Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Nowe silniki diesla B47/B37
Ten aspekt można rozpatrywać w dwóch kontekstach. No cóż, szkoda że nie możesz wkleić tych przebiegów - na ich przykładzie można by ładnie,rzeczowa dużo wyjaśnić. Pierwszy aspekt - Najważniejsze czynniki które mają wpływ na max przyspieszenie pojazdu to nie tylko moc ,również masa pojazdu i skrzynia biegów ( zestopniowanie,przełożenia ) i jeszcze perę mniej znaczących rzeczy . Drugi aspekt i to ten właściwy jeśli chodzi nam o zagadnienie max przyspieszenie jakie możemy uzyskać z jednostki napędowej. W tym przypadku nie interesuje nas np.masa pojazdu czy rodzaj skrzynia biegów ( różne w zależności od modelu ). Nie porównujemy przyspieszeń dwóch lub więcej pojazdów.W tym przypadku ma max przyspieszenia w silniku spalinowym nieważne czy benzyniak czy diesel ma wpływ tylko moc max, która jest dostępna najczęściej tuż przed max obrotami. Moment obrotowy którego jest najwięcej poniżej obrotów mocy max, nie może i niema wpływu na max przyspieszenie jakę dostarcza nam jednostka napędowa . Przebieg momentu obrotowego ma wpływ na elastyczność danego silnika.
-
Nowe silniki diesla B47/B37
Hm, ciekawa opinia, mam na myśli wpływ - moc średnią na max przyspieszenia.Przyznam, że pierwsze o tym słyszę, a trochę już żyję na tym świecie :wink: Mógłbyś wkleić wykres mocy i momentu tych dwóch silników ? Uważam, że wtedy rozmowa byłaby konkretniejsza. Poczekam z moją wypowiedzią .
-
Nowe silniki diesla B47/B37
Na max zaznaczam max przyspieszenie, niema wpływu moment obrotowy, tylko moc max. Dlatego w celu osiągnięcia max przyspieszenia samochodu, kręcimy silnik prawie na max obrotów na wszystkich kolejnych biegach ( gdzie jest dostępna największa moc, a nie moment obrotowy ) . Nie wykorzystujemy max momentu obrotowego, który np.w dieslach najczęściej dostępny jest już dużo poniżej obrotów max, w zależności od konstrukcji silnika przy ok. 2000tys obr.
-
Jak przekonać żonę do BMW
- Jak przekonać żonę do BMW
Jeżeli żona decyduje jaki samochód kupić,to w pierwszej kolejności powinna zmienić Ciebie.- reczny lapie nie rowno
No cóż, miały pecha ... :cry:- reczny lapie nie rowno
Innych krytykujesz jak dobrze piszą , a sam dwa razy musiałeś regulować , niemożliwe :shock: Jak regulowałeś tą twojej sprężyny przy dźwigni :cry2: , to nic dziwnego że dwa razy regulowałeś, to i tak za mało :cool2:- reczny lapie nie rowno
Eee turbojajko wszystko popsułeś :wink:. To że regulujemy tylko na kołach to ja dobrze wiem , sam wyżej pisałem. Chciałem tylko utrzeć nosa temu cwaniaczkowi hassassynowi, który często przez swoją urojoną wiedzę, bezczelnie krytykuje wartościowe posty innych .- Hamulec reczny 320d e90
Nigdy tam nie zaglądałem. Wydaje mi się że tak jak w innych autach przy dźwigni hamulca powinien być włącznik ,który po zaciągnięciu dźwigni zamyka obwód. Jeżeli tak jest , nie świeci kontrolka i nie działa sygnalizacja dźwiękowa możliwe że jest on uszkodzony lub zaśniedziałe styki łączące wiązkę .- reczny lapie nie rowno
Tak jak kolega wyżej opisał. Było to już na forum. Że temat ten było na forum to nie musisz pisać.Wklej post w którym jest napisane lub z jego treści wynika, że hamulec ręczny regulujemy również za pomocą sprężyny pod dźwignią , nie przypominam sobie ? Teraz to już nie wiem,to kto w końcu ma racje :shock: Ty , czy kolega który napisał wyżej- turbojajko ,który chciał tylko zabłysnąć - jak napisałeś ?- reczny lapie nie rowno
