Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Bzdury i jeszcze raz bzdury rodem z pudelka/onetu. Daj link to sie posmiejemy. Tego typu artykuly (na spiderswebie etc) to juz poziom ponizej Faktu :norty: Jak juz piszesz takie opowiesci to moze wspomij, ze w czasie blackoutu w Teksasie zadna stacja paliwowa nie dzialala wiec ICE raczej nie bedzie lepsze? :norty: Jak jest zima stulecia i nie ma pradu kilka dni (bo stanem rzadza idioci, ktorzy uwazaja ze ich siec energetyczna jest samowystarczalna i nie ma sensu miec polaczen z innymi stanami) to nienaladowany EV jest najmniejszym problemem - ludziom rozsadzalo kanalizacje w domach bo rury nieogrzewane, karambole na autostradach na setki aut bo tam nie ma zimowek etc etc.
  2. A tymczasem W206 zaprezentowane :norty: :norty: 1. Ta kierownica z 5 ramieniami, haptycznymi przyciskami i gladzikami :duh: 2. Te nawiewy z alliexpress :duh: (szkoda ze nie dali jeszcze ze 3 wiecej :P) 3. Te tandetne chromowane oble tablety :duh: I gama silnikowa 1.5 i 2.0 lacznie z 500-konnym AMG C63 :norty: :norty: Autentycznie szpetne, szpetne i odpustowe auto. Niemieckie premium w EU zapedzilo sie samo w naroznik, wyglada na brak pomyslu w jakim kierunku ma to ewoluowac dalej :roll:
  3. 3,5 PLN/kWh to szalenstwo, beda sie tam ladowac jedynie uzytkownicy Taycanow badz Kowalscy w sytuacjach podbramkowych. Superchargery Tesli w PL to 1,4 PLN za kWh, w Norwegii to 0,7 PLN za kWh. Wiekszosc ludzi majacych elektryki laduje sie w nocnej taryfie po 0,3 PLN/kWh badz ma fotowoltaike - wtedy jazda elektrykiem jest praktycznie darmowa w porownaniu do benzyny. Nie zapominaj, ze miazdzaca wiekszosc ludzi robi 10-15 tys km rocznie, to jest mniej niz 50km dziennie. Przedstawiciele handlowi jezdzacy 60 tys km rocznie, obiezyswiaty etc etc - oczywiscie, zupelnie inna rozmowa wtedy jezeli chodzi o funkcjonalnosc EV. Wiekszosc ludzi ma obecnie 2 auta w gospodarstwie domowym. Jezeli nawet jedno z nich zamieniloby na EV i jezdzilo glownie po miescie - zycie byloby duzo piekniejsze (czystsze i cichsze). To sa miliony elektrykow zamiast spalinowcow. Na dluuugie trasy diesel bedzie lepszy jeszcze przez wiele lat.
  4. Ma to rece i nogi. Podobno 120 szt do konca roku pobuduja. Czytalem gdzies, ze wiekszosc stacji benzynowych na samym paliwie zarabia marne grosze bo marze sa mikro. Zarabia sie na kawie, hotdogach, redbullach, alkoholu etc etc. Zupelnie jak w kinach. A jak ktos siedzi ~20-30 min czekajac az elektryk sie zaladuje - na pewno cos przekasi, kupi jakas gazete etc etc Apropo szybkosci - 350kW to tak jak w Ionity - superszybko, tyle ze poki co jeszcze nie ma EV ktore by tyle przyjely - Porsche Taycan, Audi e-Tron czy TM3 poki co pobieraja maks 250kW i to w bardzo waskim przedziale czasowym (pierwsze 10-30%). Pewnie technologia ruszy ostro z kopyta teraz jak juz sie wszystkie firmy za to wziely.
