Treść opublikowana przez MateuszekE36
-
E36 Compact - strzelanie z lewego tylnego koła.
Ha, prawa strona siedzi niżej niż lewa, a puka z lewej.
-
E36 Compact - strzelanie z lewego tylnego koła.
Cześć! Od jakiegoś czasu jak jadę po nierównościach wolno (przy większej prędkości nie słyszę), to słyszę takie jakby strzelanie z tylnego lewego koła (wydaje mi się, że to taki "sprężysty" dźwięk). Jak kupiłem auto, to tego nie było. Później czasem pukało, a teraz, to co chwile. Auto jest na "sportowym zawieszeniu" i jest obniżone.
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Odłączyłem dzisiaj przepływomierz, ale na ciepłym silniku i auto leciało tak samo, jak mojego kolegi, ale... zawsze musi być jakieś ale. Po odłączeniu zgasł, zapaliłem go ponownie i było okej, gdyby nie to, że przy ruszaniu musiałem dawać więcej gazu niż z przepływomierzem bo gasl.
-
E36 Compact M43 - leci olej.
Cześć! Jak wiecie, mam Compacta 1.6 M43 i leci z niego olej... tak jakby po misce spływał, ale wydaje mi się, że z góry leci skądś. Co najlepsze - oleju nie ubywa.
-
jaki klucz e36????
Dokładnie, tydzień temu wymieniałem klocki i torxem wszystko poszło.
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Czy od czujnika temperatury takie jaja mogą się dziać?
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Mi na postoju na benzynie obroty falują, ale na gazie też. Dzisiaj zauważyłem, że na lpg jak sie zatrzymam na światłach to obroty utrzymują się na 1100 obr/min, a potem powoli spadają.
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
I znowu jest to samo. Co robić? Na komputer dopiero za tydzień pojadę. A może to czujnik wałka?
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Dzisiaj rano problemów z dławieniem nie było. Auto na benzynie zapierdziela jak nie wiem, tylko lekko falował wczoraj wieczorem, a dzisiaj już nie. Na gazie auto jest jest przymulone. Ile kosztuje ustawienie gazu mniej/więcej? Poleca ktoś dobrego gazownika w Łodzi?
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Tak, w przyszłym tygodniu kupię NGK.
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Okej odłączyłem akumulator... i jest była poprawa, ale nie jest aż tak zimno, tak jak rano. Raz się dławił, a tak to szedł jak burza. Dodam, że tak się dzieje po nocy. Świece wykręciłem i jest taka jak na zdjęciu: http://img845.imageshack.us/img845/740/uzcc.jpg Uploaded with ImageShack.us Firma champion.
-
320i Wymiana czujnika położenia wału
[email protected] Mi też wyślij - przyda się. Dzięki z góry:)
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Odłączyć tylko?
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Świece mogą powodować coś takiego? Sonda też w sumie, nie? Jak mam ją odłączyć?
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Cześć! Mam kilka problemów z moim BMW. Auto dużo pali benzyny, jak i gazu. Za 60 zł przejeżdżam 200 km na gazie (w tym paręnaście kilometrów na benzynie, gdyż auto musi przejechać z 1 -2 km na benzynie). Silnik, to 1.6 M43, a instalacja gazowa jest chyba od Staga (Stag 200). Na dodatek rano, auto jest zamulone, szarpie, dławi się przy obrotach od 2300 - 2800 na benzynie, a na gazie dopiero przy rzędu 5 - 6k obrotów i nie równo pracuje na biegu jałowym. Na ciepłym jest okej, ale również auto ciężko się wkręca na obroty jak się chce go przeciągnąć na biegu. Kolega ma takiego samego Compacta jak ja, z tym samym silnikiem i jego jest żwawszy. (Na komputerze ma błąd sondy) Na dodatek jego pali 9 - 10 litrów gazu przy dynamicznej jeździe, ta sama instalacja gazowa. Mam jeszcze pytanie, co to może być na zdjęciach? Idzie od przepływomierza i jak odłączę ją, to wtryski od gazu przestają cykać, ale dalej jest na gazie. http://imageshack.us/a/img268/7770/db6b.th.JPG http://imageshack.us/a/img89/8424/p3au.th.jpg Coś takiego znalazłem przy akumulatorze i przewód idzie gdzieś za akumulatorem, od czego ta wtyczka może być? http://imageshack.us/a/img5/9602/a3aa.th.jpg Pozdrawiam:)
-
318i jakie macie osiągi?
Może masz zegary od R6?
-
Płyn chłodniczy ucieka.
Ubywa płynu, ale malutko. Wczoraj byłem na kanale i okazało się, że leci z trójnika od gazu... :mad2:
-
Smierdzi mocno benzyną przy otwartej szybie.
Ktoś bawił się tą osłoną od pompy i ją wygiął + zakleił jakimś klejem. Wyprostowałem, wysmarowałem silikonem zakleiłem i jest okej (odpukać).
-
Smierdzi mocno benzyną przy otwartej szybie.
Dzisiaj zauważyłem, że gdy jest rezerwja, to nie śmierdzi paliwem... ale coraz szybciej wskazówka opada... Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale na benzynie między 2 - 3 tys. obrotów jest szarpanie i zamuła, a potem idzie dobrze. Na gazie takich problemów nie ma.
-
Płyn chłodniczy ucieka.
Wymieniłem pompę i okej na razie, jutro rano sprawdzę, czy płynu ubyło.
-
BMW E36 na pierwsze autko.
Jak ktoś jest mądry, to i nie będzie miał problemu z 325 w rwd. Tylko trzeba z głową jeździć.
-
Ubytek płynu chłodniczego ale brak wycieków i olej ok
NO ja też obstawiałem u siebie, że uszczelka puknięta albo coś, ale mi leci z pompy. W czwartek będę wymieniał, to napiszę, co i jak.
-
Smierdzi mocno benzyną przy otwartej szybie.
Ale to na gazie też śmierdzi...
-
Smierdzi mocno benzyną przy otwartej szybie.
No nie, nie byłem jeszcze na kanale.. ;D W tym tygodniu będę pompę wymieniał, to spojrzę.
-
Smierdzi mocno benzyną przy otwartej szybie.
Maskę otworzyłem, i chociaż zajrzałem obok filtra paliwa, kolektora dolotowego, to nic nie znalazłem. Z tyłu pod kanapą (mam Compacta) też nic nie wyczułem.