Skocz do zawartości

Axegorrr

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Axegorrr

  1. Moim zdaniem dyferencjał ma spory luz a do tego prawdopodobnie amortyzacja dyfra i sanek również (czyli słynne tuleje sztuk w sumie 7).
  2. Axegorrr odpowiedział(a) na Sproxxy temat w E46
    Miałem identyczny problem w swojej starej skrzyni i pozostał on nierozwiązany - dołączam się do pytania.
  3. Wzbogacony we własne kosztowne doświadczenia :) zdecydowanie zalecałbym zacząć zabawę od wymiany elementów gumowych, czyli WSZYSTKIE tuleje dyferencjału (7 sztuk), łącznik elastyczny wału i podpora wału. Te elementy w starym aucie i tak prawdopodobnie wymagają wymiany.
  4. Jeśli nie słychać przy tym "basowego bum" to prawdopodobnie jest luz na wale - do sprawdzenia mnóstwo rzeczy, np. luz dyferencjału, podpora wału, półosie, skrzynia...
  5. Auto wygląda fantastycznie ale mnie osobiście nie podoba się pomysł otwierania maski bez grilla. Zdecydowanie lepiej przód prezentuje się jako jeden element, bez tej poprzecznej linii, wydaje się masywniejszy.
  6. Pytanie - czy uszkodzenie tego elementu może wpływać na zakłócenia sygnału radiowego podczas ogrzewania tylnej szyby?
  7. Witam, piszę ten temat, ponieważ długo szukałem zanim udało mi się odnaleźć sposób dorobienia kabla mini-jack do radia BMW Reverse Philips'a, w którym nie ma wyjścia ani na zmieniarkę ani na wzmacniacz. Recepta jest gotowa, zrobiona po niemiecku, więc po prostu podaję link. W zasadzie wszystko widać na zdjęciach, aczkolwiek napiszę tu kilka wskazówek dla tych, którzy nie znają języka :) Kanał AUX będzie dostępny po naciśnięciu guzika TAPE. Generalnie należy nabyć dwa kondensatory opisane w instrukcji i wlutować ja na przebiegu kabla, który dokładamy do instalacji i oczywiście zaizolować. Ponadto trzeba usunąć dwa kondensatory już obecne w radiu - widać to wyraźnie na zdjęciach - i wtedy nasz kabel przylutować do odpowiednich miejsc, również dokładnie oznaczonych. Dodatkowo pokazane jest jak oszukać wykrywanie obecności kasety - zmostkować odpowiednie miejsca - wtedy nie ma potrzeby wkładania kasety do radia. Uziemienie łączymy z obudową radia. Trzeba zwrócić uwagę, żeby kabel ułożyć w radiu i wyprowadzić przez obudowę zanim zaczniemy lutować - żeby wszystko ładnie się spasowało. Ja wyprowadziłem końcówkę mini-jack w schowku na okulary. Wiadomo, niektórzy zamiast tego montują złącze żeńskie, wszystko jedno. Jeśli chodzi o jakość dźwięku - jestem bardzo zadowolony, sygnał jest stereo, bez żadnych szumów, rewelacja. OTO LINK: http://thomaswartberg.dyndns.org/Downloads/Aux_in_Bmw_Reverse.pdf
  8. Axegorrr odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    Odświeżam temat. Czy można zamienić dyfer 3.45 z auta M52 na 3.38 z M54 na zasadzie plug&play? 3.45 ciężko dostać i są dość drogie, więc zdecydowałem się włożyć 3.38 bo podobno różnica będzie znikoma. A pytam czy można zamienić bez problemu bo nowy dyfer będzie z wersji po lifcie a poza tym jeden gość mi mówił, że zanim kupię muszę znać rozmiar i ilość śrub mocujących - proszę o pomoc.
  9. I jak kolego? Jakaś progresja w temacie?
  10. Należy wjechać na kanał, zaciągnąć ręczny i próbować ruszać przód - tył. Pomocnik w kanale mówi, gdzie jest luz. Moim zdaniem jeśli przy wciśnięciu sprzęgła już stuka to dyfer jest do wymiany.
  11. Axegorrr odpowiedział(a) na semi14 temat w E46
    Zapewne dyferencjał do wymiany/ wymiany oleju.
  12. Axegorrr odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    A warto robić taki dach z AC? Robienie całego dachu to chyba sporo - wyciągniecie blachy, trzeba pewnie zdjąc podsufitkę...
  13. Axegorrr odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    Dzwonili do mnie z S-Plus, niestety metodą SPOT robią wszystko poza dachem - podobno widać łączenie (ciekawostka). Pozostaje mi pomalować całość i teraz - gdzie najlepiej zrobić to na Śląsku? Lakier ma nr 303 i można go dostać na Allegrro.
  14. Axegorrr odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    To dach. http://w104.wrzuta.pl/obraz/9rXxcuKSbwS/dziura http://w104.wrzuta.pl/obraz/9rXxcuKSbwS/dziura
  15. Ja owinąłem drążek taśmą izolacyjną - efekt super i sciągnąć też się da w razie potrzeby.
  16. Axegorrr odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    Zdjęcia wstawię jutro a dziś mogę powiedzieć, że lakier jest rozwalony aż do samej blachy. Na pewno sprawdzę s plus, dzięki! Kolor Cosmoschwarz.
  17. Axegorrr opublikował(a) temat w E46
    Koledzy proszę o poradę. Wczoraj rano wychodzę na parking i co widzę - na środku dachu duże wgięcie jakby od kamienia albo cegły, głębokie na ok. 0,5 cm z okropnym odbiciem lakieru i jeszcze kilka mniejszych wgnieceń. Zapewne stało się to podczas nocnej wichury. Moje pytanie - gdzie na Śląsku w pobliżu Katowic najlepiej się z tym udać i ile to może kosztować ? Dach na szczęście nie jest przebity.
  18. A gdzie kupileś uzywany most do E46 za 200zł? Ceny zazwyczaj są dwukrotnie wyższe.
  19. Potwierdzam - wymiana opon w moim przypadku diametralnie odmieniła jazdę na lepsze. I niekoniecznie chodzi tu o zmianę na węższe - u mnie wystarczyło założyć nówki.
  20. Axegorrr opublikował(a) temat w E46
    Witam. Czy do E46 można założyć dyfer od innego modelu, np. E36? Przełożenie 3.45.
  21. U mnie jak się okazało - trzeba było wymienić skrzynię. Szkoda, że żaden z mechaników nie wpadł na to na początku.
  22. Axegorrr odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Owszem, pytałem się - dostałem odpowiedź, że trzeba sprawdzić co i jak. A potem już telefon po wymianie. To zresztą nie pierwszy raz i dlatego o tym mówię.
  23. Axegorrr odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Apropos p. Krystiana (Katowice Warszawska), co do którego zawsze miałem duży szacunek - ostatnio byłem u niego zmienić pompe wody, pasek wielorowkowy i zbiorniczek wyrownawczy. Zapłaciłem 800zł, dla mnie szok. Zapewne długo się tam więcej nie zjawię.
  24. Ja ubezpieczylem auto 11 letnie bez żadnego problemu w Interrisk.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.