Skocz do zawartości

Paul666

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paul666

  1. m1s1u poduszkę wymienisz w 10min ( jeżeli jest nieszczelna) nawet na drodze. Jeżeli jest szczelna to niestety musisz odkręcić przewód pneumatyczny kluczem 10 przy kompresorze z tyłu samochodu. Po zamontowaniu poduszki kompresor sam nabije powietrze i wypoziomuje auto. UWAGA! Poduszki w każdym zawieszeniu są inne - różnią się długością! Procedura wymiany nieszczelnej poduszki w skrócie: 1. Podnosisz auto maksymalnie do góry za pomocą lewarka 2. odkręcasz koło za pomocą klucza 17 3. kładziesz się pod auto i od dołu pukasz poduszkę młotkiem, aż wyskoczy z gniazda 4. z góry przekręcasz poduszkę i wyskakuje z gniazda 5. odkręcasz przewód pneumatyczny za pomocą klucza 10 ( chyba, że poduszka jest szczelna wtedy musisz zdjąć osłonę kompresora, która znajduje się pod samochodem w miejscu koła zapasowego i odkręcasz tam przewody) 6. wkładasz nową poduszkę w odwrotnej kolejności niż opisałem 7. zakładasz koło 8. powoli opuszczasz samochód i sprawdzasz czy poduszka dobrze się ułożyła 9. czekasz aż kompresor nabije powietrze 10. wyjmujesz lewarek 11. gotowe
  2. Nie obejdzie się bez ciągnięcia kabli pod pamięć + kodowanie. Jeżeli masz model przed liftem to omijaj siedzenia po lifcie - nie pasują. Właśnie przerabiałem temat u siebie na szczęście mam już to za sobą. http://images70.fotosik.pl/461/bd92c804250f6629med.jpg http://images67.fotosik.pl/463/dd12cb817e6c9121med.jpg
  3. Paul666 odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Alexxxxx obiecane fotki: http://images67.fotosik.pl/404/a88e16987d53f51cm.jpg http://images69.fotosik.pl/403/4e84317cf55ddd6fm.jpg http://images70.fotosik.pl/401/f1f3226ad98958e5m.jpg http://images67.fotosik.pl/404/068727dca146770fm.jpg
  4. Paul666 odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Alexxxxx mam te felgi 331( z aukcji ) na zimę, jednak przemalowałem je na grafit - wyglądają bardzo ładnie. Jeżeli będziesz chciał to mogę wrzucić zdjęcia jak to wyszło.
  5. Paul666 odpowiedział(a) na lewybmw1 temat w F10, F11
    monogramus jemu chyba chodziło o to czy da się ją zamontować w F10, ponieważ kierownice z seri 1,2,3,4 jak wiadomo nie podchodzą do F10 mimo, że są na pierwszy rzut oka identyczne - temat już poruszałem na tym forum. Więc ciekawe jak wygląda sprawa z kierownicą z F15.
  6. Ja mam zawieszenie M i taki setup: -Lato: 19" bez RFT -Zima: 18" bez RFT Na 19" tragedii nie ma, jednak trzeba uważać. Wydaje mi się, że poprzednie E81 z zawiasem M i 18" było mniej komfortowe niż obecne F21 na 19".
  7. Mam w swojej F21 właśnie felgi BMW Styling 361 i wyglądają kozacko. http://images70.fotosik.pl/359/f5b723d1f64ee5d2med.jpg http://images68.fotosik.pl/360/80c5bbadf92a2066med.jpg
  8. Paul666 odpowiedział(a) na bumie5 temat w F10, F11
    Panowie znacie jakaś dobrą firmę na śląsku, która zamontuje mi dobre nagłośnienie do mojej F11?
  9. Paul666 odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w F10, F11
    Problem mechaniczny - nie jest możliwe założenie kierownicy na wielowypust (wieloklin) kolumny kierowniczej. Posiadam nawet zdjęcia, które ukazują gdzie leży problem.. Kierownica z F11 http://images63.fotosik.pl/1114/7121a88b4164c290med.png Kierownica z F21 http://images63.fotosik.pl/1114/074c81b96df850damed.png
  10. Paul666 odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w F10, F11
    Przerobiłem ten temat chcąc przełożyć kierownicę z mojej F21 do F11 i niestety kierownica nie pasuje. Do F10 pasuje kierownica tylko z F12.
  11. Bardzo ładne F11. Powodzenia w modach!
  12. Są dwa modele 525d: Jeden to silnik 2.0 twinturbo o mocy 218PS i 450Nm, a drugi 3.0 o mocy 204PS i również 450Nm.
  13. Dziś pokonałem trasę Katowice - Dubiecko / Dubiecko - Katowice. 70% drogi to autostrada A4, jednak są odcinki gdzie trzeba z niej zjechać ( od Tarnowa do Dębicy ok. 40km ) oraz później od Rzeszowa do Dubiecka - kręte, wąskie, dziurawe drogi (ok. 40km). Średnie spalanie z całej trasy przy dość dużym natężeniu ruchu to 8.6l przy średniej prędkości 95km/h. Na autostradzie A4 jechałem ok. 180km/h - spalanie 8.9l/100km, średnia prędkość 146km/h. Wiadomo jak to na A4 bywa..czyli gaz, hamulec, gaz, hamulec a na sam koniec 40 min kolejka przed barierkami.. Silnik 3.0D 245PS, opony 245/35/20" oraz 275/30/20", na pokładzie 4 dorosłe osoby. Zdjęcia z komputera: http://images64.fotosik.pl/1010/710c25dda5dbd723m.jpg http://images63.fotosik.pl/1008/944ef4e962a7ed2cm.jpg
