Treść opublikowana przez xaan
-
samopoziomujące się zawieszenie a wyższe opony
Sugerowane przez BMW to 225/50/17 a chcę założyć (tylko na tył) 225/55/17. Obcierać nic nie będzie to tył ale samopoziomowanie może próbować zniwelować różnicę poziomów. Nie wiem...
-
samopoziomujące się zawieszenie a wyższe opony
Witam. Przymierzam się do zakupu nieco wyższych opon na tylnej osi i mam pytanie czy samopoziomujące nadwozie (Touring) nie będzie sztucznie obniżać zawieszenia, żeby poziom pozostał bez zmian?
-
RÓŻNE BŁĘDY PO ODPALENIU SILNIKA
Jakby ktoś chciał kupić używany sprawny regulator (lub alternator) to zapraszam na priv.
-
Na którą oś lepsze zimówki?
Dzięki. Też tak myślałem ale gdzieś kiedyś usłyszałem, że ESP dużo lepiej radzi sobie z wyprowadzaniem z poślizgu tyłu auta niż przodu więc jak już coś ma wpaść w poślizg to lepiej tył... :cry2: Zasiało to we mnie ziarenko zwątpienia :oops:
-
Na którą oś lepsze zimówki?
Witam. Ponieważ całe życie jeździłem napędem na przednią oś lub 4x4 mam pytanie na którą oś założyć lepsze zimówki? Prosiłbym również aby każda wypowiedź zawierała jeszcze jakiś argument bo nie chciałbym dostać 20 odpowiedzi w stylu "mi się wydaje" albo "kiedyś tak założyłem i było git". Dzięki
-
Jakie opony zimowe do BMW 530D MPAKIET??
1) Otwórz drzwi kierowcy 2) Pochyl się nad otworem drzwiowym w okolicach zamka 3) Znajdź czarną tabliczkę z rozmiarami opon 4) Odnajdź pozycję 18" M+S 5) Kup opony w rozmiarze z tabliczki 6) Zakończ wątek na forum
-
odwrotnie zamocowany uchwyt pasów bezpieczeństwa
Ad2. Ja mam identyczną sytuację. Są przyciski, na górze jest krateczka pod mikrofon (nie mylić z mikrofonem) ale zestawu głośnomówiącego na bluetooth brak. W serwisie powiedzieli mi, że można go zainstalować za skromne 3000zł (rozbieranie podsufitki, słupków, kodowanie kompa i dodanie samego modułu, mikrofonu itd). Kupiłem zestaw głośnomówiący montowany na osłonie przeciwsłonecznej (Nokia) za 1/10 tej ceny i jest git. Tylko kiedy mam włączone wycieraczki to mój rozmówca mówi, że słychać dziwne dźwięki :roll: Głośność OK, funkcjonalność OK (zestaw sam wykrywa telefon) i tylko odbierając połączenie zamiast wcisnąć przycisk na kierownicy muszę nacisnąć nad głową. ...ale zaoszczędzone 2700zł.
-
Dziwna reakcja aktywnych reflektorów...
Dziś wieczorem zauważyłem, że moje skrętne reflektory nie do końca są tak skrętne jak sądziłem. Stałem na parkingu i obróciłem kierownicę w prawo, lampy grzecznie skręciły. Wyprostowałem kierownicę, lampy powróciły na miejsce. Skręciłem w lewo- lampy ani drgnęły. Czy to jest normalne? Były włączone czujniki parkowania bo wcześniej cofałem ale to chyba nie ma wpływu na pracę przednich reflektorów... Włącznik świateł oczywiście na AUTO.
-
E61 automat a holowanie przyczepy
ale w USA mają inny system hamulcowy ... nie polecam ciągania przyczep z hamulcami najazdowymi ... jak już chcesz automatem ciągać przyczepy to kup przyczepę przystosowaną do tego Inny system hamulcowy w samochodzie czy przyczepie? Jeśli w samochodzie to bzdura bo auta sprowadzane z USA nie muszą mieć przerabianych hamulców. Jeśli w przyczepie to bzdura bo wiele przyczep jest bez jakichkolwiek hamulców a autor postu wyraźnie wykluczył wszystkie przyczepy, nawet te bezhamulcowe.
