Treść opublikowana przez neo386
-
318is przekładka dyfra na dyfer ze szperą kilka pytań
witam kumpel sprzedaje bmw is i odkupuje od niego szpere i mam zamiar załozyc ją do swojego is'a wyjołem już mój dyfer ale niestety przeguby (wewnetrzne) zostały na aucie bo nie mogłem odkręcic tych śrub na torksa które są przy wejściu pzegubu do dyfra i tu moje pytanie czy flansze razem z frezem który wchodzi do dyfra spasuja do tego ze szperą ? i czy szpera jest na małej czy dużej głowie? _______ Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. mattiss
-
Blok m52 poszedł gwint od szpilki
ja za cały zestaw helicoli m8 płaciłem 130zł około i w tym miałem chyba 10 sprężynek. helicoli są wystarczające,nic lepszego nie potrzeba :wink:
-
Blok m52 poszedł gwint od szpilki
tak wieżę bo robiłem kilka takich gwintów i przerosły moje oczekiwania! :8) są genialne !!
-
Blok m52 poszedł gwint od szpilki
ii co ważne masz gwint o wymiarach starego! żadne tam rozwiercania bloku itd
-
Blok m52 poszedł gwint od szpilki
tylko wkrecenie sprężynki bedzie profesjonalnym rozwiazaniem ! :) w co innego nawet bym sie nie bawił. tak to wygląda ( tylko przykład) http://allegro.pl/nie-helicoil-do-regeneracji-gwintow-m10x1-siedlce-i1417797655.html starą dziure rozwiercasz wiertłem z zestawu, gwinujesz gwintownkiem specjalnym i wrecasz tzw. sprężynke i masz normalny stalowy gwint w niej :wink: taki sposób naprawy gwarantuje fabryczną wytrzymałość o ile nie wiekszą :)
-
320i na co wpływa popsuty czujnik temp. wody
i jak nie masz visco tylko wentylator el. to może ci go nie załączyć w pore
-
316i pytanie odnośnie odmy
mysle że żywotność to 10 lat albo dłużej.. :cool2: zalezy od gumy z jakiej jest wykonany wąż, ja w moim is mam ori. a isa ma już 18 lat..
-
e36 1.8is szaleje na obrotach oraz nie ma sily czasem
falowanie obr. to kwestia lewego powietrza najprawdopodobniej,w is czesto pęka gumowy kruciec dolotowy
-
Jak instalacje gazowa do BMW 318is
może i nie kuchenka ale ja na każdych 100km wole mieć 20zł w kieszeni i za tą kase np. cześciej olej zmniniać niż unośić sie chonorem że nie bende robił kuchenki z auta.. to bezsensowne... bmw to auto jak auto i większość e36 ma już ponad 18 lat i te auta widziały już duzo gorsze żeczy niż gaz :mad2: :mad2: :mad2: a jak gaz do to tylko sekwencja !
-
318 is wymiana oleju na motul ester
no to jedyne chypa pewne zrudło informacji :wink:
-
Popychacze e36 325i m50.....wymiana.
jak byś wyminiał szklanki i popychacze to jest koszt całego używanego silnika.. jest takie przysłowie.. jak poruszasz gów..o to śmierdzi i ja bym nic nie ruszał przy wymianie popychaczy mogły by dość jeszcze np. łań. rozrz
-
318 is wymiana oleju na motul ester
witam planuje zmninić olej w silniku i mam kilka litrów motula 10w40 ester tylko ten olej jest motocyklowy (przynajmniej teoretyczne ) i myślicie że moge go nalać do samochodu? tutaj link do tego oleju http://allegro.pl/motul-5100-ester-4t-10w40-4t-4l-polsyntetyk-i1417714492.html
-
Popychacze e36 325i m50.....wymiana.
dokładnie albo wszystkie albo wcale :wink:
-
Popychacze e36 325i m50.....wymiana.
z kąd bendziesz wiedział które dwa wymnienić ? albo wymninisz dwa a np. jeden jeszcze bd słychać.. :mad2:
-
325i problem z obrotami i spalaniem
hazarr ale ja u siebie w is-ie mam jeszcze cięższy chyba :cry2: też ze spalaniem?
-
325i problem z obrotami i spalaniem
ale skoro działa ten od zegarów to powinien sie podnosić, mimo tego że jest padniety ten od kąpa to silnik i tak sie grzeje i ten od zegarów powinien normalnie działać, chyba że są jakoś zespolone ze sobą. oryginał może tylke kosztować ,ale to tylko prosty czójnik ,ja bym kupił zaminnik 4 czy 5 razy tańszy
-
325i problem z obrotami i spalaniem
HMM tylko teraz dziwne sie to wydaje aby nagle padły dwa.. a na to wynika bo nie działa ten na zegarach a komp za dużo paliwa podaje :mad2: trudny przypadek :mad2:
-
325i problem z obrotami i spalaniem
dokładnie , koszt chyba około 30zl :wink:
-
325i problem z obrotami i spalaniem
uszkodzony termostat powodował by "tylko" dużo dłuzsze nagrzewanie ale auto po kilku km i tak by sie zagrzało tyle że dużo wolniej. ja bym zaczoł od czójnika bo pewnie "zawiesił" sie w pozycji że jest zimny i cały czas wysyła taki sygnał do kompa . pytanie tylko który wymienić bo podobno są dwa, jeden bodajże od wskażnika na zegarch a drugi od kompa ,ale nie wiem nie jestem pewny tego tym bardziej w twoim silniku ja w is tak mam
-
325i problem z obrotami i spalaniem
żebyś ustawił prawidłowo to co pogrzebałeś :) czójnik przepustnicy zmnienia wyprzedzenie zapłonu czyli w dużym uproszczeniu cześciowo odpowiada za wolne obr. a propo tego czójnika temp. to auto poprostu może dostaje sygnał że silnik ciągle jest zimny i chodzi na ssaniu. wyczytałem ostatnio ciekawostke że w zimnie zaraz po odpaleniu auta ,podczas pracy na ssaniu auto spala 300% wiecej niż po zagrzaniu.. wiec to by pasowało do teori z czójnikiem temp
- 318is swap na m50
-
325i problem z obrotami i spalaniem
to czójnik położenia przepustnicy , jego sie reguluje obracając go i na zamknietej przepustnicy pownien mieć daną oporowość tylko pytanie jaką.. :duh: musisz jakąś serwisówke ściągnąć i poszukać ,właśnie przez to może falować
-
318is swap na m50
a orientujesz sie jeszczcze ile jest roboty ze swapem z is'a na 2.8 :?:
-
318is swap na m50
wiem ale słyszałem opinie o awaryjnych vanosach i słabym aluminowym bloku :mad2: a jak ze spalaniem takiego silnika?
-
323 - plusy i minusy
a 328 to nie m52b28??