Treść opublikowana przez MateuszekE36
-
E36 318i muli na zimnym
Ja mam coś takiego, że na zimnym gdy zamykam bramę od posesji to obroty nie są równe i na benzynie między 2000 - 3000 obrotów dławi się, szarpie i ma takie jakby przerwy w przyśpieszaniu, jak dojdzie do końca niebieskiego pola to przechodzi na gaz i już jest lepiej, ale dalej szarpie co prawda minimalnie, ale jest o prawie nie wyczuwalne. Jak się auto rozgrzeje, to czuć, że autem trzepie trochę (widać najbardziej po gałce zmiany biegów na luzie, no i po silniku), ale tak się dzieje na benzynie - na gazie tego nie czuć, ale pewnie dlatego, że mam wyższe obroty :/ Auto ma również ogromne spalanie, na PB jeżdżę codziennie ok. 4 km i przez 10 - 11 dni spali mi 10 litrów benzyny przy odpalaniu 2 x na dzień... gazu wychodzi, że pali ok. 16 - 17 litrów (poprzednio źle liczyłem, bo nie odejmowałem kilometrów, których przemierzałem na benzynie). W aucie zmieniałem sondę 2 x i jedna była na bank sprawna, bo wyciągnięta ze sprawnego auta, świece na NGK i gumę przepływomierza i to nic nie dało, cały czas to samo.
-
E36 318i muli na zimnym
Mam podobnie w 1.6 M43 i też błąd 201 regulator lambda.
-
[318is+LPG] Instalacja przestała się świecić.
Sprawdź bezpiecznik od instalacji lpg.
-
318i DIAGNOZA-blad 201
Panowie! Mam dziurkę w przepływomierzu! Może mieć to jakiś związek? Fotka: http://img543.imageshack.us/img543/4787/id0a.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
318i DIAGNOZA-blad 201
Na dwóch sondach to samo, co prawda na używanych, ale jedna była na bank sprawna... więc coś nie halo. Na wszystkich sondach auto tak samo się zachowuje, a wręcz teraz z dnia na dzień na benzynie chodzi coraz gorzej. Na gazie jest lepiej i pali ok. 12 - 13l, ale benzyny żłopie sporo.
-
318i DIAGNOZA-blad 201
Błąd 201: regulator lambda ;/
-
318i DIAGNOZA-blad 201
Ja mam to samo. Zamulony od spodu do 3 tysięcy obrotów i szarpie w granicach 2000 - 3000 obrotów, trzepie autem i dużo pali PB. Zmieniałem na dwie sondy i to samo. Przepływomierz?
-
316i problem falujace obroty Odma/przepływka?
A teraz, jak jest zimno, to 50 zł na ile odpaleń/dni Ci starczy? Bo rozumiem, że pierwsze 2 kilometry robisz na benzynie, a dalej jak się rozgrzeje na gazie, tak?
-
316i problem falujace obroty Odma/przepływka?
A spalanie masz normalne?
-
Goły trup - 320i Vanos
Ile za nią dałeś?
-
Po problemie
Taaa... ja mam dalszy ciąg tego. Wymieniłem gumę przepływomierza i jest to samo i w dodatku czasem potrafi mi strzelić w przepływomierzu (szczególnie po puszczeniu gazu) ... dodam, że błędu przepływomierza nie mam.
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Wymieniłe i to samo. 3 sondy włożyłem i to samo, a na komputerze mam błąd 201 "regulator lambda"... a wskazówka paliwa codziennie spada... za 50 zł tylko 2 tygodnie przy przebiegu 100KM na tydzień (!!!). Co z tym fantem zrobić? Auto potrafi strzelić z wydechu.
-
Po problemie
We wtorek będę miał tą gumę, ale wątpię, aby to była wina tego... silnikiem nawet na ciepłym delikatnie rzuca...
-
Po problemie
Dziurawa jest u mnie ta rura która idzie od przepływomierza do kolektora... zakleiłem, ale to i tak nic nie dało. Jest bardzo poszarpana.
-
Po problemie
Mam to samo:P Ale ja mam mega dziurawą dziurę w gumie od przepływki:P
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Dodam, że jak silnik się rozgrzeje to lepiej chodzi na benzynie jak na gazie i ma kopa... a na zimnym dławi. http://imageshack.us/a/img707/4540/d7ey.th.jpg http://imageshack.us/a/img819/9415/qbcg.th.jpg http://imageshack.us/a/img35/813/akm.th.JPG Obkleiłem to i nic nie dało, do wymiany nie?
-
Po problemie
Ja mam to samo, ale w E36 1.6M43 i też na benzynie rano na zimnym szarpie i nie ma mocy! Na komputerze mam błąd regulatora sondy 201, ale sondę już wymieniałem 3 razy i to samo. W dodatku rano auto na zimnym chodzi nie równo no i pali od groma. Benzyny za 50 zł starcza mi na 2 tygodnie, a mam LPG, którego też za dużo żłopie. Pzepływka może być winna? Nie wyskakuje żaden błąd przepływki.
-
Problem dymienie na biało;elektryka gasnie+FILM
Tylko, że mi jeszcze dławi w przedziale 2200 - 2800 obrotów na zimnym na benzynie i ciężko się w tedy jedzie:/ Na gazie jest to minimalnie odczuwalne... na komuterze mam błąd 201: regulator lambda, ale możliwe, że łyka lewe powietrze, bo moja guma za przepływomierzem, to istny durszlak... oczywiście poklejony. Rano, na zimnym również nierówno chodzi i czuć na gałce zmiany biegów telepanie lekkie...
-
Problem dymienie na biało;elektryka gasnie+FILM
Komputer nie pokazuje przepływomierza. Mam błąd 201: regulator lambda - dzisiaj założyłem 3 sondę i to samo.
-
Problem z subwooferem. Czyżby wzmacniacz?
Tal, kable w porządku.
- stluczka
-
Problem dymienie na biało;elektryka gasnie+FILM
Na gazie kopci, na benzynie kopci mało na rozgrzanym silniku i śmierdzi spalinami.
-
Problem dymienie na biało;elektryka gasnie+FILM
Plyn okej, olej też okej. Zmieniałem dwa tygodnie temu olej. Byłem wczoraj na komputerze i mam błąd "regulator sondy"... mam drugą, ale co to jest ten regulator? Dodam, że 2 dni po kupnie auta jak odpaliłem, to obroty skakały od 0 - 2000obr. i gasł - miałem tak dwa razy, a teraz miałem też dwa razy w czasie jazdy takie coś, że obroty skaczą od 500 - 1000 obr. Sonda może temu zaradzić? Dodam, że nie dymi od razu po odpaleniu, tylko po minucie mniej/więcej. Zapach spalin jest jakiś dziwny. Tak samo śmierdzi na gazie, jak i na benzynie. P.S. Jak kupowałem auto, to samochód był bardzo żwawy... a teraz, to jakaś lipa, zamulony jest właśnie od tego czasu, gdzie obroty skakały od 0 - 2000obr. i gasł.
-
m42 Wyciek płynu chłodniczego z tyłu silnika
Z tyłu nie ma takiego króćca jak w M43? Ewentualnie jakoś z nagrzewnicy może lecieć... ale to takie gdybanie.
-
BMW E36 na pierwsze autko.
Nie zgodzę się z poprzednikiem. Ja mam M43 1.6 i ostatnio na mokrym ciągła bokiem, aż miło...