Treść opublikowana przez xaan
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
Kto na śląsku potrafi odblokować światła dzienne w E61 sprzed liftingu? :wink:
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
Ciekawe. Dzięki Peter22 :lol:
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
Chcę zamontować sobie światła do jazdy dziennej ale nie wiem gdzie mógłbym podpiąć przekaźnik sterujący ich włączeniem. Chodzi o to, że światła te powinny się włączyć zaraz po uruchomieniu silnika (a nie tylko zapłonu) i gasnąć po włączeniu ksenonów. Czy ktoś wie gdzie pojawiają się potencjały pozwalające mi wysterować przekaźniki do świateł dziennych? Oczywiście im bliżej komory silnika, tym lepiej. Może ktoś już to robił?
-
Centralny zamek zyje własnym życiem
Chcę podkreślić, że opcja wybrana jest właściwa: zablokuj po ruszeniu wszystkie drzwi i raz blokuje wszystkie a raz tylko przednie.
-
[e60] dylemat z felgami,czy pasują????
Ja kupiłem e61 z oponami 245/45/17 i natychmiast je zmieniłem na węższe. Na polskich drogach nie da się jeździć na tak szerokich oponach.
-
czujnik ciśnienia opon
Ten czujnik to tak na prawdę pomiar prędkości obrotowej poszczególnych kół. Gdy z któregoś schodzi powietrze, średnica koła się zmniejsza i obraca się szybciej niż inne. To sygnał dla komputera, że nie ma powietrza...
-
Centralny zamek zyje własnym życiem
Kiedy ruszam, drzwi automatycznie się ryglują. Niestety tylko przednie, tylne raz się zamykają a raz nie. W ustawieniach jest zaznaczona jest opcja zamykania wszystkich drzwi. Czy miał ktoś taką sytuację? PS: jak wyłączyć pikanie zegarka przy pełnych godzinach?
-
Samopoziomujące się tylne zawieszenie jako tuning?
Co to za programik i jakie jeszcze daje możliwości?
-
Samopoziomujące się tylne zawieszenie jako tuning?
Jak kupowałem swoje E61, mechanik sprawdzał na komputerze wszystkie układy i m. in. włączył sprawdzenie samopoziomowania tylnej osi. Auto ładnie usiadło a potem uniosło się (oczywiście sam tył). Potem w ramach ciekawostki sam wklepał kilka milimetrów i wcisnął Enter. Auto obniżyło się. Czy jest możliwość ustawienia na stałe kilku milimetrów na minusie i wymiana przednich sprężyn na niższe?
-
lampa xenon a xenon skretny
Zrobię tak jak mówisz frodo jak tylko znajdę trochę czasu na wypad za miasto... Pozdrawiam.
-
lampa xenon a xenon skretny
Wiem ze jestem wrogiem numer jeden bo skarciłem jeden z systemów BMW :lol: ale gdyby nie napis na soczewce byłbym pewien, że nie mam skrętnych reflektorów. Nie spodziewałem się jakiś fajerwerków ale kierowca powinien to natychmiast zauważyć. Tak samo jak bixenony. Jadąc swoim autem pierwszy raz nocą zastanawiałem się czy są czy ich nie ma a to najgorsza recenzja dla takich świateł. Wcześniej miałem A4 ze zwykłymi xenonami i różnicy wielkiej nie zauważylem. PS: żarówki nie są wypalone bo auto śmigało w Niemczech gdzie nie trzeba jeździć w dzień na światłach i soczewki skręcają na postoju w kierunku pobocza (żeby nie oślepiać pozostałych) więc system raczej działa.
-
lampa xenon a xenon skretny
No to [BAD] bo ja mam i skrętne reflektory i bixenony a różnicy w stosunku do poprzedniego auta (zwykłe xenony) nie widzę żadnej. :? Jakbym kupił nowe auto i zapłacił za ten "bajer" kilka lub kilkanaście tysięcy to bym się wkurzył. :D
-
Jakie zabezpieczenia macie w E60 ? Znacie kogoś??
drogi cdxa, w jaki sposób sprytny amator obejdzie GPS Tracker? Jest to urządzenie wielkości pudełka po zapałkach i chowasz je w DOWOLNE miejsce w aucie. Można je tak skonfigurować, że 5 minut po kradzieży dostajesz info na swój telefon z pozycją samochodu. Jedyny sposób na takie zabezpieczenie to zamknięcie całego samochodu w klatce Faraday'a z której nie wychodzą fale radiwe (w tym GSM).
