Treść opublikowana przez czerwony330d
-
nie odpala -lub odpala i po 1sek gaśnie 320d 150KM- [video]
Kolego a jaką masz pewność że pompa podprogowa ma prawidłowe ciśnienie? Myślę żebyś zrobił test jakie ciśnienie daje pompa i jaką ma wydajność. Wydaje mi się że pompa niedomaga.
-
[E90] Błędy w INPA, co oznaczają?
Po prostu masz dwie świece do wymiany i tyle, wymień przed zimą i będziesz miał spokój.
-
Prosba o sprawdzenie wykresu wtryskow z inpy
Leje wtrysk na 6-stym garze, do wymiany.
-
Bmw E90 Tuning
To najpierw kup BMW a potem pytaj :duh:
-
[E91] Wymiana zwykłych lamp na xenony
Z tego co kojarzę to w E90 wychodził tylko Bi Ksenon. Chodzi o to, że jak włączasz długie to otwiera ci się taka przesłona przed soczewką ksenonu i tyle. Doświetlanie zakrętów to już inna sprawa. Wychodził Bixenon skrętny a doświetlanie zakrętów to już po lifcie wychodził.
-
Częsci pierwszego montażu -lista producentów
Wahacze to na pewno na pierwszy montaż TRW a nie Lemforder?
-
wymiana oleju jaki klucz 34 czy 36 do filtra oleju
Klucz do odkręcenia pokrywy filtra olejowego to na 1000% klucz 36 bo taki specjalnie kupiłem do tej operacji i sprawdza się znakomicie :D Kolego jeżeli kupiłeś niedawno auto to zmień olej i zrób przed tą operacją płukankę jeśli nie wiesz jaki miałeś zalany olej i wymieniaj go między 10 a 15 tysięcy kilometrów a nie patrz na wskazania licznika chyba że chcesz silnik załatwić, natomiast co do skrzyni automatycznej to olej też się wymienia a w serwisie mówią że nie trzeba bo chcą Ci nową skrzynię sprzedać :lol:
-
Mariusz--->>>BMW E92 335d ///M Performance///SPRZEDAM///
Mariusz ta cena za Corteco jest rewelacyjna czy jesteś w stanie w takiej cenie załatwić :?:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
rozumiem,że o innych rzeczach do Twojego auta,a nie dla żony? :) No nie do końca ale coś być może wpadnie w tym roku, myślę całkiem mocno o zmianie felg na 313 Performance więc jeśli ktoś chciałby kupić moje ZP 5 roczne to proszę pisać na priv. Przeróbka lamp OSS to też mnie mocno kręci ale najpierw chciałbym zobaczyć jak to wyjdzie u Wlodiego :) Też słyszałem że Castrol jest bardzo podrabiany :( Dziękuję bardzo, ostatnio widziałem Z4 w białym kolorze przejeżdżające przez Żory to było kilka dni temu, czy czasem to nie kolega przejeżdżał wtedy swoją Z4 :?:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Bardzo dobrze że zrobiłeś płukankę :cool2: Motula stosuję w swoim motocyklu, zresztą we wszystkich motocyklach które miałem do tej pory, także myślę że dobrze zrobiłeś wybierając motula choć ja będę wierny Mobil 1. no to musisz zonie cupete sprawic :> koniec inwestowania w mody dodatki :) a wydaje mi sie ze na polowe jak nie wiecej takiej kupety by sie uzbuieralo jak by przeliczyc to co wlozyles w auto :> eh post pod postem sam sobie wymierzam ostrzezenie :mad2: Na pewno kiedyś jej kupię qpejkę ale na razie trzeba myśleć o innych rzeczach :D :wink:
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Tomek, jak w końcu z tym CiC-em, kiedy montaż, masz kupiony już? no.Ty z forum najdokładniej je widziałeś :cool2: kiedy oklejamy u Ciebie? Ja też widziałem i potwierdzam że felgi w 16 calach naprawdę się prezentują a wiem że kolega kulfon preferuje jednak komfort ponad wielkość :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dziękuję bardzo Mariuszu :D :wink: Twoja qupejka robi za to ogromne wrażenie na mnie a w szczególności na mojej żonie :) :cool2: Również pozdrawiam wraz z żonką Ciebie i twoją żonkę :D
