Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Ten aspekt można rozpatrywać w dwóch kontekstach. No cóż, szkoda że nie możesz wkleić tych przebiegów - na ich przykładzie można by ładnie,rzeczowa dużo wyjaśnić. Pierwszy aspekt - Najważniejsze czynniki które mają wpływ na max przyspieszenie pojazdu to nie tylko moc ,również masa pojazdu i skrzynia biegów ( zestopniowanie,przełożenia ) i jeszcze perę mniej znaczących rzeczy . Drugi aspekt i to ten właściwy jeśli chodzi nam o zagadnienie max przyspieszenie jakie możemy uzyskać z jednostki napędowej. W tym przypadku nie interesuje nas np.masa pojazdu czy rodzaj skrzynia biegów ( różne w zależności od modelu ). Nie porównujemy przyspieszeń dwóch lub więcej pojazdów.W tym przypadku ma max przyspieszenia w silniku spalinowym nieważne czy benzyniak czy diesel ma wpływ tylko moc max, która jest dostępna najczęściej tuż przed max obrotami. Moment obrotowy którego jest najwięcej poniżej obrotów mocy max, nie może i niema wpływu na max przyspieszenie jakę dostarcza nam jednostka napędowa . Przebieg momentu obrotowego ma wpływ na elastyczność danego silnika.
  2. Hm, ciekawa opinia, mam na myśli wpływ - moc średnią na max przyspieszenia.Przyznam, że pierwsze o tym słyszę, a trochę już żyję na tym świecie :wink: Mógłbyś wkleić wykres mocy i momentu tych dwóch silników ? Uważam, że wtedy rozmowa byłaby konkretniejsza. Poczekam z moją wypowiedzią .
  3. Na max zaznaczam max przyspieszenie, niema wpływu moment obrotowy, tylko moc max. Dlatego w celu osiągnięcia max przyspieszenia samochodu, kręcimy silnik prawie na max obrotów na wszystkich kolejnych biegach ( gdzie jest dostępna największa moc, a nie moment obrotowy ) . Nie wykorzystujemy max momentu obrotowego, który np.w dieslach najczęściej dostępny jest już dużo poniżej obrotów max, w zależności od konstrukcji silnika przy ok. 2000tys obr.
  4. Jeżeli żona decyduje jaki samochód kupić,to w pierwszej kolejności powinna zmienić Ciebie.
  5. No cóż, miały pecha ... :cry:
  6. Innych krytykujesz jak dobrze piszą , a sam dwa razy musiałeś regulować , niemożliwe :shock: Jak regulowałeś tą twojej sprężyny przy dźwigni :cry2: , to nic dziwnego że dwa razy regulowałeś, to i tak za mało :cool2:
  7. Eee turbojajko wszystko popsułeś :wink:. To że regulujemy tylko na kołach to ja dobrze wiem , sam wyżej pisałem. Chciałem tylko utrzeć nosa temu cwaniaczkowi hassassynowi, który często przez swoją urojoną wiedzę, bezczelnie krytykuje wartościowe posty innych .
  8. Nigdy tam nie zaglądałem. Wydaje mi się że tak jak w innych autach przy dźwigni hamulca powinien być włącznik ,który po zaciągnięciu dźwigni zamyka obwód. Jeżeli tak jest , nie świeci kontrolka i nie działa sygnalizacja dźwiękowa możliwe że jest on uszkodzony lub zaśniedziałe styki łączące wiązkę .
  9. Tak jak kolega wyżej opisał. Było to już na forum. Że temat ten było na forum to nie musisz pisać.Wklej post w którym jest napisane lub z jego treści wynika, że hamulec ręczny regulujemy również za pomocą sprężyny pod dźwignią , nie przypominam sobie ? Teraz to już nie wiem,to kto w końcu ma racje :shock: Ty , czy kolega który napisał wyżej- turbojajko ,który chciał tylko zabłysnąć - jak napisałeś ?
  10. Tylko przy kolach po ich uprzednim zdjeciu, mistrzu :mrgreen: Tak jak napisałem. Reguluje się w bębnach oraz sprężyną pod ręcznym. http://tis.bmwcats.com/doc1097981/ Jak chcesz zabłysnąć, to zorientuje się najpierw o co chodzi mistrzu. Przyznaję że nie wiem,a chciałbym wiedzieć i pewnie nie tylko ja. Możesz opisać konkretnie, w jaki sposób reguluje się hamulec ręczny przy dźwigni za pomocą owej sprężyny ?
  11. Masa samochodu niema żadnego związku z ewentualnym zerwaniem łańcucha . Siła która napędza samochód przekazywana jest poprzez wał, a nie łańcuch rozrządu.
  12. O ile dobrze pamiętam, to regulacja naciągu linki hamulca ręcznego jest możliwa tylko na obu kołach.
  13. Następny przykład . Człowiek 36lat, nie wie ile jest katalizatorów w układzie wydechowym. W serwisie policzą :cool2: .
  14. Standard życia wrasta. W dobie komputerów ,niestety ruchem jednostajnie przyspieszonym wzrasta ilość analfabetów manualnych . Po urlopie opiszę jak to wyglądało w moim przykładzie w czasach PRL-u : - Tata w rozliczeniu za prac w polu przywiózł mi Żaka z stodoły 61r , o rok starszym ode mnie, miałem wtedy ok 13 -14 lat i byłem w siódmym ...
  15. Nie jest to standardowe uszkodzenia. Z tego powodu raczej ciężko będzie komukolwiek postawić konkretną diagnozę że wyciek jest dokładnie w tym miejscu. Z dwojga złego,dobrze że wyciek jest zauważalny . Z ustaleniem miejsca nie powinno być problemu. Jeżeli nie widać nic z góry, to na kanał lampa w łapsko i poszukać .
  16. " Człowiek istota rozumna " - po tym przypadku, należy to zweryfikować . Różni ludzie na to forum zaglądają, ale z takim bezmózgowiem to chyba pierwszy raz się spotykam. Jakby głupota miała skrzydła, to fruwał byś jak gołąb.
  17. Do tego silnika producent podaje 5,2L. W praktycznie wchodzi tak jak guzior pisał, ok 4,6- 4,7L.
  18. Sprawdziłeś wartość 20 testu ? Mi ta wartość po resecie kompa się rozjechała. Podobnie jak u Ciebie,też spalania znacznie zawyżał. Po przywróceniu fabrycznej wartości czyli 1000, spalanie z kompa jak i z baku są takie same.
  19. Masz ustawioną wartość fabryczną (bez korekty) = nie 100, lecz 1000 . Jak byś miał ustawione na 100 ( nie wykonalne,komp nie przyjmie tak dużej korekty) , komp pokazywał by spalania dziesięciokrotnie mniejsze o rzeczywistego.
  20. Kalkulator w łapsko, jedna druga korekta i się wsztrzelisz :cool2:
  21. W moim E61robiłem , więc na pewno można . W menu ukrytym - korekta 20-tego test. viewtopic.php?t=57919
  22. Pytam z ciekawości .Pierwszy przegląd jest po 15, a nie przy ok 30tys. jak zaleca producent w następnych przeglądach ? Podobnie jak z olejem opałowym, barwią go specjalnie, żeby pracownicy ASO go nie podkradali :evil:
  23. amsat Castroli 5W40 ( pomijając że według mnie za gęsty,ale to już inny temat ) jest perę rodzai i niestety nie wszystkie są 100% syntetyczne. Sprawdzałeś czy ten którym zalewałeś, lub zalewasz jest na pewna 100% syntetyk .Sprawdź dokładnie. Jest to również częstą przyczyną zaszlamienia silnika.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.