Treść opublikowana przez Burza1234
-
Odpowietrzenie układu chłodzenia bmw f25
Jaki masz silnik ??? Albo podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin.
-
Wymiana przedniego czujnika parkowania
Kolego tego typu filmików jest od zaebu na YouTube ......
-
E91 330xd 06r.. kabel zasilający diversity..brak napięcia..
Kolego ty jesteś w dziale BMW E90 E91 Bezpiecznik zabezpieczający radio N38b .... F34..........20A Bezpiecznik anteny N8a ...... F59...........5A Kabel w radiu , który pobudza antenę jest w dużej kości , pin nr.13 , kol.przewodu biało - fioletowy.
-
Moment dokręcania sond lamba
NewTis pisze o 50Nm
-
E91 330xd 06r.. kabel zasilający diversity..brak napięcia..
Trzecie światło stopu ci świeci albo czy w radiu słyszysz jakieś szumu gdy wciśniesz hamulec nożny? Podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin, sprawdzę który bezpiecznik jest odpowiedzialny za zasilanie wzmacniacza anteny.
-
Jaki Olej do G31 520d
NewTis podaje 5L dla silnika B47. Jak widać , na przełomie lat , pojemność oleju silnikowego spada.... M47N2 - 5,5L N47 - 5,2L B47 - 5L
-
e87 2.0 n47 tryb awaryjny
https://bmwfault.codes/
-
[E91][N57] 40E9 - po wymianie EGR
U mojego znajomego w E91 N47 184Km , również silnik w czasie jazdy nie pracuje prawidłowo a wymieniał EGR na WAHLER. Nadmienie , rozrząd i koło dwumasowe miał wymieniane w tym roku. Obstawiam wadliwe działanie nowych zaworów EGR.
-
[E91][N57] 40E9 - po wymianie EGR
2900W czy 290W.....????
-
N47 sprawdzenie EGR
Przeczytaj komentarze....
-
E90 n46 błędy 2A6B,2A67,2A59,2EFE,2F17
W dużej kości radia OE jest pin nr.13. To przewód wzbudzający antenę. Kolor przewodu czarny. Przewód leci z lewej strony auta i po drodze ma kolejną kość łączeniową. Jest ona sześcio pinowa , znajduje się pod nogami kierowcy , w pobliżu słupka A , pod wykładziną. Może są tam zardzewiałe piny i konektory? Nie wiem jaki masz miesiąc i rok produkcji auta ??? Sprawdź bezpieczniki ..... F2........5A F11......5A F18......5A
-
Akumulator pomocniczy F10
Przekaźnik mechaniczny działa na zasadzie elektromagnesu. Przepływ prądu w cewce wzbudzającej wytwarza prąd magnetyczny przez rdzeń ferromagnetyczny. Tutaj znajduje się ruchoma kotwica osadzona na łożyskach, również ferromagnetycznych. Siła jest przyłożona do kotwicy w szczelinie powietrznej, powodując przełączenie kontaktu. Kotwica jest cofana do swojego początkowego położenia siłą sprężyny, gdy tylko cewka nie jest już wzbudzana. Ładowarka akumulatora pomocniczego aktywuje cewkę wzbudzenia za pomocą linii sygnałowej. Może on nawalił ( przekaźnik )...????? Znajduje się on koło akumulatora głównego . Powinny to chodzić do niego grubsze 16mm2 przewody elektryczne, czerwone i czerwono - czarne. Może poproś kogoś aby pokręciło kierownicą a ty nasłuchuj czy coś klika w przekaźniku. Najpewniej by było zmierzyć napięcie w czasie pracy układu kierowniczego. Sprawdzałeś kość , o której pisze kolega powyżej? Jeszcze jedno...... pisz kolego co już zrobiłeś aby zdiagnozować awarię , bo nic na ten temat nie ma , odczytanie błędów to podstawa a co z resztą ...... ????
-
Dolna żaluzja G31
Żaluzja grzejnikowa dolna System sterowania silnikiem stale oblicza wymagane chłodzenie. System sterowania silnikiem otwiera zasłonę chłodnicy u góry iu dołu tylko wtedy, gdy rzeczywiście potrzebna jest większa ilość powietrza chłodzącego. Przepływ powietrza przez chłodnicę powoduje duży opór wraz ze wzrostem prędkości jazdy. W wyższych zakresach prędkości zamknięta przesłona chłodnicy poprawia aerodynamikę. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii podczas jazdy. Aktywna kontrola klap powietrznych trzeciej generacji ocenia więcej progów temperatury w celu dokładniejszego sterowania. To zawiera: - Wartość temperatury chłodziwa - Wartość temperatury skraplacza klimatyzacji - Wartość temperatury katalizatora - Wartość temperatury powietrza doładowującego - Wartość temperatury oleju przekładniowego Dodatkowymi ważnymi zmiennymi sterującymi są prędkość jazdy i temperatura tarcz hamulcowych. Jeśli potrzebne jest powietrze chłodzące, najpierw otwiera się dolne klapy. W tym przypadku ustawienie kąta od 15° do 30° może już wystarczyć. Górne klapy otwierają się również dopiero po osiągnięciu maksymalnego zapotrzebowania na powietrze chłodzące. Żaluzja chłodnicy, góra Jeśli potrzebne jest powietrze chłodzące, najpierw otwiera się dolne klapy. Górne klapy otwierają się również dopiero po osiągnięciu maksymalnego zapotrzebowania na powietrze chłodzące. Napęd żaluzji chłodnicy to silnik prądu stałego. System sterowania silnikiem jest podłączony za pomocą magistrali LIN (magistrala sieci lokalnej) do napędu górnej żaluzji chłodnicy. Stamtąd magistrala LIN jest przekazywana do dolnego napędu żaluzji chłodnicy. Górna żaluzja grzejnika ma dwie pozycje: otwartą i zamkniętą (pozycja wyjściowa). Napędy żaluzji chłodnicy na górze i na dole są zasilane z zacisku 30B przez przednią skrzynkę rozdzielczą zasilania.
