Treść opublikowana przez Sikor84
-
[e39] Wiatrak klimatyzacji
Witam Mam problem z wiatrakiem klimatyzacji otóż nie załącza się... sprężarka chodzi i ogólnie klima chłodzi, ale wentylator ani rusz. Sprawdziłem bezpieczniki w schowku i tam jest ok, podpiąłem wentylator na krótko i działa na każdym biegu. Pytanie gdzie znajdują się przekaźnik od wiatraka klimatyzacji i czy są jeszcze jakieś dodatkowe bezpieczniki? Pacjent bmw e39 523iA 1996 m52 wiatrak 4 pinowy
-
nie otwiera się szyba pasażera
Najlepiej zdejmij boczek i wtedy spróbuj otworzyć szybę... może zobaczysz przyczynę...
-
Coś dolega lecz co ??? HELP
Wydech możesz sprawdzić cały bo jak ci sie zapchał to moc ci zniknie. Co do przepływki jak chcesz sprawdzić czy jest sprawna to odepnij ją i przejedź się. Jak z odpiętą przepływką będzie lepiej to kup nową. Ja w m52 mam przepływkę siemens i taką miałem na pierwszy montaż koszt około 700 zł. Sądzę że bez podpięcia pod kompa i sprawdzeniu parametrów podczas jazdy możesz wymienić pół samochodu. Bardzo możlwę że coś już kończy żywot, ale błędu jesszcze nie wywala tylko parametry pracy daje złe.
-
Wzrost temperatury E39 w korkach i przy niskich predkościach
Dokładnie doprowadzić do wrzenia wody przy takim ciśnieniu to sztuka:) a jak by do tego doszło to silnik raczej na złom by poszedł. Ja bym zaczął jednak od sprawdzenia termostatu i pompy wody w pierwszej kolejności. Na dalszy plan chłodnicę wody sprawdzić i visko. Co do wiatraka klimatyzacji to wspomaga on w ekstremalnych temp. chłodzenia silnika... służy do tego 3 bieg. Ewentualnie może on się załączać gdy nie mam sprawnego układu chłodzenia i nie daj rady schłodzić. Ale w naszych warunkach raczej bardzo rzadko się bedzie załączał jeśli wszystko jest ok. Visko powinno sobie spokojnie dawać rade... co do samej wiskozy proponuje jak masz możliwość podmienić na inna w 100% sprawną i zobaczeć jak będzie temp. sie zachowywała.
-
Bmw e39 523i Gdzie znajduje się czujnik temperatury
ale koledze pewnie chodzi o czujnik temp. powietrza zasysanego...?
-
M52b25 523i Odma - zamiennik. Używa ktoś?
jeśli chodzi o odmę to ja w swoim m52 założyłem odmę Febi i sprawuje się jak należy:)
-
Brak kompresji BMW E39 2.0 M52
jak by to miało być powodem nie odpalania samochodu to kompresja raczej była by bliska zeru jak nie równa, a nie chce mi sie wierzyć by bez żadnych wcześniejszych oznak tak poprostu nagle kompresja znikneła...
-
Uszczelka pod głowicą M62
Dokładanie też bym zaczął od korka na zbiorniczku... ciśnienie Ci rośnie i to powód najczęstrzy ... niesprawny korek. Wymień go, kup ori nie są to jakieś wielkie pieniądze więc nie ma co oszczędzać...
-
wentylator e39 530 D 2002
orientuje się może ktoś jak włączyć wiatrak klimatyzacji przez INPE?
-
[E39- 523i] ubywający płyn chłodnicy - uszczelka?
jak problem zaczął się od czasu założenia instalacji gazowej to obstawiam że masz tylko zapowietrzony układ chłodzenia, o zapowietrzeniu świadczy że późno zaczyna lecieć cieple powietrze:)
-
[523i] nowa odma
tak jak pisałem wcześniej jest trochę zamienników renomowanych firm, więc ja osobiście nie kupował bym za 100 chińszczyzny, wolą wydać 200 na porządny zamiennik:):)
-
523i M52 Pęknięta chłodnica.
podstawa to oryginalny korek... zmień na taki powinno pomóc, jeśli nie sprawdź czy masz odpwowietrzony dobrze układ...
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
ja u siebie mam meyle co prawda ile wytrzymają to się okaże... założyłem je miesiąc temu
-
[523i] nowa odma
a to zależy chociażby meyle robi odmy do 523i :) co do zamienników są po to by je montować, żeby było taniej... ale to trzeba robić z głową i absolutnie nie montować chinoli, jak zamiennik to tylko dobrej renomowanej firmy.
-
Bmw E46 325i WBAAV310X0FX00592
Sikor84 odpowiedział(a) na kaziot temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażautko na pierwszy rzut oka wygląda na ok, więc moim zdaniem warto ją obejrzeć na żywo
-
E39 523i '97 Radom VIN WBADD310X0BU30111
Sikor84 odpowiedział(a) na DaroE30 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTył źle spasowana klapa... bardzo możliwe że bita Może to złudzenie ale wydaje mi się że poduchy nie ma, kiera jest wklęśnięta, przynajmniej tak mi to wygląda, aczkolwiek może to być złudzenie:D Chrom i czarna nerka...
-
E46 z Radomia - VIN: WBABV91020PJ83385
Sikor84 odpowiedział(a) na wojmer temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRażąca jest słaba jakość zdjęć:D mnie osobiście takie ogłoszenie już by odstraszyło:D łatwiej ukryć usterki:) a tak po za tym fotelem... kierunki przód biały tył pamarańczowy...
-
e39 523i - Błąd sondy lambda
dzięki... sprawdzę, w piątek pojade jeszcze raz na kompa i sprawdzę parametry na żywo
-
e39 523i - Błąd sondy lambda
Pojawił mi się błąd sondy: 25 Lambda probe heating Probe 1 Co ten błąd oznacza, sonda jest do wymiany... jeśli tak to która? Dodam że sprawdzałem tylko na gazie, nie wiem czy na benzynie też się pojawia ten błąd.
-
e39 2,8 1997r Bardzo niskie obroty na zimnym silniku
Bardzo możliwe że łapie Ci gdzieś lewe powietrze, ja tak miałem ostatnio też na zimnym silniku miałem niskie obroty około 400. Okazało się że miałem pęknięta rurę gumowa (na zagięciu) od przepływomierza.
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
też uważam że powinieneś najpierw sprawdzić czujnik położenia wałka
-
bmw e39 530d GM95262 jędrzejów
Sikor84 odpowiedział(a) na kubaa88 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjakoś ta tylna klapa dziwnie wygląda... chyba jest źle spasowana... niech Ci prześle więcej fotek
-
528i temperatura skacze na wolnych obrotach
właśnie o to chodzi w tych korkach a takich upałach wiatrak klimatyzacji wspomaga chłodzenie silnika, więc warto sprawdzić czy działa:)
-
528i temperatura skacze na wolnych obrotach
To albo nie potrafią dobrze odpowietrzyć, a układ masz szczelny? NetSerwer ma racje, wentylator klimy wspomaga chłodzenie, więc sprawdź też czy się załącza na wszystkich biegach
-
528i temperatura skacze na wolnych obrotach
zacznij od odpowietrzenia układu... możesz mieć lekko zapowietrzony i na wolnych obrotach może być słabszy strumień powrotny cieczy chłodzącej do zbiorniczka:)