Treść opublikowana przez neo386
-
e36 1.8is z manuala na automat ?
dzieki wielkie, dobrze że napisałeś o tym bo pewnie bym złozył bez łożyska :mad2:
-
e36 1.8is z manuala na automat ?
Sprecyzuj bo jeśli wymieniasz tylko silnik na taki sam to nie ma problemu .Trzeba pamiętac aby włożyc łożysko w wał korbowy bo opiera się na nim wałek sprzegłowy skrzyni manualnej , w automacie to łożysko nie występuje. mógł byś mi pokazać to łożysko na real oem? bo nie moge znależć
-
e36 1.8is z manuala na automat ?
podepne sie pod temat.. czy bedzie problem z włożeniem silnika z automata do manuala? jak sprawa ma sie z wiązką itd. :?: mam okazje kupić taki silnik tylko nie wiem czy pchać sie w to :norty:
-
325i m52b25 spadek mocy,przpływka?
chyba sobie odpuszcze ten silnik, bo znajac życie cieżko bedzie sie z tym dogadać :mad2:
-
325i m52b25 spadek mocy,przpływka?
witam, mam zamiar kupić silnik m52b25 do mojej e36 na swapa , mam juz upatrzony konkrety silnik , jest na aucie jeszcze, odpala ,równo pracuje i cicho ,jednak gość gada że jest słabsza o około 30km ponieważ ma hińską przepływke , czy to możliwe że tak spadła moc przez to? facet gwarantuje żę to tylko przez to i jak wymienię przepływke to będzie ok
-
318is Swap na m52b28 czy stary wał i skrzynia mogą zostać??
niestety w tym poście nie jest jasno napisane czy na pewno pasuje :(
-
318is Swap na m52b28 czy stary wał i skrzynia mogą zostać??
witam orientujecie sie możę czy jak włoże silnik m52b28 to czy moge zosyawić stary wał i skrzynie biegów? podobno ktoś tak robił ,zależy mi żeby dyfer i wał został stary bo mam szpere na małej głowie
-
3XX jaki był najbielszy kolor??
witam! mam szybkie pytanko :) jaki jest numer i nazwa najbielszego lakieru bmw? _______ Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss
-
e36 xxx zacieśnianie szpery,potrzebny wymiar podkładki
witam !! potrzebuje infomacje ,jakiej grubosci ma być podkładka pod tarczki w dyfrze ze szperą aby ja zacieśnić np do 40%. może ktoś z was wie, bo nigdzie nie mogę znaleść konkretnego wymiaru :mad2: a regeneruje tarczki i przy okazji mam zamiar ją zacieśnić :norty:
-
Regeneracja szpery
dzieki za informacje :cool2: nadal jednak mam pytanie do osób które zacieśniały szperę,jakiej grubości mają być podkładki
-
3XX krzyże do lamp zkw - potrzebny szablon
dobra super,dzeki wielkie :handshake:
-
3XX krzyże do lamp zkw - potrzebny szablon
podeslij mi na maila [email protected] w załaczniku,będe bardzo wdzieczny :wink:
-
3XX krzyże do lamp zkw - potrzebny szablon
a nie miał byś czym zeskanować mi tego? bo bym miał dokładny wymiar wtedy :cool2:
-
3XX krzyże do lamp zkw - potrzebny szablon
nikt nie ma?
-
318i m40 woda w silniku??Jakim cudem!!
10min to za mało,najprawdopodobniej to jest para wodna bo silnik jest nie dogrzewany, zrób trasę 50km i na 95% to zniknie :cool2:
-
318i m40 woda w silniku??Jakim cudem!!
jezdzisz na krutkich dystansach?
-
Regeneracja szpery
a gdzie dorabiałeś ? ile kosztowało
-
318is luźny przewód elektryczny po wymianie silnika M42
może to masa silnika
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
no heble przydało by się zminić, nie jest to koniecznośc ale jest zalecane
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
osprzęt to pompa wspomagania, kolektor dolotowy,wydechowy,alternator itd. więc musisz brać silnik tylko kompletny bo z 316 nie spasują graty. dyfer to jest to co rozdziela napęd na koła tylnie,znajduje się pod autem ,pod podlogą bagaznika . w 316 były montowane trzy rodzaje dyfrów o różnych przełożeniach w tym taki jaki jest w is , więc może i masz dobry pod swapa
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
tak oba na łańcuchu , m44 jest nowszy , ma minimalnie wiekszy moment obrotowy i jest mocniejszy bodajżę o 1 czy 2 km, ale m44 ma opinie trochę mniej trwałego, ale z drugiej strony jest następcą m42 więc i napewno ma mniej przejechane bo poprostu jest młodzszy. z tymi przełożeniami chodzi o to że np. jak masz dyfer 3.44 to auto będzie ci lepiej przyspieszło ale będzie troche miało mniejszą prędkość maksymalną a jak masz 3.46 to na odwrót... ale to są na tyle małe wartości żę tego nie odczójesz
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
silnik z wyglądu spoko ale jaki stan to nikt nie wie.. cena napewno przekroczy tys. :mad2:
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
w 316i były różne przełożenia dyfra 3.44 3.45 i 3.46 a is ma 3.45 więc w najgorszym przypadku będziesz misł autko ciut szybsze lub wolniejsze ale nawet tego nie odzczujesz. za silnik trzeba dać 1000zł a nawet 1400zł http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=bmw+is&category=50849 jak bd. kupował to najlepiej żeby na aucie był żębys ocenił czy nie kopci ,i czy np. nie słychać łańcucha rorządu bo pomiędzy 200-260tyś km w is zaczyna być słychać luzny łańcuch,ale najczesciej pomaga sama wymiana napinacza (100zł) pomędzy 1.6 a is jest przepaść, będziesz zadowolny przyśpieszeniem :cool2:
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
musisz zgłosić przeróbke w wydziale komunikacji i automatycznie stawka za oc do góry, wiele osób nic nie zgłasza ale w azie wypadku ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania :mad2: is to dobry silnik i swap jest prosty bo wiekszość gratów pasuje , schody są dopiero jak byś sześć garów swapował. sprawdze jakie dokładnie ma przełożenie twoje autko i zaaz napisze
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
skrzynia biegów spasuje, dyfe ma też takie samo pzełożenie ( nie jestem pewny ) , wiązka silnika napewno od is musi być, zawias może zostać