  5. Dlaczego wiocha ? , wybór tych pasów jest sprawą czysto estetyczną , jak wybór koloru auta czy kształtu felg , sprawa indywidualna , nie jestem za tym żeby tak obrażać ludzi za to że dokonują pewne estetyczne wybory we własnych autach , każdy ma swój gust i tyle . Wiocha dlatego, ze jest to chyba 30-te miejsce w aucie nie-M, na ktorym jest znaczek M/// badz te 3 m-kowe kolory. Ten znaczek jest juz tak wyeksploatowany i rozwodniony, ze rece opadaja. Stad subiektywna opinia, ze jest to WIOCHA. Gdyby tych pasow nie bylo w cenniku dealera a jedynie na ebayu - jestem pewny ze pierwszy bys krzyczal "wiocha" :norty: :norty: To samo bedzie za kilka lat z tymi nakladkami na grillu - beda w cenniku, jestem o tym swiecie przekonany :twisted:
  6. Z mojego doswiadczenia (krotkiego nadal ale zawsze) - nie bedziesz sie zamienial na hybryde jadac w trase (zakladajac ze za rok-dwa pobuduja te ~10 szt superchargerow w PL. Auto naladowane do pelna zrobi przy przepisowych predkosciach te ~400km, a po 25 min doladowaniu kolejne 300km. 700km to juz sporo, a te 25 min przerwy to naprawde nie jest nie wiem jakie poswiecenie, ludzie najczesciej przeceniaja mozliwosc jazdy bez zadnych stopow, kwestia przyzwyczajenia/nawykow. :cool2: :cool2: Pod koniec roku powinno byc juz tez BMW i4 w salonie, bedzie juz w czym wybierac :twisted: Kazdy podobnie zaczyna przygode z EV :norty:
  7. Jezeli te wartosci sa "must have" to poczekasz jeszcze z dekade (badz nigdy to nie nastapi ze wzgledow praktycznych). Taniej jest budowac co kilkadziesiat km szybkie ladowarki DC i zmieniac przyzwyczajenia kierowcow odnosnie tankowania/ladowania niz wsadzac do milionow aut olbrzymie baterie. Audi e-Tron z bateria ~100kWh wazy 2,5 tony, auto z bateria 200kWh byloby przy obecnej technologii 3 tonowym czolgiem o gracji slonia, nie daloby sie tym jezdzic na zakretach, bujaloby jak na statku. Krajow gdzie mozna jezdzic legalnie w EU 160-180km/h jest sztuk jeden, w wiekszosci jest 130-140km/h wiec raczej nie beda producenci skupiac sie az tak bardzo na tym parametrze imho. Tak czy inaczej polecam jazde testowa - dobre EV to nie tylko wady w postaci zasiegu ale mnostwo zalet - brak laga, niesamowite osiagi, cisza przy niskich/srednich predkosciach, tanie serwisowanie czy ogolnie eksploatacja. W Tesli dochodzi naprawde niezly soft, niespotykany poki co w innych markach.
  8. Na Radzyminskiej w Zabkach rozpoczeli dostawy modelu 3, calkiem sporo tego. Chyba jednak ludzie w PL nie maja takich problemow z EV i zaczeli glosowac portfelem. Ciekawe ilu z nich wybraloby cos ze stajni BMW gdyby ta miala do zaoferowania cokolwiek ciekawszego niz i3 :roll: PS. Posiadaczom wszystkiego ponizej M340i nie polecam sie scigac na swiatlach bo bedzie glupio :norty:
  9. Nie, to nie oryginalne. Do kupienia na eBay'u i Amazonie. Plastikowe nakładki. Popularnosc tych chinskich kolorowych nakladek bije wszelkie rekordy, zarowno w PL jak i w NO. Jestem na 90% pewny, ze za kilka lat BMW bedzie klepalo te kolorowe plastiki jako "oryginalny" dodatek "M-Performance" za skromne 1000-1500 PLN :norty: Jezeli jest klientela (a ewidentnie jest) az glupio nie kosic kasy przez dealera :twisted: W srodku przeciez juz sa pasy "M" 4GQ za jedyne 1360 PLN, wiocha taka sama jak te nakladki :norty:
  10. Fun fact - Jaguar w 2020r sprzedal 28.000 samochodow. 8.000 z nich (28%!) to byl EV I-Pace. I oswiadczenie prasowe: https://www.jaguarlandrover.com/reimagine Reimagination of Jaguar as an all-electric luxury brand from 2025 to ‘realise its unique potential’ Za 4 lata Jaguar bedzie produkowal jedynie EV, koniec z silnikami spalinowymi :shock:
  11. adamjttk odpowiedział(a) na BMK temat w Galeria - nasze samochody
    W sensie niepraktyczna ze wzgledu na nadmiar mocy i RWD?
