Treść opublikowana przez turbojajko
-
Traci Moc / Komputer zero błędów.
Ok . Z tego co napisales to jakby sprzeglo powiedzialo bye-bye. Obroty rosna a nie przyspiesza, raz przyspiesza dobrze raz nie ... Dla mnie to zalezy od kata zasprzeglenia tarczy - raz trzyma raz sie slizga. Kiedy ostatnio sprawdzales stan okladzin , albo wymieniales sprzeglo ?
-
Opony na lato
Jak chcesz dobre opony to albo Michelin, Goodyear albo Dunlop . Ja kupilem takie : http://www.reifen-vor-ort.de/sommerreifen/goodyear-efficientgrip-2055516-67758/radius/20 Cisza i spokoj , ale w sumie to pewnie 1-sze wrazenie po zmianie ze starych na nowe :norty: Ja polecam jednak run flat , ze wzgl na to ze nie mamy kola zapasowego. Zarombane w Wiki :cool2: : Opona "runflat" Runflat to technologia umożliwiająca jazdę na przebitej oponie na dystansie do 80 km z prędkością do 80 km/h. W razie uszkodzenia lub przebicia boki w tradycyjnej oponie ulegają poważnym odkształceniom i uniemożliwiają dalszą jazdę. W oponach typu runflat boki opony są znacząco wzmocnione, co zmniejsza jej ugięcie podczas nagłej utraty ciśnienia, po przebiciu nadal zachowują elastyczność[5]. Podstawową wadą tego typu opon jest niższy komfort jazdy i wyższe opory toczenia niż w tradycyjnych oponach[6].
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
Ja mialem tak w starym aucie - skoda octavia. Zmienilem tarcze i klocki i przodu i katastrowa - telepalo autem przy hamowianiu. Mialem sie zabrac za wymiane , ale jakis kumaty mechanik powiedzial mi abym sie odpusicil - bo to w miare normalne. Wyjasnil mi ,ze takie rzeczy jak tarcze hamulcowe powinny byc sezonowane tj. conajmien 2 lata w magazynie. Teraz juz nie sezonuje sie czesci zamiennych - szczegolnie nieoryginalnych i sa takie jaja :) Doradzil mi ze po ok 40 kkm powinno byc ok. Tak rzeczywiscie bylo po jakism czasie wszystko sie uspokoilo i auto hamowalo jak zloto :norty: Btw. Tarcze i klocki Textar.
-
Łańcuch rozrządu N47
hahah :cool2: przez wymiane osprzetu z przodu - rozwiazali problem w tylu sinika :cool2: To nie rozwiaze problemu tyko zniweluje objawy, lanuch dalej moze byc zerwany, poprzez nierownomierne zurzycie kol zebatych. Kilka stron wstecz opisalem moj przypadek - poogladaj sobie zdjecia :wink:
-
[E92] N47 - biały dym - Prośba o pilną odpowiedź!!!
Wymiana silnika i wszystkiego co do tego trzeba to koszt ok 5-6 tys PLN. ( oczywiscie silnik wliczony w cene)
-
problem z kratką nawiewu
Btw. czy takie 20gr moze cos napsuc w wentylacji ? Czy moze np uszkodzic wentylator, albo jakas klape ? ( nie znam sie :| ) Moze lepiej to zostawic jak jest jak nie halasuje jakos specjalnie. Mi kiedys wpadl jakis plastykowy elementa , do kratki po lewej. Zdjalem kratke , dalem dmuchawe na max i wyskoczyl :cool2: z 20 gr razej sie nie uda :mad2:
-
E90 330D - Przyczyny stuków w przednim zawieszeniu.
2,5 bar - sporo jak na przodzie
-
Łańcuch rozrządu N47
Olewaj olewaj - ciebie tez oleja :cool2: Polowa tego forum jest o tym jak kupowac i na co zwracac uwage , wystarczy poszukac :search: , pomyslec. Do tego trzeba wlaczyc mozg, ale jak widac nie kazdy wie jak sie to robi i zasmieca ... Specjalnie dla tych co nie potrafia urzywac opcji szukaj ... Tematy o kupowaniu e90 http://www.bmw-klub.pl/forum/search.php?keywords=kupno&terms=all&author=&fid%5B%5D=70&sc=1&sf=titleonly&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
-
Łańcuch rozrządu N47
Kolego nie zasmiecaj forum i tego watku :mad2: Jak nie wiesz jak sie brac za kupno samochodu, to lepiej NIE KUPUJ, albo wez ze soba zaufanego mechanika daj mu pareset $$$ za spedzony dzien i SPIJ SPOKOJNIE :cool2:
-
[E92] N47 - biały dym - Prośba o pilną odpowiedź!!!
http://www.google.de/imgres?sa=X&biw=1745&bih=868&tbm=isch&tbnid=0ryUBJRz7sM9CM:&imgrefurl=http://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php%3Ft%3D576349&docid=oofPkL8Tn5ZMkM&imgurl=http://x3.xbimmers.com/forums/attachment.php%253Fattachmentid%253D572410%2526stc%253D1%2526d%253D1314558064&w=678&h=1024&ei=tW27UYv7BsjRtQbuvIDwDw&zoom=1&iact=hc&vpx=1137&vpy=442&dur=532&hovh=273&hovw=181&tx=90&ty=99&page=1&tbnh=140&tbnw=88&start=0&ndsp=47&ved=1t:429,r:35,s:0,i:194 Lookinij na foty. W N47 wyglada tak samo :cool2: Jak mozna zyc nie umiejac korzystac w Google :lol:
-
[E92] N47 - biały dym - Prośba o pilną odpowiedź!!!
