Treść opublikowana przez kamil17932
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Sprawdź dobrze bo u mnie przy 2.g sadzy ciśnienie jest 6-8 hpa a teraz mam 16g sadzy to już mam 19-20 hpa na wolnych 10 min temu sprawdzilem I ciśnienia niemal identyczne zaś sadzy i popiołu po 6g z hakiem tzn 20hpa?
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
a gdzie robiłeś regeneracje?
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
Najprawdopodobniej klapa gasząca ale czemu się spóżnia to nie wiem
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Sprawdź dobrze bo u mnie przy 2.g sadzy ciśnienie jest 6-8 hpa a teraz mam 16g sadzy to już mam 19-20 hpa na wolnych
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ile masz sadzy ? Bo 20hpa na wolnych już trochę jest
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
I chyba jednak winowajcą jest klapa gaszącą. Zobaczcie koło 17s filmu A pierwszym razem widać że ewidentnie się spóźnia silnik już gaśnie a ona Jeszce nie domknięta .
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
U mnie jest manual a dwumas wymieniany i koło pasowe też . Tak jak mówię czasem gaśnie łagodnie .
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
Ten element raczej nie ma żadnego wpływu na gaszenie silnika
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
Tyle w m47n2 nie ma takiej rury .
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
Masz jakieś foto tej rury? Co do poduszek to nie wydaje Ci się ze by było cały czas tak samo? nie zależnie od temperatury? a właśnie jak za drugim razem gaszę jest dużo lepiej.
-
[e90 m47n2] Telepie śilnikiem przy gaszeniu
Witam mam następujący problem że telepie mi silnikiem przy gaszeniu auta na "zimnym czy chłodnym silniku najbardziej" Na początku myślałem że to klapa gasząca ale okazało się że jest dobra i się zamyka mimo ze silnik i tak twardo gaśnie. Błędów brak. Zauważyłem ze gdy zgaszę silnik , zatelepie , odpalę i od razu znów zgaszę wtedy gaśnie delikatnie. Tak samo po trasie gdy silnik jest dogrzany tak samo gaśnie delikatnie. Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ wtryskiwacz , gdyby był na wykończeniu ... Chodź według inpy są ok dwa w okolicy 0.52 a drugie dwa w okolicy -0.57 Jakieś pomysły co można sprawdzić?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Panowie co ile powinien się wypalac dpf ? U mnie ostatnio krótkie odcinki i po 180km już mam 23 g sadzy i zaplanowane wypalanie. Nie za często ?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Niczym , tam tylko możesz podglądać jakie wartości mają wtryskiwacze . Test trwa tak długo jak się będziesz patrzył na dane ;)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pawelgawel . Zauważyłem jeszcze że dodany moduł mask nie działa poprawnie. Tzn pokazuje mi że brak usterek a w carly czy inpa mam błąd. Tak tylko pisze moje spostrzeżenie
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Może i tak, ale przecież zadaniem regulatora napięcia jest własnie to by napięcie podczas ładowania było w danej granicy nie zależnie od obrotów silnika. dlatego mnie dziwi ten efekt spadku napięcia . Dzisiaj jescze zauważyłem że ten spadek występuje w chwili gdy obroty spadną poniżej 1tyś rpm. Ale widocznie to auto tak ma mieć. zadaniem regulatora jest utrzymywanie napiecia ladowania juz prosciej sie nie da tego chyba wytlumaczyc... kazda zmiana biegu to utrata napedu alternatora na ulamki sekund i urzadzenia pomiarowe pojazdu to widza...
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Pytałem jescze jednego uzytkownika i tez ma taki spadek na chwile w okolice 13.2 13.4 . wiec chyba ye auta tak maja przez ten ibs cały
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Nie to że mam ładowanie 13 tylko w ułamku sekundy przy spadku obrotów pojawia się na 13.2v i wraca na 14.6 . Sprawdź dodawajac gaz i jak schodzi z obrotów to czy masz cały czas 14 czy my pojawi się mniej na chwilę
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Też mi się tak wydaje dla tego szukam przyczyny i czy inni mają podobnie czy nie . .. zresztą tu jest ten system ibs który steruje energią także może tak ma być a może nie wiem już sam
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Myślisz że to normalne? Dokładnie mając 2 tyś obrotów spadną to przy około 1ys chwilowo jest 13.2v . Sprawdzałem u ojca w reno i ma 14.45v i praktyczne w ogóle się nie rusza ani przy wzroście obrotów czy spadku .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Z tego co się orientuję ilość sadzy jest obliczana na podstawie spalonego paliwa tak gdzieś czytałem. A jakie masz ciśnienie wsteczne na wolnych obrotach?
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Najlepiej to filmik nagraj.
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Ok to daj znać. Głównie mi chodzi o to że jak jedziesz naciśniesz sprzęgło i gdy obroty będą spadać to czy ładowanie spadnie na chwilę . Czy będzie cały czas w okolicy 14v
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Co do przebiegu do wymiany filtra aplikacja chyba źle pokazuje o jedno zero . Według aplikacji mam filtr do wymiany za 7900kn a jak sprawdzam w idrive to mam 79000 także cilos nie tak . . Tak samo zauważyłem różnicę w ładowaniu akumulatora . Aplikacja pokazuje mi 14.8v np a w ukrytym Menu w liczniku 14.3-4v
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
A moc rozruchowa jaka masz ?
-
[e90 m47n2] Skoki napięcia podczas ładowania
Daj znać jak założysz nowy. . Ja agm nie kupuje bo mam zwykly . Ale z tego co wiem nie trzeba kodowac nowego jeśli są te same parametry . Tylko dac w inpie rejestrację . Żeby komp wiedział że jest nowy