Treść opublikowana przez jumbozaur
-
[E46] co to za część? foto, oraz gdzie silnik krokowy w 318?
lekki świst jest naturalny ale musi być na prawdę lekki.co do krokowca pod kolektorem to był on montowany w starszej wersji silnika M43.ty masz na przepustnicy.
-
[E46] co to za część? foto, oraz gdzie silnik krokowy w 318?
ten cały układ jest związany z czystością spalin.silnik krokowy jest na przepustnicy(ta wtyczka po prawej na twoim zdięciu)
-
Pytanie o klocki hamulcowe
Jurid to też dobre klocki
-
[E46] Podgrzewane lusterka jak wyłączyć
lusterka są podgrzewane cały czas i nie mają nic wspólnego z ogrzewaną tylną szybą
-
(E46) Airbagi-proszę o pomoc!
Jak zwykle są dwa wyjścia,albo dobrze i drogo ,albo tanio i ..........To po kolei;powinien być nowy kabel do akumulatora z ładunkiem pirotechnicznym ,albo sztuka tak jak jest zrobione teraz;powinna być nowa mata,albo sztuka polegająca na wlutowaniu diody między dwa kabelki.Tak więc albo będzie dobrze i drogo albo będzie sztukateria.Kontrolka od pasów sama gasnąca po kilku sekundach to objaw prawidłowy.Ten typ tak ma (z mało spotykanymi wyjątkami.
-
[ E46 ] Schemat bezpieczników. Nie grzeje tylnia szyba.
Tylna szyba to bezpiecznik 68(30A).Ten akumulator to trzeba po prostu codziennie monitorować jaki jest pobór prądu bo coś musi go zjadać . Może tylko od czasu do czasu coś zwiera.Gdy się trafi na zwiększony pobór to po kolei bezpieczniki out i powinno się ustalić usterkę.Warto też pokontrolować ładowanie.Radyjko najlepiej wygląda fabryczne a i gra nieżle.Antena w szybie jest wystarczająca,problem może być gdzieś "na kablu"
-
Problem:Dławienie na benzynie.
może to być przepływomierz.do gazu on jest właściwie niepotrzebny,a do benzyny jak najbardziej.
-
Modyfikatory paliwa - Dynamic Fuel. Czy warto??
Cuda się podobno zdarzają ale niezmiernie rzadko.
-
Zerwana szpilka koła - rozwiercanie piasty
jest też coś takiego jak wykrętak
-
ABS i ASC
z tyłu podnosisz autko na maxa i połączenie abs jest w zagłębieniu progu (od spodu).z tego co wiem to czujników z niebieskimi wtyczkami nie da rady zmierzyć miernikiem,zostaje tylko komp.sugeruję zaczęcie naprawy od tyłu(może tylko uszkodzony kabelek albo złączka)a jak nie to podmianka czujnika.oczywiście sprawny akumulatorek bo abs "głupieje"przy niskim napięciu.
-
ABS i ASC
jeszcze taka rada.jeżeli masz szare te złączki abs to możesz sprawdzić miernikiem czujniki .mają mieć ok 1200 omów.
-
ABS i ASC
problem rozwiązałem. miałem fuksa. żle łączyła mi ta kostka abs która jest z tyłu pod spodem progu.
-
320d wymiana na klimatronik
Właściwie to trzeba wymienić wszystko,jak masz na zbyciu kilka tysięcy to warto.
-
Zbieżność a demontaż zderzaka?
Zbieżność to tylko jeden z elementów geometrii.Zbieżność to nie to samo co geometria. W uproszczeniu na geometrię zawieszenia składa się:zbieżność,kąt pochylenia koła,kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i promień zataczania.O ile zbieżność reguluje się łatwo to te inne parametry zmienić jest trudno (najczęściej to pozostałości po" dzwonie "chociaż i porządna dziura w jezdni może zrobić takie kuku).Ale KAŻDY z tych parametrów musi być w normie bo inaczej autko staje się właśnie niestabilne.Moja sugestia jest taka:zniwelować ten przechył jeśli jest znaczny,potem pełna geometria zawieszenia (przód i tył).A teoretycznie jakby coś jeszcze nie grało to pozostaje jeszcze pomiar punktów kontrolnych podwozia.Powodzenia.
-
Zbieżność a demontaż zderzaka?
A dlaczego jedna strona jest niżej?Wąskie opony to też raczej nie to.Jeżeli była robiona tylko zbieżnośc to może "diabeł"tkwi w złej geometrii innych elementów zawieszenia np.kąta pochylenia koła,albo geometrii tylnego zawieszenia.
-
Kto pomoże w identyfikacji oznaczenia szyb??
jest dobrze :cool2:
-
CB RADIO POMOCY
a może warto sprawdzić przewody wysokiego napięcia?
-
Jakiej firmy polecacie alarm?
Alarm działa kojąco na duszę właściciela i to jest jego jedyna zaleta.Autku na pewno nie pomoże.Każde "rękodzieło"jest 100 razy skuteczniejsze od tzw. najlepszych (najdroższych)autoalarmów.
-
Demontaż przednich lamp :(? PILNE
zdejmujesz plastik pod lampą (jest na wcisk w takie bolczyki)zacznij podważać od strony chłodnicy.potem pod spodem dwa wkręty,następnie dwa z góry ,kabelki i lampa jest twoja(kierunkowskaz wyjdzie razem potem możesz do wysunąć) Powodzenia!!!
-
Co sie robi z dowodem rej. po swapie na inny silnik?
jumbozaur odpowiedział(a) na tresor temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneobecnie silnik jest traktowany jak część wymienna i nie trzeba mieć numeru w dowodzie rejestracyjnym
-
Chce kupic e39 i czy moge przyjechac na blachach wlasciciela
Istnieje jeszcze możliwość wymeldowania auta poprzez niemieckie konsulaty w Polsce.
-
Opór pedału gazu
Proszę sprawdzić czy to nie ośka przepustnicy?Trzeba zdjąć rurę powietrza tak żeby było widać przepustnicę.Ruszamy palcem od środka i jeżeli jest na początku ten opór to jest właśnie to.Pomaga kropla oleju z dwóch stron(od środka) na styk ośki z obudową.Powodzenia!
-
Sterowanie klimatyzacją pytanie?
Nie rozumiem postu pochwalnego na swoją cześć Edosa.To co napisał Przemek_39 to święta racja.Tak właśnie działa klimatronik.A napisał on: "....jeśli w takiej sytuacji włączymy kompresor to wtłaczane powietrze będzie miało odpowiednio niską temperaturę......" Właśnie "włączymy kompresor" oznacza włączenie klimatyzacji.I to my decydujemy czy ją włączyć czy nie.Obrazowo można powiedzieć że klimatronik to układ automatycznego mieszacza powietrza za pomocą klap oraz klimatyzacji która "robi"powietrze zimniejsze od tego które może pobrać z zewnątrz.
-
Sterowanie klimatyzacją pytanie?
Proszę aby Edos się nie obrażał i nadymał.O jakie nabijanie postów Panu chodzi? Po prostu jacabmw zadał pytanie,Kris13 mu udzielił dobrej informacji,a Pan w swoim poście wprowadza pytającego w błąd.
-
Sterowanie klimatyzacją pytanie?
Jest tak jak w swoim poście napisał Kris13 a Edos może się zastanowi po co jest np. wyłącznik ASC i inne .Włączniki są po prostu po to żeby kierowca decydował co chce mieć właczone.