  12. Nigdy nie slyszalem, zeby BMW nie uznalo gwarancji z powodu _mozliwego_ chipboxa. Tym bardziej zeby sie z kims o takie rzeczy sadzili. Nigdy tez nie slyszalem zeby ubezpieczyciel mial problem z oponami bez gwiazdki. Natomiast nie zmienia to faktu, ze takie przypadki moga byc rownie dobrze codziennoscia (sadzenie sie, czy odmowa odszkodowania). Stad moje pytania o konkretne sytuacje uzytkownikow :handshake: 99% postow o boxie na gwarancji jest typu "znam kogos kto..", "siedze w tym..", "odradzam bo BMW moze wykryc..." etc etc Nawet post powyzej :norty: :norty:
  13. A ja mysle ze jest calkiem odwrotnie, jezeli po wypieciu boxa nie zostaja zadne fizyczne slady - to jest to slowo przeciw slowu. BMW Ci powie - musiales grzebac bo nam sie logi nie zgadzaja, Ty powiesz - nic nie grzebalem, jezdze autem jakie dostarczono, jezeli nie trzyma wewnetrznych norm to wasz problem. Podejrzewam ze jest to "urban legend" jak opony BMW z gwiazdka i problemami z ubezpieczalnia. Konkretnie: 1. kto na forum mial sytuacje ze mial wpiety box, silnik/osprzet kleknal i ASO odmowilo naprawy gwarancyjnej (po uprzednim wypieciu boxa ma sie rozumiec)? 2. Kto mial opony "nie homologowane przez BMW" (bez gwiazdki) i ubezpieczalnia odmowila wyplaty odszkodowania po wypadku? Tylko bez "wydaje mi sie" "na pewno dojda" etc - konkretne przypadki z zycia a nie bajdurzenie i przemadrzanie sie typu "wiem bo troche w tym siedzialem......." :norty:
  14. Zalezy po ktorej stronie barykady stoisz - czy jestes sprzedajacy czy kupujacy :norty: Jak za 3 lata bedziesz na etapie sprzedazy, a nie zakupu to bedziesz wiedzial dlaczego niektorych takie rabaty bola :norty:
  15. Te auta sa z PS, w tym programie nie ma aut z powypadkowa przeszloscia. Obcierki, stluczki itp - spoko, 50/50 z przystankiem - nie :norty: Konfigurowac nie musisz - w kazdym z tych ogloszen jest wpisana cena katalogowa auta. Wiec nie pisz prosze "blizej 80%" bo w kazdym z tych linkow co podalem jest ~65%. Ja Ci daje konkretne przyklady skonfigurowanych aut z PS z cena sprzedazy/cena katalogowa = 65% a Ty mi piszesz o "dobrze doposazonej za 250k PLN". :roll: Dla jednego dobrze doposazona to bedzie 200k PLN a dla drugiego 300k PLN, obie 320d. To, ze ktos sobie napisze na otomoto "sprzedam moja uzywana 3-er za jedyne 250k PLN" nic nie znaczy. Sprzedawac a sprzedac to 2 rozne rzeczy.
  16. 320d z PS, 6-12 miesiecy, ~10-15k km przebiegu. Wiekszosc to ~65% ceny katalogowej. Im wiecej opcji dodatkowych tym gorsza wartosc rezydualna. Te najbardziej doposazone dochodza do 60% po niecalym roku uzytkowania :norty: Generalnie kupowanie dzisiaj BMW bez ~20% rabatu to strzal w stope. SUVy tez sporo mniej traca na wartosci od limuzyn/kombi. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=314022650&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&usedCarSeals=BMW&searchId=02a3be20-c999-646d-4b61-511c692701b8 https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=313661572&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&usedCarSeals=BMW&searchId=02a3be20-c999-646d-4b61-511c692701b8 https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=313178285&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&usedCarSeals=BMW&searchId=02a3be20-c999-646d-4b61-511c692701b8 https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=307548804&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=2&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&usedCarSeals=BMW&action=eyeCatcher&fnai=prev&searchId=5ce89e66-0140-f09a-5c22-c230ab536037
