Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Zeby zaplacic fakture na 1200PLN za wymiane oleju trzeba byc naprawde szalonym albo bardzo nie szanowac pieniedzy :shock: 5l oleju z homologacja BMW LL04 kosztuje ponizej 100 PLN, filtr i 20 min robocizny kolejne <100 PLN, razem 200 PLN. Za co kolejny tysiac, za usmiech dzagi w recepcji?
  2. https://namasce.pl/oto-dlaczego-nie-powinni-krasc-tesli-przestepcow-przechytrzyla-aplikacja-na-smartfona/ Generalnie jeszcze jedna przemyslana rzecz w modelu 3 - kamery dookola auta (i w srodku - chociaz ta bym chyba zakleil ;P) oraz wieczny monitoring przez e-sim. Jezeli kiedykolwiek bedziesz mial stluczke na drodze, stluczke na parkingu podczas twojej nieobecnosci, ktokolwiek porysuje ci auto etc etc - wszystko jest zawsze nagrane. Ciekawe jakie sa statystyki kradziezy Tesli biorac pod uwage jak bardzo te samochody sa inwigilowane.
  3. adamjttk odpowiedział(a) na Powelt temat w G22-23, G26
    Mi sie b. podoba z przodu i tylu, jest spory progress w stosunku do poprzedniej generacji. Agresywny grill i rozroznienie od serii 3-er uwazam za dobry pomysl i mysle ze sie opatrzy i spodoba wiekszosci ludzi. Na zywo bedzie pewnie tylko lepiej Auto z przodu i tylu jest zadziorne i sportowe, tylko ta linia boczna nie do konca udana wg mnie. Gorzej ze LCI raczej tego nie zmieni.
  4. To sa poczatki poczatkow autonomii aut, dobrze ze sie wogole ruszylo, kilka firm sie zaangazowalo, jest zdrowa konkurencja i za 5-10 lat beda konkretne efekty. Poki co, to sa ciekawostki, brakuje przeciez zupelnie regulacji prawnych odnosnie jazdy bez trzymanki. Producenci aut musza byc w 101% ostrozni, wyobraz sobie kwik "pudelkow" motoryzacyjnych i uzywanie na np. takiej Tesli jak jutro jakis blazen wjedzie beztrosko na srodek skrzyzowania bo przeciez mial wlaczony "autopilot" i trzeba go bedzie skrobac z ciezarowki. Juz widze te naglowki - "autopilot Tesli zabil jedynego ojca rodziny, matka sklada pozew na 3 miliardy dolarow bo babelki zostaly bez ojca" Juz teraz prawie kazdy pozar aut to po 5 min w gazetach "elektryk sie zapalil". Kazda rewolucja rodzi sie w bolach, wg mnie za 10-15 lat 90% jazdy po krajowkach czy autostradach bedzie juz bez trzymanki w wiekszosci cywilizowanych krajow. Poprawi sie i zunifikuje drogi, znaki i oznaczenia na drogach czy sygnalizacje swietlna i bedziesz mogl w koncu czytac gazete czy ogladac film jadac 10h autostradami po Europie.
  5. W dziedzinie fejkowych wydechow, monstrualnych grillow, dziesiatek przetloczen na karoserii, dymionych lamp, "aktywnych" kierunkowskazow, 20 znaczkow "M" czy "AMG" gdzie sie tylko da, dzwieku V8 z glosnikow w srodku, lotek, dyfuzorow, spoilerow etc etc jest z pewnoscia jeszcze duzo do poprawy :norty: Wszak u nas ma przede wszystkim "wygladac" a nie "jechac" :twisted:
  6. adamjttk odpowiedział(a) na Powelt temat w G22-23, G26
    Nie wiem jak innym ale mi nowe M440i z boku okropnie sie nie podoba. Tak jak w poprzedniej generacji 4-er byla DUZO ladniejsza od 3-er tak w tej generacji jest wg mnie odwrotnie i wybralbym M340i. 1. Kola 19" w tym aucie wygladaja jak 17", wydaje sie ze 20" to minimum zeby to jakos wygladalo. 2. Caly tyl, poczynajac od slupka B, wyglada jakby byl doklejony na sile, zupelnie niespojna bryla, jakby pochodzil od innego auta (ala Infinity coupe), troche tej niespojnosci bylo tez w 3GT 3. Klamki sa straszne ale to w 3-er jest to samo Troche to wyglada jak koksik z silki co cwiczy tylko klate a nogi ma chude jak szczypior, niespojny projekt.
