Treść opublikowana przez Burza1234
-
Nie działa klakson
Elegancko..... :cool2: Najważniejsze, że doszedłeś do tego sam i nie korzystałeś z usług warsztatu. Zaoszczędzona kasa + zdobyte doświadczenie = satysfakcja.
-
Nie działa klakson
Już wcześniej o tym pisałem. Moduł A72 zasilany/zabezpieczony jest bezpiecznikiem F28......20A. Co dalej??? Warto by było sprawdzić konektory w kości, czy nie są za bardzo rozgięte? Wcześniej pisałeś , że napięcie na tych pinach jest? Jeśli napięcie wchodzi do modułu, należałoby sprawdzić czy wychodzi dalej? Teraz jest kwestia które piny sprawdzić na wyjściu z modułu A72 w kierunku I01004? Znalazłem jeden opis , lecz nie jestem tego pewny. Kość X01002.... - pin nr. 1 , MASA/minus , kol.przew. biały - pin nr. 2 , PLUS , kol.przew. czarny
-
Nie działa klakson
Mój opis błędu mówi , że ten zacisk 30 dotyczy przełącznika zespolonego kolumny kierownicy. Zacisk 30 oznacza , że dany element zasilany jest bezpośrednio z akumulatora.
-
Nie działa klakson
Wiesz co , nie wiem jak jest zbudowana twoja kierownica. Według schematu elektrycznego pierwsza kość jaką możesz rozpiąć to X01005. Jeśli nie masz takiej możliwości to odepnij kość X01003 od modułu I01004. Piny do sprawdzenia to 5 i 6 ( chodzi mi o pomiar rezystancji )
-
Nie działa klakson
Sprawdź czy w kości X01005 jest rezystancja po naciśnięciu klaksonu? Oczywiście miernik podłącz do kości od strony klaksonu na kierownicy. To samo zrób przy kości X01003 , pin nr. 5 i 6 . Oczywiście , wcześniej podłącz kość X01005. Jeśli pokaże ci się rezystancja to powiem ci szczerze ,że już brakuje mi pomysłów. Nigdzie nie mogę znaleźć zasady działania klaksonu. Po drodze od samego włącznika na kierownicy do fanfar masz dwa moduły... - I01004 - A72 Może jeden z nich jest uszkodzony? Jeszczen jeden pomiar chodzi mi po głowie, wszystko po to aby stwierdzić czy sygnał z kierownicy wchodzi do modułu I01004 i dalej wpada do A72. Wszystkie kości musisz mieć podłączone. Oczywiście ten pomiar będzie dotyczył napięcia. Tylko czy ty dojdziesz sondami do tych miejsc ?
-
Nie działa klakson
Według schematu elektrycznego styk w poduszce to przerwa w podaniu masy do elementu elektrycznego oznaczonego I01004. Tzn . Przewody idące od wewnętrznego styku poduszki mają po drodze dwie kości ....... X01005 ( zaraz za poduszką ) i X01003 ( kość wchodząca do wyżej wymienionego elementu elektrycznego I01004 ). Kość X01003 Aby coś pomieszać podczas składania kierownicy to będzie ciężko, przeważnie kości są różne. Popatrz czy dobrze wpiąłes kości ( odpowiednio głęboko) oraz czy konektory w kościach nie są za bardzo rozgięte ( brak dobrego styku pomiędzy konektorem a pinem ).
-
Sterownik świateł
- BMW 745d E65 VIN: WBAHM61090DH92201 Korekta
Burza1234 odpowiedział(a) na miczek.mk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOstatnio chłop wystawiał tą ofertę na naszym forum....- Nie działa klakson
Plusa podajesz do odłączonej kości od modułu A72. Dobrze by było abyś do plusowego kabla podłączył bezpiecznik , aby zabezpieczyć obwód elektryczny. Jeśli będzie dźwięk to następnym miejscem będzie kość X01005 , pin nr. 2 , kol.przew.zielony . Tam musisz podać masę/minus. Oczywiście wszystkie wcześniej opisane kości muszą być podłączone...- Nie działa klakson
Kość X1880 , podaj plus na pin nr .3 kol.przew. fioletowo - szary ( zadziała wtedy jedna z syren ) , następnie podaj plus na pin nr.4 kol.przew. fioletowo - niebieski .......... zadziałał druga syrena. Oczywiście , zanim co kolwiek będziesz robił potwierdzaj miejsca pinów w kości jak i kolory przewodów czy zgadzają się z moim opisem. Jeśli klakson zadziała to może coś się dzieje z modułem A72????? Do tej samej kości co powyżej X1880 , pin nr.2 dochodzi plus od bezpiecznika F28.......20A. Pin nr.1 to MASA/MINUS.Można by było sprawdzić czy dochodzi napięcie?- Nie działa klakson
Na początek sprawdź bezpiecznik F28........20A.- Nie działa klakson
Podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin. Zobaczę jak wygląda schemat elektryczny.- BMW F10 - ponwymianie opon huczy
Łożysko?- e36 coupe 1995 r Schemat podłączenia głośników
http://wedophones.com/Manuals/BMW/ Znajdź swoje auto ... Dla BMW E36 , 1995 , BMW 318i-sc-320i-325i-sc , strona 321- BMW X3 2.0d N47 - drgania tylnego tłumika
Rozumiem , że tłumik drgań po przykręceniu jest sztywny? Może zobacz numer części, może jest inny? 18 30 3 448 337 30 HZ +X3 1.8d N47 +X3 2.0d M47N2 +X3 2.0d N47 18 30 3 453 544 33Hz ( Dla samochodów z Automatyczna skrzynia biegów S205A ) +X3 1.8d N47 +X3 2.0d N47- olej w sterowniku silnika
