Treść opublikowana przez cypisek21
-
E87 m47 zuzyte lozysko sprzegła kompresora
to chyba jednak cos innego u mnie jeczalo non stop nie zaleznie od tego czy klima wl/wyl. nadal szukam tego kółka... jest naprawde ciezko... sama chinszczyzna!! a tego nie zaloze!!
-
[e87] 120d EGR ZAŚLEPIENIE?? WYCIĘCIE :)
dobra myśl hmm. Lepsza od mojej, za tydzień coś pomyślę na weekendzie i to zrobię. ..... Myślicie kolego, myślicie. :D jak zostaje dziura to powstaje tzw zawirowywacz spalin ktory ogranicza moc..... najpopularniejsze zastosowanie w motorkach 50ccm by ograniczyc moc.. dzialaj.. jak ci sie chce pokopac to poszukaj jakiejs ciut wiekszej turbawki ale ciut ciut.. ;) chetnie minimalnie bym ja powiekszyl..
-
E87 m47 zuzyte lozysko sprzegła kompresora
uwazac trzeba na wszystko po pierwsze mowa o czesci nr: 6452 6987766-02 po kolei... oslona plus dolot powietrza do filtra wymontowac... nastepnie sterowanie egr wykreciec (2 srubki na klucz 10. zdjac pasek wielorowkowy ten dlugi.... odkręcic rolke prowadzącą odkręcamy napiecie od alternatora... odpinamy wtyczke od alternatora. zdejmujemy alternator 2 wieksze sruby jedna dluga jedna krótka. i mamy kompresor. na walku mamy gwint a samo kółko wielorowkowe to jakby nakrętka na ten walek. zdejmujemy stalowy piercien zabezpieczający blokujemy rolke kompresora.. np za pomocą klucza do odkrecania filtrów olejowych. bierzemy nasadke 7mm i klucz i odkręcamy ZGODNIE ZE WSKAZÓWKAMI ZEGARA. schodzi nam taki krążek z wypustkami. zdejmujemy zegera!! zsuwamy kółko.. czy go uszkodzimy czy nie roznicy niema wg mnie... lozysko jest zatopione w tworzywie... wiec kupic trzeba wszstko na nowo... gdzie kupic i za ile napisze jutro jak podzwonie po firmach.
-
[e87] 120d EGR ZAŚLEPIENIE?? WYCIĘCIE :)
gdybys wymontowal kolektor zaspawal wylot do chlodnicy egr. i ladnie na GLADKO to wyszlifowal... ladny niezawirowany strumien spalin napewno lepiej krecilby turbo.. ja to powyrywam jak padnie turbo...
-
E87 m47 zuzyte lozysko sprzegła kompresora
zdjete.... ale niestety kółko sie rozpadlo podczas demontazu... jest z tworzywa sztucznego (wtf??) teraz musze szukac nowego.... lozysko szumi jak szatan..
-
E87 m47 zuzyte lozysko sprzegła kompresora
dzieki bede cos pozniej kombinowal... postaram sie bez zdejmowania kompresora
-
E87 m47 zuzyte lozysko sprzegła kompresora
chlopaki... od roku delikatnie i stopniowo narastał lekki jęk podczas jazdy... dzis mnie wzielo i po osluchaniu... wyszlo zuzyte lozysko sprzegla kompresora klimy.... wymienial to ktos w kompresorze denso ?? wszystko dziala jak nalezy ale troszke ten dzwiek mnie irytuje i chce to naprawic. najlepiej bez wypuszczania czynnika.... robil to ktos ??? oczywiście nie chce odpowiedzi typu kup nowy kompresor.
-
TRYB AWARYJNY WIELKI PROBLEM BRAK MOCY
pomoc online jest srednia jak auta nie widac i samemu nie mozna ocenic... kolo będzina jest naprawde dobry gosc od bmw i tylko bmw sie zajmuje jak chcesz podam numer na PW
-
E87 118D M47N2 Brak mocy poniżej 2000 obr.
wybacz ale wg mnie przebiegi poniżej 30kkm na rok wg mnie kwalifikują się pod benzynę. problem zdiagnozowany ??