  7. Dzieki za opinie, szczegolnie cenna jako ze masz duzo doswiadczenia z roznymi BMW :cool2: Spostrzezenia praktycznie w 100% pokrywaja sie z moimi, szczegolnie z HU :) Kazdemu kto nie jest ultra ortodoksyjnym fanatykiem marki - polecam po prostu jazde testowa i wyrobienie sobie wlasnej opinii przez pryzmat swoich doswiadczen z BMW. Wrazenia z jazdy, a pozniej szczegolnie moment, w ktorym czlowiek wsiada z powrotem do swojej BMW, sa bezcenne :twisted: :twisted: Mi w BMW zawsze podobalo sie "sportowe" zaciecie, swietne prowadzenie, niska pozycja za kierownica, nuta "prestizu", bardzo dobre multimedia i ogolnie swietna funkcjonalnosc w srodku. Wszystkie te atrybuty znalazlem rowniez w Tesli modelu 3 (i na dokladke duzo, duzo wiecej). Stad szybka decyzja i zamowiony model Performance ktory powinien do mnie trafic za 4-5 tygodni. Ceny aut premium to kolejny kamyczek do ogrodka, tradycyjne marki beda teraz mialy gorzej i gorzej im bardziej kraje beda promowac EV i zniechecac do ICE poprzez rozne podatki. W Norwegii dzisiaj: - TM3 Performance (3,3s do setki..) - 50 tys euro - TM3 LR (4,4s do setki) - 45 tys euro - BMW G20 M340i (4,4s do setki) - 90 tys euro - M3 F80 (4,3s do setki) - 120 tys euro Nawet najwieksi i najbardziej zatwardziali fani marek premium przy takich roznicach w cenach wymiekaja. A spod swiatel wyglada to w rzeczywistosci tak (porownujac do AMG C 63S, M3 F80 i Giulia Quadrifoglio): Chris Harris - "In the real world, even the fastest saloon wouldn't see which way the Tesla went" "This is the traffic light king, AK47 disguised as a butter knife, the world's gone mad.." "The model 3 really does feel like a turning point" "It's a big moment in the history of motorcar" "Electric future is happening very, very, VERY FAST" :norty: :norty: A przeciez osiagi i prowadzenie to tylko jedna z wielu cech modelu 3. Multimedia, OTA, FSD, superchargery - to wszystko dopelnia tylko dziela zniszczenia posrod tradycyjnych producentow aut. Ja po prawie 10 latach z BMW jestem sprzedany :norty: A to jest najlepsza reklama modelu 3 :twisted: - kilka stron temu Randall i Slawomir pisali, ze nie widza nic wspolnego pomiedzy modelem 3 a M2 - a ludzie te auta ze soba czesto zestawiaja i nierzadko wyjezdzaja ostatecznie z salonu Tesla.
  8. 255k PLN to to nie jest wiec nie moge uznac zakladu za wygrany. Ale tez nie przegrales bo roznica jest minimalna, szczerze mowiac nie wierzylem ze uda Ci sie wynegocjowac 20% przy takiej konfiguracji do produkcji :twisted: Wyglada na swietna oferte, gratuluje bryki, R6 to jednak R6, czekam na galerie po nowym roku!
  9. po 4 latach ciągłej jazdy Tiguanem z dostępem komfortowym ,jak dostałem boską 5er bez tego dostępu, to krew mnie zalewała i cały czar i luksus 5er prysł - jestem człowiekiem który średnio wsiada i wysiada z auta jakieś 700 razy/dobę Komfortowy dostep to obecnie codziennosc w autach klasy C - typu Golf czy Focus, BMW 5er bez komfortowego dostepu to produkt o 1 stopien bardziej premiopodobny niestety, wiadomo, mozna sobie tlumaczyc to roznie - niektorzy tlumacza sobie ze 2.0d to potwor i ladnie mruczy, ze lubia jezdzic manualem, ze HU ich denerwuje, ze muzyki nie sluchaja w aucie wiec po co im wzmacniacz audio, ze kamera cofania jest dla tych co nie umieja jezdzic na wstecznym itp itd :twisted: A w 99% przypadkow chce sie miec samochod premium ze znaczkiem, tyle ze budzet sie nie spina :twisted: Wsiadz do 5-er z domykaniem drzwi - bedziesz mial to samo tzn jak wsiadziesz pozniej do innego auta bez softclose to bedziesz myslal sobie - co za plebejskie auto, jak moze nie miec domykania :norty: Tak jest z duuuza wiekszoscia gadzetow ktore sa obecnie oferowane w cenniku PS. full Passat czy gole 520d to oczywiscie temat na inna dyskusje ale gdziesz tam ta granica premium jednak jest jezeli chodzi o wyposazenie
  10. Jestem, wciaz czekam :wink: 1. Zaklad byl o dobre piwo a nie flache. 2. Zaklad byl o fizyczny zakup a nie "oferte". 3. Zaklad byl nie o jakiekolwiek 20% rabatu a 20% rabatu na wersje katalogowo za 320kPLN czyli transakcyjnie 255k PLN. PS. Podrzuc link do oferty tak czy ianczej, chetnie zerkne :)
  11. Gratulacje! G20 M340i teraz? Nie kupuj kolejnej 330i :>
  12. Czy ja dobrze rozumiem, to jest oferta wynajmu dlugotrwalego (CL) po ktorej oddajesz auto dealerowi? I za 4 lata wynajmu auta zaplacisz dealerowi (lacznie z ubezpieczeniem) ponad 210.000 PLN brutto? :shock: I za benzyne za te 100tys km kolejne 50.000 PLN? Panie zloty, BMW to naprawde marka premium, prawie 70 tys $ za 4 lata jazdy kompaktowa limuzyna :shock:
  13. Pozary elektrykow sie swietnie klikaja tymczasem auta ICE pala sie duzo czesciej. Zobaczymy za kilka tygodni jaka bedzie przyczyna. W Norwegii jak sie w Stavanger na parkingu lotniska 300 aut spalilo to tez od razu wina garbatego - "elektryk sie zapalil". A pozniej jednak ze to 15-letnia Zafira byla :lol: https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/po-pozarze-na-lotnisku-w-stavanger-rozpoczeto-wyciaganie-samochodow-16825.html Z drugiej strony - to co ludzie trzymaja w halach garazowych czasem to rece opadaja - jakies stare mebloscianki, koce, opony, chemikalia, wtf :norty:
  14. "Incydent termiczny" :twisted: Takie newsy to nigdy nic dobrego jezeli chodzi o elektromobilnosc, nie ma roznicy jakiej marce sie to przytrafia bo wine ponosi producent akumulatorow, w tym przypadku Samsung. Ciezko miec do BMW jakiekolwiek pretensje :roll: Co jest fajne, ze dzieki aktualizacjom OTA/karcie SIM w aucie - producent moze niejako przymusic uzytkownika do szybkiej wizyty w serwisie - komunikat na wyswietlaczu ze prosze sie natychmiast zglosic do serwisu bo jak nie to za tydzien zablokujemy mozliwosc ladowania ;)
  15. Niby tak, ale jak chcesz porownywac duzego SUVA X5 do kompaktowej limuzyny jaka bedzie i4? Jak zaczniesz od 300-350k PLN dla segmentu D (i4), to pozniej bedzie 400-450k PLN segment E (i6? odpowiednik 5-er) i kolejne 100k za odpowiednik 7-er. Poza tym na spalinowe auta rabat mozna czesto dostac nawet i ponad 20%, na elektryki przez pierwsze kilka lat rabatow praktycznie nie ma zadnych. W miedzyczasie konkurencja i4 (np. Tesla model 3 ale i Polestar) bedzie klepala auta o podobnych osiagach i pelnym wyposazeniu za ~240-250k PLN. Jaka wtedy widzisz sprzedaz i4? Z drugiej strony to auto przy 4s do setki bedzie rywalizowalo w gamie BMW gdzies miedzy M340i a M3 wiec pomiedzy 280-420k PLN wiec dobrze wyposazone pasuje okolo 350k-370k PLN. Strasznie jestem ciekawy jak BMW wyceni to auto i czy pojdzie za przykladem Tesli czy Polestara i da wiekszosc wyposazenia w standardzie czy znowu cennik bedzie mial 30 stron :norty:
