Treść opublikowana przez lopico
-
Olej w układzie dolotowym i egr M47N2
Mam to samo po regeneracji tego pieprzonego mitsubischi. Niestety turbo jest nieszczelne, są to faktycznie śladowe ilości. Mi się poci na połączeniu z intercoolera z rurą.
-
Przebieg w F30
Auto było wyrejestrowane, muszę podpytać kolegę, który kupował dla mnie auto, czy otrzymał TUV. Auto przyjechało na lawecie.
-
Przebieg w F30
Panowie, ja się pytam jak odczytać stan aktualny, wiedząc że auto jest kręcone. Mam dość dowodów do udowodnienia, lecz chcę udowodnić że poprzedni właściciel cofał - bo to polaczek w de. Chcę mieć czarno na białym że to on a nie jak to się tłumaczy handlarz przed nim. Jeśli on to zrobił to idę po trupach, bo chamstwa nie zniesa, po drugie mi zostaje auto z trefnym przebiegiem, z opłaconą akcyzą i ubezpieczeniem. W cepik mam a km w serwisie a+b, to ile wynosi realne X ? To próbuje się dowiedzieć, jak również w którym momencie pojawiła się wartość a - dokładna data (jeśli bmw ma w liczniku rejestr jak w mercu to powinno być wiadome). Zapewne auto będzie oddane biegłemu w DE, aby określił. Trzeba działać za ciepłego.
-
Przebieg w F30
Panowie, jak odczytać faktyczny przebieg pojazdu. Padłem ofiarą oszustwa, oczywiście chodzi o przebieg. Z czego można odczytać przebieg w F30, poza licznikiem. Ponoć F30 ma elektroniczną książkę serwisową, czy po korekcie przebiegu będzie widać w książce np. wymianę oleju w jakim czasie i przy jakim przebiegu? Szukam dowodów na ingerencję poprzedniego właściciela. Poproszę o konkretne informacje, nie bawmy się w teorie. Z góry dziękuje za podpowiedź.
-
BMW ROAD MAP EUROPE MOVE 2018-2
Mapa jest 2018-2 i nie siać farmazonów. Mi pięknie aktualizowała.
-
E91 318d - Brak mocny - bardzo dziwny przypadek
wymieniałem w m47 przepływkę i nie adaptowałem jej, po czasie zrobiłem to i nie widziałem różnicy, co do nastawnika to zgadza się że nastawnik jest problemem dla tych co regenerują - sam walczyłem. Co do wskaźnika to tak na chłopski rozum silnik dozuje tyle paliwa ile poda mu turbo, jak by było inaczej to by kopcił. Jak turbo za mało podaje to masz małe wskazanie paliwa. Moja bestia to nawet nie wywalała kontrolki silnika jak kostka była luźna w nastawniku - mechanik co wymieniał turbo nie wcisnął do końca.
-
E91 318d - Brak mocny - bardzo dziwny przypadek
nie doczytałem problemu z filtrem paliwa - zapchany - sprawdź czy bmw nie ma pompy wstępnej paliwa, jeśli ma to ile ma ciśnienia
-
E91 318d - Brak mocny - bardzo dziwny przypadek
filtr powietrza czysty?
-
E91 318d - Brak mocny - bardzo dziwny przypadek
a kopci przy pełnym bucie?
-
Wiatrak chłodnicy non stop chodzi.
Proponuje podłączyć kompa. Miałem co prawda w mercedesie historię, że skorodowały połączenia sterownika wentylatora. Efektem był tryb awaryjny wentylatora i non stop działał po przekręceniu stacyjki. Oczywiście na Ecu silnika był błąd wentylatora.
-
[E92] Moduł komfortu
Fabrycznie samochód powinien mieć napięcie ładowania na poziomie 14.4 do 14.7 Volta, więc jeśli nie specjalnie przekracza 15v to bym się wstrzymał z wymianą. Co do kodowania :) pozostawię to bez komentarza.
-
[E90] 320d M47T2 problem z wtryskiem
A wtryski z jakiego powodu robione ? Czy w filtrze paliwa były opiłki, jeśli tak to czy robili pompę ? Czy czyścili zbiornik - jeśli była pompa robiona ? Jeśli pompa się łuszczy to fajowa zabawa z naprawą wtrysków - drogi business.
