Skocz do zawartości

Balugass

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Balugass

  1. po co ja sprzęglo z dwumasem wymieniałem jak można wtawić od m47n :cry2: :cry2: Moby to u Ciebie w aucie zawitało to zmodyfikowane sprzęglo?? :)
  2. Balugass odpowiedział(a) na moby85 temat w E46
    3.onyxboy 4. kalos - chyba będzie trzeba założyć 17 na ten wyjazd:> 5. balugass (chyba ze w tym terminie będę miał obrone mgr bo jeszcze nie ustalone :mrgreen: )
  3. yoshimura01 to ten węzyk gumowy ma iść aż do pompy w zbiorniku?? czy po drodze są jakieś plastikowe rurki by podłączyć??
  4. Balugass odpowiedział(a) na mariuszsz temat w E46
    mariuszsz może za mało gazu dajesz :twisted: :twisted: :mrgreen: :?: :?:
  5. Balugass odpowiedział(a) na cinek94 temat w E46
    smar miedziany podobno reaguje z aluminium, wynikiem czego "amelinium"szybciej sie utlenia... tak gdziesz wyczytałem :idea: :idea: :)
  6. Balugass odpowiedział(a) na mati489 temat w E46
    EGR możesz odłączyć poprzez zaślepienie wężyka podcisnieniowego... IC sprawdzasz pod obiciążeniem (3bieg i gaz w podłoge) i słuchasz czy syczy, można też na postoju przegazować... czujnik cisnienia doładowania masz w kolektorze wystarczy wyjac i acetonem przemyć końcówkę jeżeli jest w oleju/nagarze... jak jesteś mechanikiem to sciagasz INPĘ i kupujesz kabelek i masz wszystko jak na dłoni... zapewne wiesz ze nowoczesnego diesla nie zdiagnozujesz w 100% na słuch/węch/smak... :mrgreen: a co do utraty mocy/zwiekszonego zużycia paliwa (chodz 6l to akceptowalny wynik) to mylisz sie kolego jest jeszcze kilka czynników które wpływają na zmianę tych wartości...
  7. jak masz 7j jak najbardziej 205 bedzie pasować :cool2:
  8. u mnie w galerii znajdziesz jak wyglada e46 na 17 z oponami 215/40/17... teraz mam założone 225/45/17 :cool2:
  9. http://moto.allegro.pl/germanski-oprawca-miota-nim-jak-szatan-i2581465123.html miotało i miotało tą beemką aż wymiotło na allego :mrgreen: :mrgreen:
  10. sprawdz inpą czy nie wywala błędu czujnika kąta obrotu czy jakoś tak :cool2: jest umiejscowiony pod siedzeniem kierowcy też miałem swojego czasu z nim problem :cool2: u mnie objawiało sie to włączaniem DSC podczas jazy (jechałem prosto a system "myślał" ze lece bokiem i chciał korygować tor jazdy) bardzo nieprzyjemne uczucie,....
  11. jak chcesz spać spokojnie to dodaj http://allegro.pl/liqui-moly-diesel-schmier-additiv-smaruje-wtryski-i2575655592.html
  12. w m47 chyba rzadko lecą turbiny... chyba vnt15 siedzi też w 1.9 tdi (AFN)?? dobrze pamiętam??
  13. i żeby tak zostało :cool2:
  14. uuu to w takim razie też mam dobrze doinwestowaną 320d bo wydałem ok 8 koła a nie poszedł mi (twu twu) jeszcze wał i pompa :cool2:
  15. tak koszt naprawy ok 700-1000zł :cool2: w podstawie filtra oleju jest zaworek zwrotny który sie zużywa i puszcza olej do miski :( trzeba kupować całą nową podstawę filtra z tego co kiedyś czytałem...
  16. yoshi jak zawsze czujny :cool2: sorki ze wprowadziłem w błąd ale wiadmomo o co chodziło :cool2:
  17. To i ja sie wypowiem a co :) Wgrałem już troche map od TC do różnych aut... włoskich, niemieckich, koreańskich itp... jeżeli były jakieś problemy/wskazówki właściciela auta to TC poprawiał "od ręki" a ja w tym czasie przekazywałem info jak dbać o auto po zwiększeniu mocy... Zawsze na początku wysyłałem na pełną diagnostyke silnika (BMW sprawdzałem osobiscie)... dla kilku aut odmówiłem wgrania mapy bo były niesprawawne (klekoczący dwumas, korekcje wtrysków rozjechane na max) Wiadomo auto 10letnie swoje lata świetności ma już za sobą i osoba decydująca sie na zwiekszenie mocy musi być swiadoma ze coś może sie popsuć, szybciej zużyć po dodaniu kilku km@Nm... ja już zrobiłem swoją 320d po remapie ok 40tkm i nic absolutnie sie nie stało a dodam ze specjalnie przed chipem wymieniłem kompletne sprzęgło z dwmasem, elektrozaworki, wężyki podcisnienia oraz tarcze, klocki, płyn hamulcowy, olej i filtry by mieć pewność ze auto od strony mechanicznej bedzie na 100% sprawne... ale ja swoje auto traktuje jak członka rodziny :cool2: zwiekszenie mocy powierzyłem dla TC i jestem w 100% zadowolony :cool2: :cool2: :cool2:
  18. Nietypowy problem e46 m47 ? Proszę o pomoc ! trzeba zmienić tytuł na : Powszechny problem e46 m47 ? Proszę o pomoc ! przepływka z końcówką 527 wymaga adaptacji, wymień dodatkowo elektrozaworki Turbo i EGR i węzyki podcisnienia, przesmaruj sztange od westgate i masz spokój na kilka sezonów z brakiem mocy :cool2:
  19. mam u siebie zamontowaną przepustnice z e60 od trandolfa :cool2: juz nie rzuca przy gaszeniu :cool2:
  20. Balugass odpowiedział(a) na moby85 temat w E46
    zapraszam na Mazury :cool2: hehe a tak na serio dla mnie osobiscie pasuje : Toruń, Bydgoszcz :)
  21. u mnie już 3 chłopaków mówiło ze poleci na hamownie ale jakoś im nie po drodze :) w Olsztynie podobno hamownia 150zł za chyba 1 pomiar wiec cena kosmiczna bo w Poznaniu Moby wspominał ze chyba 60zł?? dobrze pamiętam??
  22. Balugass odpowiedział(a) na moby85 temat w E46
    ja jestem jak najbardziej za :cool2:
  23. Balugass odpowiedział(a) na Balugass temat w E46
    dziś z racji święta zabrałem sie za ogranicznik drzwi i przyklejenie pianki w drzwiach (przepuszczała wode) jezeli ktoś ma dostęp do migomatu to nie ma co kupować używki ogranicznika :) jedno "heftnięcie" i drut który działa jako sprężyna w ograniczniku już nie wypadnie :cool2: :) drzwi otwierają sie jak trzeba :cool2:
  24. Balugass odpowiedział(a) na zabaa1984 temat w E46
    hipolu uzywam do smarowania łancucha w motorze a nie do dyfra w BMW :mrgreen: :mrgreen: wiesz jak wyglada hipol przy -20 stopniach??
  25. Balugass odpowiedział(a) na marco126 temat w E46
    :shock: :shock: ja u siebie też blaszką zaślepiłem bo po odpięciu węzyka przepuszczał dalej spaliny... trzeba poszukać jakiejś zbrojonej blachy 1mm :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.