Treść opublikowana przez speed1211
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Budżet na 4l to 170 PLN :wink: Tyle wychodzi za RAVENOL RUP 5W-40 czyli 11€ w 20L kanistrze Jeśli masz coś lepszego w tym budżecie chętnie przeczytam. Oczywiście może być też tańszy :wink:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ale i tak chce zmienić lepkość na 5w40 bo wyczytałem że jest to bezpieczniejsze dla zużycia łańcucha rozrządu Interwal do tej pory był 15k Po programie zmienię pewnie na 8-10
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
No to szkoda ze wybrałem go teraz na zmianę oleju w piątek :? Ale nic. Po programie i tak wymiana będzie czestsza to i szybko go wymienię. Dzieki guzior2 :cool2: Mój plan wygląda tak że zrobię dlugodystansowa płukankę, następnie krótka na nowym okeju i filtrze po krótkiej trasie i zmiana lepkości na 5w40 Do tego jakiś ceramizer na dobre samopoczucie :wink: W piątek też będzie krótka plukanja
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam panowie :wink: Z racji podniesienia mocy w przyszłym miesiącu na ~210ps mam zamiar zmienić olej na RAVENOL RUP Racing Ultra Performance SAE 5W-40 Dobry wybór czy proponujecie coś innego Cena za litr to 11€ przy 20l Model: E61 Silnik: 2.0D 177-163KM N47D20C Przebieg: ~204.000km Styl jazdy: Dynamiczny w mieście, trasa w 80% do 140km/h spokojna Użytkowanie: 60% trasa reszta miasto Zużycie oleju bieżące na 1000 km: 0,08 :mrgreen: DPF: tak Obecnie olej: Valvoline SynPower 5W-30 MST C3 I jeszcze jedno pytanie. Czy moje valvo to pełny sytetyk?
-
e60 z USA brak świateł tylnych przecimgielnych
Kup nowe lampy i włącznik świateł. Do tego dwa kabelki i tyle :wink:
-
Dołożenie modułu szm
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=210591&hilit=+Ciekawe W razie pytań pytaj :wink:
-
Gwint w kompresorze nivo e61
Za tydzień mogę Ci sprawdzić. Chcesz inne węże kupić?
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Kumpel zamontował i od razu biły tyle że na starych klockach ale na innych tarczach bicie pojawiło się później (też na starych klockach) wiedz nie jest to miarodajne. Chciałem kupić do 535d ale dopiero wychodziły i nie było ich jeszcze w sprzedaży (musiał bym trzy tygodnie czekać) a potrzebowałem na już. Szkoda bo też chciałem je sprawdzić
-
Bląd dodatkowej pompy wody
A czasem od webasto tylko jest bezszczotkowa?
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Mam tarcze Ate i klocki ceramiczne ate w 520d z 535d i jak narazie super. 6kkm Piasta nie była sprawdzana ale w starym komplecie 520d nie było problemów
-
Bląd dodatkowej pompy wody
Ja wymieniłem na ori i nie było problemu. Spróbuj zregenerować stara wymieniając szczotki. Jest temat na forum
-
E61 2004r doposażenie w start stop
Kup odrazu anglika. To nie tylko instalacja ale też duża ilość modułów i plastiki w konsoli środkowej jak i boczki Dde/dme CAS SZM KGM Moduł airbag SZL? Lm2 Skrzynki z bezpiecznikami Kierownica Lusterka Cała instalacja I do tego mnóstwo godzin pracy I pewnie kilka rzeczy jeszcze
-
E60 ładowanie indukcyjne kluczyka
Ale po co ładować kluczyk w domu? W tis jest tylko opis że ladowany jest częstotliwością 125 kHz a pojemność monitorowana niezależnie przez kluczyk i wysyłana przez K-Can do Gateway Modul
-
Zmiana dekorow z pre na lci
Jeśli masz przycisk start stop to powinno dać radę bo jest moduł KGM ale będziesz mieć trochę kabli do ciągnięcia
-
BMW E61 Touring Montaż relingów.
Albo zdemontować Reling a belki kupić z E60 :D
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Nie no, chciałem w kolorze zacisków a i ringi są żółte :mrgreen: Gumy stabilizatora wymienione. Już nie skrzypi ale winowajcą stukania okazał się uchwyt chyba od serwo. Śruba była luźna i latał we wszystkie strony świata. Dokrecikem i podgiołem do góry. Może to efekt placebo ale zdaje mi się że zawieszenie też zrobiło się "twardsze" Po pierwszej przymiarce rozpórki potrzebuje inne śruby i tuleje aby obie były na swoim miejscu. Rozpórka ori haczy o nową i muszę ją podnieść o 15mm
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
I pomalowane :cool2: :mrgreen:
-
Uszkodzona roleta bagażnika (e91)
Jeśli nie bakteria to tu masz schemat https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e91-316d-tou/wiring-functional-info/body/general-vehicle-electrical-system/roller-cover-for-luggage-compartment/rBhjI7S
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
No właśnie zauważyłem że trzeba jeszcze to dokupić za 50€ aby były wszystkie opcje dostępne. Na razie wgrywałem tylko stage 3 Ogólnie ładnie to działa, na D trzyma normalnie obroty do 1500. Zbyt długo nie mogłem testować bo sporo samochodów ale jestem zadowolony. Myślę że przy większym silniku robi to lepsza robotę :wink: Filmik właśnie się ładuje z autostrady i będzie za kilka min dostępny Nie za bardzo wiedziałem jak i co nagrać wiedz wyszło jak wyszło :mrgreen:
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Czy warto każdy musi sam wiedzieć, cudów nie oczekiwałem i nie dostałem :mrgreen: Mimo wszystko myślę że pełny pakiet to dobra opcja aby ta aplikacja sprawiała przyjemność. Ja kupiłem pełny pakiet tylko dla tego że sprzedałem parę gratów z beemki i nie było mi szkoda :wink: ale na tą chwilę nie mogę jeszcze powiedzieć czy warto :wink:
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Dzięki, każda wolna chwila idzie w mody :wink: Dziś wpadł soft z xhp flaschtool stage 3 Musze powiedzieć że teraz pięknie wzuca biegi a szegulnie redukcja jest szybka i płynna :cool2:
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
I nowa zabaweczka, na niemieckim forum napisali mi że ta rozporka nic nie da lub minimalnie coś ale oko cieszy :mrgreen: Tylko z kolorem się trzepłem. Albo przemaluje rozporek albo chamulce Gumy do stabilizatora jeszcze nie doszły :cry2: PS. Gumy przyszły ale pogoda w kratkę :( Jeden boczek już gotowy, użyłem srubek z rączek boczkow (takie miałem pod ręką), doszlifowalem trochę śrubki aby można było trzymać kluczem od spodu i przykrecilem głośnik. Teraz tylko patent na maskownice głośnika
-
Żarówki h7 do „jazdy dziennej”
Im bielsze światło tym krótsza żywotność! Coś za coś
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Dzięki wam za podpowiedzi :cool2: W piątek zaatakuje temat i spuszcze samochód bez obudowy aby zobaczyć czy to stabilizator czasem o coś nie stuka
-
E61 525d Wycieraczka i domykaniem tylnej klapy
Lewa