Treść opublikowana przez hassassyn
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
Mogło tak być. Kiedyś w warsztacie stała Alfa. Mechanik mówi, że przyjechała babka, bo "coś się zaczęło psuć". Okazało się, że od nowości (70k) nie wymieniała oleju, bo nie wiedziała, że coś się wymienia :D
-
Ochraniacz na fotel przed dzieckiem
Tak jak koledy wyżej zastanawiam się nad rozwiązaniem tej kwestii. Czy ktoś może polecić sensowny ochraniacz na fotele sportowe?
-
wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!
Ja również jestem po oklejeniu listew ozdobnych folią 3M CARBON CZARNY 3D DI-NOC CA-421. Tak jak kolega wyżej kupiłem ją w sklepie gjkstyling. Kilka wskazówek dla tych, którzy będą oklejać. 1. Do E91 spokojnie wystarczył kawałek o rozmiarach 100x122 i jeszcze trochę zostanie. 2. Oklejanie zajęło mi około 6 godzin. 3. Najlepiej zacząć od małej listwy z lewej strony kierownicy. 4. Po klejeniu obejrzyjcie dobrze listwy pod światłem słonecznym, czy nie ma gdzieś pęcherzy powietrza. Ja nie spojrzałem i musiałem dwie demontować. 5. Listwy siedzą dość mocno, więc trzeba użyć siły żeby je zdemontować. 6. Ciężko jest wpiąć wtyczki od świateł awaryjnych i DTC. Ja musiałem najpierw zamontować sam nawiew, a dopiero na nawiew listwę. 7. Uważajcie przy wyciąganiu folii z tuby. W jednym miejscu porysowałem ją sobie przy wyciąganiu wystającym spinaczem. Ogólnie efekt fajny. Mimo, iż podobają mi się ori srebrne listwy, to uważam, że zmiana jest na plus, a przecież zawsze można wrócić do stanu poprzedniego.
-
Szampon do mycia sonax 2w1
Gdzie Ty kupiłeś maszynę do polerki za 150 zł? :shock:
-
E91 320i - autoalarm i zabezpeiczenie antykradzieżowe
Jak masz fabryczny alarm, to powinna być czerwona dioda pod lusterkiem. Jak zamkniesz auto i ktoś będzie się w środku poruszał to alarm zadziała (nie od razu, ale po chwili). Nie polecam fabrycznych zabezpieczeń, nie stanowią większego problemu dla złodzieja - mówię tu o złodzieju, a nie marnym złodziejaszku. Jest na forum duży temat o zabezpieczeniach. Poczytaj np. viewtopic.php?f=70&t=192303
-
malowanie kratek i grila
Tak właśnie myślałem.
-
problem z filtrem dpf
Kolego po pierwsze było już o tym jak postępować z zapchanym filtrem (wymuszone wypalanie, wypalanie w piecu, chemiczne), więc trzeba trochę :search: , a po drugie jest to filtr dpf, nie pdf.
-
e 91 330 xd 2007 r. automat - gaśnie w trakcie jazdy
Też mi się wydaje, że sprawdzałem w i-drive. Trzeba poszukać na forum. Jest gdzieś jak włączyć tam ukryte menu. Kręci się pokrętłem jak do otwarcia sejfu :mrgreen:
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Sorry, myślałem, że o termostaty pytasz :oops:
-
Obniżenie auta Eibach pro kit e90 lci
Może tak być. Odległość od gleby zależy jeszcze na jakich felgach stoi.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Do Twojego silnika są dwa termostaty, główny i egr. Tu masz większy wątek na ten temat viewtopic.php?f=70&t=157748
-
malowanie kratek i grila
Pomysl rownież o plastidipie ;) Sprawdza się plastidip na nerki?
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
...ale w M57T2D30 są dwa termostaty. Nie pamiętam jak jest w N47 - możliwe że tylko jest główny. Najczęściej uszkodzony termostat EGR widziałem w M47. U mnie w M57 termostat EGR też wcale nie trzymał, aż do wymiany na nowy oryginał. W N47 jest tylko główny i nie pada tak często jak w M47.
-
Obniżenie auta Eibach pro kit e90 lci
ja mam na prokicie z przodu od gleby do progu 12 cm przeswitu. To tak jak ja na m-paku.
-
BMW E90 335D - załamany - pomocy
Fatum besiowego nie opuszcza tego forum :(
-
Kontrola oleju, ubytek po wymianie
Nie wydaje mi się, żeby to było normalne. Kontroluj stan oleju, może początkowo był błędny odczyt. Sprawdzaj dwa razy: raz na zimnym drugi raz 5 min po wyłączeniu rozgrzanego silnika i po tygodniu ponów pomiary. Zobacz, czy wtedy będą różnice.
-
Łańcuch rozrządu N47
Zarówno 143 jak i 177 mają ten problem.
-
E91 330XD WBAVT9102OKT90701
hassassyn odpowiedział(a) na Z0RKI temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttp://img.wiocha.pl/images/8/5/858084b658a9383fe042a5e509573948.jpg Konstruktorzy nowego BMW serii 2,5 pojechali w przerwie śniadaniowej do sklepu po bułki i ktoś strzelił zdjęcie tego prototypu :mrgreen:
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
Proszę moderatora o usunięcie tematu :!:
-
Szampon do mycia sonax 2w1
To jest właśnie osuszanie lakieru, o którym pisałem wcześniej. :) BMW=twardy lakier.
-
Szampon do mycia sonax 2w1
Zgadzam się :cool2:
-
e91 lci 320d dziwne odczucie podczas przyspieszaprzy 2500rpm
Tak właśnie :cool2:
-
Szampon do mycia sonax 2w1
Chyba się nie rozumiemy. Rysy są zawsze kolego, szczególnie na kilkuletnim aucie. Spójrz na swoje auto w świetle słonecznym, to wtedy na pewno zobaczysz mnóstwo mikroskopijnych eliptycznych rysek. One właśnie powstają przez wycieranie auta (usuwa je tylko polerka). Dlatego detailerzy nie wycierają auta, tylko je osuszają za pomocą odpowiedniego materiału (najczęściej mikrofibry). Dla jasności, każdy myje i wyciera/osusza tak jak woli i jak mu pasuje :cool2:
-
Dywaniki gumowe na zime do e9x
Myślę, że powinieneś być zadowolony z tych petexów.
-
Szampon do mycia sonax 2w1
Ściągaczka silikonowa, choć używana na wielu myjniach ręcznych, może złapać ziarnko piasku i powodować rysy. Jest to udowodnione przez detailerów. Co do "docierania" to mam nadzieję, że użyłeś skrótu myślowego. Dobrze wam radzę koledzy nie docierajcie ani nie wycierajcie auta. Co najwyżej je osuszajcie :cool2: Pozdrawiam.