  17. Na mobile.de mocno doposazone auta, roczne, z przebiegiem 20-30 tys km sa w cenie ~60-65% ceny nowego (katalogowej) edit - Premium Selection
  18. Uzytkownicy na electrecu znalezli sporo kwiatkow w tym tescie m.in. Tesle byly ladowane do 90% w testach zamiast do 100% albo, ze Taycan byl testowany w trybie "range" (eco), a Tesle testowali w trybie "sport" zamiast "chill". Generalnie obiektywnosc testu wzbudza sporo watpliwosci. Nie zmienia to faktu, ze w EV jest dokladnie to samo co w ICE - producenci oszukuja na potege gdzie sie da i jak sie da jezeli chodzi o zasieg/spalanie i Tesla nie jest wyjatkiem, oszukuje tak samo, szuka dziur w metodologii testow etc. EPA to tez US testy wiec ewidentnie moga faworyzowac "swoja" marke (moje gdybanie). W Norwegii czas entuzjastow/wyznawcow minal chyba kilka lat temu, obecnie jezdzi po ulicach ~60 tys sztuk. Jak mijam inne TM3 na drodze (codziennie dziesiatki) to klientela raczej z typu statecznych - 40-50 lat wiec o bycie fanbojami Muska raczej nie podejrzewalbym. Tu moge sie troche wypowiedziec bo mam bardzo podobnie do Ciebie - lubie "staromodne" rzeczy, ktore wynikaja z dekad ewolucji uzytkowania aut, ergonomia ponad wszystko, denerwuja mnie okrutnie zmiany dla zmian. W Tesli dzieje sie bardzo duzo ale 90% rozwiazan jest wyjatkowo przemyslana, spojna i logiczna. Jest inna ale da sie bardzo szybko przyzwyczaic i po chwili dziwisz sie dlaczego wczesniej ktos na to nie wpadl. Np w VW ID3 caly infotainment wydawal mi sie wywrocony do gory nogami, nic nie bylo tam gdzie powinno, rzeczy byly zrobione inaczej nie po to zeby bylo ergonomiczniej/minimalistycznie ale po to zeby byly inaczej dla samego faktu zle pojetej nowoczesnosci. Najlepiej po prostu przetestowac, duzo rozwiazan w Tesli okreslilbym mianem malej rewolucji ergonomicznej, ktora ciagle postepuje (w nowej S-ce nie bedzie np tradycyjnej dzwigni zmiany biegow) Maly przyklad w modelu 3 - nie ma przycisku start w aucie, bo i po co? Jak wsiadam do auta, wystarczy ze wrzucam bieg i jade, po dojechaniu wrzucam P i wysiadam. Niby detal, ale niemilosiernie upraszcza zycie.
  19. Czytalem, ze topowa wersja M50 ma byc jednak AWD. W Vmax 200km/h nie uwierze nigdy, w Niemczech autobahny sa nadal bez ograniczen, a nieuniknione kreski na filmikach youtube z TM3P bylyby PR-owym strzalem w kolano, kazdy recenzent by pokazywal ze po 200 km/h BMW poddaje walke - nie wierze w to, to bylby walkower. Generalnie BMW z i4 ma wg mnie CIEZKi orzech do zgryzienia: - osiagami musi byc BARDZO blisko TM3P bo ta premiere miala juz 4 lata temu wiec auto wypuszczone przez BMW w 2021r z osiagami gorszymi od TM3 z 2017r? Bylby wstyd dla marki "sportowej" - cena nie moze byc duzo wyzsza od TM3 (~15-20% ?) bo musi z nia realnie konkurowac na rynku, inaczej sprzedaz bedzie sladowa a to nie jest auto jak i3 do obnizania emisji tylko ma byc wizytowka marki, ma sklonic klientow Tesli do powrotu do BMW - ta sama cena nie moze byc z kolei duzo nizsza od modeli ICE M340i/M4 bo inaczej skanibalizuje ich sprzedaz - software (OTA, autonomia) tez musi byc pierwsza klasa bo dzisiaj jest rownie wazny co osiagi czy wlasciwosci jezdne - autonomia jest odmieniana obecnie na rynku przez wszystkie przypadki - zasieg nie moze byc duzo gorszy od TM3 (stad chyba w poczatkowej wersji mialoby byc tylko RWD) Generalnie BMW musi sie dwoic i troic