Treść opublikowana przez Mrówa
-
Tylny most, pomocy
dokładnie dziś sprawdzałem na 4 mam niecałe 90 km/h a na 5 to mam tak ja mówisz około 110 km/h przy 3000 tyś / obrotów jeszcze pytanie jakie masz opony i felgi ?
-
wymiana elektrozaworu od ogrzewania
mam pytanie czy przy wymianie elektrozaworu od ogrzewania trzeba cały płyn spuszczać ?
- Tylny most, pomocy
-
Tylny most, pomocy
ok daj znać Raf dzięki
-
Tylny most, pomocy
a mam pytanie jaka prędkość osiągacie na czwartym biegu przy obrotach 3000 w 318i E36 tak mniej więcej
-
1,8M40 ile oleju na bagnecie?
gdzieś czytałem, że zaleca się ale to nie jest żadną regułą zaznaczam na zimę poziom na bagnecie 1/3 miarki w zakresie między min a max na bagnecie (wtedy silnik łapie szybciej temperaturę) a na lato 2/3 miarki między min a max na bagnecie ale jak będziesz miał w połowie to też dobrze aby nie było poniżej min i powyżej max to logiczne jeśli chodzi o głośna pracę tak tak jak kolega wyżej napisał było juz o tym na forum poszukaj może to być spowodowane różnymi aspektami
-
niedobor mocy na wysokich obrotach
przyczynu mogą być różne podaje poniżej : Silnik dławi się przy zwiększaniu obrotów nieprawidłowe ustawienie kąta wyprzedzenia wtrysku paliwa zatkany filtr paliwa. awaria w układzie wtryskowym Brak mocy lub niskie ciśnienie sprężania wypalone zawory. zawory nie chcą się otwierać lub zamykać. słabe lub pęknięte sprężyny zaworów. zużyte prowadnice lub trzonki zaworów. zużyte tłoki i pierścienie.
-
Głowica ???
masz rację Kiokio moje informację na temat wiskozy były zaczerpnięte od byłego mojego mechanika :oops: :duh: sorry za banaluki na forum mój błąd nie sprawdziłem informacji do końca zgadza się wisko działa : Napęd wiatraka ze sprzęgłem czułym na temperaturę odbywa się za pomocą silikonowego płynu sprzęgającego, który kontroluje prędkość wiatraka przenosząc odpowiednio napęd. Napęd taki ma zdolność do utrzymywania obrotów jałowych wiatraka niezależnie od prędkości obrotowej silnika, gdy potrzeba chłodzenia silnika jest niewielka polecam lekture http://www.capri.pl/garage/cooling-2.8i.php#operation-clutch :mrgreen:
-
Głowica ???
jeśli chodzi o wisko to jak byś miał nie sprawne to byś napewno to odczuł po wskazaniu temperatury. stojąc w korku lub na światłach oczywiście po dłuższym pomykaniu swoją bejcą - kreska temperatury napewno zbliżałaby się do pola czerwonego. jeśli chodzi o działania wiska: po nagrzaniu się autka będzie obracać się szybciej ma tzw. biometal który się załącza pod wpływem temperatury. zrób test tzn. zobacz jak obraca się wiatrak po uruchomieniu autka potem pojeździj tak do momentu aż wskazówka temperatury bedzie na środku i wtedy obadaj wiatrak jak będzie kręcił się szybciej wszystko jest OK. co do masła pod korkiem i białego dymu : nie ma co panikować wymień płyny, olej i obserwuj, teraz nie powinno go być jest ciepło (może powstawać wtedy kiedy jest zimno i autko robi krótkie trasy) pozdrwaiam
-
Silnik podczas jazdy chwilowo nie reaguje na pedał gazu!!!
kiedy był wymieniany filtr paliwa ?
-
Czujnik ABS - czy jest roznica w czujnikach e36 1.6 a e36 20
nie ma
-
Ile moze kosztowac przglad w serwisie BMW?
to zależy zawieszenie sprawdzają za 60 zł podłączenie do kompa około 150 zł
-
Jakie amortyzatory ?