-
E61 automat a holowanie przyczepy
Pierwszy raz słyszę, że automaty nie mogą holować przyczepy :duh: Większość amerykańskich pickup-ów ma automaty a ciągają za sobą małe domy. Audi miało słabawe skrzynie (sam zaliczyłem naprawę tiptronic'a) ale na pewno nie ma OFICJAJNEGO zakazu ciągnięcia przyczepy. Co najwyżej zasada "na wszelki wypadek...". Dla pewności podjedź lub zadzwoń do BMW i zapytaj sam.
-
kupno BMW e60 benzyna na co uważać ?
Jeśli śledzisz to forum, to na pewno zauważyłeś że najwięcej problemów generują diesle :mrgreen: Teoria, że silnik diesla wytrzymuje dużo więcej od benzyny jest w 100% prawdziwa do czasu kiedy porównujemy zwykłego diesla i zwykłą benzynę. W obecnych czasach nie ma już "zwykłych" diesli. Wszystkie mają skomplikowane, czułe na jakość paliwa wtryskiwacze, super precyzyjne turbiny i dopalacze cząstek stałych. To wszystko się psuje. W benzynie takich wynalazków brak (przynajmniej w większości) więc nie ma się co psuć. Jeśli miałbym kupić auto z zamiarem bezproblemowego przejechania miliona kilometrów wybrałbym niewysiloną benzynę (względy ekonomiczne są poza tematem tego posta). PS: i tylko tego momentu obrotowego żal :cry2:
-
[E61] Nie można zakodować stacji radiowych
Nie można zaprogramować stacji radiowych czy nie da się zapamiętać samych ich nazw? Jeśli to drugi eto mam tak samo i już pogodziłem się z tym "niedopatrzeniem" konstruktorów...
-
E60/E61 Podstawka pod lewą stopę (stopnica)
Witam. W necie można znaleźć dużo nakładek na pedały upiększające dolną część wnętrza naszego auta. Poniżej sposób na wykonanie samej stopnicy przez siebie samego. Do realizacji potrzebne będą: - zakład usługowy posiadający wypalarkę plazmową, laserową bądź wykrawarkę - firma reklamowa posiadająca maty z których wycinają ozdobne litery - wkręty do metalu (4sztuki) - nożyczki - wkrętak Zdjęcie poniżej pokazuje stopnicę oryginalną. http://img11.imageshack.us/img11/9736/230920111839.jpg W zakładzie usługowym zlecamy wypalenie detalu (plik dxf mogę podesłać na PW) z blachy nierdzewnej bądź nierdzewnej szlifowanej o grubości 1,5mm - 2mm (u mnie nierdzewna polerowana 2mm) i zagięcie pod kątem prostym http://img38.imageshack.us/img38/9075/230920111843.jpg Kupujemy wkręty ozdobne w sklepie typu Castorama, OBI, Praktiker... (u mnie 3,6mm x 12mm) Kupujemy matę ozdobną będącą podkładem widocznym przez otwory w stopnicy (u mnie mata ozdoba wodoodporna w kolorze nadwozia). Można również zakupić czarną gęstą gąbkę o zamkniętych komorach (nie ciągnie wilgoci) i grubości ok. 5mm http://img847.imageshack.us/img847/6264/230920111845.jpg (bez maty efekt będzie tragiczny) Układamy na oryginalnej stopnicy matę ozdobną (moja miała podkład z klejem więc było łatwo), przykrywamy wyciętą blachą i przykręcamy wkrętami. Wchodzą bardzo dobrze w oryginalne tworzywo. http://img197.imageshack.us/img197/4638/230920111847.jpg (gąbka po dociągnięciu śrub ładnie wyjdzie na zewnątrz i będzie zapobiegać ślizganiu się stopy) Koszt całkowity 30zł - 40zł a efekt bardzo satysfakcjonujący. http://img820.imageshack.us/img820/4190/230920111848.jpg Pozdrawiam.
-
Ile istnieje modeli alternatora???
Dzięki panowie, pełna profeska... :wink:
-
Ile istnieje modeli alternatora???
VIN: (...) B391587 Z góry dziękuję za pomoc.
-
Ile istnieje modeli alternatora???
Witam. Poszukuję informacji na temat alternatora do mojej 525 M54 z 2004 roku. Od jakich modeli / do jakich modeli pasuje ten sam alternator co jest u mnie? Z góry dziękuję za pomoc.