-
E60/61 Rozladowywanie akumulatora
oczywiście.. i parametry pracy auta... również napięcia podczas pracy i wszystkie błędy w aucie...
-
E87 118D M47N2 Brak mocy poniżej 2000 obr.
jak czytam ze auto z 2005 roku w dieslu ma 140kkm przebiegu to az mi slabo.... a teraz co do twojej sprawy.... sprawdz sobie czy łącznik elastyczny ze stali nierdzewnej (kolektor- chlodnica spalin EGR) jest szczelny!! jak grzebali przy turbinie mogli naruszyc a to delikatny element.
-
E60/61 Rozladowywanie akumulatora
co do akumulatorow to zel mam w quadzie w osobowce spalinowej nie widzialem jeszcze... ale moze malo w zyciu widzialem... co do wybudzania jak po podlaczeniu do komputera z bledami ?? lapie cos?? te krótkotrwale spadki napiecia ladowania.... nie chce wróżyć z fusów najpierw bledy pozniej dalsze poszukiwania
-
E60/61 Rozladowywanie akumulatora
taka regeneracje mozna robic w aucie bez elektroniki. u mnie wszyscy spece i magicy od akumulatorow mowili ze aku jest ok. mial 100ah i sprawnosc 75% !! sprzedalem gosciowi do iveco i dzwonil ze idealny. a dla e60 to byl juz szrot.
-
[E87] 116i Głośny zawór powietrza
moze rozrzad ?
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
bmw jest naprawde drogie w utrzymaniu dobrze sie zastanow czy chcesz kupowac samochod do ktorego czesci sa tak drogie... i jest ich tak duzo... 120d fajny
-
E60/61 Rozladowywanie akumulatora
moze i racja z tym dorabianiem kabla, może zamek wzstarczy zaryglowac.... ja zrobilem tak bo nie wiedzialem czy nie ma ukrytych wlacznikow... podczas proby pradow spoczynkowych maksymalny prad u mnie wynosil 15A. po odlaczeniu IBS napiecie ladowania spadlo z 14.7 na 14V nic nie trzebabylo rejestrowac. powodzenia!!
-
Jaki olej do skrzyni ? Warto wymienic w dyfrze ?
ja bym nie ruszal... to nie skrzynia...
-
TRYB AWARYJNY WIELKI PROBLEM BRAK MOCY
wyrywaj dpfa... wylaczaj go ... sprawdz stan aku.... naladuj i wtedy skasuj bledy. i sprawdz czy nadal sie pojawiaja. mnie jak sie rozladowal aku auto calkiem zeswirowalo... ale po naladowaniu i usunieciu bledow... nowka... sprawdz napiecie ladowania
-
E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika
mam 182cm i nie zauwazam chociaz to raczej przecietny wzrost.
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
;) 35kzl za polifta.. gdybym sprzedawal swoje przed liftem pweni chcialbym podobne pieniadze...
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
Masz racje ale jesli nie kupi sie nowego, nie wiadomo kto tam maczal łapy...... najwazniejsze ze autko łyka kilometry bez problemow po podłączeniu blędó nie ma i moc jest jaka byla ;)
-
E60 530d 218KM Nie odpala
lepszy czy gorszy sprzet nie wiele ma do tego zwykla INPA lub DIS wystarczy reszta to wiedza mechanika.... na slasku znam swietnego goscia.. jak cos pw
-
Wspomaganie wyciek
oj chyba jakas mocno wysłużona ta twoja jedynka... jaki tam przebieg?
-
E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika
ciekawe czy w zime 2 silowniki od bmwe dadza rade.. :) mocowaniom nic nie będzie spokojnie spokojnie rób jak uważasz poczytaj sobie jaka jest siła tego z bmw a jaka z octavii.. roznica w otwarciu klapy to jakies 2cm
-
[e87] 120d EGR ZAŚLEPIENIE?? WYCIĘCIE :)
a sprawdzales jak dziala egr?? tak jak Ci tlumaczylem ?? ale wg tego co piszesz to jednak jakos ten egr dziala... gdyby egr sie nie otwieral to nadal mialbys 95' a teraz termostat egr cos puszcza