Tylko przy kolach po ich uprzednim zdjeciu, mistrzu :mrgreen: Tak jak napisałem. Reguluje się w bębnach oraz sprężyną pod ręcznym. http://tis.bmwcats.com/doc1097981/ Jak chcesz zabłysnąć, to zorientuje się najpierw o co chodzi mistrzu. Przyznaję że nie wiem,a chciałbym wiedzieć i pewnie nie tylko ja. Możesz opisać konkretnie, w jaki sposób reguluje się hamulec ręczny przy dźwigni za pomocą owej sprężyny ?- Urwany łańcuch rozrządu M57n2 3.0d 231km
Masa samochodu niema żadnego związku z ewentualnym zerwaniem łańcucha . Siła która napędza samochód przekazywana jest poprzez wał, a nie łańcuch rozrządu.- reczny lapie nie rowno
O ile dobrze pamiętam, to regulacja naciągu linki hamulca ręcznego jest możliwa tylko na obu kołach.- 520i usunięcie katalizatora
Następny przykład . Człowiek 36lat, nie wie ile jest katalizatorów w układzie wydechowym. W serwisie policzą :cool2: .- 525d - szybko ubywa płyn chłodniczy
Standard życia wrasta. W dobie komputerów ,niestety ruchem jednostajnie przyspieszonym wzrasta ilość analfabetów manualnych . Po urlopie opiszę jak to wyglądało w moim przykładzie w czasach PRL-u : - Tata w rozliczeniu za prac w polu przywiózł mi Żaka z stodoły 61r , o rok starszym ode mnie, miałem wtedy ok 13 -14 lat i byłem w siódmym ...- 525d - szybko ubywa płyn chłodniczy
Nie jest to standardowe uszkodzenia. Z tego powodu raczej ciężko będzie komukolwiek postawić konkretną diagnozę że wyciek jest dokładnie w tym miejscu. Z dwojga złego,dobrze że wyciek jest zauważalny . Z ustaleniem miejsca nie powinno być problemu. Jeżeli nie widać nic z góry, to na kanał lampa w łapsko i poszukać .- Bmw e60 535d 2008r problem po płukance silnika
" Człowiek istota rozumna " - po tym przypadku, należy to zweryfikować . Różni ludzie na to forum zaglądają, ale z takim bezmózgowiem to chyba pierwszy raz się spotykam. Jakby głupota miała skrzydła, to fruwał byś jak gołąb.- Jaki olej wlać do E60 520D
Do tego silnika producent podaje 5,2L. W praktycznie wchodzi tak jak guzior pisał, ok 4,6- 4,7L.- E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta
Sprawdziłeś wartość 20 testu ? Mi ta wartość po resecie kompa się rozjechała. Podobnie jak u Ciebie,też spalania znacznie zawyżał. Po przywróceniu fabrycznej wartości czyli 1000, spalanie z kompa jak i z baku są takie same.- E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta
Masz ustawioną wartość fabryczną (bez korekty) = nie 100, lecz 1000 . Jak byś miał ustawione na 100 ( nie wykonalne,komp nie przyjmie tak dużej korekty) , komp pokazywał by spalania dziesięciokrotnie mniejsze o rzeczywistego.- Jaki olej do e91 320d
Tak.- E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta
Kalkulator w łapsko, jedna druga korekta i się wsztrzelisz :cool2:- E90 Błędna wskazania średniego spalania - korekta
W moim E61robiłem , więc na pewno można . W menu ukrytym - korekta 20-tego test. viewtopic.php?t=57919- E91 320D 163PS ubywa oleju
Pytam z ciekawości .Pierwszy przegląd jest po 15, a nie przy ok 30tys. jak zaleca producent w następnych przeglądach ? Podobnie jak z olejem opałowym, barwią go specjalnie, żeby pracownicy ASO go nie podkradali :evil:- E91 320D 163PS ubywa oleju
amsat Castroli 5W40 ( pomijając że według mnie za gęsty,ale to już inny temat ) jest perę rodzai i niestety nie wszystkie są 100% syntetyczne. Sprawdzałeś czy ten którym zalewałeś, lub zalewasz jest na pewna 100% syntetyk .Sprawdź dokładnie. Jest to również częstą przyczyną zaszlamienia silnika. - Jak przekonać żonę do BMW
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.