-
Mariusz--->>>BMW E92 335d ///M Performance///SPRZEDAM///
To prawda co pisze Mariusz jestem tego świadkiem, dojechał do mnie na kole pasowym bez amortyzującej gumowej części i po odpaleniu auta nie było drgań :shock: Po zamontowaniu nowego koła pasowego, nic się nie zmieniło :shock: :o także to koło pasowe to eliminuje nie drgania a zasobność naszego portfela :mad2: :duh: Mariusz miał takie szczęście w nieszczęściu że odpadająca część koła pasowego tzw. tłumik drgań nie uszkodził pasków a pasek spadł na metalową część koła i obracał się dalej popiskując na wolnych obrotach, jedynie pasek kompresora klimy się uszkodził.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
No bez kanału ani rusz, choć przyznam szczerze że zrobiłem go za namową żony :oops: bo wie że lubię naprawiać auta :) Ostatnio ktoś pisał bodajże w dziale o paliwach i olejach, że przy przebiegu około 200 tys. przesiadł się z Castrola na Liqui Moly i po 1500 km zatarło silnik, bo cały syf jaki pozostał po Castrolu został przez nowy olej wyczyszczony, ale tak, że coś tam pozapychał. Ja uważam podobnie jak kolega wyżej, jeśli jeździ, nic się złego w silniku nie dzieje i ten olej był lany od początku, to nie warto się przesiadać. Mobil 1 to aktualnie prawdopodobnie najlepszy olej na ryku szczegolnie dla dizli (ultra niski CCS) ale dla benzyniakow rownierz. Nie ma fizycznej mozliwosc zatrzec silnik poprzez zamiane oleju, mozna co najwyzej jak mowisz wyplukac brudy i odkryc jakies nieszczelnosci. Po drugie olej liqui moly nie ma na tyle mocnych detergentow (zaden olej nie ma moze oprocz amsoilow) aby wyplukac szlam pozostawiony przez inny olej. Po to sa plukanki i nawet one sobie z tym trudno radza oprocz dosyc drogich plukanek miekich ktore potrzebuja 5000-10000 km aby wymyc silnik do stanu absolutnej czystosci. Bardziej prawdopodobne jest ze gosc zmienial olej co 30000 km na castrolu i tak 200 kkm to mniej wiecej moment gdzie trzeba wymienic wtedy silnik, wiem cos o tym taki samochod z tak wymienianym olejem kupilem i niestety silnik byl do wymiany po przebiegu 220000 km. Też myślę że Mobil 1 to jeden z lepszych olejów na rynku :cool2: Dziękuję bardzo, jak będzie spot w Katowicach to na pewno się pojawię i wtedy będzie można ocenić :) i jaki wynik prób touring vs coupe ?? :norty: Wynik satysfakcjonujący obie strony :D szły równiutko :D
-
E90 i E91 Black Line zakup grupowy, zbieramy chętnych:)
Tak jak kolega Kamil napisał cena to 800 złotych z przesyłkami, także cena jest bardzo dobra :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzisiaj zawitał u mnie Mariusz :D http://images65.fotosik.pl/1062/c91840765b5ca609gen.jpg Z takim oto problemem: http://images62.fotosik.pl/1063/842790408453c63bgen.jpg Pasek klimy się rozleciał więc również został wymieniony, Mariusz dojechał do mnie bez klimatyzacji a wiadomo jaki dzisiaj panował u nas na południu upał ale po kilku godzinach pracy wszystko zostało wymienione i Mariusz wracał do Krakowa z nowym kołem pasowym Corteco i paskiem klimy Contitech, zresztą było miło się spotkać i pogawędzić a przy okazji pobrubować się :D :wink: :twisted: Do następnego razu Mariusz :D :wink:
-
Mariusz--->>>BMW E92 335d ///M Performance///SPRZEDAM///
Dzisiaj zawitał u mnie Mariusz :D http://images65.fotosik.pl/1062/c91840765b5ca609gen.jpg Z takim oto problemem: http://images62.fotosik.pl/1063/842790408453c63bgen.jpg Pasek klimy się rozleciał więc również został wymieniony, Mariusz dojechał do mnie bez klimatyzacji a wiadomo jaki dzisiaj panował u nas na południu upał ale po kilku godzinach pracy wszystko zostało wymienione i Mariusz wracał do Krakowa z nowym kołem pasowym Corteco i paskiem klimy Contitech, zresztą było miło się spotkać i pogawędzić a przy okazji pobrubować się :D :wink: :twisted: Do następnego razu Mariusz :D :wink:
-
E90 163 filt turbiny
Ciekawe jak nazywa twój mechanik filtr turbiny, auto bez turbiny które również posiada ten filtr tzw. turbiny :lol: Nie rozumiem o co Ci chodzi,ja to nazywam filtrem odpowietrzenia skrzyni korbowej lub odma,jak tlumaczylem mechanikowi o co mi chodzi,to nazwal ja "ta od turbiny" chyba dlatego ze w BMW wymienia sie ja regularnie ze wzgledu na ochrone wlasnie turbo.Ty sugerujesz ze jest jakis inny "filtr turbiny" ja nic o tym nie wiem,ale jesli taki istnieje to oswiec nas swoja wiedza Nie sugerowałem że istnieje jakiś inny filtr turbiny :duh: chodzi mi o to po co ktoś nazywa odpowietrzenie skrzyni korbowej filtrem turbiny :duh: poza tym odma odpowietrzenie skrzyni korbowej ma za zadanie oddzielać pary oleju od gazów skrzyni korbowej a nie ochroną turbiny :duh: więc jeśli twój mechanik twierdzi że to jest filtr turbiny to jest niedouczony albo nie zna zasady działania odmy :lol: i lepiej zmień mechanika.
-
Czunik PDC
Pracujesz w BMW w Monachium i pytasz czy lepiej kupić z allegro czy ori :duh: Ja nawet bym się nie zastanawiał tylko kupował ori jakbym miał takie zniżki jak ty to pewnie wszystko brałbym ori a nie zamienniki :)
-
abs - błąd
Może najpierw zatytułuj odpowiednio wątek i podaj więcej danych a nie z grubej rury pierwszy post z pytaniami co to może być :duh:
-
Wymiana foteli ze zwyklych na sport
Szczerze nie mam pojęcia bo jeszcze nie zlecałem nikomu takiej roboty ale myślę że nie powinno być szczególnie drogo :) Poszukaj w okolicy tapicera samochodowego i zapytaj, na pewno cena nie powinna zwalić Cię z nóg :)
-
BMW 320i Cabrio 2010r. po lifcie, problem z usb (imp/exp)
Wcale nie :duh: ja z USB w schowku zrzucam muzykę i jest to możliwe :D
-
Wymiana foteli ze zwyklych na sport
Bo ta wysuwana część nie jest wcale grzana :shock: Tak bo lepiej wymienić cały fotel jak klienta stać niż wymienić samą matę grzewczą, skoro jest to część wymienna to dlaczego nie wymienić jak się zepsuła, fotel oddajesz do speca i Ci przełoży matę profi że nie będzie śladu :D
-
318d przepływomierz - błedy
Kolego sama przepływka w ASO to koszt 1600 zeta :duh: :shock: a gdzie tam robocizna, diagnostyka :shock: Weź lepiej posłuchaj rad kolegów i poszukaj kogoś z forumowiczów z okolicy by zdiagnozował Ci samochód i będzie Cię to taniej kosztować ale wybór należy do Ciebie.
-
E90 163 filt turbiny
Ciekawe jak nazywa twój mechanik filtr turbiny, auto bez turbiny które również posiada ten filtr tzw. turbiny :lol: