasie.. Bo jak widać półśrodek czyli same sprężyny nic nie dają... po za tym, że auto optycznie jest niżej posadzone. :roll: Zwykły amorek jest za słaby i dlatego buja autem. Dla mnie to proste i oczywiste. Pzdr.
-
zmiana lamp...zdjecie zderzaka? pomocy samemu czy specjalist
Tak na przyszłość: http://www.bimmerdiy.com/dir/e90 Pzdr.
-
Pytanie do obytych ze sportowym zawieszeniem...
Marks2004 Ty też masz wymienione tylko sprężyny? Czy cały kpl.? Arnold Ty wymieniłeś tylko same sprężyny?
-
zmiana lamp...zdjecie zderzaka? pomocy samemu czy specjalist
Było, było, było :search: :search: :search: zdjęcia i opis masz np na e90post.com wystarczy poszukać. Zdjęcie zderzaka trwa 5 minut.
-
Pytanie do obytych ze sportowym zawieszeniem...
Panowie ale kolega Arnold nie mówi o oryginalnych zawieszeniach, ja mam "S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS" i u mnie też nic nie buja. Opony 225/45 R17 RSC. A, że komfort - a raczej jego brak - jest jaki jest.. to wiadomo ;) Arnold faktycznie musi być coś nie tak.. :roll: Może kwestia montażu? Cholera wie. Albo jakaś wada? Pzdr.
-
[Exx] sprawa HID-ksenon
OMG, ale zobaczcie jednak chętnych na zakup nie brakuje... :duh: Dramat.
-
Wycena zderzaka przez ubezpieczalnie
Przecież mogło gdzieś pęknąć... pęknięcie było na tyle nie widoczne, że nie zauważyłeś za pierwszym razem... ;) Pzdr.
-
BMW E92 330d by klagosz
Dokładnie tak, moja gaśnica leży w bagażniku w schowku w podłodze. I tak jak by przyszło co do czego to wiadomo co... :duh: :twisted: Można nią papierosa sobie zgasić ;) Pzdr. Edit by Mod: resztę wywodów z zakresu języka polskiego usunąłem :norty:
-
Montaż CB - macie jakieś rozwiazanie
No właśnie już zobaczyłem ;) hehe. Sorry.
-
Montaż CB - macie jakieś rozwiazanie
Cholera post się mój wcześniejszy nie wyświetlił... grrrrr Klagosz a jak z używaniem gruszki? Wygodnie tak? Pzdr.
-
Wycena zderzaka przez ubezpieczalnie
Jeśli masz taką możliwość to niech ten zderzak będzie pęknięty, złamany, dziurę zrób... ;) - wtedy dostaniesz nowy zderzak - w innym przypadku będzie on naprawiany!!! I tyle. Wiem dobrze jak wygląda procedura w Warcie bo sam temat przerabiałem. Za 900 zł to kupisz zderzak używkę może nawet i w kolorze, ew. możesz przemalować a reszta kasy do kieszeni. Jeśli Twój zderzak będzie naprawiony, tj. szpachla, grunt, lakier a masz czujniki parkowania z przodu to gwarantuję Ci, że po naprawie czujniki będą lekko zapadnięte.. wygląda to fatalnie, mnie to np. osobiście raziło. Trzeba było trochę podpiłować od środka mocowania czujników, żeby było wszystko jak wcześniej. Także nie licz na to, że Warta zakwalifikuje Twój zderzak do wymiany po takich uszkodzeniach. Pzdr.
-
BMW E92 330d by klagosz
Hmm a gdzie trzymasz gruszkę? :roll: I jak w ogóle z używaniem? Pzdr.
-
Lampy soczewkowe e90 + xenon
Ludzieeeeee :duh: Juz trzeci raz pisze w tym watku, że wszystko pasuje i świeci, chyba musze sie przysiegnąć ? :D Ja to wiem, Ty to wiesz inni chyba nie chcą wiedzieć :) bo czytanie ze zrozumieniem jak widać jest trudne :duh: :mad2: :lol:
-
Lampy soczewkowe e90 + xenon
W lampach LCI są ringi w zwykłych lampach, bo chyba mowa jest o LCI? Tak zakręciliście w tym temacie, że już w ogóle nie wiadomo o co chodzi.. Temat jak zwykle zszedł na psy. http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/11/81/65/1511816508 Pzdr.
-
cieknący zbiornik paliwa
Kolego jak nie czaisz o co chodzi to poszukaj w archiwum :search: :search: :search: bo było o tym. Jesteś nowy, i nie chce się szukać? A nam się nie chce pisać.
-
opony letnie do 320 d
Potenza to wg mnie najlepsza dostępna opona (oczywiście w Y), absolutnie poza konkurencją, jak kupiłem BMW to były jakieś Dunlop SP Sport, auto kupiłem w listopadzie więc od razu założyłem zimówki, na wiosnę na letnie felgi założyłem te dunlopy i 3ciego dnia poszły na śmietnik, w poprzednim aucie jeździłem poza Potenzami na ContiSportach (W) i te też są OK ale Potenzy to klasa wyżej Klasa ta sama.. Powiem tak ja założyłem tydzień temu Pirelli P ZERO 225/45 R17 oczywiście Run Flat sygnowane gwiazdką * czyli rekomendowane przez BMW ale mniejsza z tym. Na suchym jest rewelacja ( z resztą jak wszystkie nowe gumy..) w deszczu jeszcze nie miałem okazji na nich jeździć. W tej kasie opon właściwie wybór to kwestia własnych upodobań do marki, bieżnika, nie wiem czego jeszcze.. Co by nie mówić każdy swoje chwali ;) Pzdr.
-
Ubezpieczenie szyby gdzie??
No tak, ale jak nie ma zamiennika to wkładają ori? No tak było przynajmniej w Warcie i z płaceniem nie było problemów, Warta rozliczała się z firmą w której wymieniałem szybę (umowa Warty z tą firmą) zresztą z Uniquą też mają podpisaną umowę. Pzdr.
-
Ubezpieczenie szyby gdzie??
Nie ma rozliczenia bezgotówkowego?? :shock: :roll:
-
BMW e90 2006 320d 163 km okopcona rura - powód ?
Moje auto jest z 20.10.2005 roku i mam DPF. Sprawdź po prostu czy fizycznie masz DPF i będziesz wiedział. Pzdr.
-
BMW Performance - zestaw Power Kit dla 320xd
To chyba za taką kasę lepiej zrobić porządny program w porządnej i szanującej się firmie.. a resztę kasy przeznaczyć na jakiś fajny/długi wyjazd za granicę w celu sprawdzenia auta :) Kolega AO może coś powiedzieć w temacie Oryginalnego przyrostu mocy by BMW ;) ( :search: ) Pzdr.