Treść opublikowana przez michau1
-
316 dziwny dzwiek spod maski (alternator)
To prawda, zależy jak trafisz, loteria :), no chyba że wiesz z jakiego auta będziesz daną część wyciągać ;)
-
"renowacja" e36
Moja na styling 32 15' wyglądała tak :D : http://pictap.pl/di-XS2Z77J1.jpg A w sygnaturze wygląda tak :) :
-
BMW E36 325 pytanie o temperature (zakup w Norwegii)
Tak, wiem. Dla mnie "to" jest jakaś grzałka powietrza w obudowie filtra powietrza :) @Topic Na 99% nie zbadasz głowicy jak jej nie splanujesz, także ciężko Ci będzie sprawdzić głowicę na oko..
-
BMW E36 325 pytanie o temperature (zakup w Norwegii)
To co trzymasz w ręce to termostat. Nr 11: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CB31-EUR-07-1992-E36-BMW-325i&diagId=11_1142 Brakuje tam komina od alternatora tak nawiasem :) Układ odpowietrzony? Z włączonym ogrzewaniem? Nie ma luzu na visco/łożysku pompy? 92 rok a nerki poliftowe, mniam :)
-
316 dziwny dzwiek spod maski (alternator)
Ja kupiłem używany Valeo za 60zł, jeździ już 7 miesięcy :)
-
"renowacja" e36
Nadkole kupisz w okolicach 50-70zł, maska 100zł, drzwi nieuzbrojone ok 70-90zł, zależy jaki kolor. Klapa bagażnika nie wiem bo nie interesowałem się tym akurat, ale na allegro klapę kupisz za (jest duża rozbieżność) 50-200zł, musiałbyś patrzeć po kolei aukcje aż byś znalazł wg uznania "igiełkę" :) Co do rdzy na progach to są zgniłe czy rdza powierzchniowa dopiero je chwyta? :) Pozdrawiam
-
[318i sedan] Fotele od e36?
Widać po dźwigniach że od e46 :)
-
320i Coupe Jaki wał napędowy
Ja podczas wymiany łącznika, gdy już wszystko składałem to podporę przykręciłem tak jak była czyt. na obrysach podkładek - tyle, że moja podpora była na wale, odkręcałem ją tylko (nie przemieszczałem) bo musiałem złamać wał, inaczej nie wyciągnąłbym łącznika. Ja robiłem sam, ale jak masz kogoś do pomocy to igła, niech Ci ktoś wał przytrzyma a Ty mocuj podporę eliminując naprężenia, myślę że będzie widać kiedy jest guma napięta, wyeliminuj to i powinno być w porządku. Z miłą chęcią zrobiłbym Ci zdjęcie jak to wygląda u mnie ale mam osłonę termiczną całą pogiętą i zrobioną na wkręty i uwierz mi że nie chce już tego ruszać :). Mam tylko fotkę dlaczego dokonywałem napraw w układzie napędowym :) http://pictap.pl/di-16PYT87Y.jpg Pozdrawiam
-
320i Coupe Jaki wał napędowy
Ja za nowy łącznik wału firmy Meyle dałem 120zł :). Lemforder jest za 150 albo 160zł :)
-
M50B20] Uszczelka pod głowicą? + wyciek pod kolektorem (zdj)
Przy nagrzewnicy była poluzowana jedna opaska, lecz jej skręcenie nie uwolniło mnie całkowicie od problemu. Fakt teraz ubywa mniej, ale jednak wciąż ubywa..
-
316 dziwny dzwiek spod maski (alternator)
Otwórz maskę, nagraj skąd mniej więcej dochodzi dźwięk i wstaw. Wtedy być może będzie więcej wiadomo. Pozdrawiam.
-
M50B20] Uszczelka pod głowicą? + wyciek pod kolektorem (zdj)
Najprawdopodobniej. Co do wycieku to poszukam jakiegoś uszczelniacza do ukł. chłodzącego, wleje i dam znać czy jest postęp. Jak nie będzie to demontaż kolektora i szukanie przyczyny :) Pozdrawiam
-
[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.
No, dobre pierdoły. Idź, dokształć się. Do autora - płukanka, Wynns albo LiquiMoly z serii Pro, na to dobrej klasy półsyntetyk i masz niezbędne minimum, a jak masz ciut więcej kasy, to dobry gatunkowo syntetyk - to jest jedyna prawidłowa droga obsługi. Ale skoro takie cyrki Ci się dzieją, to nie masz na co czekać. i nie słuchaj "znawców" od rozszczelnień, silników - durszlaków, zatarć po płukance, wybuchów ognia piekielnego, Violetty Villas i innych tego typu gówien - silnik Ci nie wybuchnie, nie zesra się olejem, a nawet jeśli się rozszczelni któraś z uszczelek, to się ją wymienia i lata dalej. Potwierdzam :). Zrobiłem płukankę liquy moly, wlałem 5w40 castrol magnatec i jak na razie igła :). Przebieg 254 tyś. km. Silnik M50B20. Przejście robiłem z 10w40. Co do płukanki to olej przed wlaniem liquy moly miałem koloru kawy z mlekiem, po płukaniu przy zlewaniu olej był czarny jak kolega cichy wspomniał, czyli chyba wyczyścił co trzeba :D
-
320i Coupe Jaki wał napędowy
Guma - łącznik wału: http://allegro.pl/lemforder-lacznik-walu-bmw-e30-e34-e36-e46-e60-e90-i5110876728.html Wał: http://allegro.pl/bmwe36-2-0-wal-napedowy-i5104849666.html Wg realoem to bez różnicy czy coupe czy sedan, numery odnośnie wału te same. Pozdrawiam :)
-
M50B20] Uszczelka pod głowicą? + wyciek pod kolektorem (zdj)
Olej na bagnecie bez skaz. Kilka dni od czasu wstawienia postu nie miałem już więcej takiej mieszanki w zbiorniczku.