-
POTĘŻNE KOŁA 22'' W E60
Ulicę obok mnie staje E61 z felgami 20" i powiem jedno: jak stoi wygląda obłędnie :roll: :shock: ale jak jedzie to wygląda śmiesznie bo zwalnia przed każdą dziurką do zera. :mad2: Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jazdy na 22" ale może za mało mam wyobraźni...
-
duzy roblem z bmw e60
Kiedyś jeden człowiek miał problem bo auto mu się dusiło a wydech był tak gorący, że podłoga pod nogami robiła za piecyk :? Okazało się, że zawadził wcześniej o coś podwoziem i uszkodził katalizator tak, że urwała się w środku jedna z płyt z zatkała przelot. A on zmieniał sondy lambda, przeprogramywał komputer itd.
-
Nawigacja komendy głosowe niemiecki
Pamiętaj o bawarskim akcencie :wink: PS: jak byłem dzieciakiem i oglądałem Knight Rider'a to wiedziałem, że kiedy też będę rozmawiał ze swoim autem ale, na boga, nigdy nie przypuszczałem, że po niemiecku :duh:
-
Włączające się samo tylne przeciwmgielne
Witam. Problem jak w temacie, co dziwniejsze dotyczy tylko prawej przeciwmgielnej (mówimy o Touring). Co może być tego przyczyną? Komputer nie wywala żadnych błędów. Włączenie przeciwmgielnych przyciskiem dołącza drugą lampę. Dla utrudnienia: przy podnoszeniu klapy lampa zaczyna migać jakby coś nie stykało ale nie wiem gdzie mogę znaleźć wiązkę do świateł w klapie i czy ta wiązka może powodować samoczynne załączanie się prawej przeciwmgielnej? Dla jeszcze większego utrudnienia: lampy jakiś miesiąc temu zostały wymienione na diodowe. Jak do tej pory żadnych problemów nie było. Proszę o sugestie. Dzięki.
-
Problem z LED RING
jeśli nadpalony jest światłowód to wystarczy zetrzeć wierzchnią warstwę albo spróbować czymś oczyścić. Światłowód na całej długości jest jednorodny więc nie ma obawy, że na "wejściu" jest jakieś cudo które można uszkodzić. Tak przynajmniej mówi teoria :roll:
-
Max wyposazenie E60/61
Hejka Grzechu. :D Moje wyposażenie jest średnie ale przez kilka dni, jak mój stał w serwisie, jeździłem dieslem( :cry: ) z kompletnym wyposażeniem (pompowane fotele, head up display, zmienna przekładnia itd.) i nie zauważyłem drastycznej różnicy pomiędzy autami. Do czasu kiedy nie wsiadłem z powrotem do swojego i po uruchomieniu silnika nie usłyszałem klasycznego klekotu. Silnik jest najważniejszy. To on daje frajdę z jazdy. Z wyposażenia to zwróć uwagę na fotele COMFORT, są zauważalnie wygodniejsze od STANDARD natomiast takie cacka jak doświetlające zakręty lampy można spokojnie sobie odpuścić. Nie widzę żadnej różnicy.
-
RÓŻNE BŁĘDY PO ODPALENIU SILNIKA
Jeśli to alternator to mogę Ci sprzedać. Regulator też mam na zbyciu (oryginalny). Wszystko BOSCH-a.
-
bmw 530d 2004 - kapeć, czyli przebita opona;)
Ja mam opony Runflat + dojazdówkę z tyłu. Jak opona się przebije (starci ciśnienie) to gołym okiem tego nie widać dlatego wywala błąd w iDrive (żeby się zorientować) ale jeśli rozetniesz oponę to nic Ci już nie pomoże tak tylko laweta. PS: Runflat't bardzo obniżają komfort jazdy.
-
e60 2004 - Światła włączone na auto
U mnie zaraz po przekręceniu kluczyka włączają się na maksa (jeśli jest ciemno). Zapłon nie odłącza świateł. Kiedyś, dawno, dawno temu (20lat albo więcej) czytałem poradę żeby przed uruchomieniem silnika, zwłaszcza zimą, włączyć na kilka sekund światła żeby pobudzić akumulator do generowania prądu. Miało to ułatwiać zadziałanie akumulatora na 100% w momencie rozruchu. Wtedy może i było w tym coś prawdziwego. Dziś technologia nieco inna...