  16. Pojemnosc baterii mozna w jakichstam granicach wybrac - jak jezdzisz po miescie to nie kupujesz auta ze 100kWh, wiadomo. Ale generalnie im wieksza bateria tym rzadziej musisz sie martwic o ladowanie co po pewnym czasie czlowiek docenia. Wszystko sie rozbija o cene. Jezeli ma jezdzic praktycznie 100% na pradzie krotkie odcinki to argument zasadnosci silnika spalinowego jest wg mnie bardzo wazny tzn nie chodzi o wage, a o to, ze majac dodatkowo silnik spalinowy bierzesz ta technologie z dobrodziestwem inwentarza czyli liczysz sie z tym ze moga sie popsuc - wtryski, turbina, GPF, rozrzad, wydech etc etc, generalnie caly osprzet zwiazany z silnikiem spalinowym - w EV tego nie ma wiec sie nie popsuje. No i trzeba to wszystko serwisowac. Ja w mojej hybrydzie jezdzac glownie po miescie - odpalalem silnik spalinowy raz na miesiac czy dwa - podejrzewam ze tez nie jest to zdrowe dla wszystkich mechanicznych podzespolow. Natomiast jezeli ktos jest zdecydowany na marke BMW i chce sie bawic w elektromobilnosc to jedynym wyjsciem poki co jest oczywiscie hybryda, i3 to miejskie i niezbyt juz swieze autko, ix3 to niedopracowany bubel wypuszczony na odczep na szybko zeby cos bylo EV na rynku. Pierwszym dobrym wyborem powinno byc i4 ale to cena wiadomo bedzie w okolicach 300-350k PLN. Takie czasy, jak zyc? :)
  17. 1. Po co Ci x-drive na miasto? 2. Masz gdzie wygodnie ladowac auto codziennie? 3. Utrata wartosci hybrydy bedzie imho duzo wieksza niz benzyny - juz dzis wiekszosc producentow wklada baterie 15kWh, za 5 lat 10kWh w hybrydzie bedzie zartem (jak wogole hybrydy beda sie jeszcze sprzedawac) - postep w EV bedzie teraz tylko przyspieszal 4. Webasto gratisowe jest super (nie ma problemow z zasiegiem), tyle za auto musi byc podlaczone do pradu bo bateria znika w oczach. 5. Pomysl nad elektrykiem, hybrydy to tylko pol-srodek, nadal wozisz kilkaset kg zbednego silnika i osprzetu - trzeba to nadal serwisowac, codziennie ladowac, duzo wiecej rzeczy do popsucia sie (nawet jak na gwarancji to nic fajnego miec auto w serwisie przez np miesiac)
  18. Apropos dyskusji o tragedii obecnych elektrykow w dluzszych trasach. Fajny filmik Bjorna z wczoraj - 1000km challenge jego Tesla model 3 Performance. W telegraficznym skrocie - 1000km trasa po norweskich drogach (lacznie z ladowaniem auta) zajela mu 9h i 55min czyli srednia 101km/h. Mamy Covid wiec oczywiscie drogi sa duzo bardziej puste niz normalnie, praktycznie bez wyprzedzania, jazda plynna z predkosciami 110-120km/h Robote robia rozsiane gesto szybkie ladowarki, nierzadko po 150-200kW. Cena na superchargerach 1,7kr/kWh czyli 0,7 PLN/kWh robi robote jezeli chodzi o koszty jazdy (w PL niestety drozej - 1,4 PLN/kWh) Zuzyl 217kWh do przejechania tych 1000km czyli po cenach tylko na ladowarkach Tesli - 152 PLN (zakladajac ze cala energia pochodzi jedynie z szybkich ladowarek Tesli - bo najczesciej pierwsze ladowanie na "full" jadac w trase jest w domu po sporo nizszej cenie - wtedy wyszloby pewnie gdzies ze ~120-130PLN) Wg mnie jak na 450 konne auto majace 3,3s do setki - wynik zacny. Dla porownania np. trasa Hirtshals-Gdansk, ktora jezdzilem kilka razy 530d, 116i czy 330e. 1200km, srednie spalanie nigdy nie spadlo ponizej 8l/100km i trasa trwa 12h (pomimo braku limitow w DE i autostrad 130km/h w Danii) - czyli z podobna srednia predkoscia 100km/h Koszt 1000km tutaj w paliwie oscylowalby w okolicach ~350 PLN (liczac polskie ceny paliwa bo paliwo przy autostradach w DE i DK oczywiscie duuuzo drozej). W zeszly weekend zamowilem sobie w koncu model 3 Performance, powinien doplynac gdzies w okolicach konca listopada/poczatku grudnia - to moze zrobie sobie trip ta trasa z Norwegii do Polski i zobacze jak to wyglada w praktyce z infrastruktura ladowarek, cenami, czasem etc.
