Skocz do zawartości

Bono

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bono

  1. zgadzam sie, to jakas pomylka, aby kupowac benzyne, kiedy sie nia nie jezdzilo... 528i i 530d to zupelnie inne samochody
  2. obecnie produkowane BMW maja jakosc jaka maja, czyli srednia; wedlug mnie nalezy zakladac, ze w czasie gwarancji cos sie posypie - jesli ASO wyweszy, ze cos bylo grzebane przy sofcie, to nikt nie bedzie mily i przyjemny; poza tym przewaznie kiedy nie wiedza co jest przyczyna zglaszanych usterek robia aktualizacje softu trzeba byc niezlym ryzykantem, aby np. dla jakiegos internetu w samochodzie ryzykowac utrate gwarancji
  3. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    "dandanio" pisał 5500 jakieś... Ale 500$ to są prawidłowe pieniądze za dołożenie Comboxa + kodowanie/aktywowanie. po pierwsze to pisal dokladnie "$500" co dla wiekszosci oznacza 500 dolarow amerykanskich po drugie Combox nie rowna sie BMW apps, mozna miec Comboxa i nie miec BMW apps (odwrotnie chyba nie) - tak dla uszczegolowienia
  4. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    dandanio pisal o 500 USD
  5. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    Mozna, dostalem nawet wycene takiej modyfikacji od kolegi Partysia. Jak dla mnie TROCHE za duzo, ale moze kiedys sie zdecyduje ($500!) sporo - w BMW apps kosztuje chyba $250, ale to rozwiazanie dla tych ktorzy teraz konfiguruja samochod :)
  6. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    ...i z tego co sie orientuje mozna to wgrac do modeli X produkowanych po 4/2011 (ale nie jestem pewien na 100%)
  7. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    ok ok, to juz nie robie sobie obciachu... mi sie wydawalo, ze BMW apps, tak jak i Combox, uzyskuje sie przez programowanie (ingerencje w to co przygotowalo BMW dla konkretnego samochodu) - widocznie sie mylilem :) moim skromnym zdaniem, jesli BMW bedzie chcialo uniknac placenia za naprawe np. skrzyni biegow po tym jak komputer byl programowany (nie wazne czy dla ustawienia Comboxa czy dla czegos innego), to moga to zrobic - samochod nie chodzi na ustawieniach fabrycznych pewnie bedzie OK, gdy przed serwisowaniem przywroci sie program pierwotny i nie bedzie sladu po zmianach w komputerze, albo serwis nie zauwazy zmiany pewnie niektorzy uznaja to za brednie, ale... nie moj samochod, nie moja gwarancja - na szczescie nie moj ewentualny bol glowy
  8. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    skrzynia jest sterowana elektronicznie, dokladanie comboxow itp to ingerowanie w uklad elektroniczny... ja bym nie ryzykowal gwarancja na blache raczej zostanie :)
  9. Bono odpowiedział(a) na jtd temat w X3 (F25)
    przeciez komforty tak mozna ustawic, ze beda jak sporty :) siedzenia standardowe w BMW to nieporozumienie (tak jak system grajacy), porownywac mozna komforty do sportow - sporty w X5 sa znacznie twardsze od komfortow, kwestia gustu, seria X nigdy nie bedzie samochodem sportowym, wiec po co jezdzic na twardym siedzeniu? :)
  10. Bono odpowiedział(a) na Batonik temat w X3 (F25)
    Fajnie, ze kolega Patryk dolozy cos do konfiguracji - tylko co z gwarancja na samochod?
  11. Jaki sens ma to pytanie??? moze kolega zauwazyl jakas srube niedokrecona :)
  12. Bono opublikował(a) temat w F10, F11
    http://www.youtube.com/watch?v=sl-IuxWEMVI&feature=player_embedded
  13. Bono odpowiedział(a) na cd1 temat w X6 (E71, E72)
    ha ha, skoro sa czyste, to pewnie nie sa weglowe :)