-
Jakie zabezpieczenia macie w E60 ? Znacie kogoś??
Żaden alarm nie pomoże jak trafisz na profesjonalistów a tylko tacy polują na takie fury. Kup sobie gps tracker i ukryj w aucie. Jak stwierdzisz, że zgubiłeś auto, wysyłasz sms-a na urządzenie a ono podaje ci dane geograficzne gdzie jest. Idziesz z tym na policję a oni przyprowadzają ci auto pod dom. Jak jesteś czymś takim zainteresowany to daj znać na priv. Mam taki jeden za 300zł. U mnie działa idealnie.
-
lampa xenon a xenon skretny
Dołączę się do tematu i zapytam po czym mogę poznać czy mam doświetlanie zakrętów czy nie. W trakcie jazdy nie zauważyłem żadnego polepszenia w stosunku do innych aut jakimi jeździłem ale na postoju, przy ustawieniu automatycznego włączania świateł snop światła skręca w prawo :!:
-
Jakie opony? Instrukcja przemilcza ten temat...
Nie wiem jaka jest szerokość felgi ale jak patrzę na oponę od czoła to nie ma żadnych "balonów" po bokach. Jest niemal na równo z felgą (mówię o widocznej stronie koła) więc nie wiem czy zmiana na 225/50 będzie możliwa.
-
Pierwszy raz w ASO
Guzior2 dzięki za podpowiedź. Chyba tak zrobię... :D
-
Pierwszy raz w ASO
Możesz podać jakiś przykład? Dla mnie wymiana oleju i filtra za 950zł to przesada. Stopień skomplikowania: 0 :wink: Inna sprawa, że można mieć pewność lub złudzenie pewności że załatwią temat profesjonalnie.
-
Co potrafi mój odtwarzacz DVD
Za 5000zł to ja sobie kupię odtwarzacze na wszystkie zagłówki i jeszcze mi zostanie.Absurd. Odnośnie mp3 to w mojej instrukcji było napisane, że możliwość odtwarzania w przygotowaniu więc ma to sens, że wystarczy zaktualizować soft tylko kto to robi?
-
Pierwszy raz w ASO
Zgadza się Johny Bravo. Serwisujmy auta dla siebie a nie dla pieczątek ale jak kupowałeś auto to patrzyłeś na pieczątki i w ASO potwierdzałeś oryginalny przebieg... :shock: Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Wiem już wszystko o co pytałem.
-
Zmiana tylnych lamp na polifting'owe
Światła w moim Touringu wyglądają bardzo średnio i chcę je wymienić na oryginalne diodowe, te montowane w bemkach po liftingu. Czy wystarczy sama fizyczna zamiana czy muszę coś wgrywać w sofcie żeby nie wywalało błędów? A może w ogóle się nie da ich zamienić?
-
Co potrafi mój odtwarzacz DVD
Czy odtwarzacz DVD oprócz czytania płyty do nawigacji potrafi coś jeszcze? Nie mam TV więc filmy raczej odpadają ale zastanawiam się nad mp3...
-
Jakie opony? Instrukcja przemilcza ten temat...
Dzięki za rady. Ta z zamianą na felgi 16" to lekka przesada ale pozostałe są OK. PS: czy ktoś wie skąd można wziąć dane czysto techniczne takie jak pojemność akumulatora, wspomniane wcześniej rozmiary opon czy rodzaj oleju? W instrukcji tego nie ma.
-
Pierwszy raz w ASO
Dziękuję. Oczywiście jak mi zaproponują wymianę końcówki drążka za skromne kilka tysięcy to odmówię ale najważniejsza dla mnie jest pieczątka. Za kilka lat łatwiej będzie go sprzedać... :wink: PS: Czy mogę dostarczyć serwisowi własny olej? Jak kupowałem auto to dostałem do niego dwie butelki Castrola i można by je wykorzystać :?:
-
Pierwszy raz w ASO
W ASO powiedzieli mi, że każda wizyta dotycząca wymiany czegokolwiek co wskazał komputer jest połączona ze standardowym przeglądem. Na zdrowy rozsądek, każda znaleziona rzecz (jak na przykład wybity drążek kierowniczy) powinna być od razu usunięta. W przeciwnym razie te wszystkie pieczątki w książce serwisowej byłyby bez sensu i nie gwarantowałyby idealnego stanu technicznego auta. Więc czy po znalezieniu czegoś przez ASO i mojej decyzji, że sam to sobie zrobię dostanę pieczątkę w książce o odbytym przeglądzie czy nie?