:duh: Oczywiscie ze jest. Poszukaj dobrze :cool2:
-
[E91 n47 177km] Ciśnienie paliwa
Moze tylko kabelki ma walniete - ja tak mialem. Pokazywal ten sam blad. Odpiolem czujnik (Siedzi naprawde gleboko) ,zlutowalem kable i problem sie nie pojawil. One nie padaja od tak siebie. Sprawdz najpierw kabeki :cool2:
-
Szarpanie na pierwszym biegu tylko na zimnym.
Rozumiem ,ze wczesniej tak nie bylo ? Moze przytkal sie CDV ? Najlepiej go wywalic :cool2:
-
Problem z zapłonem-odpalaniem
Nowy akumulator trzeba "zarejestrowac " w aucie. Inaczej nie bedzie sie ladowal. :cool2: Poza tym : :search:
-
Nie działa tylnia wycieraczka
I to wszystko w jednym zdaniu -- miszcz :norty: :cool2:
-
[E91] dolozenie roletek na tylne drzwi
Obklej folia bedzie taniej i pewniej :cool2:
-
BMW E93 320i M SPORT - Problem z "Auto Start-Stop"
U mnie funkcja SS jest cały czas włączona, gdy jest wyłączona wtedy pali się dioda na przyciskiem. Zgadza sie jest dokladnie odwrotnie jak napisalem :cool2: .
-
BMW E93 320i M SPORT - Problem z "Auto Start-Stop"
Jaroslaw - :cool2:
-
nawigacja z radiem bez zmiany deski e90 luknijcie.
No faktycznie wyglada nienajgorzej. Nawet pasuje do calosci. Zastanawiam sie czy nie jest aby troche za nisko. Tzn jak jezdzisz autem to moze byc to w szczegolnych przypadkach niebezpieczne, jak za bardzo spuscisz wzrok. :| U mnie niestety nie podejdzie, przez dodatkowy panel z podgrzewaniem stolkow i autostartem :roll:
-
BMW E93 320i M SPORT - Problem z "Auto Start-Stop"
MOj posiadal :lol: 'Jak nie dodawalem gazu podczas zatrzymania od razu aktywowala sie funkcja AutoSTOP :norty:
-
BMW E93 320i M SPORT - Problem z "Auto Start-Stop"
To dziala tak ... Jesli funkcja Start-Stop jest wlaczona ( Dioda na przyciskie swieci sie) musza byc spelnione odpowiednie warunki aby zadzialala. Jesli sie nie myle to silnik rozgrzany i trzeba bylo wczesniej przekroczyc 30 km/h. Jesli zostalo to spelnione po zatrzymaniu auta nalezy wrzucic bieg jalowy i puscic sprzeglo. Funkcja musi byc aktywowana przed zatrzymaniem, poprzez nacisniecie przycisku , inaczeni nie zadziala, nawet jak dioda nad przeciskiem swieci ( funkcja aktywna) Po odpuszczeniu sprzegla na desce roz. powinna sie pojawic ikonka Start - stop. Po ponownym wcisnieciu sprzegla powiniem nastapic zaplon. Read this f***n manual
-
Metoda wymiany oleju
:cool2: hahahahah ten text przejdzie do historii
-
Dziwne zużycie klocków hamulcowych
O f**k pokrecilo mi sie :!: Racja kolego :cool2:
-
Metoda wymiany oleju
To czysta fizyka. Jak cos opadlo na dno to raczej samo nie uniesie sie na powierzchnie, a pompa oleju nie zassysa z samego dna. Spuszczynie oleju przez korek wyplucze rownierz wszystkie czastki stale, ktore dostaly sie do oleju - wysysarka moze cos zostac w misce. Ale nie popadajmy w skrajnosci - jesli nawet cos zostalo, to przecierz masz filtr oleju, ktory oczywiscie nalezy zmienic razem z olejem i on wlasnie zatrzyma wszystkie nieczystosci przed silnikiem. Rozumiem ,ze masz tez dostep do taniego oleju. Wiekszosc warsztatow zmienia olej ze free jesli jest kupowany u nich - wiec nie warto sie bawic chyba ,ze sprawia ci przyjemosc " grzebanie" w aucie :cool2:
-
[E90]320D Obroty falują na rozgrzanym
Powyzej 200 to juz sie nie jezdzi tylko lata :norty: moze jakiegos orla w locie wessalo :)