  14. Ładne autko. Widzę podobnie jak u mnie też 530d, 20", pomalowane zaciski i 4 rurki tylko ja mam dyfuzor z M5 :D Jaką masz średnicę końcówek? 90 czy 100?
  15. chemik2000 wymieniałeś olej w serwisie BMW czy w jakimś innym zakładzie?
  16. Nie potrzeba komputera, aby zmienić przednie klocki - tradycyjny sposób się sprawdza. Inaczej jest jednak z tyłem, ponieważ tam masz elektryczny ręczny i sprawa się lekko komplikuje.
  17. Paul666 odpowiedział(a) na wojcian temat w F10, F11
    W F11 drzwi przednie oraz tylne też są aluminiowe. U mnie grubość lakieru to 110-130um - kolor Imperial Blue Metallic.
  18. Paul666 odpowiedział(a) na HitMan temat w F10, F11
    Niestety w F10/F11 nie ma miejsca na koło dojazdowe. Ja jako, że zrezygnowałem z opon typu RunFlat na wszelki wypadek kupiłem sobie "zestaw mobilny" z BMW który zawiera uszczelniacz, kompresor oraz mocowanie.
  19. Lewonek tutaj masz jakie ciśnienie powinno być w oponach o rozmiarze 245/35 R20 i 275/30 R20: http://images63.fotosik.pl/759/4df1d64f49759a14med.jpg http://images64.fotosik.pl/761/cfc1c2cd64fd48b8med.jpg
  20. Auto właśnie na takich przyjedzie, są niezłe, ale szukam czegoś lepszego-jakby to były M Doble 373, to bym na tym poprzestał bo z oryginalnych felg leżą mi najbardziej. Też zastanawiałem się między M Double 373 ( bardzo ładny wzór ), a M Double-spoke 434. Jednak wybór padł na te drugi czego zresztą nie żałuje. Zdjęcia białej na M Double 373: http://images64.fotosik.pl/737/39359da0d29bb7d2med.jpg
  21. Paul666 odpowiedział(a) na HitMan temat w F10, F11
    Różnica w średnicy przy oponie 225/40, a 245/45 jest kolosalna i wynosi az 40mm! Więc wątpie, że będzie idealnie, ponieważ przy takiej dużej różnicy średnic licznik będzie strasznie okłamywał i koła nie będą wypełniały całego nadkola.
  22. Paul666 odpowiedział(a) na HitMan temat w F10, F11
    A mogę wiedzieć czemu chcesz założyć weższe opony do swojego auta? Jak już to opona 225/50/18 ponieważ jest zbliżona średnicą do koła wzorcowego - w tym wypadku 245/45/18. Różnica średnic między tymi oponami to 4,5mm. Także moim zdaniem będzie to najlepszy wybór jeżeli chodzi o węższe opony. Tylko pamiętaj, że przy wypadku jeżeli ubezpieczyciel dojdzie do tego, że masz założone inny rozmiar opon niż zalecane przez producenta to może nie wypłacić ci odszkodowania. Nie wiem czy to prawo uległo już modernizacji czy jeszcze nie - jak coś to mnie poprawcie.
  23. houek tak, zderzaki "M" zakładali mi w serwisie. Pemek zaciski to robota syna także nie można takich kupić. Ładnie wyglądają za letnimi felgami. Poniżej zdjęcia zacisków z bliska: http://images61.fotosik.pl/715/066dca1256ea40acm.jpg http://images61.fotosik.pl/1000/9b59929445d12db6m.png
  24. Z tego co się orientuję to są to elementy łańcuchów śniegowych i są to dekle, które mają zapobiec porysowaniu felgi. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
  25. Przyszła pora przedstawić moje BMW. A więc tak: Rok produkcji: 2010 Silnik 3.0d 245 koni Kolor: Imperial Blue Wyposażenie widać mniej więcej na zdjęciach ale z ważniejszych rzeczy to: - EDC - Dynamic Drive - Adaptive Drive - Surround View - System nawigacji Professional - Pakiet areodynamiczny M - Asystent parkowania I wiele więcej.. Z dodatków auto posiada: - Naklejki na progi performance - grill z wersji 550i - podświetlane listwy progowe - lekko upiększone zaciski aby lepiej wyglądały za 20 calowymi kołami - felgi zimowe 19” - felgi letnie 20” - dyfuzor z M5 - 4 końcówki wydechu (zdjęcie robione na szybko telefonem ) http://images66.fotosik.pl/401/3f5556b72bc6b2aem.jpg http://images66.fotosik.pl/401/2c293fd27c8bd12cm.jpg http://images61.fotosik.pl/709/77225beb5289678fm.jpg http://images61.fotosik.pl/709/876a67bc5e2bb8e1m.jpg http://images62.fotosik.pl/711/7889be012982dcc8m.jpg http://images62.fotosik.pl/711/6056bf9db6c0d51am.jpg http://images61.fotosik.pl/1000/9b59929445d12db6m.png

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.