sachs :cool2: pare informacji na temat amorów tej firmy : Amortyzatory Super Touring są przeznaczone do tzw. pierwszego montażu w aucie, czyli już w fabryce. Ten typ amortyzatorów powinni wybierać kierowcy, którzy często poruszają się w ruchu miejskim, ale od czasu do czasu udają w się w dłuższe podróże. Producent zapewnia, że amortyzatory spełniają surowe normy określone przez firmy samochodowe. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, zaś surowe reżimy produkcji gwarantują wysoką jakość. Np. chromowane i wysoko polerowane tłoczyska oraz odporne na zużycie prowadnice tłoczyska zapewniają nie tylko szczelność amortyzatora, ale także wysoki komfort - dzięki niewielkiemu tarciu. Z kolei wykorzystywany w procesie produkcji tzw. lakier wodny chroni amortyzator od uderzeń kamieni, czy też gałęzi. Drugi typ amortyzatorów, to Sachs Advantage. Te przeznaczone są do samochodów, których właściciele kładą nacisk na bezpieczeństwo i komfort. Skonstruowano je i wyprodukowano według najnowszej technologii, m.in. zastosowano technikę rowka bocznikującego, przez co amortyzator optymalnie dopasowuje się do konkretnego pojazdu. Ustawienie siły tłumienia zapewnia najwyższą stabilność jazdy. W serii Advantage znajdują się wyłącznie amortyzatory gazowe jednorurowe lub dwururowe. Paleta produkcyjna obejmuje niemal wszystkie produkowane obecnie samochody, a także modele nie starsze niż 10 lat. Trzeci typ najnowszych amortyzatorów Sachs, to seria Unlimited. Są one adresowane do tych, którzy poszukują rozwiązań spełniających indywidualne wymagania, np. kompletnego zawieszenia do obniżenia samochodu oraz odpowiedniej regulacji poziomu. Rozwiązania techniczne, zastosowane w amortyzatorach Unlimited są stosowane w sporcie samochodowym. Amortyzatory Unlimited są produkowane w dwóch typach. Pierwszy to Unlimited-Nivomat. Konstrukcja tego produktu zapewnia w pełni automatyczną regulację poziomu - amortyzator sam dopasowuje się do różnych obciążeń. W trakcie drgania kół, powstających podczas jazdy, włącza się samoczynnie pompa hydrauliczna znajdująca się wewnątrz amortyzatora. W ten sposób już po przejechaniu kilkuset metrów następuje wyrównanie poziomu zawieszenia. Po wyjściu pasażerów lub po wyładowaniu auta amortyzatory ustawiają się automatycznie do prawidłowej wysokości. Drugi typ tych amortyzatorów, to Unlimited-Sporting. Przeznaczone są do samochodów, których kierowcy mają sportowe ambicje. Są to amortyzatory o twardszej charakterystyce, dzięki czemu pojazd ma polepszoną stabilność jazdy, np. przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Poza pojedynczymi amortyzatorami Unlimited Sachs proponuje jeszcze kompletny zestaw zawieszenia Unlimited-Sporting Set.
-
Popsuty szyberdach.
mam pytanie czy dużo jest roboty przy wymianie szyberdachu tzn chcę kupić używany i włożyc kompletny w miejsce starego da sie to zrobić ? i czy duzo jest robotki ? jak myślicie ?
-
odpowietrzenie komory korbowodowej
o to dobrze wiedzieć ze się da bez ściągania głowicy. mój były już mechanik :x mówił że się nie da cwaniak jeden :evil: niewiecie czy w serwisie bmw wymieniają uszczelniacze bez ściągania głowicy?
-
Ogrzewanie - wieje tylko gorącym powietrzem
dzięki Barto już znalazłem
-
Ogrzewanie - wieje tylko gorącym powietrzem
Mam pytanie czy ktoś może mi wskazać gdzie znajdują się elektrozawory w E36 pod jakim numerem części http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?PHPSESSID=e56eab1bfbc65dadab4987c6bfa975e7&model=CA31&mospid=47436&prod=19910900 z góry dziękuję
-
jakie opony w BMW 318 E36
a możesz dać namiar do tych opon pod warszawą
-
jakie opony w BMW 318 E36
dzięki panowie za odpowiedzi i zainteresowanie moim postem jeśli chodzi o nowe oponki wybrałem DUnlop SP sport 01 mam zamiar je kupić jeśli chodzi o używane oponki w swoim mieście nic konkretnego nie znalazłem były z bardzo dobrym bieżnikiem Uniroyal RALLYE 540 ale po głebszym obejrzeniu były naprawiane tzn wylkanizowane po boku od środka trochę strach kupywać takie oponki tzn naprawiane
-
jakie opony w BMW 318 E36
witajcie mam mały dylemat zamierzam kupić oponki letnie tylko nie mogę się zdecydować które wybrać w grę wchodzą : DUNLOP SP SPORT 01 205/60 R15 Goodyear HYdragrip 205/60 R15 Goodyear Excellence 205/60 R15 (nowość na rynku) Uniroyal RALLYE 205/60 R15 Toyo Proxes CF-1 205/60 R15 (nowość na rynku) ktoś jeździł na w/w oponkach ? wasze opinie mile widziane pomoże mi to w wyborze
-
Pękła uszcelka-CZY MOGĘ PRZEJECHAĆ JESZCE 200 KILOMETRÓW????
co do mazi brunatno białej na korku to nie jest oznaką w 100% wywalonej uszczelki pod głowica zaznaczam maź moze powstać : - robi sie krótkie dystanse silnik niedogrzany - pogoda która panuje silnik szybko stygnie i na sciankach zostają kropelki wody i przy robieniu krótkich dystansów nie ma kiedy odparować
-
Planowanie głowicy
raczej planowanie robi się zawsze przy wymianie uszczelki przynajmniej z mojego punktu widzenia i mojego mechanika. a czy w oleju jest woda i sprawdź czy podczas pracy silnika w zbiorniku chłodnicy płyn ci buszuje może to nie uszczelka tylko masz gdziesz nieszczelny układ chłodzenia to ze masz majonez na korku jeszcze o niczym nie świadczy może on powstać wtedy kiedy autkiem robi się krótkie dystanse silnik jest nie dogrzany no i zależy od pogody pozdrawiam
-
Jak szybko powinien sie rozladowywac akumulator w bmw e34 ?
ja bym jeszcze sprawdził alternator jego ładowanie kumpel kiedyś też myśłał ze to winna akumulatora kupił nowy akumulator i długo nie najeździł - okazało się ze poszły diody w alternatorze
-
co jest z dachem?
zobacz tutaj http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?PHPSESSID=e56eab1bfbc65dadab4987c6bfa975e7&model=CA31&mospid=47436&prod=19910200&hg=54&fg=05
-
wymiary dokladne nadwozia Ktos zna???
długość 4433 mm szerokość 1698 mm wysokość 1393 mm