Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Jeżeli olej przy tym przebiegu nigdy nie był wymieniany no to mogą być tego konsekwencje. Przy obecnym przebiegu i objawach czy wymieniać olej czy nie, o odpowiedź poproś kolegę gorik79.
-
Wymiana uszczelki pokrywy zworów F11 525d
Po odkręceniu korka wlewu oleju możesz sprawdzić czy niema nadmiernego ciśnienia, to raz. W pokrywie zaworów za korkiem wlewu oleju pod okrągłą pokrywką montowana na zatrzaskach masz odmę https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=5C71-EUR-02-2014-F10N-BMW-525d&diagId=11_4570 . Odma w tym silniku jest nie wymienna składa się zaledwie z gumowej membrany i sprężynki, sprawdź te elementy.Z przodu pokrywy zaworów nr.10 opary poprzez plastykową rurkę przedostają się do łącznika, kolektora ssącego z filtrem powietrza,sprawdź drożność.
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Czy i kiedy był zmieniany olej? Przy tym przebiegu powinna być druga wymiana.
-
Wymiana uszczelki pokrywy zworów F11 525d
Byłby to chyba pierwszy przypadek na forum niesprawnej odmy w N47.Co nie oznacza że kiedyś może być ten pierwszy raz.guzior2 dobrze radzi. Sprawdzenie odmy w tym silniku jest łatwe.
-
[f10] Wymiana filtra powietrza kabiny i paliwa JAKIE WYBRAĆ?
icotynato- wszystko co powinno być napisane w tym temacie, zostało napisane. Decyzja należy do Ciebie.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Jeżeli olej wymienisz profesjonalnie,nie powinno być z tego tytułu problemu. Na awarię przy 90tys. masz nikłe szanse. Ja bym wymienił,skrzynia w późniejszej eksploatacji ci się odwdzięczy.
-
Wymiana tarcze/klocki tył/przód
BMW różne rzeczy nakazują, w innych sytuacjach wręcz przeciwnie nie przewiduje np.(wym.oleju w skrz.biegów) w sytuacjach gdy czerpią z tego korzyści finansowe. Czujnik to nic innego jak kawałek przewodu izolowanego ( niema tam żadnego elementu elektronicznego czynnego który zużywał by się pod wpływem upływu czasu ) który po przetarciu przerywa obwód co skutkuje sygnalizacją wymiany klocków. Chętnie bym się dowiedział konkretnie jakie właściwości traci ten czujnik(kawałek przewodu zalany masą plastyczną) który a żadem sposób nie zastał uszkodzony czy też naruszony,starty mechanicznie ?
-
Diesel N47- Drganie plastiku z filtrem powietrza
Nie zaglądałem jeszcze do filtra powietrza,ale... Nie można tego elementu nr.12 zamontować dodatkowo na silikon żeby zneutralizować ten luz ?
-
Liqui Moly CeraTec
Ceramizer nie uleczy niesprawnego silnika, to również nie jest cudowny napój Gumisiów po którym rzadko będzie się odwiedzać stacje paliw. Po jego zastosowaniu nie zaobserwujemy spektakularnych zmian w pracy silnika. Ceramizer -to preparat do regeneracji i zabezpieczania przed zużyciem powierzchni tarcia silnika. p.s Preparat który poprawia pracy wtryskiwaczy (wlewamy do baku-paliwa), nie na nic wspólnego z Ceramizerem. Chyba tylko tyle, że jeden i drugi ma zastosowanie w silnikach spalinowych i jest substancją płynną. Info-Google - Ceramizer .
-
E60 520D M47 dziwne wibracje/drgania podczas jazdy na luzie
Opisanym problemem wibracji,drgań nitro3241 i moim, kazały się poduszki silnika.
-
Liqui Moly CeraTec
Możesz do zalanego. Tylko, ten olej nie powinieneś wymieniać wcześniej zanim zakończy się proces całkowitego odkładania powłoki ceramicznej na elementach silnika, tj. 2tys.km. Znalazłem źródło które podawało że max. efektywność uzyskuje się dopiero po 7tys. Także moim zdaniem najlepiej wlać go podczas wymiany oleju.
