Treść opublikowana przez kamil17932
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja obstawiam teraz ze to moze przez turbo . Ja mialen regenerowane. Niby dobrze przyśpiesza ale wedlug b tool spóźnia. I widze ze tez brajuje oczekiwane jest powiedzmy 2500 a aktualne 2430
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja sie juz zastanawiam czy te m47n2 tak poprostu nie maja . U mnie jest dokladnie to samo. Czasem przybedzie oleju , znowu moi mechanicy mowią ze w dieslu z dpf sie tak poprostu dzieje od krotkich odcinkow czy przerywajacej procederze wypalanie ja dodam ze dawałem dpf do czyszczenia na maszyne i duzo to nie zmieniało dalej częste wypalanie . Kupilem nowy czujnik cisnienia w aso to samo . U mnie jest tak ze gdy mam sadzy 0g i d Dobrze przez chwile dam w palnik to po 20km mam 23g sadzy i kolejna reg zapl . A znowu teraz jeżdżę hak dziadek włączam 6 i pyrkam 80 z malyni obrotani to mam przejechane 410km 27g sadzy i planuje juz reg od 100km ale nie włacza jej narazie
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Włącz wypalanie wymuszone jedź. Wypali ci do zera i skaksuje dystans do 0
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Auto wydaje mi się że ciut ospale reaguje na gaz . Wydaje mi się że bardziej płynnie zbiera się a co do zapełniania sie dpf wyraźnej zwolnililo przyrastanie sadzy .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Też na zimnym mam podobne ciśnienie a na ciepłym mam około 8-12hpa a przy planowanym wypalaniu mam około 16hpa . A czasami patrzę przy mocnym bucie to dziś nawet widziałem przez chwilę 360hpa .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ograniczyłem egr w m47n2 na 40. I nie wiem czy przez to czy przez niższe temperatury na polu ale dpf się nie wypalał jeszcze a przejechałem 350km i sadza przybywa pomału. Jeżdżę i obaweuje .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Mam sprawny czujnik ciśnienia do m47 jak by ktoś chciał
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie w wersji beta też są problemy z funkcjami serwisowymi tzn widzi funkcję a jak chce coś wprowadzić to wyskakuje błąd i brak odpowiedzi ecu czasami wcale nie widzi zadnej funkcji serwiaowej . Muszę czasami kilka razy włączać i wylaczczac apke by coś wprowadzić. Zwłaszcza w egr
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie w wersji beta też są problemy z funkcjami serwisowymi tzn widzi funkcję a jak chce coś wprowadzić to wyskakuje błąd i brak odpowiedzi ecu czasami wcale nie widzi zadnej funkcji serwiaowej . Muszę czasami kilka razy włączać i wylaczczac apke by coś wprowadzić. Zwłaszcza w egr
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Też tam mam trochę oleju ale pozbyć się go całkiem nie da . Bo chyba przez pierścienie delikatnie puszcza tam olej .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Tylko wtedy będzie on praktycznie cały czas prawie zamknięty... druga sprawa że widać czy działa czy nie bo patrząc na parametr egr wysterowanie widać kiedy jest zamknięty kiedy nie
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Myślisz że egr jest tu winowajca ? Sprawdzales może ile masz ciśnienie hpa podczas ostrej jazdy ? U mnie niby na testaach stojąc jest przy 800. 5hpa przy 2000 21hpa przy 3000 35hpa a przy 4000 72hpa. Ale podczas jazdy w tych przedziałach obrotów jest 2 tyle. Jadąc do odcięcia jest nawet 315hpa
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie no nie jeździłem bo jak nie mam downpippe. Tak samo zauważyłem że jak dług o stoję na postoju to z tylu auta bardzo śmierdzi. Ale wydech czysty . Nie okopcony.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja dzisiaj 10 minut dynamicznej jazdy i z 2g sadzy jest 24g i planowana kolejna regeneracja. Dystans od reg. 33km . Ja nie wiem o co tu chodzi ale pomału Żałuję że zamiast wydać 700 zł na wywalenie w piz .. Tego dpf oddałem do profesjonalnego oczyszczenia a potem kupiłem nowy czujnik ciśnienia. Zauważyłem że sadza wolno rośnie tylko gdy Jeżdżę tylko muskając gaz . Wystarczy mocnej docisnąć i już skacze gram za gramem