  19. G80 w czarnym po prostu ocieka testosteronem Piekne auto :shock:
  20. adamjttk odpowiedział(a) na kekz temat w X5 (G05)
    https://elektrowoz.pl/porady/bmw-wezwie-do-serwisow-26-700-hybryd-plug-in-moga-sie-zapalic-gdy-sa-naladowane-do-pelna/ Czyli jednak nie plotki.
  21. https://elektrowoz.pl/porady/bmw-wezwie-do-serwisow-26-700-hybryd-plug-in-moga-sie-zapalic-gdy-sa-naladowane-do-pelna/ https://www.electrive.com/2020/10/13/bmw-recalls-multiple-phev-models/ "Na razie BMW zarekomendowało właścicielom hybryd plug-in, by nie ładowali aut z wykorzystaniem kabla– ale nie muszą się martwić energią odzyskiwaną podczas jazdy" "W minionym tygodniu zdarzyły się trzy pożary aut: w Erfurcie, Herne (Niemcy) i Salzburgu (Austria)."
  22. W koncu oficjalnie lifting modelu 3. Przyspieszenie lepsze do setki w modelu LR+ 4,6s-->4,4s Model Performance 3,4s-->3,3s. I najlepsze ze ceny w koncu zmalaly do czasow sprzed umocnienia dolara czyli model Performance w Norwegii 205 tys PLN (taniej o 1,5 tys $ niz w USA) :norty: A za 260-270 tys PLN bogato wyposazona G20 320d, ciezki wybor :twisted: Producent za friko doposazyl auto w: - pompe ciepla - akustyczne, klejone szyby - podgrzewana kierownice, - elektryczny bagaznik, - zwiekszyl tez zasieg o 5% dzieki nowym bateriom od Panasonica. I do tego finansowanie dla Kowalskiego 0,25% :shock: Szykuje sie gruba sprzedaz.
  23. Zmien serwis :duh:
  24. Kuźwa jakie oszczędności po lifice 2020 lipcowym. Masakra. Już na tą chwile można wymienić - brak zegarów proff w 330e - brak zegarów hybrydowych przy aktywnym tempomacie - brak plastików pod maską nad światłami - brak dysku twardego - słabsze zegary LC podstawowe A to wszystko w autach produkowanych jeszcze w monachium, a od przyszłego roku już wszystko będzie w mexico.. Bedzie tak jak w VW - cena do gory, jakosc w dol https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-12/producenci-aut-planuja-gigantyczne-zwolnienia/
  25. Gratuluje, sliczne auto, wyglad zewnetrzny 10/10, chyba najladniejszy obecnie sedan na rynku. Ciesze sie, ze BMW oprzytomnialo i wrocili do R4, ciekawy jestem potencjalu tego silnika po chipie, jezeli bedzie mozna to tuningowac na 230-250KM to bedzie to swietne value do codziennej jazdy! Liczniki okrutnie mi sie nie podobaja ale juz w nocy wygladaja ok jak nie widac tych obramowan. Szerokosci!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.