  14. wydaje mi sie, ze skoro masz pelna opcje (tj. z grzeniem kabiny), to powinna byc tez opcja samoczynnego dogrzewania silnika - dlatego to buczenie po zgaszeniu silnika nie wydaje mi sie, aby cos przelomowego sie wydarzylo w ciagu ostatnich kilku lat w kwestii grzania diesla - silnik o duzej sprawnosci grzeje sie bardzo dlugo, ci ktorym przestawalo dzialac webasto od razu widzieli roznice w czasie nagrzewania sie silnika nie wiem jak to jest w X5 - dlatego pytam... niestety nie ma wskaznika temperatury silnika, wiec nawet nie wiadomo, kiedy silnik jest nagrzany
  15. wedlug mnie zadaniem aktywnego tempomatu nie jest przeciwdzialanie takim sytuacja, jak opisana - on wspomaga kierowce w innych przypadkach dla mnie to tak samo absurdalna proba zastosowania pewnej funkcjonalnosci samochodu jak w przypadku kolesia, ktory wlaczyl na autostradzie cruise control w swoim samochodzie wakacyjnym i poszedl do tylu przygotowac sobie kawe... myslal, ze to "automatyczny pilot"... przez takich niedorozwinietych ludzi w USA wylaczaja pewne funkcjonalnosci + za kazdym razem po odpaleniu samochodu musze potwierdzic idrive, ze zdaje sobie sprawe z tego, iz systemy elektorniczne mnie tylko wspomagaja w jezdzie a nie maja mnie wyreczac
  16. Webasto to nazwa producenta "piecyka", byc moze sa inni producenci, w e39 bylo webasto... i w 530d webasto w funkcji dogrzewania silnika bylo standardem (w niektorych modelach mozna bylo poprzez kodowanie rozszerzyc funkcje na programowanie ogrzewania kabiny) a skad wiesz kiedy nagrzewa sie X5? nie ma przeciez wskaznika temperatury
  17. czesc, Zauwazylem, ze moj X5 po starcie w zimniejszy poranek przeciaga zmiane biegow. Myslalem, ze cos nie tak ze skrzynia, ale podobno tak to chodzi i ma to za zadnie szybciej dogrzac silnik. Zaczalem drazyc temat i ku duzemu zdziwieniu okazalo sie, ze X5d US spec nie ma webasto (ktore w e39 530d bylo standardem). Mam nastepujace pytania - czy europejskie diesle w X5 maja w standardzie system dogrzewania silnika (potocznie webasto)? Czy wam skrzynia tez przeciaga zmiane biegow na wyzszy poziom obrotow, gdy silnik jest zimny? pozdr
  18. Bono odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    dzieki za odpowiedz jestem urodzonym niedowiarkiem / pesymista, wiec skieruje pytanie do szerszej rzeszy uzytkownikow start/stop z silnikami turbo - czy zauwazyliscie, ze system ten nie wylacza silnika zaraz po zwawej jezdzie (co by wskazywalo na system ochrony turbiny)?
  19. Bono odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    moge zapytac skad ta pewnosc?
  20. Bono odpowiedział(a) na cd1 temat w X6 (E71, E72)
    nie wsluchiwalem sie, ale wydaje mi sie dosc normalne, ze jesli zamkniesz podsufitke (dodatkowa izolacja), to jest ciszej
  21. Bono odpowiedział(a) na wodzik2 temat w X3 (F25)
    potwierdzam, dywaniki PETEX sa OK, kupilem nastepne do X5
  22. Bono, czy mógłbyś opisać w jaki sposób "wysyłasz" cel z googla do samochodu - chciałbym to też stosować, ale nie bardzo kumam jak to przeprowadzić... wchodze na strone maps.google.com, wybieram punkt docelowy (nie trase od A do B), naciskam "wiecej", "wyslij do samochodu" (juz ma zapamietane: BMW + adres email), mozna dopisac opis trasy cel pojawia sie po kilku sekundach w samochodzie - dwoma nacisnieciami idrive laduje sie go do nawigacji ostatnio zaczalem uzywac rowniez app My BMW remote - mozna tez wyslac adres z iphone kwestia jest tylko taka, ze adres emailowy musi byc jakos przypisany przez BMW do samochodu - pytanie do BMW Polska czy to robia, jesli nie, to dlaczego? info jest tez tu http://www.bmwusa.com/Standard/Content/Owner/BMWAssist/BMWAssistMyInfoFAQ.aspx pozdr

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.