Treść opublikowana przez ogród-lca
-
Demontaż Poduszki powietrznej
Mam pytanie jak wypiąć PP z kierownicy, kierownice mam trójramienną multifunkcyjną z drewnem w środku okrągła poduszka. Domyślam sie że tzreba ją wypiąć przez otwory w tylnej części kierownicy ale nie chciałbym połamać zaczepów więc może ktoś już to robił i ma opracowany sposób .
-
FELGA przed i po lifcie
Ja już swoje roztoczyłem dziś odebrałem zapłaciłem 10 zł za sztukę.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
koledzy a ma ktoś dobrą i aktualną mapę i mógłby mi przegrać ? jakiś czas temu kupiłem na allegro jakąś podróbkę i nie sprawdzałem, jakie są tam państwa po Polsce działała w 90% ale ostatnio, gdy jechałem do Niemiec to był mały zonk okazało sie że mapa ma tylko Europę wschodnią dobrze że miałem oryginalną mapę BMW co prawda z 2003r ale dała radę.
-
FELGA przed i po lifcie
To ja Ci kolego odpisze tak skoro A4 porównujesz z 5 e39 i 4 cylindry z 6 ja wcześniej jeździłem Audi A8 z 98r teraz mam e39 z 2003 różnica 5 lat i BMW jadąc 200 czuje się już prędkość i niezłe szumy Audi A8 przy 240 wrzucało 5 bieg 260 można było jechać i dłubać w nosie gdzie e39 530 kończy się przy 230kmh. W odpowiedzi na Twój brak elektrycznej rolety w A4 i multimedialnej kierownicy to mi w e39 brakuje elektrycznych zagłówków, elektrycznej regulacji pasów, elektrycznej regulacji kierownicy, podświetlenia kratek nawiewu na kokpicie, ustawianego zegarka z GPS mimo tego że w BMW też mam GPS, itp. Wiem że to głupie porównanie A8 a BMW serii 5 ale to jak porównać 5 do A4, ale mam też w domu Audi A6 ojca to już można porównać do E39 Audi stare 98 rok motor 2.5 TDI porażka w porównaniu do 3000 D BMW ale mimo wieku ma multifunkcyiną kierownice i nawet podgrzewaną w BMW tego nie ma pełna elektryka foteli z pamięcią dla 3 kierowców, solar dach, skóra myślę że lepszej jakości jak BMW i jedną podstawową rzecz ocynk o czym firma BMW zapomniała. Ale tu nie ma co gdybać ktoś kto zawsze jeździł BMW nie czuje Audi i odwrotnie ja ze swojego zakupu BMW jestem zadowolony zwłaszcza z silnika 3000 D ale do toporności przełączników, które nie zmieniły się od 20 lat i do rozlewających się pikseli w wyświetlaczach chyba się nigdy nie przekonam he he. Już się na mnie nie gniewajcie.
-
FELGA przed i po lifcie
To nieźle he he. Całe życie jeździłem Audi od 2 miesięcy jeżdżę BMW i z każdym dniem przekonuje się, że poza silnikiem to daleko jej do Audi pewnie teraz podburzę publiczność, ale takie jest moje zdanie, no może kiedyś je zmienię gdy mnie czymś zaskoczy .
-
FELGA przed i po lifcie
To mnie teraz nastraszyliście bo ja kupiłem do swojego auta stalówki na zimę od E60 i nawet ich nie przymierzałem będąc pewnym że będą pasowały założyłem juz nawet na nie opony a wy tu teraz piszecie że nie wejdą na piastę kurcze musze jutro zrobić przymiarkę wrrrr.
-
Diagnostyka kablem OBD II E39 2.5td
Podłączę się do tematu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś oprogramowania diagnostycznego do BMW tylko nie wiem, jakie będzie odpowiednie i jaki kupić do tego kabel może ktoś coś doradzi ?
-
hałas/gruchotanie na wstecznym w automacie 530d (2002)
W automacie nie ma dwumasówki.
-
[ olej silnikowy do 530D ]
Moje auto ma przebieg 169 ts nie dawno je kupiłem i nie wiem jaki olej był wcześniej warsztat poleca mi właśnie castrola SLX 5W-40
-
[ olej silnikowy do 530D ]
Właśnie byłem dziś w warsztacie wymiany olei i powiedzieli mi że ma to być castrol 5W-40 że taki jest oryginał BMW
-
[ potrzebny rachunek ]
Masz racje, ale wiadomo jest, że zawsze wypłacają mało licząc na to, że ktoś Sie na to zgodzi i nie będzie się odwoływał a przecież odwołanie nic nie kosztuje wystarczy żeby było mądrze napisane i uargumentowane :) A co, do jakości likwidatorów szkód to nie chce się nawet wypowiadać często mają takie pojęcie o naprawach blacharskich jak urzędnicy ustawiający na naszych drogach znaki z zabiórka. Kiedyś miałem taki przypadek ze likwidator wgniecione drzwi zakwalifikował, jako do wymiany poszycie, więc powiedziałem mu żeby wskazał mi warsztat, który mi to zrobi, warsztat, który będzie potrafił w spawać równo samo poszycie do konstrukcji drzwi walnął karpia i zmienił poszycie na całe drzwi do wymiany. Ostatnio mojemu kumplowi gościu wjechał w tył w E60 pęknięty zderzak i zagięta końcówka wydechu kolesiowi nawet się schylić nie chciało wpisał zderzak i ostatni tłumik do wymiany okazało się że cały wydech był przesunięty powyrywane wieszaki i pozginane rury oczywiście rzeczoznawca zrzeszony zrobił lepsze oględziny i ubezpieczalnia musiała dużo dopłacić ale tamten głupek pewnie nie poniósł konsekwencji za swoją niewiedze czy lenistwo. Firmy ubezpieczeniowe to złodziejska klika i trzeba ich pilnować i walczyć o swoje.
