Treść opublikowana przez kamil17932
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
A jeszcze pytanie czy to jakiś błąd w aplikacji że masa powietrza żądana jest 1600 na wolnych A aktualna z 600
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Musiałem dać 20 korektę adaptacji bo wtedy dopiero ponzgaszeniu silnika korekta była 0.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
No to w takim razie które wasrosci ds prawidłowe z pomiaru ? Przed kasowaniem adaptacji na wolnych obrotach miałem 7hpa a po skasowaniu jest 30hpa
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Witam .pytanie jaką wartość ustawić w okienku przy resecie adaptacji czujnika ciśnienia dpf? Skasowałem adaptacje i nagle mi pokazuje 30hpa na wolnych obrotach. Silnik n47n w f30. Wcześniej w m47n2 nie było opcji do wpisania wartości tylko samo kasowanie adaptacji.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Musiał być wymieniony bo przecież chłodnica jest innej firmy więc stary egr nie pasuje
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Miałem wycięty i dalej nie wyłącza auta w korku . Dodatkowo doładowanie jest na poziomie2780 hPa więc może nie ruszali
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam . Jestem dziś po akcji. Wymienil chłodnice osłonę akustyczna i jakieś przewody. Przy przyjęciu auta było zgłaszane ze nie zgadzam się na żadne aktualizacje sterowników .pan po naprawie powiedział ze nie aktualizowali nic i ze chip został . Ale jakieś mam odczucie ze auto jest jakby słabsze . Nie ma takiego momentu w okolicach 2tys rpm . Idzie jakoś sprawdzić oprócz hamowni czy oby na pewno nie zmienili oprogramowania ? I czy dostawalliscie po wykonanej usłudze jakiś papier co było robione ?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Która opcja w bimer tool odpowiada za to by kolor km się nie zmieniał przy podświetlenie licznika?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Witam skąd pobrać bimmercode pełna wesje ? Czy tylko zakup zostaje?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Witam pytanie też wam tak wolno pokazuje parametry w aplikacji w nowszych modelach? Kupilem f30 i strasznie muli aplikacja a w e90 śmiga : szybko? I drugie pytanie czemu w n47n .masa powietrza pokazuje w oczekiwanym cały czas 1600?
-
E90 felgi ET
255 to napewno nie ma szans myślałem nad 245 30 19 ale przy tak niskim et boję się że nie wejdzie . Gdyż teraz mam 225 auto obniżone I jak stoję na nie równym to opona wchodzi w nadkole . I tam jest z cm luzu
-
E90 felgi ET
Witam kończą mu się opony z tyłu, obecnie Mam 225 35 19 na feldze 9j et 20 i chciałbym dac teraz 245 30 19 tylko boję się że przy takim et może przycierac o nadkola z tyłu. Auto na sprężynach pro kit vo myślicie?
-
awaria ringów w lampach Depo v2
Wie ktoś co to za przetwornice tam są?
-
awaria ringów w lampach Depo v2
Od xenonów nie ale od zwykłych na pewno
-
awaria ringów w lampach Depo v2
Wymieniał ktoś ta przetwornice bo mi padła I nie wiem co kupić
-
M47n2 usunięcie dpf
Witam chce wywalić dpf i mam puszkę po Dpf ale nie ma miejsca na czujnik temperatury spalin tylko na samą sondę. Czy przy usuwaniu czujnik temperatury spalin jest nie potrzebny?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja kupiłem oryginał za ponad 300zl I na początku pokazywał 0 po zgaszeniu Ale teraz czasem pokazuje 2 ,3 hpa u Ciebie pokazuje jakieś czary. Z tego co wiem tylko oryginał. I w ogóle po 53 km masz 30g sadzy . ? Coś nie tak , zwłaszcza że dpf piszesz po czyszczeniu?, na maszynie w myjce?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Witam mam problem z spasowaniem Inspekcji oleju , pisze ok ale się nie kasuje . Przez licznik to samo kasuję się niby zmienia się data A po ponownym odpaleniu wraca to samo . Co może być?
