Treść opublikowana przez jumbozaur
-
ABS-nie tylko mój problem
jeżeli nie ma zapisanych żadnych błędów a nie działa to może być problem z dobrym zasilaniem lub masą na sterowniku abs lub sam sterownik niedomaga.w innym przypadku np. czujnik czy pompa to by były zapisane błędy na sterowniku
-
Obejscie niedzialajacej maty w siedzeniu pasazera
jeżeli przed tym co chcesz zrobić masz wykasowany błąd i nie świeci się kontrolka to jeżeli będziesz "grzebał" na wyłączonym zapłonie to błąd się nie pojawi.
-
Klocki hamulcowe-komputer
to jest stosunkowo świeży system i dlatego niewielu pewno miało z tym problem.proponuje zobaczyć czy "normalnie schodzi" czas filtra powietrza.będzie wiadomo czy to tylko hamulce czy cały system się sypnął
-
kontrolka okładzin hamulcowych
jak nie masz czujnika to powinno się świecić!!!!!!!gdy czujnik zepsuty lub jego nie ma wcale to się świeci,(pisałem o tym post wyżej) u ciebie to nie jest usterka związana z czujnikiem
-
kontrolka okładzin hamulcowych
w e46 po przekręceniu zapłonu zapala się żółta kontrolka od okładzin i po sprawdzeniu przez komp auta że jest OK po chwili gaśnie.czujnik klocków to nic innego jak zworka która jak jest dobra to zamyka obwód a jak się przetrze to następuje rozwarcie i kontrolka świeci.do celów diagnostycznych możemy zewrzeć dwa druciki czujnika i komp będzie to "widział" jako sprawny czujnik i kontrolka zgaśnie.natomiast w licznikach e46 nie ma klasycznych żarówek ,są mini diody świecące które są "wieczne" ,a jeżeli już to wymiana jest uciążliwa(robota dla elektronika)
-
swieci sie kontrolka ABS, ASC i hamulca rcznego na liczniku.
podłączenie do kompa jest najprostsze i pewne .a scenariusze mogą być takie;po podłączeniu pokaże uszkodzony jakiś czujnik ,wymieniamy go i jest dobrze to się cieszymy ,jeżeli dalej pokazuje ten czujnik lub wcale komp nie wykrywa ABS-u to się smucimy bo padł sterownik,jeżeli komp pokarze uszkodzoną pompę to też się smucimy.mogą być też niespodzianki ze strony układu elektrycznego np. brak masy albo któregoś zasilania.jeżeli masz czujniki przy kołach koloru szarego i jesteś "ambitny" możesz sam je sprawdzić przy pomocy miernika .oporność ma wynosić ok.1000 omów.a jeżeli chodzi o błędy na sterowniku to one mogą być zapisane jako "sporadyczne"ale samo kasowanie ich nic nie da bo system ABS jest "samonaprawialny" i jeżeli tylko ustąpi przyczyna niesprawności to on się aktywuje.(inaczej niż np. air bag)
-
Prosba do wlascicieli e46 z silnikiem m43
na allegro jest kompletny,a te części to od systemu recyrkulacji spalin i jest tego więcej tylko na zdjęciu nie wszystko widać
-
demontaz seryjnego radia cd
ja się pokusiłem na zmianę .fakt że radyjko lepiej grało ale wizualnie to była porażka totalna no i nie wytrzymałem i wróciłem do fabrycznego. (demontaż jest prosty;podważasz tą listwę która idzie przez środek deski i odkręcasz dwa wkręty które trzymają radyjko )
-
hamulec ręczny
hamulec ręczny nie działa na klocki które wymieniłeś.on działa na szczęki hamulcowe które mogą być zużyte i dlatego słabo działa
-
Tylne żarówki
aż z ciekawości zobaczyłem u siebie jak to jest i faktycznie to drugie włókno wygląda na "nieużywane"chyba że "robi ono"jako zapas na wypadek spalenia tej drugiej żarówki.A swoją drogą też proszę nie dawać odpowiedzi w stylu "już było albo poszukaj" to tylko wprowadza zamieszanie ,nerwy i niepotrzebne animozje.Chcesz pomóc to daj linka albo odpowiedz jak coś wiesz,albo nie pisz nic.Po co te nerwy na forum?
-
CZY AMORTYZATORY TYŁ 55%59%przód54%53% SĄ DO WYMIANY?
są dobre
-
wymiana żarówki w halogenie
jak się zdejmuje klosz w halogenie (podłużny)przeciwmgielnym?
- Jaka żarówka?
-
318i jaki plyn polecacie do chlodnicy?
"smarowanie pompy wodnej"????????????????
-
Nie myle sie?? rozstaw srub E-46
ET dla e46 to 47 (to wartość standardowa dla tego modelu )może być trochę mniejsza ale przy wartości ok. 20 będzie ocierać o nadkole.Piasta ma 72,5 mm.
-
Czy będa pasowały felgi stalowe 6Jx15 do 323 I
jeżeli otwór centrujący ma 72,5 to będą pasowały , oponki do 185
-
Jakie felgi stalowe???
sprawa ma się tak:są dwie różnice między felgami do e39 a e46,otwór centrujący ma w e39 74mm a w e46 72,5 mm i ET w e39 to około 20 a w e46 około 47.Tak że można powiedzieć iż nie pasują.Ale z drugiej strony jeżeli do felgi z e39 o średnicy 15", ET 20 i szerokości 7" założymy pierścień centrujący to ta felga na 100% będzie pasowała do e46 i na dodatek fajnie to wygląda (rozstaw kół rośnie o 54mm)
-
POMOCY PILNIE biegi nie wchodzą
trzeba wyciągnąć skrzynię to będzie widać na 100% ,bo tak na oko to może być docisk,łożysko,siłownik albo inna niespodzianka.
-
Czy moge zalozyc takie felgi?
nie będą pasowały
-
montaż zestawu telefonicznego
po odkręceniu tych dwóch wkrętów zegary śmiało wyciągniesz ,potem dwie wtyczki z tyłu zegarów (wtyczki mają takie dżwigienki zabezpieczające)i zegary całkiem wyjmujesz.
-
PROBLEM ,pomocy,nie widze TAbliczki znamionowej,gdzie ona
tabliczka (naklejka)znamionowa musi być.jak nie ma na przodzie nadkola to chyba było małe bum.trzeba będzie wyrobić tabliczkę zastępczą.najpierw zaświadczenie z przeglądu ,że brak tabliczki,potem wniosek w wydziale komunikacji o wydanie tabliczki zastępczej,potem na przegląd po tabliczkę i już ją mamy.numer silnika jest na bloku,ale nie ma obowiązku go wpisywać w papiery.więc go nie wpisujemy.POWODZENIA.
-
Jak wyczyścić silniczek krokowy??
on jest na przepustnicy przykręcony na dwie śrubki
-
pytanie na temat zmiany przeplywomierza
podepnij nowy przepływomierz i śmigaj.jeżeli stary był walnięty to od razu zobaczysz dużą różnicę.
-
kontrolka oleju
masz za niski stan oleju lub umiera czujnik poziomu oleju.
-
[E46] co to za część? foto, oraz gdzie silnik krokowy w 318?
być może masz zajechaną pompę powietrza z tego układu (numer 1 na twojej fotce)ciężko jest coś radzić w takiej sprawie na odległość.