-
M43 316i Silnik itp. kręci nie odpala, dziwny dźwięk
Też tak miałem czasami. Odpalam auto z wduszonym pedałem sprzęgła i raz kiedyś potrafił tak zrobić jak u Ciebie na filmiku, za drugim podejściem odpalał bez problemu. Może u mnie się tak działo bo miałem wyjechany akumulator, albo rozrusznik się kończy, nie wiem, zmieniłem ostatnio aku na varte 61ah i jak na razie wszystko gra. U Ciebie na filmiku za drugim podejściem aku już chyba padało, prawda?
-
E36 316i Problem z dźwiękiem silnika
kle kle kle.. Na jakim oleju pracuje silnik?
-
M50B20] Uszczelka pod głowicą? + wyciek pod kolektorem (zdj)
Witam. Od jakichś kilku tygodni mam problem z wyciekiem spod kolektora dolotowego, ktoś może podpowiedzieć skąd może tak ciec? Ubywa gdzieś 300ml wody na 60km... http://pictap.pl/di-T5LS0ZQ9.jpg Drugi problem to dziwna mieszanka w zbiorniczku wyrównawczym, zauważyłem to dzisiaj po przejechaniu 2km, wróciłem pod dom i chciałem sprawdzić stan płynu, a tu takie coś :(. Mi wygląda to na olej w płynie, czyżby uszczelka była do wymiany? Dodam jeszcze, że ostatnio musiałem zmienić chłodnice bo stara przeciekała. Chłodnice wymieniałem jakieś 5 dni temu, od czasu wymiany chłodnicy do dziś nie było takiej mieszanki. http://pictap.pl/di-7SGPM2KW.jpg http://pictap.pl/di-A31CQ7MV.jpg Uwielbiam swoją bunie, ale ostatnio stwarza tyle problemów że się zastanawiam czy jej nie sprzedać... Z dnia na dzień takie cyrki robi :( Pozdrawiam @Edit Wczoraj po przejechaniu jeszcze 50km płyn był normalny, bez bąbelków/mieszaniny, dziś rano też.
-
M50B20 Niepokojące stukanie w silniku (filmik)
Wiem. Chce wlać 5w40 bo lubie od czasu do czasu sobie depnąć w podłogę :). Pozdrawiam
-
M50B20 Ukł. Chłodzenia, wymiana wiatraka, chłodnicy
Klimy nie ma. Dawca to zwykłe stare, poczciwe m40 :). Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam :) @Edit Wiatrak pasuje, montaż bez żadnych przeróbek. Można zamknąć.
-
M50B20 Niepokojące stukanie w silniku (filmik)
Olej zmieniałem jakieś 6-7tyś. km temu. Jak zmienię olej na pełny syntetyk to dam znać czy jest postęp. Pozdrawiam
-
M50B20 Niepokojące stukanie w silniku (filmik)
Witam. Jak w temacie, dochodzi dziwne stukanie przy ok 2000 - 3000rpm. Na filmiku dokładnie słychać od ok 20 sekundy, w 26 sekundzie filmiku słychać doskonale że coś jest nie tak. Sprawdzane na ciepłym silniku, brak lpg. Nie przegrzewa się, olej 10w40 castrol magnatec. Pytanie: Czy pomogłoby (jest możliwe) przejście na 5w30 pełny syntetyk? Jeśli tak to jakie operacje trzeba wykonać aby przejść bezpiecznie i bez żadnych komplikacji taki proces? Pozdrawiam
-
M50B20 Ukł. Chłodzenia, wymiana wiatraka, chłodnicy
Witam. Mam pękniętą chłodnicę, cieknie niemiłosiernie. Moje pytanie jest następujące. Czy mogę spokojnie wstawić chłodnicę od M40B18? Na realoem wymiary się zgadzają: M50B20: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF11&mospid=47427&btnr=17_0089&hg=17&fg=05 M40B18: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=17_0089&hg=17&fg=05&lang=pl Drugie pytanie dotyczy wiatraka. Chcę wymienić ponieważ jedno z 11 skrzydeł mi się złamało, wymiana obejdzie się bez wymiany np. visco/koła pasowego, czy czegokolwiek innego? Pozdrawiam
-
[318] STUKANIE W SILNIKU
Opiszesz jak rozwiązałeś problem? Może się to kiedyś komuś przydać. Pozdrawiam
-
[M52B20]Coupe Brak światła stop w jednej lampie
Też miałem taki problem. Rozwiązałem go następująco: Owinąłem miedzianym drucikiem te blaszki w uchwycie na żarówkę, doginanie ich nic nie dawało, natomiast owinięcie miedzianym drucikiem pomogło w 100%. Mniej więcej coś takiego (miałem taki uchwyt pod ręką akurat) :) http://pictap.pl/di-AL1SCBKO.jpg Pozdrawiam