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zastanawiam się czy szybkie przebywanie może być prze z turbo. Sprawdzaliscie jak u was turbo pompuje ? U mnie zawsze trochę brakuje do wartości oczekiwanych . I może to jest troop. Powiedzmy mam wartość 1570 w oczekiwanych a 1530 w aktualnych i zawsze te parę brakuje. U Jeszce przy ostrym bucie oczekiwanie jest 2600 prawie ale chwilę trzeba poczekać by aktualne doszło do podobnej wartości
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
W inpie to analog 5. . Chodzi konto że podaje obrotu jakie są na każdym cylindrze z osobna .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
pawelgawel czy masz możliwość dodania prędkość obrotowa cylindrów jak jest to np w inpie ,.?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Może da się jakoś inaczej jeszcze skasować adaptację by sterownik widział wymiane i wtedy będzie inaczej obliczał ilość sadzy.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Tak reset robiony ale nic to nie daje. Poza zerowaniem przebiegu i popiołu
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie też nic się nie dzieje . Wszystko chodzi ładnie tylko boję się okaze się że któryś wtrysk leje i będzie za późno jak wypali dziurę w tłoku.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
A co do oleju to czasem przybedzie na miarce troche , ale zmieniam olej co 10ty i przy wymianie nigdy nie mam wiecej jak 5,2l oleju, i tez przez to nie wiadomo czy auto bierze cos oleju czy nie bo nie dolewam nic od zmiany do zmanyu
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
No własnie pytanie do tych co wypala sie niby co 400-800km , czy wy to obserwuujecie cały czas jak jest?Bo u mnie po wypaneniu przejade powiedzmy 100km wyskoczy regeneracja planowana przy 23.5g (zawsze wyskakuje planowana przy tej ilosci ) znów załączy wypalanie spali powiedzmy gdzies do 2g i sie wyłacza . ale dystansu nie kasuje od ostatniej reg. I czasami jest tak 2,3 razy. wiec wtedy pokaze niby dystans od ostatniej reg 400 *450km ale co z tego jak w tym przedziale juz dopalalo ze 2 razy. wiec zalezy tez jak wy to sprawdzacie .Ja codziennie jezdze z wlaczoną aplikacja i obserwuje sadze anie dystans od ostatniej reg. Co najlepsze nieraz majac 23g sadzy cisnienie wsteczne na wolnych jest niemal identyczne niz gdy jest sadzy 0 g po wypaleniu . wiec ciekawy jeszcze jeStem co mierzy ilosc sadzy w dpf, i naewno nie jeat to tylko czujnik cisnienia .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Posiadacze m47 prośba poobserwujcie wartość sadzy podczas jazdy jak to u was jest jak szybko przybywa. Ja u siebie już nie wiem czy tak mam być czy nie ale po wypaleniu sadza jest 0g i zaraz po skończonej regeneracji jadąc stałą prędkością po 10 km już jest 5g . Po około 80 90km już jest 23 i planuje kolejną regenerację. Wydałem 500zl na chemiczne czyszczenie dpf i 300zl za czujnik ciśnienia i się dużo nie zmieniło . Parametry wtryskiwaczy wyglądają niby dobrze 1. -097mg . 2. 036.mg 3. 032mg 4.0.37mg
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja dzisiaj ustawiłem w m47 na 40mg bo tyle najwięcej przyjął komputer i moje wrażenie takie że auto słabiej reagowało na gaz . Wróciłem na 0 i dużo lepiej. Chciałem wbić. Na - ale w ogóle. Nie przyjmowalo. Zresztą na × jak daje. To zawsze pisze mi błąd ecu czy cos takiego . Ale jak wyjdę i wejdę to jest wpisane
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
dziś odebrałem auto od mechanika, czujnik ciśnienia spalin wymieniony, zaraz po wyjeździe za brame warsztatu wskoczyła regeneracja aktywna i wypaliło sadze do 0, zobaczymy jak będzie dalej, czytam posty powyżej odnośnie EGR i muszę zgłębić temat, a na chwile obecna mam do was pytanie , wraz z autem dostałem zeszyt w kratkę, szesnastko-kartkowy :) :D w którym poprzedni właściciel skrupulatnie zapisywał co robił w aucie kiedy i przy jakim przebiegu i znalazłem taki wpis: "241000 - Adaptacja skrzyni i wył. EGR" pomożecie rozszyfrować co autor miał na myśli? :shock: pozdrawiam Pewnie zaslepil egr i go programem wyłączyli z Ecu