Treść opublikowana przez Kamil-27
-
320d wymiana tłumika drgań za katem
Z tymi naprężeniami to masz chyba kolego rację bo jak popuściłem śruby przed tlumikiem środkowym to przestał drżeć. chyba trzeba będzie to zrobić od nowa Dzięki za pomysł kolego
-
328 - Piszczy ogrzewanie
A można wymienić łożyska? czy są tam tylko tulejki ślizgowe?
-
320d wymiana tłumika drgań za katem
Z tym pipem to lipa chyba. Może zastosować dłuższy łącznik np 150mm żeby był miękki bo ten 100mm jest twardy jak szatan tak poa tym też mam ten problem :duh:
-
320d Przewód hamulcowy przedni giętki
Ciekaw jestem co trzeba by zrobić by mieć heble jak z fabryki. Każdy kto prowadził nowe auto wie o co chodzi
-
320i Jakie ciśnienie w kołach
Tak jest na tabliczce na słupku http://http://images45.fotosik.pl/1216/ac3dfa5dee680084med.jpg
-
320d lusterka 3 czy 5 pin?
Cyli powinno być 5 pin
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Znalazłem to w tis-ie. http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/09/23/56 transfer case (ATC 400 X-Drive) Dexron II ne automatic transmission fluid 81 22 9 400 272 Dexron II ne automatic transmission fluid 81 22 9 400 275 Dexron III ne automatic transmission fluid 83 22 9 407 858 Dexron III ne automatic transmission fluid 83 22 9 407 859 to oleje do automatu niby wszystkie pasują
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Pisałem prędzej. Wajcha lata jak szalona mam luzy na 2 tulejkach plastikowej okrągłej i gumowej z tyłu. jak wymienię to dam znać
-
318d filterki podciśnienia elektrozaworu (turbo egr)
Czyli ktoś coś mixował
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Czyli wszystkie płyny w aso
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Do dyfrów przód i tył (bez szpery) : Syntrax Longlife 75W-90 A skrzynia do zależnie od naklejki ale w manualu(czyli to chyba rozdzielacz?): Transmax Z BMW Part No. 83 22 0 397 244 Więc wszystko jest.
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Czyli ASO. Zadzwoń to ci powiedzą czy jest i za ile
-
320i Jakie ciśnienie w kołach
Kolego 195/65/15 2.1 przód 2.4 tył
-
Problem z radiem
Nie wiem jak u ciebie ale radio na wyłączonym silniku zawsze się wyłączy po jakimś czasie ale podczas jazdy? może coś jest rozłączone i nie wykrywa że jest auto w trybie pracy pewnie po zmianie radia było by ok. jedz do magików od audio oni zawsze coś poradzą
-
jaki olej w rozdzielaczu?
Kolego sprawdź po VINie http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 masz pojemności i itp.
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Tu się z kolegą nie zgodzę. Jeśli mam oleje z aso to może być tylko lepiej dziwne że inni producenci zalewający olejami o tych samych parametrach zalecają wymianę a bmw nie :?: Wymiana na pewno nie zaszkodzi. Takie jest moje zdanie
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Moim poprzednim autem była vectra i z biegami było to samo co teraz w BMW ale tam wymieniłem wybierak biegów i biegi pracowały jak w nowym aucie dzisiaj sprawdzałem czy dodanie gazu czyli eliminacja wibracji coś daje ale to na nic. Zaznaczam że mam wyrobioną tulejkę teflonową która trzyma trzpień gałki zmiany biegów
- nie świeci halogen
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Może coś w tym jest. chodzi mi o wibracje sprawdzę to dziś i opiszę u mnie występują wibracje na biegu jałowym przez ten cholerny łącznik elastyczny(zbyt twardy,nie ori)
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Dzisiaj wymieniłem olej w skrzyni i w dyfrze (oryginalne z aso) ale poprawa średnia poniżej oczekiwań. Ale zauważyłem że tulejki dzwigni zmiany biegów mają duże luzy tulejka na drążku i ta z tyłu gumowa jak wymienię to zobaczymy i napewno napiszę czy to coś dało
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Jeśli was to pocieszy to ja też mam taki problem ale jak na sprzęgle wrzucę jedynkę luz jedynkę to potem jest ok poczekam na rozwój sytuacji na forum dodam że olej nigdy nie wymieniany i małe luzy na tulejkach dzwigni zmiany biegów
-
318d filterki podciśnienia elektrozaworu (turbo egr)
Zaznaczę że kupił te za 100 zł z allegro i działają już 2 lata (wymienił 2)
-
318d filterki podciśnienia elektrozaworu (turbo egr)
Co do zaworków to z kolegą też je czyściliśmy ale to nic nie dawało prawie żadnej poprawy poprostu wymień i z główki :o
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
Czytając forum natknąłem się na podobne przypadki i przeważnie to docisk i sprzęgło
-
320d ksenony oraz błąd żarówki
Kolego nie chcesz dołożyć z parę stówek i kupić ori ? A spryskiwacze musisz mieć. Miałem kiedyś HIDY made in china i nigdy więcej a co do tych lamp to może lampy wytrwają ale co do ringów to padną pewnie po roku a znając życie nie są wymienne Ale jest przysłowie- oszczędny płaci dwa razy kup ori z alledrogo