Treść opublikowana przez jumbozaur
-
Dymienie w E39 525 TDS
pęknięta głowica :cry2:
-
Kipiaca piana spod korka wlewu plynu chlodzacego w E34.
to najprawdopodobniej poszła uszczelka pod głowicą albo pęknięta jest głowica.nie jest dobrze,ale życzę powodzenia.
-
PRZEGRZANY SILNIK !!!!!!!!
Moim zdaniem to tylko przekładka silnika.Remont takiego silnika to horror cenowy,a efekt może być różny.
-
Gdzie są bezpieczniki w e46??????
Nad schowkiem przed pasażerem.Dostęp ze schowka po przekręceniu na boki dwóch zaczepów
-
pasek i ustawienie w pozadku co to moze buc ?
Moim zdaniem to nie ma co gdybać .Z twojego opisu wynika że to poważna usterka.Konieczne będzie rozebranie silnika bo w tego rodzaju awarii najczęściej uszkodzeniu ulega więcej niż jeden element np.panewka -wał.No nie jest dobrze .Trzeba rozebrać i ocenić czy naprawa czy przekładka innego silnika bo nieraz to lepsze rozwiązanie.
-
pasek i ustawienie w pozadku co to moze buc ?
Musisz opisać co się działo z autem od momentu jak ostatni raz silnik pracował normalnie(po kolei )
-
hałasują zimówki
Niewiele można wymyśleć. Musisz kupić porządne oponki.
-
akumulator sie rozladowywuje
Podładuj akumulator ,odłącz jedną klemę i podłącz ją przez amperomierz (autko ma wszystko wyłączone) i jeśli amperomierz pokarze pobór rzędu kilku miliamperów to z autkiem jest wszystko dobrze a trzeba kupić nowy akumulatorek , jak prąd jest większy to coś go "zjada" i wtedy czeka Cię grzebanie w instalacji no ale akumulatorek może ocaleje.
-
ABS i ASC
Może ktoś miał zepsuty dowolny czujnik abs w e46 i zechce napisać co Mu działało a co nie ,to może ja w ten sposób rozwiąże swój problem.
-
ABS i ASC
W mojej E46 zapaliły się kontrolki ABS i ASC(systemy nie działają) oraz przestał działać prędkościomierz.Czy przez analogię do E 39 mogę przypuszczać , że umarł czujnik przy lewym tylnym kole?Proszę o sugestie.
-
Opony zimowe - czy już czas na wymianę?
Szczerze mówiąc to te kołpaki są "takie sobie".Może jakieś kołpaczki BMW szło założyć?
-
Opony zimowe - czy już czas na wymianę?
Moim zdaniem jeżeli masz opony zimowe na felgach lub masz możliwośź zmiany opon "od ręki" to warto czekać z wymianą do śniegu i lodu bo wtedy opony zimowe mają wielką przewagę nad oponami letnimi.To "siedem stopni" to taka granica baaaaardzo umowna i raczej marketingowa.Na mokrej nawierzchni (a taka przeważnie jest u nas jesień) opony letnie są dużo lepsze od zimówek.
-
Wymiana sprzęgła
właściwie wymienia się wtedy kiedy sprzęgło się ślizga( obroty rosną a autko słabo przyspiesza )lub wtedy gdy jest problem z prawidłowym wysprzęglaniem(szarpie skrzynia ,ciężko wrzucić bieg)
-
Czy to łożysko sprzęgła? Huczy na luzie przy zimnym silniku
Jeżeli to skrzynia (bo sprzęgło raczej to nie jest) to warto zastanowić się nad kupnem sprawnej używanej.
-
Czy to dobry wybór?
W takim razie to ja już nie rozumiem o co pytasz w pierwszym poście.Nie ma amortyzatorów "czysto gazowych".Są albo olejowe albo olejowo-gazowe zwane potocznie gazowymi.Dla systematyki napiszę jeszcze ,że amortyzatory "gazowe" mogą być albo jedno albo dwu-rurowe.W dwururowych pracuje niskociśnieniowa mieszanka olejowo-azotowa a w jednorurowych wysokociśnieniowych pracuje olej a gaz pod wysokim ciśnieniem wywiera nacisk przez element pośredni.W uproszczeniu można powiedzieć że im " bliżej"amorka wysokociśnieniowego to jazda staje się "bardziej sportowa". :hand:
-
Trzymanie sie drogi i komfort jazdy
Myślę że to opony po naszych pięknych drogach tak cię noszą,ale dla pewności sprawdż geometrię zawieszenia.
-
Czy to dobry wybór?
A czy do E46 można wogóle kupić amortyzatory olejowe?To już chyba jakieś zabytki muszą być. :shock:
-
Co tak slabo gra w E46?
W sprzęcie audio za 80% brzmienia odpowiedzialne są głośniki .Ale zmieniać trzeba na naprawdę lepsze .Niestety dobre głośniki muszą być nowe lub prawie nowe , markowe i drogie.Moje preferencje są takie:1- zmiana głośników .2-wzmacniacz i dobry bas. 3-nowe radyjko plus to wszystko co poprzednio. :hand:
-
Zegarek w BMW Reverse
po podłączeniu radyjka godzina automatycznie ustawia się taka jak jest ustawiona na desce rozdzielczej(e46) :hand:
-
Podłączenie radia do prędkościomierza
Sygnał można pobrać z kabelka nr. 19 na dużej kostce pod licznikiem.Znalazłem to na schemacie jako wyjście sygnału na nawigację.
-
Podłączenie radia do prędkościomierza
Ja nie mam tego kabla na 100%.To jest właśnie mój problem.
-
Podłączenie radia do prędkościomierza
Bardzo proszę o pomoc.Zmieniłem radyjko i chciałbym uruchomić funkcję automatycznego zwiększania głośności wraz ze wzrostem prędkości.Nie mam niestety tego kabelka we wtyczce radia.Chciałbym ją "pociągnąć" od prędkościomierza.Do jakiego kabelka mam się wpiąć? BMW316 (1,9) 1999r.