-
N47 sprawdzenie EGR
Nowy EGR???? Ostatnio coraz częściej słyszę , że nowe zamienniki WAHLER czy Pierburg nie działają prawidłowo. Kupno OE , podobno załatwia sprawę.....? Zwróć również uwagę na przeplywkę , podobno istotny temat jeśli chodzi o dobór mieszanki paliwowo - powietrznej....
-
Zwolnienie napędu w e71
Tak , najprawdopodobniej trzeba zdjąć osłonę i przy misce olejowej ASB jest śruba.
-
Zwolnienie napędu w e71
Na początku filmiku masz dwa zdjęcia. Przedstawiają one moment zwolnienia ASB . Wystarczy wkręcić widoczną na zdjęciu śrubę.
-
Niska jakosc AD BLUE / Zle wartosci DPF
Wrzuć ciśnienie wsteczne na włączonym zapłonie , pisze o tym trzeci razem......... Przejrzałem u siebie kilka procesów wypaleń DPF. Różnica jaką zauważyłem to tak jak wcześniej ci pisałem , temperatura spalin przed DPF. U mnie w czasie stałej jazdy wynosi ona 630°C - 680°C Temperaturę spalin za chłodniczką EGR masz jak u mnie. Kiedy zajrzysz do kolektora ssącego???? Pisałem ci o tym wcześniej jak i o odmie. O wytryskach również, lecz to można sprawdzić czy leją dopiero na stole. Zostaje jeszcze turbo, może puszcza olej do wydechu? Zobacz ten filmik , jest on o czujniku przepływu powietrza. Podobno bardzo ważny element w doborze mieszanki paliwowo/powietrznej ....... oraz samego płynu do Adblue.....
-
E90.2009. 3 litry - problem światła przeciwmgielne
Tak.... Wszystko to co mogło spowodować zwarcie.
-
Gniazdo zapalniczki przód.
Na przyszłość.... F65........20A - konsola środkowa - przód - pod schowkiem pasażera - przód F68 ........ 5A - port USB 3 , nie wiem gdzie on jest F121.........7,5A - port USB 4 , konsola środkowa - tył F132........20A - konsola środkowa , podłokietnik - konsola środkowa - tył , podobnie jak USB 4 - bagażnik
-
E90.2009. 3 litry - problem światła przeciwmgielne
Światła przednie przeciwmgłowe nie mają swojego indywidualnego bezpiecznika. Są one podłączone bezpośrednio do modułu na nogi A4011 . Moduł jest zasilany/zabezpieczony czterema dużymi bezpiecznikami . Moduł ma taką zasadę działania ,że jak wykryje awarie jakiegoś odbiornika to sam wyłącza jego zasilanie . Musisz znaleźć przyczynę awarii , naprawić ją i skasować błędy .
-
535d - szalejąca elektronika
Zgadza się , odpięcie bezpienika F2 spowoduje ,że w pełni nie będzie działać A91 Dynamiczna kontrola stabilności (DSC). Według schematu nie da się tego inaczej zrobić jak wyjąć klamkę i odpiąć wskazaną przez feel_x kość, niestety....
-
E61 535d 2009 - ładuje dopiero po dodaniu gazu
- Akumulator pomocniczy F10
- 535d - szalejąca elektronika
Kolego , ja ci proponuję abyś wyciągnął bezpiecznik F2 . Były na tym forum opisy intensywnego dymienia się z okolic klamki..... oby to nie spowodowało powstania pożaru...??? Webasto może być zablokowane ponieważ pompa obiegowa ma awarię.- Niska jakosc AD BLUE / Zle wartosci DPF
Ja nie jestem mechanikiem/specjalistą w tej dziedzinie. Po prostu podaje parametry jakie występują u mnie w czasie wypalania DPF. Tempera 350°C , według filmiku była kilka razy. Patrząc w tamtym momencie na obroty silnika , auto musiało jechać ? Piszę o tej temperaturze bo moim zdaniem ma ona wpływ na szybsze zapychanie się filtra DPF. Jestem też ciekawy , w jakiej formie jest kolektor ssący ? Wtryski będzie ciężko sprawdzić , czy jakiś nie leje . Odma......ona też ma kluczowe znaczenie jeśli jest w słabej kondycji ........ - Akumulator pomocniczy F10
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.