zeby ich i4 wpasowalo sie idealnie w wiele roznych zalozen. Z mojej strony zycze im tylko zeby odbylo sie bez wiekszych wtop technologicznych bo reszte jakos ogarna - i3 mimo tylu lat na rynku - praktycznie nie slychac o zadnych usterkach :cool2: :cool2: PS. i4 bedzie mialo na start kilka mocnych punktow w porownaniu do TM3: - lepsza jakosc materialow i lepsze spasowanie, ogolnie wieksza dbalosc o detale - wieksza roznorodnosc materialow - tapicerka czarna, kremowa, brazowa, moze pakiet deska rozdzielcza w skorze etc - Head Up!! - laserowe swiatla ktore sa oznaka "nowoczesnosci" w motoryzacji - prawdopodobnie lepsze wyciszenie - lepsza siec dealerska, mniej obaw gdzie serwisowac w razie "w" - np w przypadku Polski - elektryczny hak? :D
  20. Dla mnie "personalizacja" to szeroki wybor koloru nadwozia, koloru/materialu/typu siedzen/kierownicy, wybor dekorow, wybor ksztaltu/rozmiaru felg, mozliwosc obicia deski rozdzielczej skora czy wyboru obnizonego zawieszenia jezeli ktos takie preferuje. Rzeczy najczesciej estetyczne. Opcjonalny montaz nawigacji, wzmacniacza audio, ogrzewanych czy elektrycznie sterowanych siedzen to nie personalizacja a skok na kase. Nawet o cieciu kosztow nie mozna tu mowic bo dla producenta koszt foteli z/bez ogrzewania to roznica 50 PLN? A przy kasie maja na Tobie 4000% marzy (personalizacja za 1940 PLN :duh: ) Nie ma na swiecie osoby, ktora powie "nie chce miec normalnego audio w aucie albo podgrzewanych siedzen czy wbudowanej nawigacji" z powodow innych niz finansowe. (abstrachujac od aut stricte sportowych i walki o kazdy zbedny kg) Nie wiem jak mozesz mowic, ze to plus BMW :roll: Czy jezeli Twoj kolega bedzie mial identyczna 3-er jak Ty, ale Ty nie bedziesz mial nawigacji i wzmacniacza audio w aucie - bedziesz czul ze masz lepiej "spersonalizowane" auto? Biedniejsze - byc moze, ale bardziej "spersonalizowane"? Opcje dodatkowe i rabaty po 20% zaburzaja totalnie wartosc rezydualna i rynek wtorny, dla mnie to skrajna patologia obecnie. Pozniej sa tez kwiatki, ze ludzie kupuja kilkuletnie auta po 100-200 tys PLN i marudza, ze poprzedni wlasciciel fury za 300-400k PLN przyoszczedzil na ogrzewanych siedzeniach w imie personalizacji :twisted: . Na kamerach jedynie.
  21. Pytanie za milion dolarow. Maja byc 3 wersje i4 - i435, i440 i M50 - wyglada to na kalke 1:1 wersji modelu 3 Tesli - SR+ (5,6s), LR (4,4s) i Perf. (3,3s) Z tym ze, topowy model i4 ma miec okolo 4s do setki i zasieg pewnie z 10-15% mniejszy przy podobnej baterii. No ale jakosc materialow w srodku bedzie prawdziwe premium a samo to + znaczek na masce powinny juz przyciagnac do salonow tlumy :cool2: TM3 jest wyposazona standardowo we wszystko tzw "full opcja" wiec mam nadzieje, ze BMW nie bedzie robilo wiochy i cennik nie bedzie mial 30 stron tylko zastosuja podobna metode - max. kilka wersji wyposazeniowych i ewentualne dodatki dla fanow typu "M-performance" etc. Jezeli cena bedzie wyzsza od TM3 o wiecej niz ~20-25% za max. wyposazona wersje to wg mnie sprzedaz bedzie znikoma a nie o to chodzi, to auto ma konkurowac z TM3 z zalozenia. W PL topowa TM3 Perf. to 265k PLN wiec topowa i4 M50, max. wyposazona nie powinna kosztowac wiecej niz ~320-330k PLN. W Norwegii i innych krajach gdzie nie ma VATu na czyste EV bedzie rzeznia bo jak wyjdzie i4 czy iX to ceny przykladowo beda wygladac tak: - BMW i4 i440 - M50 - 55-60k $ - BMW 330e (hybryda) 60-70k $ Czytaj pies z kulawa noga nie kupi zadnej hybrydy