Treść opublikowana przez Nygus316
-
ile na poszczegolnym biegu???
Mam 316 na gazniku i na 2 ciagnie bardzo ladnie do 80 na gazie (okolo 90 na benzynie)
-
nie wchodzi drugi bieg
Wydaje mi sie ze seryjna skrzynia nie jest odpowiednia na rajdy :/
-
nie wchodzi drugi bieg
synchronizator ma za zadanie wyrównac obroty przed zmiana biegu (mili sekundy) jezeli obroty sa zbyt duze to nie jest w stanie w tak krotkim czasie wyrownac obrotów i zgrzyta lub poprostu nie wchodzi ... proponowal bym zalozyc sportową skrzynie ktora jest przystosowana do tego
-
Dziwny problem ze sprzęgłem, POMOCY !!!
Moze to byc wina sprzegla, ale raczej bardziej prawdopodobne wydaje mi sie ze jest to popsuty synchronizator w skrzyni... reguluje on obroty w skrzyni i zmienia bieg (dzieje sie to bardzo szybko) jezeli jest popsuty to poprostu zgrzyta na innych obrotach ale warto najpierw sprawdzic sprzęgło poprzez regulacje
-
co myslicie o tych felgach w e30?
Potwierdzam !! te o wiele bardziej pasują do e30 !
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
Jestem ciekawy jaki powinien byc profil opony w 316 (gaznik) M10 wiem ze napewno felga musi byc 14 a profil mam 60 i zastanawiam sie czy mi przeklamuje ... jak ktos wie to prosze o odpowiedz
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
Felga powinna byc 14 a jaki profil opony ??
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
a jest na gazniku czy wtrysku ??
-
M10 miały wspomaganie ??
Ja nie mam ... :/ wydaje mi sie ze byly montowane w lepszych wersjach ... czyli tez z wiekszymi silnikami
-
duze spalanie na gazie 316 (17l)
Wydaje mi sie ze jest to wina regulacji zaplonu ... mechanicy od gazu stosuja taki zabie ze przestawiaja kąt wyprzedzenia zaplonu co daje stabilna prace na gazie, lecz na palifku jest odwrotnie ...
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
To nie jest normalne ... ja mam na gazie I generacja i jest bardzo dobrze ... tylko maly spadek mocy
-
zmiana silnika-co zrobic z licznikiem?????
Potwierdzam :D chcialbym kiedys zobaczyc jak wyglada zamontowany M10 w 5
-
zmiana silnika-co zrobic z licznikiem?????
Wydaje mi sie ze m10 1800 to troche za slaby silnik do 5 ... :(
-
zmiana silnika-co zrobic z licznikiem?????
M10 byly tsakze montowane w E30 jest ich bardzo duzo na szrotach
-
Problem z walem
A co do podpory to jej wysokosc zamontowanie nie wplywa na dzialanie ukladu, poniewaz wał ma przeguby krzyżakowe co daje tolerancje kąta działania ... uzywany wal w stanie bdb kosztuje 200 zl z podporą ( na wiosne wymienialem)
-
Problem z walem
Przy skladaniu wielowypustu nalezy zwrócic uwage na widełki na koncach one musza byc ostawione do siebie w idealnie rownym polozeniu inczej bedzie dzialala na nie siła skręcająca ... moze to spowodowac zgiecie i bicie ...
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
moja Bema do 145km/h wytrzymuje na czwartym biegu. Nie mam obrotomirza wiec nie wiem przy jakich obrotach. musisz sprawdzic do jakich obrotow sie rozpedza ... jezeli dochodzi do zbyt niskich to znaczy ze cosik z silnikiem, a jezeli obroty sa w normie to moze byc wina sprzegla (slizga sie)
-
mokre dywaniki, słychać gdzieś przelewającą się wodę
w drzwiach jest pusto .... zdjąłem nawet tapicerke. nie mam pojecia wydaje mi sie ze jednak ta woda jest w progu ale jak ja wyciagnac i jak ona tam wleciala :/
-
Jaka V-max w silniku M10 ??
Mam M10 na gazniku ... raz testowalem rozpedzilem sie do 180km/h ale musialem zwolnic wydaje mi sie ze powinien jeszcze troche sie bujnąć
-
mokre dywaniki, słychać gdzieś przelewającą się wodę
pokąbinuje :-) dzieki napewno odpowiem :-) mam jeszcze pytanko ... gdzie mniej wiecej są te otworki ?
-
mokre dywaniki, słychać gdzieś przelewającą się wodę
no to calkiem mozliwe drzwi nie sprawdzalem .... ale jak tam sie moze dostac woda ?
-
mokre dywaniki, słychać gdzieś przelewającą się wodę
Zrobilem dokladne oględziny najpierw sprawdzilem pod dywanikami (obszyciem podlogi) jest wszystko wporzadku. Pozniej sprawdzilem na kanale ... zdjąłem plastikowe nadkola (blotniki) i tam tez wszystko ok ... prosze pomoce ktoś wie skąd tam woda bolgocze ?
-
Waska lampa '90...
Wszystkie cabrio jakie widzialem mialy wąskie lampy
-
Strzela gaz przy zapalaniu na benzynie
Wydaje mi sie ze do gazu musi byc inaczej ustawiony zaplon, chodzi o to ze mieszanka gaz powietrze ma inne wlasciwosci scisliwosci i przez to wlasciwosci wybuchu jezeli jest zbyt wczesny moze dochodzic do tzw "odbic" wtenczas slychac stuk
-
Jaka instalacja do M10
Czesc mam M10 ale na gazniku nie wiem czy Cie to interesuje ... mam Instalacje I generacji na tzw rurkach (czyli 2 rurki do dwuch gardzieli) samochod zachowuje sie idealnie spadek mocy jest minimalny codziennie odpalam na gazie i ganam :-)