-
M47t2 ustawienie turbosprężarki
Witam ostatnio wywalało mi coraz częściej błąd 44cc. Na początku podmieniłem nastawnik bo było podejrzenie że to on. Niestety dalej to samo .. w końcu wyciągłem turbo I okazało się że zmienna geometria była w złym stanie. Chodziła luźno Ale miał pęknięte nity na dolnym talerzu. Kupiłem nową . Wszystko poskładane teraz pasuje to jakoś dobrze wyregulowac. Jeżdżę I patrzę na parametry silnika i podczas przyspieszania doładowanie jest w miarę podobne . Ale jadąc stałą prędkością I stałe obroty turbo trochę przeładowywuje. Tzn oczekiwane jest jakieś 1200hpa A doładowanie aktualne 1400hpa. I teraz pytanie czy regulować tak żeby było przy stałej jeździe podobnie I przy przyspieszaniu ? Czy interesuje nas tylko by nie przeładowywalo podczas obciążenia.?
-
M47N2 Wymiana turbo na hybrydę i początek problemów
panowie a co moze byc problemem ze turbna z wersji 163 hp słabo pompuje do 2000tys rpm? jadać na przy 1500rpm wcisne gaz w podloge , watrost oczekiwana to okolo 2600hpa a turbina daje 1700 dopiero poziej sie wartosci wyrownuja . byłem na hamowni i widac na wykresie ze maks momenr jest przy 2800 a inne modele tego silnika maja juz przy 2300 /
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie jezdząc spokojnie sadza wolno rosnie, tzn juz nauczyłem sie mniej wiecej jak jezdzic by tak było . nie mozna jezdzić ostro ani mulic na wysokim biegu probując przyspieszac . zauwazyłem ze jadac na 4 i mam około 1500rpm wciskając gaz w podłoge sadza rosnie momentalnie , zrobie tak kilka razy , i wwłacza sie wypalanie dpf nawet po 40km . nie wiem czy tak wtedy kopci czy co? ale wyszło na hamowni własnie ze turbina w dolnym zakresie obrotow pozno wstaje i to pewnie jest powod , bo sterownik leje paliwo na dana ilosc powietrza ktorej nie ma . . a znowu jezdzac normalnie chcać wyprzecic zredukuje by turbo wczesniej wstało to jest duzo lepiej .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zakładałes nowy filtr e zamiennik ? 600km to już dobry wynik Może spadłeś mi z nieba:) Mam cyrk z dpfem od kilku miesięcy. Wypala się za często bo średnio około 250 km. Ostatnio zmieniłem dwa razu czujnik ciśnienia spalin, w końcu założyłem oryginał. Mam tak, że przez około 130 km sadza rośnie powoli średnio 0,1g na 1,5 km. Potem zaczyna sie jazda, gwałtownie skacze po czym potrafi gwałtownie spaść, albo stać długo w jednym miejscu. Czasami jak przycisne gwałtownie rośnie, czasem stoi w miejscu. Mieszkam na zadupiu mało u mnie fachowców w tego tematu każdy coś zaleca ale nikt nie wie na sto procent co tak naprawdę się dzieję. Pomiary ciśnienia wstecznego wychodzą idealnie. Popiołu mam 5 g. DPF był wymieniany i po wymianie przez ponad pół roku nic się nie działo wypalał mi sie srednio co 600 km. Wtryski w bardzo dobrej kondycji. Prosze o pomoc.
-
M47n2 turbo źle wstaje
Witam robiłem ostatnio program I wyszło na hamowni że turbo strasznie późno wstaje . Tzn max momentu 400ma przy 2800rpm A tuner pokazywał mi mapy innych m47 I większość już koło 2200 ma taki moment A u mnie przy 2200 jest dopiero koło 280 co może być przyczyną? Regulowalem trochę sztangę Ale znacznej różnicy nie ma.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Taka myślę przydatna informacja dla tych co im się często wypala dpf .warto wykodować egr całkowicie z sterownika . Po tym zabiegu przy spokojnej jeździe sadza praktyczne stoi e miejscu . Jak się prxycisnie to wzrosnie, ale jadąc później dalej spokojnie to sama spada. Zauważyłem też że gdy egr jest zamknięty .To ciśnienie wsteczne nie wariuje I pokazuje w miarę stabilnie A nie jak przy aktywnym egr jadąc równo raz 30hpa A za chwilę 50 Hpa
-
CHIPTUNING BMW 318D 320D 330D ProfiStrojenie DPFoff PROMOCJA
hej ostatnio robiłem program w swojej seri 163km m47, i niestety nie jestem zbytnio zadowolony gdyż nie czuć zbytnio przyrostu mocy . wrzucam mape, moze ktos by podpowiedział co mozna jesczcze zrobić .