-
Zjadanie opon - wysokość bieznika
Tylne opony są bardziej obciążone podczas napędu, przednie natomiast podczas hamowania i zakrętów. Nawet w samochodzie tylko z tylnym napędem nie jest powiedziane że tylne opony zajadą się szybciej,niema reguł. Przy tylnym napędzie lub 4x4, na to które opony ( przód/tył) szybciej się zużyją decydujący wpływ ma technika jazdy. Np.intensywność hamowania,ciężar prawej nogi itp.
-
Liqui Moly CeraTec
Pisałeś wcześniej, że zmieniasz nie co 20tys, tylko co 15-20tys.
-
Liqui Moly CeraTec
Ja też nie.Dlatego nic takiego nie pisałem, że niemożna wcześniej. Jeżeli producent zapewnia jego skuteczne działanie na dystansie 50tys. to po co lać wcześniej. Olej silnikowy wymieniamy co 15tys. można i co np. 5tys. Tylko że będzie to bezsensowna nadgorliwość.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Tak, możesz wlać. W temacie który sam założyłeś dostałeś wyczerpujące odpowiedzi. A ty tu znowu pytasz o to samo, pisaliśmy ci że Liqui Moly CeraTec wlewasz do silnika, a nie do skrzyni, że nie masz mokrego sprzęgła :mad2:
-
Liqui Moly CeraTec
Zależy jak często zmieniasz olej. Liqui Moly CeraTec lejemy co 50tys.
-
Liqui Moly CeraTec
Ty nie masz mokrego sprzęgła. Poczytaj opinie, testy w internecie jest tego mnóstwo i sam zdecyduj. Ja nie znalazłem negatywnych opinii, przy następnej wymianie oleju zastosuję.
-
Silnik B47 2.0diesel - dymek i chlapanie olejem z bagnetu
Ze względu na konstrukcje odmy w tym silniku tj.(membrana+ sprężyna) mało prawdopodobne.Wystarczy zdjąć nasadkę odmy (1min.)i oczom ukaże się prosta,niezawodna konstrukcja.
-
F11 525d - wymiana przednich tarcz hamulcowych
Jeżeli wymieniałeś już nieraz tarcze w innych samochodach to niema tu żadnej filozofij, poza cofnięciem tłoczków. Możesz to zrobić programową komputerem lub mechanicznie https://www.youtube.com/watch?v=HMY_Ppv_XeE Sorry, ta metoda cofnięcie tłoczków tyczy się tylnych tarcz.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Jak ktoś ma to ciśnienie lub satysfakcjonuje go niska kwota która jest nieadekwatna do wartości samochodu, to może sprzedać w tydzień.Każdy przedmiot nie tylko samochód musi trafić na odpowiedniego kupca.Czasami ten odpowiedni kupiec może pojawić się i pierwszym tygodniu a czasami np. po 6 miesiącach.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Nigdy nie sprzedawałem żadnego samochodu tak długo i tak zadbanego-dezwypadkowego E61- 6miesięc .
-
F30 - pytanie o pewien element w bagażniku
Tak bywa. Mi jak przywieźli wieczorem nowe F30, to na drugi dzień ( wcześniej miałem E61 przycisk z góry) nie umiałem złożyć oparć tylnych siedzeń.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Być może ma felgach 19 i z wrzodami na dupie :wink: Ja na 17 nie mam takiego problemu, za to prowadzi się grzecznie jak po szynach.Wiadomo że zwykłe opony będą lepiej tłumić nierówności,kosztem trakcji. Coś za coś.
-
Wymiana tarcze/klocki tył/przód
A w moim skromnym zdaniem to są dokładnie te same tarcze :8) Oczywiście że tarcze najwyższej jakości można kupić tylko w ASO, jakość niedostępna poza ASO. Ktoś kto śledzi forum - temat wałkowany wcześniej do bólu dobrze o tym wie. Tomek, jeżeli Randall który jest na tym forum co dziennie od 2008r wyraża opinię to nie po to by wprowadzać kogokolwiek w błąd. Nie dziwię się że odpuścił dalszą dyskusję z "twoim skromnym zdaniem".
-
Ile czasu BMW potrzebuje by zaznaczyć zamkniętą drogę?
Podzielam opinię. Dopłata do AT(ok) i nawi. praktycznie ta sama kwota.Dla mnie to chore. Po mino iż często korzystam z nawi.konfigurując samochód, fabrycznej nawi. za 10tys. nie zamówiłem.