Skocz do zawartości

Nygus316

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nygus316

  1. Mam 316 na gazniku i na 2 ciagnie bardzo ladnie do 80 na gazie (okolo 90 na benzynie)
  2. Wydaje mi sie ze seryjna skrzynia nie jest odpowiednia na rajdy :/
  3. synchronizator ma za zadanie wyrównac obroty przed zmiana biegu (mili sekundy) jezeli obroty sa zbyt duze to nie jest w stanie w tak krotkim czasie wyrownac obrotów i zgrzyta lub poprostu nie wchodzi ... proponowal bym zalozyc sportową skrzynie ktora jest przystosowana do tego
  4. Moze to byc wina sprzegla, ale raczej bardziej prawdopodobne wydaje mi sie ze jest to popsuty synchronizator w skrzyni... reguluje on obroty w skrzyni i zmienia bieg (dzieje sie to bardzo szybko) jezeli jest popsuty to poprostu zgrzyta na innych obrotach ale warto najpierw sprawdzic sprzęgło poprzez regulacje
  5. Potwierdzam !! te o wiele bardziej pasują do e30 !
  6. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    Jestem ciekawy jaki powinien byc profil opony w 316 (gaznik) M10 wiem ze napewno felga musi byc 14 a profil mam 60 i zastanawiam sie czy mi przeklamuje ... jak ktos wie to prosze o odpowiedz
  7. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    Felga powinna byc 14 a jaki profil opony ??
  8. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    a jest na gazniku czy wtrysku ??
  9. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    Ja nie mam ... :/ wydaje mi sie ze byly montowane w lepszych wersjach ... czyli tez z wiekszymi silnikami
  10. Wydaje mi sie ze jest to wina regulacji zaplonu ... mechanicy od gazu stosuja taki zabie ze przestawiaja kąt wyprzedzenia zaplonu co daje stabilna prace na gazie, lecz na palifku jest odwrotnie ...
  11. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    To nie jest normalne ... ja mam na gazie I generacja i jest bardzo dobrze ... tylko maly spadek mocy
  12. Potwierdzam :D chcialbym kiedys zobaczyc jak wyglada zamontowany M10 w 5
  13. Wydaje mi sie ze m10 1800 to troche za slaby silnik do 5 ... :(
  14. M10 byly tsakze montowane w E30 jest ich bardzo duzo na szrotach
  15. Nygus316 odpowiedział(a) na Peron temat w E28
    A co do podpory to jej wysokosc zamontowanie nie wplywa na dzialanie ukladu, poniewaz wał ma przeguby krzyżakowe co daje tolerancje kąta działania ... uzywany wal w stanie bdb kosztuje 200 zl z podporą ( na wiosne wymienialem)
  16. Nygus316 odpowiedział(a) na Peron temat w E28
    Przy skladaniu wielowypustu nalezy zwrócic uwage na widełki na koncach one musza byc ostawione do siebie w idealnie rownym polozeniu inczej bedzie dzialala na nie siła skręcająca ... moze to spowodowac zgiecie i bicie ...
  17. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    moja Bema do 145km/h wytrzymuje na czwartym biegu. Nie mam obrotomirza wiec nie wiem przy jakich obrotach. musisz sprawdzic do jakich obrotow sie rozpedza ... jezeli dochodzi do zbyt niskich to znaczy ze cosik z silnikiem, a jezeli obroty sa w normie to moze byc wina sprzegla (slizga sie)
  18. w drzwiach jest pusto .... zdjąłem nawet tapicerke. nie mam pojecia wydaje mi sie ze jednak ta woda jest w progu ale jak ja wyciagnac i jak ona tam wleciala :/
  19. Nygus316 odpowiedział(a) na globi temat w E30
    Mam M10 na gazniku ... raz testowalem rozpedzilem sie do 180km/h ale musialem zwolnic wydaje mi sie ze powinien jeszcze troche sie bujnąć
  20. pokąbinuje :-) dzieki napewno odpowiem :-) mam jeszcze pytanko ... gdzie mniej wiecej są te otworki ?
  21. no to calkiem mozliwe drzwi nie sprawdzalem .... ale jak tam sie moze dostac woda ?
  22. Zrobilem dokladne oględziny najpierw sprawdzilem pod dywanikami (obszyciem podlogi) jest wszystko wporzadku. Pozniej sprawdzilem na kanale ... zdjąłem plastikowe nadkola (blotniki) i tam tez wszystko ok ... prosze pomoce ktoś wie skąd tam woda bolgocze ?
  23. Nygus316 odpowiedział(a) na -siwy- temat w E30
    Wszystkie cabrio jakie widzialem mialy wąskie lampy
  24. Wydaje mi sie ze do gazu musi byc inaczej ustawiony zaplon, chodzi o to ze mieszanka gaz powietrze ma inne wlasciwosci scisliwosci i przez to wlasciwosci wybuchu jezeli jest zbyt wczesny moze dochodzic do tzw "odbic" wtenczas slychac stuk
  25. Czesc mam M10 ale na gazniku nie wiem czy Cie to interesuje ... mam Instalacje I generacji na tzw rurkach (czyli 2 rurki do dwuch gardzieli) samochod zachowuje sie idealnie spadek mocy jest minimalny codziennie odpalam na gazie i ganam :-)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.