-
[ potrzebny rachunek ]
Widzę, że mój post poruszył wielu a na pewno jednego zwolennika firm ubezpieczeniowych a może nawet tak samo beznadziejnego rzeczoznawcy, jacy wycenili mi szkodę. Tak jak napisałem wcześniej temat jest załatwiony i zakończony, więc niech się nie udzielają osoby, które do niego nic nie wnoszą. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Ps: kolego mcmt jak coś pisz na priv.
-
[ potrzebny rachunek ]
Nie wiem czy wydruk z faxu wystarczy może prędzej skan miałbyś możliwość zeskanowania tego rachunku i mi przesłania ? I jeszcze na , które drzwi przednie jest ten rachunek ?
-
klapki w kolektorze
To jak jest z tymi klapkami w manualach są czy nie ? Moj kumpel miał już przypadek oderwanych klapek tylko w E 60 i popłunął parę tysiaków.
-
[ potrzebny rachunek ]
Może Ty kolego swoje auta naprawiasz w szopie ja nie a autoryzowany nie zawsze znaczy dobry. Sprawa załatwiona temat zakończony.
-
[ olej silnikowy do 530D ]
Jaki najlepiej olej zalać do 530D co polecacie ?
-
[ potrzebny rachunek ]
Dokładnie z OC sprawcy należy się 100% po cenach ASO bo nie ma utraty amortyzacji. Co do używek to kompletne drzwi można juz za 250zł kupić, ale chyba nie o to chodzi tylko że firmy ubezpieczeniowe za składki kasują ostro a później naliczają szkodę na zamiennikach często nie wiedząc nawet co sie z czym je bo niby na jakich zamiennikach to nie golf II albo polonez. Co do oddania auta do ASO to nic straconego, bo palant od wyceny powiedział, że jak dostarczę im rachunki to mi dopłacą, ale chyba nie o to chodzi żeby ich naciągnąć zrobić auto w ASO i wyjść, na 0 bo kto mi zwróci za mój czas za brak auta na czas naprawy w ASO itp.
-
[ potrzebny rachunek ]
Bo likwidatora szkody z pewnej dziadowskiej firmy ubezpieczeniowej trochę poniosło za uszkodzone drzwi, listwę i głośnik, które to podczas oględzin wstępnych zostały uznane za do wymiany naliczył mi 2000 ts zł. Gdzie same drzwi w serwisie kosztują 2500 do tego listwa 202 zł a gdzie przekładka i malowanie.
-
[ potrzebny rachunek ]
Drzwi przednie.
-
[ potrzebny rachunek ]
Ma ktoś możliwość załatwienia rachunku na część z BMW ?
-
Sensor deszczu
Mi na tym sensorze wcale nie zależy chcę tylko żeby wycieraczkie na 1 biegu działały przerywanie.
-
Sensor deszczu
No ja tego nie ogarniam jest to moje pierwsze auto z niby sensorem i ogólnie pierwsze BMW wcześniej jeździłem Audi i z tytułu wykonywanej pracy miałem dostęp do wszelkiej dokumentacji a teraz lipa, no nic może trafi sie tu na forum ktoś, kto ma jakąś wiedzę na ten temat jak nie to zostanie serwis.
-
Światła dzienne (DLR) na długich
O fajnie dzięki :)
-
Sensor deszczu
I tak właśnie chciałem zrobić kupić sensor na allegro i go założyć, ale przy lusterku nie wystają żadne kabelki a pod podsufitkę palca włożyć nie mogę może podczas wymiany szyby gdzieś tą kostkę wepchali nie wiem też czy szybę założyli taką pod sensor skoro nie założyli sensora i taka mała czarna magia, więc najprościej było by tą opcję wyłączyć żeby na 1 biegu tryb przerywany działał, bo tak jak pisałem podczas niewielkiego deszczu jest to uciążliwe.
-
Światła dzienne (DLR) na długich
Koledzy a może jest ktoś w mojej okolicy kto by mi takie światełka ustawił oczywiście nie za dziękuję :)