ani zadnego wiecej ICE od BMW (nie to zeby teraz sprzedaz byla jakas fantastyczna i tak) To samo przechodzilo Audi - odkad wprowadzili SUVa e-Tron - sprzedaz Q5, Q7 i A6 sie po prostu zalamala, u dealerow i na "otomoto" po prostu nie ma tych aut, zniknely z rynku zupelnie. Max. predkosc - nie mam pojecia, na pewno przepisowa + offset czyli do 160km/h musi dzialac. Uczucie dziwne bo auto "samo jedzie", skreca, utrzymuje odstep, zwalnia jak widzi ograniczenie predkosci i przyspiesza jak go nie ma. Mnie najbardziej to skrecanie kierownicy dziwi, ciezko sie przyzwyczaic i zaufac jak widzisz ostry zakret przed soba, barierke i urwisko i fiord 100m nizej :norty: Natomiast jak wracasz zmeczony w weekend wieczorem do domu i masz 2-3h jazdy przed soba to taka "autonomia" jest naprawde zbawienna. Trzeba podkreslic ze Musk ma racje - autonomiczne auta sa BEZPIECZNIEJSZE, wypadkow i stluczek Tesle mialy doslownie garstke, mimo przejechanych milionow km, i wszystkie byly niemilosiernie naglasniane przez media. W tym samym czasie ludzie gina w dziesiatkach tysiecy wypadkow na swiecie. Co wazne - nie mam pelnego "autonomy" (FSD to sie nazywa w Tesli) wiec mowie tylko o ACC + w pelni dzialajacy lane assist. W FSD jest jeszcze samoczynne wyprzedzanie na autostradach, przywolywanie auta na parkingu czy najwazniejsze - pelna zdolnosc do czytania swiatel na krzyzowkach - na czerwonym staje, na zielonym jedzie. W USA juz testuja (w NO bedzie za kilka mies.) pokonywanie krzyzowek tzn jazde nie tylko na wprost ale w dowolnym kierunku (na podstawie trasy w nawigacji). To juz jest wogole sci-fi. Wizualizacja tego na ekranie robi NIEWIARYGODNE wrazenie - tutaj technologia Tesli to cala dekada przed reszta producentow i wg mnie przez to jest takze astronomiczna wycena firmy. FSD kosztuje sporo pieniedzy (39.000 PLN) i jest powiazane z autem a nie kontem uzytkownika, sprzedasz auto - straciles 39k PLN wiec poki co dziekuje, sam pojezdze przez krzyzowki :norty:
  22. Kolega chyba nowy na forum albo nie czyta zbytnio watkow :norty:
  23. Dzieki za filmik, wyglada jak swietne podsumowanie moich wszystkich narzekan/przemyslen od roku na tych 60 stronach :roll: Problem jest jeden - BMW przestalo byc "fajne". Jest fajniejszy dzieciak w klasie. Pisalem tu o tym wielokrotnie. Duzo ludzi nie rozumie czemu ciagle wymiennie pisze i porownuje BMW/Tesla i czemu tak zatytulowalem watek. Bo przeciez BMW jest "premium" a Tesla to odpadajace kierownice i szpary w karoserii na grubosc palca. Wydmuszka, startup i banka. A ludzie glosuja portfelem. Za BMW ciagnie sie obecnie wiele kontrowersji, narzekan, nieprzemyslanych decyzji. Ciezko sobie na to zapracowali ostatnimi laty. Szczegolnie Froehlich, ktory na szczescie juz zostal "emerytowany". I zamiast sluchac odrobine glosu krytyki ich wiernych uzytkownikow - kpia sobie z nich i pra dalej w zaparte. Takich postow bedzie tylko wiecej i wiecej. Mialem identycznie, wystarczylo pol godziny. Zanim ktos zacznie grubo pluc na TM3 - wsiadzcie, przejedzcie sie chwile i wroccie do rozmowy. Ja po powrocie z mojej pierwszej jazdy testowej TM3 - gdy usiadlem z powrotem w mojej 330e - poczulem sie jak w aucie z poprzedniej epoki. Czlowiek chce sie bronic, nie kupowac nowego - ale obecnie brakuje argumentow zeby zostac przy marce. I to jest wg mnie olbrzymia wtopa BMW - odrzucaja klientow, ktorzy maja kase i chca fajnego elektryka.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.