-
E91 320d m47n2 - turbo dziura, brak mocy
Dokładnie problem tkwi w turbo, a dokładnie w nastawniku. Niestety u mnie się potwierdziło, że mitsubishi się nie regeneruje i basta.
-
E91 szyba licznika
Można wymienić obudowę, lecz znalezienie jej na allegro to wyzwanie. Pasta i ogień, do tego sezon vikingów.
-
BMW 318d (E91) - Problem z DYFREM - Polecicie kogoś ?
Kup z gwarancją rozruchową, wymienisz łożyska, zapłacisz za robotę, chłop nie będzie mieć odpowiednich podkładek, bo przecież musiał by mieć zestaw aby zużyć jedną odpowiednią i rozpadnie się jak wcześniej.
-
[E92] Moduł komfortu
Przekodowałeś moduł pod aktualne wyposażenie auta ?
-
[E90] 320d M47T2 problem z wtryskiem
Wyciągnij wszystkie wtryski, daj je sprawdzić na maszynę. Może się czasem okazać, że nie jeden a 3 masz uszkodzone a jeden sprawny. Przy okazji jak będą sprawdzone dostaniesz nowe kodowanie, adekwatne do aktualnego stanu.
-
[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja
Zwróć uwagę pod co podłączyłeś postojowe. W FRM1 jest to pin od postojów (starych ringów), w LCI w FRM2 są to piny od tylnych lamp, ponieważ zainstalowali led i nie ma potrzeby puszczania do tyłu 4 pinów do każdej z lamp z osobna. Przewody od przednich ringów w preLCI są użyte do 3 led. Zobacz na schematy na bmw planet i będziesz wszystko widzieć. Myślę że jeśli miałeś wcześniej FRM1 to to jest rozwiązanie Twojego problemu.
-
Otwarcie tylnej klapy
jaki problem, podłączasz pod maską plus minus i otwierasz z pilota, patrzysz jeszcze czy auto nie płonie - jeśli klema plusowa dotyka masy
-
BMW e90 nie działa MAX i REST
Raczej NCS
-
BMW e92 REPLIKA M3 problem z modulem komfortu???
Przemyśl dobrze, czy chcesz się pchać w 2.0 benzynę. Wszystko można zrobić. bo e9z ma prostą elektrykę a schematy masz e necie. Co do siedzeń z m3 to sam takie mam i podłączenie jest banalne. Przemyśl 3 razy zakup. Nie wiem ile cenią takiego przeszczepa
-
BMW e92 REPLIKA M3 problem z modulem komfortu???
Kolego BMW nie ma czegoś takiego jak modułu komfortu, lecz jest to FRM, odpowiada za światła, przednie szyby i część elektryki, ale nie klimy. Nie da się go wymienić bez ponownego kodowania. Kodowanie - konfigurowanie modułu do wyposażenia na podstawie VIN - fabryki. W sumie jest to bardzo proste, lecz nie wiadomo jak mocno w autku jest namieszane.
-
Wymiana czujnika poziomowania reflektorów (Adaptacja?)
odpowiem Ci co do poziomowania - sprawdź przewód, który biegnie od czujnika do frm, jest on przerwany, jeśli jest tak jak u mnie to ok. 1m od czujnika jak rozbierzesz ten czujnik to zobaczysz że on się nie może uszkodzić
-
e90 a typy powiadomień tempomatu
Na początku sprawdź sobie w sekretnym menu licznika w teście wskaźników, czy lewy ring jest aktywny (czy jest wskazówka). Jeśli ring jest aktywny to się da, jak również między tarczami w fis. Temp. masz w ukrytym menu, nie da się tego wkodować w bc.
-
BMW E91 - Zmiana lamp zwykłych na LCI - Proszę o poradę
Jak pisałem, to prosta lampa a bmw nie zmieniało nic w podstawowych pinach, w xe dochodziło 3xled i ringi na innych żarówkach. Ty tylko wkładasz, czemu niestety, świecić będą.