- Do czego wtyczka? Obok filtra kabiny, dmuchawy
Moim zdaniem jest to odpływ wody z obudowy filtra kabinowego. On rzeczywiście aplikuje piankę do komory gdzie jest parownik ale czy ta piana podejdzie do góry aby pokryć całą chłodnice? Prawidłowo powinno się aplikować piankę przez otwory które widać po wyjęciu filtrów przeciwpyłowych . Należy na sztywnym pręcie rozprowadzić środek grzybobójczy po całej chłodnicy. Są dwa filtry przeciwpyłowe, jeden otwór umożliwia dostęp do parownika od strony silnika , drugi od strony radia.- Do czego wtyczka? Obok filtra kabiny, dmuchawy
Wyglada podobnie jak w F11 . Ja u siebie to wyjmowałem i uważam , że jest to odprowadzenie wody z odbudowy filtra kabinowego . Ewentualne odprowadzanie wody ponieważ nie powinno jej tam być.- olej w sterowniku silnika
Kolego jaki masz motor? Najlepiej jak napiszesz siedem ostatnich znaków numeru Vin.- Elektryczna grzałka
F177.......100A bądź 80A, wszystko zależy od daty produkcji.- Bład 279300 bimmertool bmw f11 530d 245km
Kody usterek BMW Informacje o usterkach Opis kodu błędu Odchyłki położenia pomiędzy bieżącym pomiarem a ostatnim pomiarem siłownika przy otwartych i zamkniętych klapach żaluzjowych są obliczane w fazie adaptacji siłownika żaluzji. Kod błędu jest rejestrowany, gdy jedno z tych odchyleń pozycji przekracza odpowiedni krótkoterminowy limit dryftu. Wartości graniczne to: -Wartość graniczna odchylenia przy otwartych klapach zawirowujących: między 10% a 200% (w zależności od wersji). -Wartość graniczna odchylenia przy zamkniętych klapach zawirowujących: 9 % Warunki kodów usterek Ogólne warunki Monitorowanie odbywa się w fazie adaptacji siłownika klapy zawirowującej. Napięcie jednostki sterującej: 9,5 V do 16 V. Stan terminala Warunki jazdy Stan czasu usterki Bez odbicia. Plan serwisowy 1. Sprawdź i wyczyść układ mechaniczny klap wirowych (usterka może być spowodowana sadzą). 2. Sprawdź działanie klap zawirowujących z kontrolą działania w diagnostyce. Jeżeli funkcja jest OK i klapy wirowe są sprawne mechanicznie: Usuń kod błędu i usuń adaptację siłownika żaluzji z funkcją serwisową. W przypadku ponownego wystąpienia błędu: Wymienić siłownik klapy zawirowującej. Jeśli funkcja nie jest OK: Wymień siłownik klapy zawirowanej i usuń przystosowanie siłownika klapy za pomocą funkcji serwisowej. Wpływ błędu Nic Ostrzeżenia Światła ostrzegawcze Nic Wiadomości Centrum sterowania Uwagi serwisowe Adaptacja aktuatora zawirowywaczy automatycznie uczy się po włączeniu zapłonu. W przypadku wymiany klap wirowych należy wykonać następującą funkcję serwisową: Skasować adaptacje, układ przepływu powietrza. © 2022 - BMWFaultCodes- Do czego wtyczka? Obok filtra kabiny, dmuchawy
Witam. Szukałem ( kupę czasu :search: ) twojej kości lecz 100% odpowiedzi nie znalazłem. Idąc drogą dedukcji stwierdziłem ,że poszukam jakiej kolwiek informacji odnośnie dodatkowej instalacji elektrycznej pojazdów specjalnych . Znalazłem tylko jedno zdjęcie z podobną kością jak twoja. Co najgorsze nie można znaleźć jej położenia w instrukcji NewTis. Dlatego na tą chwilę musisz sprawdzić kolory przewodów na pinach 1,2 i 10 ponieważ tylko te przewody są podane aby potwierdzić czy dobrze trafiłem???? X1185*1B https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g31-530d-tou/wiring-functional-info/supply/supply-auxiliary-control-unit-sec-for-authority-deployment-vehicle/1Vncqwzgc7 - pin nr.1 , kol.przew. czerwony - pin nr.2 , kol.przew. niebiesko - czerwony - pin nr.10 , kol.przew. brązowy Więcej informacji na ten temat nie mogę znaleźć. Nie wiem do czego te przewody idą, co zasilają...? Nie wiem czy coś ci to pomoże ale znalazłem jeszcze cztery zdjęcia podobne do twoich.......- Wyciek oleju spod czujnika temperatury
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=391229&start=15- Sprawdzanie szczelności układu zawieszenie pneumatycznego
.- Sprawdzanie szczelności układu zawieszenie pneumatycznego
Kolego skopiuj swój tekst i wrzuć go tutaj... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=277502&start=180 A tak naprawdę przeczytaj powyższy wątek i będziesz wiedział wszystko. Nie powielaj podobnych tematów bo robi się śmietnik na forum. - BMW 745d E65 VIN: WBAHM61090DH92201 Korekta
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.